Dzisiaj jest sob wrz 22, 2018 8:29 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

No jeszcze nie w tym miesiacu bo wlasnie przyszla @ ale napewno nie przestaniemy sie starac o te bliznieta. Trzymam za Was kciuki mamusie podwojnego szczescia :D

Wszystko przychodzi w samą porę do tych, którzy potrafia cierpliwie czekać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej!
Jeśli chodzi o moje dwa Groszki w brzuszku, to muszę powiedzieć, że nie wiadomo skąd się wzięły aż dwa. U mnie w rodzinie jedyny przypadek bliźniaków to rodzeństwo dziadka ze strony mamy, ale to chyba ma niewielkie znaczenie.
Drugi powód, czyli tabletki antykoncepcyjne... No może rzeczywiście, brałam je dość długo, ale odstawiłam jakieś 8 miesięcy przed zajściem w ciążę, więc nie powinno to również mieć znaczenia.
A moze właśnie wyjaśniłam tajemnicę mojego podwójnego szcześcia? :)
Pozdrawiam,

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Reniula wskakuj na wątek mamy bliżniaków tam cos się dzieje. A właśnie znajomej siostra tez będzie miała bliźniaki( chyba ciut młodsze) i mieszka w Olsztynie, przez moment myslałam że to właśnie ona :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

BARDZO, BARDZO, BARDZO chce mieć bliżniaki. Ale moje szanse chyba są marne. :( :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej dziewczyny wczoraj byłam u gina jestem w 7 tyg ciąży na USG są widoczne dwa pęcherzyki z tym, że w jednym odrazu widać pojedyńczy płód żywy a w drugim jak narazie nie ma nic. Kazał mi przyjść za 2 tyg na potwierdzenie czy jest to ciąża bliźniacza.Czy któraś a Was miała podobny przypadek?U mnie w rodzinie nie było bliźniaków ale mojego męża babcia miała bliźniaki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pierwsze podsumowanie imion dziewczęcych w temacie Imiona 2007
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... &start=260

Dalej można zgłaszć swoje pociechy z tego rocznika.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja od poczatku ciazy siedze jak na szpilkach, bo cos czuje,ze chyba beda dwa maluszki.ale nie dopuszczeam takiej mysli do siebie, choc z drugij strony to bym chciala.
Szanse na blizniaki jakies mam bo moja mama pochodzi z blizniat, maja ciotka miala blizniaki w moim pokoleniu, ale w tym najmlodszym pokoleniu blizniat jeszcze nie ma.
Jeszcze nie bylam na usg, wizyte mam za dwa tygodnie i umieram z ciekawosci co sie z tego wykluje.
dam znac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja Jestem w 21 tc ciąza pojedyńcza... a kto wie jak bedzie jak zdecydujemy się na kolejnego malucha czy nie bedzie duo... moja mama z blizniaczek i męża mamuśka też:P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Staramy sie z mezem o dzidziusia i chcialam Wam powiedziec,ze mam dwie siostry,ktore maja blizniaki u mamy w rodzinie tez byly blizniaki ja tez mysle,ze moge miec blizniaki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mysle ze to roznie bywa
u mnie ani od mamy ani od ojca nie bylo blizniakow

u ojca dzieci tez nie bylo

nie bralam tabletek antykoncepcyjnych
nie mialam zaplodnienia inwitro

wogole nie wiem skad sie wziely :)
Ale sie ciesze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aha fajny artykul tzn kawalek artykulu

Na częstość występowania ciąż wielopłodowych duży wpływ ma wiek matki. Najniższy odsetek (0,3%) stwierdzano u kobiet poniżej 20. i powyżej 40. roku życia, zaś najwyższy (1,2-1,8%) w wieku 31-39 lat. Prawdopodobieństwo ciąży wielopłodowej wzrasta także z liczbą odbytych porodów. Stwierdzono, że możliwość jej wystąpienia jest największa w przypadku trzeciego lub następnego porodu.

Matkami bliźniąt zostają częściej kobiety niezamężne, a także wysokie i otyłe oraz te, które odbyły stosunek zapładniający "późno" w cyklu owulacyjnym. Powstawaniu ciąży wielopłodowej ma sprzyjać również wysoka liczba stosunków płciowych. Więcej bliźniąt rodzi się z ciąż poczętych w miesiącach letnich. Ma na to wpływ także miesiąc urodzenia się matki; wśród kobiet urodzonych od stycznia do maja częściej stwierdzano ciąże bliźniacze.

