Dzisiaj jest śr lis 21, 2018 11:23 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość

Witam,

weszlam na ten temat, gdyz ogarnieja mnie mysli, ze moge miec blizniaki. Jestem obecnie w 7 tyg. ciazy, ale moj brzuszek juz wyraznie sie zarysowal. To moja druga ciaza, w pierwszej brzuszek mialam dopiero 4-5 miesiac, a teraz to juz sama nie wiem co myslec. Wiem, ze w kolejne ciaze widac wczesniej, ale zeby az tak szybko. Chcialam Was mamusie blizniakow zapytac kiedy Wasze brzuszki nieco sie uwypuklily? Na usg bede mogla pojsc dopiero za kilka tygodni (mieszkam w Anglii, a tutaj z tym trudno). Gratuluje Wam fasolek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wlasciwie to tylko usg moze ci potwierdzic taka ciaze.mowia tez ,ze po badaniu hcg tez mozna przypuszczac ale ja robilam takie badanie i nic takiego z niego nie wyszlo.u mnie lekarz stwierdzil ciaze blizniacza w 7 tyg po badaniu usg.
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

zdecydowanie tylko usg
nie jest powiedziane mi tez brzuszek zaczol rosnac na poczatku 4 miesiaca a mam blizniaki

proponuje zrobic usg kolo 10 tygodnia powinno byc widac
nie sugerowac sie brzuszkiem

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

natia27 pisze:
mowia tez ,ze po badaniu hcg tez mozna przypuszczac

Witajcie!
Mam pytanie:
W 37 dniu cyklu zrobiłam badanie bhcg i wyszło 3698mlU/ml no i tak sobie myślę że dosyć wysoki jak na 5t2d (ale może się mylę). Miała któraś z Was robione bhcg tak wcześnie? Może udałoby mi się porównać :)
Pozdrawiam

19.08.2008 r. godz 6:50 4240g 59cm
nasza sierpniowa gwiazdka z nieba...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja w 5tc i 3 d mialam HCG uwaga uwaga.... 52 120 jednostek!!! Oczywiscie zastanawialam sie nad ciaza blizniacza, ale w 9tym tc na usg widzielismy fasol sztuk - jedna :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czaga- Jestem ciekawa co u Ciebie w rezultacie jest-blizniaki?
Ja jestem w ciazy z blizniakami i tez mieszkam w Anglii. Opieka tu jest taka sobie w 12tc bylam na pierwszym USG gdzie sie okazalo, ze to blizniaki a wczesniej tez sie zastanawialam, ze moze bo brzuch mi szybko bylo widac :D No a teraz czekam bo nie wiem kiedy bede miec nastepne spotkanie z lekarzem. Tu jest zupelnie inaczej niz w Polsce :(
Ciekawa jestem gdzie mieszkasz, Ja w Portsmouth.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

