Dzisiaj jest ndz lip 12, 2020 8:23 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:

twims pisze:
Przepraszam wszystkie, które poczuły się urażone. Może faktycznie potraktowałam Was niesprawiedliwie. Chyba naprawdę miałam dużo szczęścia. Sorry oops:
Temat wątku, to : Jak długo karmiłyście piersią? więc zaskoczyło mnie, że dziewczyny piszą głównie o karmieniu butlą. Jeszcze raz sorki. Popieram naturalne karmienie. Karmiłam 1,5 roku. Po 6 miesiącach zaczęłam wprowadzać inne pokarmy.

No widzisz i mozna w innym tonie sie wypowiedziec :!:

Poklony za odwage :brv: .Nie kazdego stac na slowo przepraszam :!:

Wybaczone-zapomniane :!: :wink: :lol:

Wpadaj czesciej! Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:brv:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja popieram Twims. Potraktowałam jej informacje inaczej niż Wy, nie jako oskarżenie dla niekarmiących, ale jako cenną wiadomość że jednak udaje się.
Moje kłopoty z karmieniem zaczęły się w szpitalu, synek był zainteresowany wyłącznie złapaniem cyca i drzemką, przez 3 dni w szpitalu nie mogłam sobie poradzić, budził się strasznie głodny, musiał wiele razy dostać sztuczne mlekow kieliszeczku żeby się wogóle uspokoił, a mnie wołano po nazwisku że bym sie bardziej starała, bo dziecko odwodnie, na 3 dzień rozbeczałam sie na dobre, bo kiedy prosiłam o pomoc to mi położne powiedziały że są tam wcześniaki ważniejsze, prosiłam o pomoc wyżej, przywieziono elekryczny laktator żeby sprawdzić czy mam pokarm i położna wyszła, zero instruktarzu, na 4 dzień wyszłam z gorączką u mnie i u dziecka, stan dziecka określili jako dość dobry. W domu piersi bolały mnie do tego stopnia że zaciskałam mocno mięsnie, aż czułam pot, wiele razy cofałam pierś, dawałam sztuczne mleko na uspokojenie dziecka w kieliszeczku, mały popołudniami ryczał, wszyscy mówili że z głodu, więc zdecydowałam się na NAN dwóch lekarzy to poparło i wowczas trafiłam do dr Stasiuka pediatry, zważył malego, był cięższy niż średnia i w tym dniu kazał skończyć z dokarmianiem, leżałam 4 h popołudniu z małym przy cycu, na drugi dzień było już lepiej. Karmiłam 19 miesięcy, mogłabym pewnie do 3 roku :), był to dla mnie najpiękniejszy czas, nie pozwoliłam na jakieś wyciąganie cycuszka z bluzki. Na początku do 1,5 miesiąca brakowało mi jeden krok aby skończyć z karmieniem naturalnym, ale był odpowiedni lekarz w odpowiednim czasie, dlatego traktuje wypowiedź Twims w taki sposób.
Teraz jestem w ciąży bliźniaczej i mam wielką nadzieję że się uda!, moja koleżanka karmi bliźniaki wcześniaki 18 miesiąc !!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to tylko pogratulować i pozazdrościć.

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kotek pisze:
No to tylko pogratulować i pozazdrościć.

Ja tez gratulauje choc... nie zazdroszcze... :wink: :wink: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

2 letnie dziecko przy cycu :? :wo: jak dla mnie przesada

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja opanowałam sztukę przystawiania sobie dwóch naraz:)wprawdzie trudno i nie mam tyle pokarmu,żeby wystarczyło,ale dokarmiam butelką i jest ok. Dzięki niektóym osobom przestałam się stresowa,że nie karmię tylko piersią i jest ok,a dzieci i tak do piersi przystawiam i coś tam sobie wyciągają:)Pozdrawiam wszystkie:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Po trochu pewnie wszystkie macie racje.

Ja pierwsze dziecko Kube karmilam 14mies i trzy pierwsze mies byly ciezkie bo albo bolaly cycuchy albo sutki "poobgryzane" ze az zaciskalam zeby i lzy lecialy przy kazdym karmieniu w koncu brakowalo mi pokarmu chyba z przemeczenia ale nie poddalam sie. Dawalam Kubie wszystko co bylo i dokarmialam a po kilku dniach pokarm wrocil i wedy juz byl luzik i faktycznie nie ma nic przyjemniejszego i piekniejszego dla mnie jak wtulone w matczyna piers dziecko. Nigdy nikt mnie nie widzial z cycen na wiezchu nawet w domu jak byli znajomi to szlismy do drugiego pokoju na chwile i ... . Niektore mamy nie znaja taktu :roll:
Teraz jestem w ciazy z blizniakami i mam ogromna nadzieje, ze tez bede karmic piersia, bardzo bym chciala a jak bedzie to zobaczymy :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Ja moje twinsy karmiłam 3 mies i myśle że im wystarczyło
Ja po poroodzie miałam taka anemie że przetoczyli mi 3 jednostki
Wiec lekarze nie zalecalimi karmienia
bo dzieckoporucz mleka wyciąga z mamy wszystkie mineraly
A ja chudzinka jestem :D