Na ogół uważa się, że ciąża wielopłodowa ma tendencje do powtarzania się. Wyliczono, że po porodzie bliźniąt dwuzygotycznych prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej ciąży wielopłodowej jest od 2 do 10 razy wyższe. Te dziedziczne predyspozycje jeszcze bardziej uwidaczniają się w małżeństwach, w których oboje rodzice pochodzą z ciąż wielopłodowych.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witajcie :D a ja nigdy nie liczyłam na bliźniaki...nigdy mi cos takiego nawet nie przyszło do głowy :D a tutaj okazało sie że bede miała dwa szcześcia i to bardzo mozliwe że jednojajowe :D
Ani u mnie ani u mojego meża w rodzinie nikt ani nie miał ani teraz tez nie ma bliźniaków :D żadnych hormonów/antykonceptów w zyciu nie zażywałam,weic tym wieksza niespodzianka,zwłaszcza że mam dopiero 22 lata :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja tez niemam w rodzinie blizniakow anie nigdy nie mialam i tak sama u ojca dzieci, tak bywa..

gratuluje
zagladaj na mamy blizniakow

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie ma chyba żadnej reguły :D . Ja tak po cichutku marzyłam o bliźniakach, bo w rodzinie i ze strony mamy są bliźniaki, no a poza ty mój tata jest bliźniakiem :D . Ale Ktosiek jest jeden :P :P . Może następnym razem :brv: :brv:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ana83 pisze:
aha fajny artykul tzn kawalek artykulu

Na częstość występowania ciąż wielopłodowych duży wpływ ma wiek matki. Najniższy odsetek (0,3%) stwierdzano u kobiet poniżej 20. i powyżej 40. roku życia, zaś najwyższy (1,2-1,8%) w wieku 31-39 lat.
Prawdopodobieństwo ciąży wielopłodowej wzrasta także z liczbą odbytych porodów. Stwierdzono, że możliwość jej wystąpienia jest największa w przypadku trzeciego lub następnego porodu.

Matkami bliźniąt zostają częściej kobiety niezamężne, a także wysokie i otyłe oraz te, które odbyły stosunek zapładniający "późno" w cyklu owulacyjnym. Powstawaniu ciąży wielopłodowej ma sprzyjać również wysoka liczba stosunków płciowych. Więcej bliźniąt rodzi się z ciąż poczętych w miesiącach letnich. Ma na to wpływ także miesiąc urodzenia się matki; wśród kobiet urodzonych od stycznia do maja częściej stwierdzano ciąże bliźniacze.

Na ogół uważa się, że ciąża wielopłodowa ma tendencje do powtarzania się. Wyliczono, że po porodzie bliźniąt dwuzygotycznych prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej ciąży wielopłodowej jest od 2 do 10 razy wyższe. Te dziedziczne predyspozycje jeszcze bardziej uwidaczniają się w małżeństwach, w których oboje rodzice pochodzą z ciąż wielopłodowych.

U nas bliźnęta są ogromnym zaskoczeniem. W rodzinie mojej i męża nigdy nie było bliźniaków. moja mama miała 3 ray stwierdzoną ciążę bliźniaczą (na 4 ciążę ogółem) i rodziła nas pojedyncze sztuki - razem 4 dziewczyny.
Wg cytowanego artykułu nie jestem w "grupie ryzyka" ciąży bliżniaczej. Mam 28 lat , rodziłam 1 raz, maluszki poczęły się w 6 dniu cyklu, poczęte na początku listopada no i ja urodziłam się we wrześniu - wszystko wskazuje że ludzkie domniemania i próby ustalenie przyczyn ciąż mnogich nie udają się - a Pan Bóg przy pomocy ludzi sam tym kieruje. :D

Czy byłyście na początku tak bardzo przerażone :shock: wizją dwóch maluszków jak ja jestem. Nie potrafię się do tego przyzwyczaić. A jeszcze jest to że moja gin zawsze miła powiedziała żeby się jeszcze nie cieszyć bo nic może z tego nie wyjść - smutne tak komuś powiedzieć...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mamaEmilki2005-no mam nadzieje,ze sie potwierdzi podwojne szczescie :lol: ,a glupia baba gin sie nie przejmuj tylko ja zmien :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

hmmm... widać ze regół tu brak... a u mojego męża taty w rodzinie bylo 7 par bliźniąt (na 20-kilka kuzynow)... poczekamy, zobaczymy. Troche sie boję,ale chyba chcialabym bliźniaki.
Pozdrawiam Was i Wasze podwojne szczescia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mamaEmilki2005 wiem ze niema reguly na blizniaki i nie ma przepisu ;)

mnie teraz przeraza ze ten czas tak leci i zlecial az sie nie obejzalam jeszcdze troche i nie obejze sie a porod :( przeraza mnie to .

co do cieszenia sie mi tez na poczatku bilo tylko 1 serduszko i nie wiadomo bylo czy sie cieszyc czy plakac
pozatym nigdy nic nie wiadomo co jest pisane .............

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jestem w 13tc z bliznikami. Bralam to troche pod uwage ( meza mama jest jadna z blizniaczek jednojajowych i tescia siastra ma blizniaki dwujajowe) ale jak sie potwierdzilo to byl dla nas szok ale i szczescie. Troche sie martwie bo mieszkam w Anglii i nie moge liczyc naniczyja pomoc a mam synka niecale 2 lata.
Jak tak sobie mysle o tym podwojnym szczesciu to zdaje sobie sprawe, ze to i podwojny klopot ale damy rade :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja tez jestem w ciąży blizniaczej i w mojej rodzinie też nie było blizniaków tylko ze strony mojego męża babcia miała blizniaki czy to ma jakiś związek. :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]