Dzisiaj jest czw lip 19, 2018 2:21 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

witajcie, piszę jeszcze tutaj, bo może któraś z Was - będąca w ciąży bliżniaczej lub mająca bliźnięta, będzie wiedziała kto mógłby mi pomoc. może ktoś zna jakiegoś specjalistę od ciąż mnogich, ale kto sie zajmuje terapią prenatalną, kiedy jest patologia, a nie tylko diagnostyką.
witam, jestem w 25 t.c. bliźniaczej (dwuowodniowej, dwukosmówkowej), tydzień temu u jednego z moich dzieci stwierdzono małowodzie spowodowane niewydolnością łożyska. czytałam w intenecie, ze są różne spodoby na to: kroplówki, zastrzyki, amnioinfuzje, leki poprawiające wydolność łożyska, jednak wszyscy lekarze, po ktorych biegam od tygodnia mówią, że nie. wczoraj usłyszałam, że mam czekać miesiąc i wtedy (jeśli to dziecko będzie jeszcze żyło, a może umrzeć), to będę musiała podjąć decyzję odnośnie tego, czy wyjmiemy oboje dzieci (przez cc), ryzykując życie obojga, wcześniactwo i wszystkie problemy z tym związane, czy też poświęcimy jedno, aby drugie mogło żyć.
prosze wszystkich o jakiekolwiek informacje.
pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj , przykro mi ,że jesteś w takiej sytuacji ... , mam nadzieje ,że wszystko będzie dobrze .
Ja w grudniu urodziłam bliżniaki , od połowy ciąży chodziłam do super specjalisty w Warszawie ( pierwszy lekarz lekcewazyl wszystko ) . Jest to specjalista od ciąż mnogich , ma swoja strone na internecie , nazywa sie Paweł Piekarski . Wpisz sobie w gogle a napewno pojawi sie adres tej strony . Skontaktuj sie z nim chocby telefonicznie .
Trzymam kciuki ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziekuje, Anet, wlasnie wczoraj z nim rozmawialam przez telefon, smutna to byla dla mnie rozmowa, ale powiedzial, zebym za 2 tygodnie zrobila usg i wtedy do niego zadzwonila, moze cos wymysli.
pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Trzymaj się dzielnie i wcześniactwo to nie jest żaden wyrok znam maluszki z 29 i 30 tyg które się zdrowo rozwijają. Pamiętaj że stres matki przesosi sie na maluszki wiem że łatwo mi mówić ale więcej optymizmu :D ci życze i oczywiście zdrówka dla całej trójeczki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nie widzialam wczesniej tego tematu :oops:

i ja sie dolaczam do zyczen Eweli :!: A co do wczesniakow to ja takowe posiadam i gdybys je teraz zobaczyla to w zyciu bys nie uwierzyla!!!

Trzymam kciuki!!!!!!!! Napewno bedzie dobrze!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzieki dziewczyny. postanowilam sobie po pierwsze nie dac sie juz nikomu zdenerwowac, a juz na pewno nie lekarzom. a po drugie bede lezec, duzo pic, codziennie spacerek, zeby nas dotlenic, sluchac muzyki, odnalezc w sobie spokoj i pozytywne mysli. i musi byc wtedy dobrze. wierze w to.
pozdrawiam Was.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też wierzę że będzie dobrzea właściwie musi być i zasiskam kciuki za was i oczekuję samych pozytywnych wieści :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej!potrzebuje pomocy!czy jest mama na forum która leżała w 8 tyg ciąży z krwawieniem?mam 35 lat i okazało się żę będę miała bliźniaki.za 2 dni okaże sie czy nie trojaczki bo jest trzecie jajo ale niby puste,choć to nic pewnego.teraz nie plamie 11 tydz c. ale przy wycieraniu wychodzą ze mnie jakby fragmenty tkanki,nabłonka no nie wiem jak to nazwać nawet.bardzo sie oje tego usg.prosze piszcie bo odchodze od zmysłów

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Spokojnie kobietko :!: :!: ja mialam plamienia od 7 do 10 tc. ale mnie nie polozyli do szpitala tylko odpoczywalam w domu... wszystko sie uspokoilo i szczesliwie dotrwalam do konca ciazy- 38 tc i planowane cc a moje pierwsze dziecko urodzilo sie w 26 tc. i zmarlo...

Jak zaszlam w ciaze z blizniakami to tez odchodzilam od zmyslow ze strachu ale wszystko pieknie sie skonczylo :D

Pamietaj, ze musisz duuuzo odpoczywac- zwlaszcza jak masz plamienia i na Boga nie denerwuj sie i nie stresuj tak bo to najgrozniejsze jest :?
Mysl pozytywnie :!: :!: :!: :!:

Zapraszamy na watek "mamy blizniakow" tam sie najwiecej udzielamy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Święta słowa.
Anulka- nie znałam histori Nicol ale domyslam sie że na pewno bardzo to przezyliscie i ktos tam na górze wam podwójnie wynagrodził.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie będzie trojaczków ale są za to zdrowe bliżniaczki.Krwiak się wchłonął.od miesiąca pierwsze dobre wiadomości.czy robiłyście może badania prenatalne w Rudzie Śląskiej.Ja ze względu na wiek dostałam skierowanie.jakie choroby takie badania wykazują,czy można je leczyć jak sie jest w jeszcze w ciąży.zastanawiam sie czy w ogóle tam jechać czy czekać co los da. :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kajuka- wsazelkie badania mają na celu wykrycie ewentualnch chorb wad. Wiele z nmich mozna leczyc nawet w łonie matki więc nie zastanawiaj się bo to wszystko dla dobra maluszków.Mam nadzieje że wszystkie wyjdą ok i będziasz najszczęśliwszą mammunią pod słońcem :D .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kajuka ja mam 34 lata i robiłam badana prenatalne. Bardzo żałuję że się na nie zdecydowałam bo masę nerwów mnie to kosztowało. Robiliśmy badania nieinwazyjne i wyszło nam podwyższone ryzyko wystąpienia zespołu downa. Na amniopunkcję juz się nie zdecydowałam bo ryzyko poronienia po tym zabiegu było wyższe niż opisane ryzyko wystąpienia wad chromosomalnych. Dla mnie zrobienie amniopunkcji w 17tyg i czekanie 4tyg na wynik nie ma sensu bo nie zgodziła bym się na wywołanie porodu w 21tyg gdyby cos było nie tak. Każdy oczywiście ocenia to wszystko zgodnie ze swoimi przekonaniami. Dla mnie ta ciąża jest bardzo wyczekana i upragniona i przyjmę to co sie wydaży. Od razu ci radzę nie zgadzaj się na nieinwazyjne badania jeśli juz podejmiesz decyzję to zrób od razu amniopunkcję. Tylko ona daje najbardziej prawdopodobne wyniki i ocenia więcej niż wady chromosomów. Musisz tez zadać sobie pytanie co zrobisz jeśli wyniki będą złe. Ja mam ciążę dwukosmówkową dwuowodniową więć zerowe prawdopodobieństwo żeby wady wystąpiły u obojga dzieci. Dla mnie więć te badanie niczego nie rozwiązywało. Po tych nieszczęsnych badaniach zainwestowałam w dobre usg genetyczne u najlepszego specjalisty i echo serduszek maluchów które dały mi nadzieję że jednak mam zdrowe maluchy. Życzę ci powodzenia i trzymam kciuk z całych siłi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi.Aniouek.pocieszyłaś mnie słowami że jest zerowe prawdopodobieństwo wystąpienia wad u dwójki dzieci,czy od lekarza to usłyszałaś?jeżeli tak to nie zrobie badań i poczekam na moje szczęścia bez stresowania się.poszkam też dobrego usg genetycznego.trzymam kciuki :papa:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak od gina to słyszałam ale ta sytuacja dotyczy bliźniaków dwuowodniowych, dwukosmówkowych. jak jest w innych przypadkach nie mam pojęcia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja jestem w ciąży dwuowodniowej dwukosmówkowej,więcrozgoniłas troche chmury nad moją głową,bardzo ci dziękuję.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dwuowodniowa, dwukosmowkowa- oboje dzieci rozwijaja sie calkowicie indywidualnie i chyba dlatego tak male szanse aby obu cos bylo...

Kajuka a ty juz sie nie nakrecaj, ze Twoim dzieciom moze cos byc :wink: Tak duzo dzieci rodzi sie zdrowych... nie mozesz nyslec ze u Ciebie moze byc inaczej :!: :!: :!: :!: :!: :wink:

Glowa do gory i MYSL POZYTYWNIE :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

martwie sie bo zanim dowiedziałam sie że jestem w ciąży to dzień zaczynałam kawą i pięcioma fajkami do południaa na koniec dnia to nawet nie myśle ale koło 15 było,oczywiście śniadanko nie potrzebne,ciągle na wysokich obrotach(mam 20 miesiecznego synka i 9 letnią curcie)Oczywiście teraz już się to zmieniło ale cały czas myślę czy nie narobiłam krzywdy dzieciom przez ten mój styl życia i to w wieku 35 lat ciąża. co też nie nastraja mnie optymistycznie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Znajoma w wieku 38 lat urodzila zdrowe blizniaki- chlopcy ( rok temu) a w domku juz miala 2 synow :wink: Badan prenatalnych nie robila... wolala niewiedziec bo i tak by nie usunela.. tak mowila...

A fajki :?: nie mysl o tam... juz sie nie odstanie... duzo osob pije i pali cala ciaze i maja zdrowe dzieci... marne pocieszenie... wiem ale mysle, ze co bylo to bylo... trudno

Kobiety ktore maja po 35 r.z. pierwsze dziecko sa bardziej narazone na wady plodu, Ty masz 2 dzieci, drugie prawie dwuletnie, niedawno rodzias... mysle, ze zagrozenie jest niewielkie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej babolki a nie wiecie co z zalozycielka tematu squire juz od 3 tyg nic nie napisala :roll: mam nadzieje ze u niej i jej malcow wszystko ok :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]