Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 11:46 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Zakładam ten temat ponieważ bardzo mnie to interesuje,spodziewam się bliźniąt i chciała bym je karmić naturalnie.Bardzo proszę mamy bliźniąt żeby napisały mi jak wygląda karmienie bliźniaczków kiedy obydwoje na raz płaczą że chcą jeść czy jest możliwe takie karmienie równocześnie,słyszałam że są jakieś specjalne poduszki,jak się ich używa??Z góry dziękuję za odpowiedź

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

przez pierwsze kilka dni to raczej pojedynczo, dopoki bestie nie naucza sie ssac, a potem wlasnie na poduszce ktora sie zapina na plecach kladzie sie dwoch deliwkentow w pozycjo spod pachy i gotowe :)

z tymze ok pol roku to juz przeszlam na pojedyncze, bo takich duzych gentlemanow nie dalo mi sie utrzymac na raz przy cycu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

mik31 dzięki za odpowiedź moja ciekawość została zaspokojona :) tak sobie tylko myślę to musi być chyba strasznie stresujące jak w szpitalu tak na zmiane jedno raz drugie krzyczy a mama nie wie którego głodomora ma najpierw nakarmić :roll: jejku nie potrafie sobie tego wyobrazić poki co chyba jakaś przewrażliwiona jestem :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie jest tak źle. Mi już w szpitalu pokazali jak karmić oba maluchy jednocześnie, nie miałam żadnej specjanej poduchy. Moje dziewczyny prawie zawsze chciały jeść razem i głośno się tego domagały, zresztą jest tak do tej pory :)
Na początku mnie to przerażało, ale nie ma się czego bać, teraz nie wyobrażam sobie, jak mogłam chcieć je karmić osobno. Karmienie jednoczesne jest duża oszczędnością czasu, a przy podwójnym szczęśiu napewno nie będziesz go mięć za dużo:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Nioka a jak było z karmieniem ich na spacerku ?? Tego się strasznie obawiam że wyjdę z nimi i z moim syneczkiem i nagle te zaczną krzyczeć synek będzie uciekał a ja nie będę wiedziała co mam zrobić :oops: Czy ja naprawde przewrażliwiona jakaś jestem?? :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Głowa do góry, nie będzie tak źle. Co prawda , ja nie mam innych dzieci, więc nie wiem jak to jest :)
Urodziłam w czewrcu i gdy moje laski budziły sie na spacerku, bo jadły co 2 godziny, to poprostu wyciągałam je z wózka i dawałam cyca, zasłaniałam tylko buźke pieluszką , żeby je nie przewiało. Na spacerze zwykle nie budziły sie razem i spały znacznie dłuźej niż w domku, więc nie było z tym żadnego problemu. Na początku też się obawiałam karmienia na spacerze, a potem było to dla mnie normalne. :)
Sorry, że dopiero teraz odpisuje, ale dopiero tu weszałam, pozdrowionka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja też bardzo chciałbym karmić piersią nasze bliźnięta, straszego synka karmiłam wyłącznie piersią przez pół roku, a odstawiłam dopiero po zajściu w kolejną ciążę. Ciekawa jestem, jak to w praktyce wygląda - czy wystarczy mi sił i determinacji, nie mówiąz o pokarmie dla dwójki? Czy lepiej od razu nastawić się na karmienie mieszane?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a czemu sie poddawac od poczatku? ja karmilam stonke tylko cycem 6 miesiecy, odstawilam jak mialy 10. obecnie sa chyba ze trzy mamy na forum karmiace cycem...... a pokarmu starczy na 100%

