Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 12:24 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Tymianka, prawda, że butla może zaburzyć ssanie, ale na szczęscie nie dzieje się to po jednym a nawet kilku razach, tylko gdybyś na stałe podawała, przez dłuższy czas.

Moja Lidzię też dokarmiali na noworodkach glukozą bo miała niski poziom cukru we krwi i groziła jej kroplówa. I przez to jak mi ja przynieśli to przy piersi kimała zamiast jeść, nie była po prostu głodna. Więc zażądałam żeby jej nie dokarmiali i żeby była przy mnie i po kilku godzinach się przyssała. A cukier się wyrównał. Tak jak pisze Pati: na początku da się wszystko odrobić, trzeba "jedynie" determinacji i cierpliwości. Dacie dziewczyny radę!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moje byly karmione butla tydzien, dopoki bralam hepatil. potem probowalam przystawiac z takim sobie skutkiem, potem tomasz wyladowal w szpitalu na 5 dni, potem chodzilam do ch...ej przychodni laktacyjnej. sensowna prace z polozna laktacyjna zaczelam jak chlopcy mieli skonczone 3 tygodnie (korygowany 39 tc). nie powiem ze latwo poszlo, ale w 10 dni kacper byl w pelni na cycu, po 3 tygodniach tomasz.

dokarmiac mozesz kieliszkiem, i strzykawka po palcu. dowiedz sie jaka jest polityka u ciebie w szpitalu. jesli do dupy - najlepiej juz teraz umow sie z polozna laktacyjna (lista na www.laktacja.pl) niech ci wszystko wytlumaczy, zebys wiedziala jak to robic na wlasna reke

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mik30 - super, że byłaś wytrwała i się udało mimo takich trudnych początków! Czyli da się :D
Ja pierwszego synka dokarmiałam w szpitalu strzykawką, aż laktacja się rozkręciła, nawet mam jeszcze jakieś dwa komplety sond i strzykawek - najwyżej spakuję do torby do szpitala, żeby być samowystarczalną 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bez komentarza: :D
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tymianka skąd ja to znam :) gratulacje!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

ja chcialam karmic blizniaki jak najdluzej ale niestety zachorowalam i przy lekach ktore biore nie moge juz karmic :cry: a na to mleko to idzie tyle ze masakra :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tymianka, jestem Twoją fanką :brv:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Brzydula każda mama karmi tyle ile może. Ja też chciałam karmić jak najdłużej ale moje w pewny momencie były ciągle głodne. A fakt karmienie sztuczne bliźniąt kosztuje fortunę (zresztą bliźniaki w ogóle kosztują fortunę i jeszcze trochę :) )

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tymianka bardzo sie ciesze, ze sie udalo. trzymam kciuki, zeby sie udalo synchronizowac i na raz karmic tak dlugo ja cala trojka bedzie chciala. wszystkiego dobrego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję za dobre słowa :) i za wsparcie, bo to dzięki Wam wiedziałam, że da się wykarmić bliźnięta samą piersią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, napiszcie, jek długo karmiłyście bliźnięta naturalnie - rok? Dłużej? Czy któraś karmiła alergików i była na diecie? Bo moi chłopcy mają 7.5 miesiąca, a ja niewiele co mogę jeść i już z leksza wymiękam :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tymianka, ja karmiłam rok i trzy tygodnie, karmiłabym dłużej, ale m ogłosił że długi weekend majowy to idealny czas na odstawianie bo może mi pomóc, bla bla bla, rety jak mi było żal, do dziś jest :lol: A tak serio, to Malce sie same odstawiały systematycznie w dzień, skończyły picie dzienne jak miały jakieś 10 miesięcy z haczykiem, a potem zostało do odstawienia tylko nocne. Dłuższe karmienie byłoby dla mnie przyjemne, ale dla nich niepotrzebne, jestem tego 100%pewna. Tyle że moi nie byli alergiczni, ja wcinałam wszystko (poza lekami, alkoholem) tylko że w miarę zdrowo. Wojtasowi jak miał pół roku chwilowo wyszło coś tam od sztucznego mleka "2", którym się awaryjnie wspomagałam, ale za radą pediatry cofnęłam go do początkowego i było ok. A po odstaweniu przeszlismy na sztuczne po 1 roku i jest ok, nic mu nie wychodzi.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tymianka ja jadlam prze pol roku schab i indyka pieczonego, ziemniaki/ryz, marchewke/kukurydze i jablka, wiec wiem co czujesz ;)

