Dzisiaj jest czw wrz 21, 2017 11:15 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Chcialam sie poradzic. Bylam w szpitalu. Rutynowo wykonano mi badanie ddimerow i wyszlo mi 4017. Obecnie mam 21 lat i jestem w 27tc blizniaczej. Lekarze byli zaniepokojeni i przepisali mi acard. Myslicie, ze to jakies ciezsze stadium zakrzepicy? Czy przy ciazy blizniaczej moze byc az tak wyoski poziom ddimerow? Prosze o rade.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj

ja sadze ze jesto to bardzo wysoki poziom i zakrzepica jest duza...ja przy pojedynczej ciazy mialam d-dimery na poziomie 1900 i brałam na to zastrzyki w brzuch clexane ogolnie heparyne...w najwiekszej dawce... mialam zakrzepice zył glebokich miednicy. Czy tobie rowniez wykonuja te zastrzyki??acard...to troche malo chyba...moim skromnym zdaniem...ja bylam w trzech szpitalach i tam w kazdym z nich podawali mi te zastrzyki...mowili ze to niezbedne...ale jesli Twoj lekarz tak przepisal to chyba wie on lepiej niz ja:)

pozdrawiam serdecznie pisz jak cos!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tego sie obawialam ;/ Ze jest to dosc duzy poziom. Dostalam, w szpitalu, jeden zastrzyk w reke i musieli mi dawac neospazmine aby zbic cisnienie, ktore mocno podskoczylo. Dlatego zrezygnowali z tego typu leczenia. Do tego biore jeszcze fenoterol, isoptin, spasmoline, magnez i luteine... no i acard. Dla mnie to juz kosmos.
Bylam dzis u lekarza proawdzacego i przepisal mi dodatkowo cyclo 3 fort. Mam nadzieje, ze pomoga mi te leki, bo chodze jak nacpana.
Tak sie zastanawiam... Bo od 8tc mialam nakaz lezenia, ze wzgledu na zagrozenie poronieniem, a teraz zagrozenie przedwczesnym porodem. Zakrzepica mogla mi sie zrobic z powodu lezenia od 20tygodni i czy po porodzie moze mi minac? Albo jak zaczne sobie regularnie masowac nogi, to moze jakos wspomoc zahamowanie tej choroby?
Martwie sie, zeby nic sie nie stalo ani mnie, ani moim dwom chlopczykom ;(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Trzymam kciuki. Tylko jaki zastrzyk dostałaś w rękę??? Heparyne wstrzykuje się w brzucho. Ja połowę ciąży się kłułam. Też miałam ciążę na leżąco.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wlasnie dziwne w reke...po porodzie zakrzepica zazwyczaj mija jesli pojawiła sie w ciazy...mi jakos 10 dni po porodzie d-dimery spadły na 303:)wysoko nozki trzymaj na podusi najlepiej...mnie to pomagało:)nie martw sie kochana musi byc dobrze...ale dziwi mnie ze nie otrzymujesz heparyny...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zapomniałam napisać że acesan (odpowiednik acardu) też brałam razem z heparyną. Leż z nogami w górze jak najczęściej, i ogólnie rób ćwiczenia żeby pobudzić krążenie. Stopami kółeczka, zginanie nóg w kolanach itp. Niemniej uważam że powinnać zadzwonić do poradni hematologicznej, tam zawsze jest lekarz zajmujący się ciężarnymi i powiedzieć jak jest. To że musisz leżeć utrudnia sytuację bo sprzyja powstawaniu zakrzepów. Trzymam kciuki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuje za te wszystkie odpowiedzi. W reke dostalam w szpitalu zastrzyk clexane. Po nim jednak bardzo zle sie czulam i zrezygnowali z tej lekoterapii. Chyba zaczne cos robic z tymi nogami, bo mnie zaczynaja dosc mocno pobolewac, zarowno lydki jak i uda.
Kurcze, a tak sie cieszylam, ze mialam pozytywne wyniki ze wszystkich badan... Szkoda, ze do czasu :(
Ogolem straszak jestem i jak uslyszalam, ze jeszcze zakrzepica jest najczestsza przyczyna umieralnosci wsrod ciezarnych, to padlam :D
Najwyzej zglosze sie do tej poradni hematologicznej, jezeli dalej bede sie zle czula. Tylko bede musiala isc do lekarza po skierowanie, chyba...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Skąd jesteś??? Kup też sobie pończochy uiciskowe na poprawę krążenia. Ja zmagałam sie z tym samym tyle że ja od początku byłam pod opieką hematologa. Dbaj o siebie i bedzie dobrze :).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Z Lodzi jestem :) Od kiedy przeczytalam te posty to leze z nogami na poduszce, co jakis czas manewruje nimi w powietrzu i poprosze kogos zeby kupil mi te ponczochy. Co mi szkodzi :)
A chcialam jeszcze spytac... Czy przy zakrzepicy pojawiaja sie szybko siniaki czy wrecz przeciwnie? Bo nawet jak sie mocno uderze, to wogole nie mam siniakow, chociaz wczesniej ciagle chodzilam posiniaczona...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wow mamusia z Łodzi :shock: :shock: :shock: zostan tu z nami :) Ja też clexine w rekę dostawalam, bo miałam drugą opcję, że sama bedę w udo robic, to wolalam,zeby pielęgniarki i w rekę :)
Ale ja miałam jakby profilaktycznie, bo leżałam końcówkę ciąży