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mik potwierdzam - moje maluszki mają już 6,5 miesiąca i dobrze nam idzie :lol: :lol: :lol: Nic milszego nie ma niż karmienie piersią i spojrzenia takich stworzonek wpatrzonych w ciebie (4 oczka naraz :wink: :wink: :wink: ) My karmimy się pojedynczo, tylko czasami jak były malutkie to dostawały naraz, ale piły krótko bo po 5-10 min. więc nie było sensu ustawiać się na obie równocześnie :lol: Dopiero od miesiąca dostają zupkę i sinlac wieczorem, oprócz tego TYLKO moje mleczko. Podstawowa recepta - dużo pij i uwierz w siebie :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Super, że są takie jak Wy! To bardzo zachęcające :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moje gwiazdy wczoraj skończyły roczek i nadal dostają cyca. Karmie jednocześnie , bo i tak nie pozwoliły by mi na osobne karmienie, gdy zaczynam karmić jedną zaraz przybiega druga i też domaga się cyca. Też bałam się , że nie dam rady i nie będe miaał tyle mleka, zwłaszcza , że zaczełam karmić tydzień po urodzeniu, bo laski leżały w inkubatorze, ale im więcej ssały tym było go wiecej, jak na mój gust to za dużo , bo ciągle mi cieklo.:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tymianka nie wolno nastawiać się na karmianie mieszane
ja bardzo walczyłam o karmienie tylko piersią w ferworze walki zapomniałam już kiedy włączyłam sztuczne ...moje dzieci już dostawały w szpitalu sztuczne w pierwszych dobach ... teraz nie są tylko na cycu ale jeszcze dostają i mimo moich zapewnień że po pół roku koniec ...nie umiem ich ostawić :) i pociągają kiedy mają na to ochotę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja też karmię, wyłącznie naturalnie i się da. Czasem razem, czasem osobno, tak jak się domagają. Osobno wygodniej mi trzymać, razem - to oszczędność czasu, no i nikt nie musi czekać. I jak piszą dziewczyny, nie ma co się straszyć że nie starczy, starczy jeśli tylko będziesz przystawiać dwójkę odpowiednio często, i zadbasz o własną dietę. Mi np. bardzo ciągle chce się pić, ale nic dziwnego, jak policzyłam kiedyś produkuję dziennie między 1-1,5 l mleka :shock: .
A jak masz wątpliwosci czy sobie poradzisz poszukaj namiarów na konsultantkę latacyjną z Twojego terenu, co w razie czego Ci pomoże na miejscu. No i możesz pisać tu, mi też dziewczyny pomogły :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Moje bliźniaczki urodziły się szybciej przez co nie potrafią dobrze zassać cyca i muszę odciągać pokarm i dawać im z butelki..Przystawiam je do piersi po to by pokarm się produkował ale nie potrafią się dzieciaczki najeść w ten sposób.W szpitalu pocieszali mnie że jak osiągną odpowiedni wiek i wagę to wszystko się unormuje.Mam nadzieję bo nie chcę przerzucać dzieci na pokarm sztuczny.Dzięki dziewczynki za odpowiedź

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

brzydula12345
pewnie nie takie jak Ty ,ale miałam kłopoty z karmieniem ,bo moje brodawki były mega wielgachne a mróweczki maleńkie i nie umiały ssać.
Moją radą jest przystawianie non stop do piersi innej nie znam :roll:
Mróweczki do karmienia dostałam dopiero dobę po porodzie ale moja determinacja i chęć karmienia wygrała :D :D
Życzę Ci powodzenia i ogromnie wierzę ,że Ci się uda

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

My też rozpoczęliśmy karmienie dobę po porodzie (bo miałam cc) i karmimy nadal :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A czy w góle jest możliwe przystawienie dzieci w miarę szybko po cesarce? A jeśli dopiero po kilkunastu godzinach, to pewnie są dokarmiane sztucznie i pierwsze, czego spróbują to butelka? :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tymianka jest :D ja nie mogłam , bo miałam spore komplikacje po cc
Pierwsze co moje mrówki spróbowały to była pierś u Iwa a Maja z powodu niskiego cukru dostała glukozę a następnie pierś ... później zostały umieszczone w inkubatorze.Były w szpitalu dokarmiane a wyglądało to tak ... przed karmieniem piersią ważenie po karmieniu ważenie i jeśli zjadły mało butelka by dopełnić różnicę .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Pati - a była możliwość dokarmiania przez sondę, strzykawkę albo kieliszek do karmienia? Bo butelka może zaburzyć technikę ssania i utrudnić potem karmienie piersią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mrówki były tylko docieplane w inkubatorze a ja byłam w stanie gdzie nikt nie myślał bym "dawała" mleko
Racja ,że butelka zaburza ssanie,ale wszystko jest do odrobienia :D
Najlepszym przykładem jak można karmić malizny jest
mik30

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]