moi na cycu w dzien do ok 8,5 msca, odstawili sie de facto sami rowno jak mieli 10 mscy. planowalalam rok, wyszlo jak wyszlo, tez mi smutno bylo jak sie skonczylo, bo to jednak cos wyjatkowego jest, ale z perspektywy czasu to mysle, ze dobrze i tak wypadlismy ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, dziękuję Wam za odpowiedzi! Moi chłopcy mają osiem miesięcy i póki co cycają, żeby tylo ich jeszcze przy tym nie obsypywało :roll: Wiem, że mają alergię na mleko krowie, jajka, pomidory, a Benuś dodatkowo na brzoskwinie, miód, maliny. Te potrawy przetestowałam, co do reszty, to nie wiem, bo od pół roku jem mięso, pieczywo, wędlinę, dżem, jabłka, marchew, ziemniaki, ogórki i kasze. Jeszcze trochę wytrzymam, za cztery miesiące będą mieli rok.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja chciałam też moje rybki karmić piersią, niestety po tak długim pobycie w szpitalu i jeszcze teraz jak Zośka tam jest, chyba stało się to niemożliwe. Żal mi bo Natusię tak karmiłam i były to piękne chwile, a jak Was czytałam to wiedziałam, że jest możliwe karmienie piersią bliźniąt. Szkoda, ale dobre chociaż to, że piją moje mleko, bo wciąż odciągam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny. Ja karmiłam swoim mleczkiem ale z butelek, odciągałam co 3h potem co 4h bo miałam dużo pokarmu i starczało. Moi chłopcy w szpitalu tak się przyzwyczaili do butelek że później w domu już piersi nie chcieli. Ale najważniejsze że jedli naturalny pokarm i tak wytrwałam do 8 miesiąca aż w końcu laktator mi się zepsuł i stwierdziłam że to znak i od tego czasu piją mleko modyfikowane.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja też jeszcze karmię dziewczynki chociaż od tygodnia dodałam im jeden słoiczek dziennie . Najbardziej lubię jak obie na raz są głodne bo to wtedy szybciej idzie ;) zobaczymy jak długo dam radę. Aleksa karmiłam do 9 m-ca aż mnie ugryzł i powiedziałam że wystarczy. Małe mają 5 m-cy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moje dziewczynki jutro kończa 8 miesięcy,a ja nadal karmie cycem :lol: .Starsza karmiłam rok i miesiąc.
Na brak pokarmu nie narzekam,małe jedzą juz zupki,deserki,które sama robie.O wiele taniej to wychodzi i jedzą aż im sie uszy trzęsą :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje Perełki jutro skończą 14 miesięcy i też nadal się karmimy piersią. W sumie to już tylko kilka karmień bo jedzą już bardzo dużo normalnego jedzenia jak na roczniaki przystało. Ale dalej bardzo lubią moje mleko. A podczas ostatniej choroby chciały pić tylko herbatki i cyca, na szczęście miałam im co podać ;)
Starszego syna karmiłam (później już tylko dopajałam raz, dwa razy dziennie) piersią rok i 11 miesięcy, teraz raczej tyle nie pociągniemy ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

KMM pisze:
Moje Perełki jutro skończą 14 miesięcy i też nadal się karmimy piersią. W sumie to już tylko kilka karmień bo jedzą już bardzo dużo normalnego jedzenia jak na roczniaki przystało. Ale dalej bardzo lubią moje mleko. A podczas ostatniej choroby chciały pić tylko herbatki i cyca, na szczęście miałam im co podać ;)
Starszego syna karmiłam (później już tylko dopajałam raz, dwa razy dziennie) piersią rok i 11 miesięcy, teraz raczej tyle nie pociągniemy ;)

:shock: I tak ładnie karmisz małe.Ja sie nie spodziewałam,że przy bliźniakach można tyle pociągnąć.Chciałam choc tylko do pół roku,a tu jeszcze karmimy.cieszę się z tego bardzo,bo to wielka oszczędność przy dwójce :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]