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja wbijałam sobie najpierw fraxiparine a później clexane(bo lepiej go było dostać w aptece) miałam tzw. zespół antyfosfolipidowy, w brzuch już przed ciążą 8 miesięcy a później całą ciąże(urodziłam w 31tc). D-dimery pod koniec ciąży mi podskoczyły ale nie brałam nawet większej dawki, lekarz stwierdził że nie trzeba. też leżałam cały czas.
A i ja sama wbijałam w brzuch a jak trafiłam do szpitala to wbijali w ręke.

Życzę abyś donosiła ciążę przynajmniej do 34tc.
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mhmm, dziekuje, ze podzielilyscie sie ze mna swoimi odczuciami i doswiadczeniem. Od 2 dni biore jeszcze ten cyclo 3 fort. Mam nadzieje, ze mi to jakos pomoze. Zaluje, ze nie moge tych zastrzykow brac, bo na pewno sa lepsze. Szkoda, ze badanie na ddimery bede miala dopiero za jakies 3tyg. Jednak trzeba byc dobrej mysli... : )
Mam nadzieje, ze donosze do co najmniej 33tc, przynajmniej te granice kazdy lekarz mi podawal.
A przy okazji spytam... W 26tc jeden moj chlopczyk mial 885g a drugi 914g. Czy to Waszym zdaniem dobra waga jak na ten tydzien? Teraz pewnie duzo szybciej beda przybierac na wadze? : )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

spokojnie kochana nie stresuj sie tak:) to dobra waga jak na bliznieta:)sama jestemz blizniat ale mama nasza nas przenosila hehehehehe bo to jakas kobieta czolg:) hehehehe

fajnie ze posluchalas dobrych rad dziewczyn! Nic sie nie przejmuj napewno wszystko bedzie dobrze!! Ja siniakow nie pamietam ale pamietam koszmarny bol przy najmniejszym dotyku:(

tez bralam fraxiparine na poczatku potem clexane wlasnie:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hejcia laseczki ja tez jestem po poronieniu i robilam badania w kierunku zespolu antyfosfolipidowego... wyniki mam IgG mam 9,93 a IgM mam 4,59 wg moich norm laboratoryjnych mam wyniki w normie bo norma jest do 12 ale moj lekarz stwierdzil ze nie powinnam ich miec i przepisal mi aspiryne 1 tabl rano i kazal zrobic d - dimery... ale wspomnial tez o fraxiparynie....

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

witam ja trafiłam do szpitala z dusznościami w 31 tc ciąża pojedyńcza tam sprawdzono mi poziom d-dimerów miałam 1990 podawano clexane 4ml w rękę po tygodniu wypisano z poziomem d-dimerów 1340 no i w domu też muszę robić sobie zastrzyki raz dziennie 4ml w udo lub w rękę nie w brzuch bo w ciąży w brzuch niby nie wskazane teraz jestem w 34 tc łapią mnie skurcze w uda i łydki bardzo boli mnie prawe biodro nie mogę spać bolą mnie też żyły pod kolanami i zrobiły się dużo ciemniejsze w szpitalu nie wiedzieli co mi jest czy to zatorowość płucna czy zakrzepica pytałam ale nic nie mówili tylko że to coś z krwią ale mam pytanka czy po porodzie też będę musiała robić sobie zastrzyki? czy to minie? co z porodem? czy cesarka? czy naturalnie ? co może się wydarzyć podczas porodu? czy grozi mi przedwczesny poród? a wizytę z nowymi wynikami mam dopiero w przyszłym tygodniu.
poradźcie:)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]