Moją pierwsza córke karmiłam 8 mies :D I dla mnie to akurat :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moja Madzie karmilam 9 miesiecy :)

blizniaki niestety tylko 3 tyg :( a to dlatego ze nie moglam wytrzymac bolu sutkow przez pierwsze dni i zaczelam odciagac laktatorem mleko, przez to pokarm szybko mi zanikl :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moje urwisy mają 9 miesięcy nadaj karmię ich piersią oczywiście oprócz cycusia zupkę daję, deserki owocowe, danonki, soczki itp. w nocy się budzą na jedzenie z maksimum dwa razy. A w dzień jak karmię np.jedno piersią to zaraz drugie "przyraczkuje" i się podpina :D hihi chyba będe musiała ich odstawić ponieważ wracam po wakacjach na studia i nie wiem jak to będzie... ale póki co karmię.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Powiem tak - dwoch chlopakow wykarmilam ile moglam - jednego 4 miesiace, drugiego przeszlo rok. Teraz z blizniakami zdaje sobie sprawe, ze bedzie to trudniejsze "logistycznie" ale tez sie postaram. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A glowne powody tego ze chce karmic - zdrowie dzieci, wygoda i ekonomia :)

http://picasaweb.google.pl/MagdaBerkop

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moje córcie mają za pare dni misiąc i poza cycusiem świata nie widzą:) jedna od razu załapała, z drugą miałam problemy w szpitalu bo nie radziła sobie ze złapaniem:/ ale troche determinacji i chęci i udało się:D czasem jest ciężko zwłaszcza gdy jedna je a druga wrzeszczy czekając w kolejce... bo serduszko sie kraje ale pomału opanowujemy sztuke karmienia obu na raz- skoro głodne są w tym samym czasie:P i choć czasem pół dnia spędzam w fotelu z piersiami na wierzchu to uśmieszki moich maleństw mi to wynagradzają:]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moje sloneczka mają 3 miesiące, karmie je wyłącznie piersią, mam nadzieje, że uda mi sie to do pół roku, a potem zobaczymy. Już w szpitalu położna pokazała mi sposoby karmienia jednocześnie i choć początkowo wydawało mi sie to bardzo trudne, teraz prawie zawsze karmie obie jednocześnie nie miałam sumienia słuchać jak długa płacze czekajac na cycka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moi chłopcy mają prawie 2 miesiące i jak dotąd udaje mi się karmić ich wyłącznie moim pokarmem. Pierwsze 5 tygodni życia byli karmieni sondą (kilka dni), a potem butelką i smoczkiem- dopóki nie opuścili inkubatorów. Urodzili się w 30 tygodniu ciąży więc niestety tak długo musiałam czekać z przystawieniem ich do piersi. Na szczęście od razu załapali o co chodzi, choć przygotowałam się na długą i trudną drogę przestawiania z butelki na pierś.
Karmię ich po kolei, z reguły tak się budzą, choć bywa, że jeden musi cierpliwie poczekać. Raz próbowałam karmić ich na raz- pomagał mi mąż.
A czy Wy same radzicie sobie z przystawieniem dzieci na raz, czy też potrzebujecie kogoś do pomocy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja sama przystawiam, choc chyba zaczne karmic po kolei, bo obywatelowie coraz bardziej ciekawi swiata - robale w dupie to i ciezej zapanowac nad towarzystwem w trakcie karmienia....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

umilka pisze:
A czy Wy same radzicie sobie z przystawieniem dzieci na raz, czy też potrzebujecie kogoś do pomocy?

Na początku , przez jakieś 2 tyygodnie po powrocie ze szpitala pomagał mi mąż, ale potem musiał wrócić do pracy i musiałam sobie radzić sama. Z początku karmiłam jedną z pod pachy, a drugą trzymalam z przodu, teraz obie trzymam z przodu i tak jest mi najwygodniej i łatwiej mi je brać. Teraz laski mają już 4 miesiące i nie mam żadnego problemu z braniem obu naraz. Pozdrawiam i powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]