reneq bardzo przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje, ale myslalam, ze ten temat sie urwal. Widzisz, ja jeszcze ciagle nie wiem jak ma sie malenstwo, ew. malenstwa. Jestem dopiero w 10-11 tygodniu i jak na razie nikt sie mna nie zainteresowal. Dzwonilam do lekarza, upominalam sie, obiecali, ze w przyszlym tyg. sie skontaktuja. Mam nadzieje, ze wreszcie mnie wysla na badania i dowiem sie co i jak. Nie staram sie negatywnie nastawiac do tutejszej opieki, ale skoro jak na razie zaznalam jedynie jej brak, to raczej mam coraz gorsza opinie. W pierwszej ciazy wszystkie badania mialam w 5-6 tygodniu, bylam spokojna o malenstwo, a tutaj tylko sie martwie. Ech :roll: Ja jestem z polnocy, z Barrow-in-furness (2 godziny od Manchester'u i Liverpool'u). Bardzo serdecznie Ci gratuluje blizniakow, mam nadzieje, ze sie cieszysz, ze tak dwa malenstwa na raz. Ja osobiscie bym chciala. A duzy masz juz brzuszek :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Z pierwsza ciaza tez u mnie bylo inaczej bo polecialam do lekarza jak tylko sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy czyli jakis piaty tydzien ciazy. Wtedy zebrali wszystkie dane i skierowali na badania krwi a pierwsze USG mialam w 16tc wiec jeszcze pozniej niz teraz. W tej ciazy u lekarza bylam pierwszy raz w 8tc i wtedy lekarz zaznaczyl tylko w komputerze termin ostatniej mies. zwazyla mnie i wyznaczyla termin nastepnej wizyty w miedzy czasie miala przyjsc polozna i zalozyc karte ale nie przyszla. Chcialam tez zeby dala mi posluchac serduszka ale powiedziala, ze nie chce mnie martwic jak nie znajdzie bo serduszko jest jeszcze malutkie wiec nawet nie sprobowala. Na nastepnej wizycie po trzech tygodniach ta sama lekarka rodzinna oczywiscie zmierzyla mi cisnienie i zwazyla ponownie (bylo znow +2kg :shock: ) i zbadala mi brzuszek dlonmi z zewnatrz i dala posluchac serduszka ktorego dlugo szukala i w koncu znalazla troche z boku brzucha ale to jeszcze wtedy nic mi nie podpowiadalo, ze moze jest wiecej dzieci niz jedno. Powiedziala tez ze brzuch mam wiekszy o jakies poltora tygodnia a moja owulacja byla pod koniec cyklu wiec tak naprawde dziecko powinno byc mniejsze, ale to tez mi nic nie mowilo bo tlumaczylam sobie to tak, ze pewnie to druga ciaza i ciecko poprostu jest wieksze bo ma wiecej miejsca i szybciej rosnie :) tak tez powiedziala polozna ktora wkoncu byla u nas w domu, zalozyla mi karte i dala poluchac jednego serduszka. Tak wiec na pierwsze USG poszlam spokojna, ze dziecko jest jedno nie zebym nie chciala dwoch na raz ale jedno no to wiadomo ze ciaza spokojna dziecko wieksze i mniej klopotow. Na USG pani znalazla jedno dziecko i powiedziala , ze ciaza jest pojedyncza zmierzyla malucha i po chwili powiedziala, ze jest jeszcze jedno malenstwo :shock: :D Ja bylam w takim szoku, ze sie poplakalam i jak wychodzilismy to zalozylam torebke na ramie i czegos szukam a moj maz mowi; czego szukasz kochanie? -torebki- odpowiedzialam a on na to, ze mam ja na ramieniu. Hi, hi, hi...
Zawsze mowilam, ze fajnie byloby miec dwojaczki ale teraz jestem troche przerazona cala ta sytuacja co nie znaczy ze sie nie ciesze ale jestem tak jak Ty na wygnaniu i nie bardzo moge liczyc na jakakolwiek pomoc. Troche boje sie porodu ale mysle pozytywnie i napewno wszystko bedzie dobrze. Bo to druga ciaza a w pierwszej bylo oki do samego konca i porod tez nie byl taki ciezki wiec mysle ze dam rede ale jak sie czlowiek naczyta tych wszystkich danych np. z netu to potem ma duze oczy :shock: :D
Twoja sytuacja jest podobna tez druga ciaza wiec sie nie przejmuj, ze nie wolaja Cie tak szybko na badania bo napewno wszystko jest dobrze jesli tylko sie dobrze czujesz to oki.
Pytasz czy mam duzy brzuch? No mysle, ze spokojnie uszedl by na piaty-szusty miesiac pojedynczej ciazy. No i tyje baaardzo szybko teraz mam juz +8kg :shock: :shock: :shock: az strach pomyslec co bedzie dalej!
Zycze Ci zebys miala tez blizniaki skoro bys chciala a napewno zeby wszystko bylo dobrze tzn zebyscie Ty, dzidzia lub dzidzie byli zdrowi. I daj znac jak po badaniach prosze.

Ale sie rozpisalam :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oczywiscie, ze dam znac po badaniach. Poki co mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko. Napisalas, ze na poczatku pierwszej ciazy polecialas na badania. Bo widzisz, ja wlasnie stoje przed dylematem czy leciec do Polski samolotem. Boje sie o malenstwo w czasie lotu. Bilety juz kupione na luty, ale to bylo zanim sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy. Kiedys pytalam lekarza (na jakims forum) o to i odpowiedzial mi, ze lot moze nieznacznie zwiekszac ryzyko poronienia. I teraz sie boje i nie wiem co zrobic. Poniewaz o ta ciaze staralam sie kilka m-cy i w tym czasie odbylam kilka lotow, to jakos nam nie wychodzilo. Dwa razy nawet mialam pozytywny wynik testu, ale 2-3 dni pozniej @ przychodzila. Nie wiem czy nie mialo to zwiazku z lotami. Moze wiesz cos na ten temat. Aha, powiedz mi jeszcze prosze czy sa u Ciebie w rodzinie jakies blizniaki :?:

opcja zmień
Aha, na pewno dasz sobie rade. Nie Ty pierwsza i nie ostatnia urodzisz blizniaki. Zdaje sobie sprawe, ze to szok i nawet smiesznie wyszlo jak sie dowiedzialas. Musisz jedynie oswoic sie z ta mysla :) A waga, no coz maluchy potrzebuja wiecej miejsca, no to i na wadze przybywa. Jak sie potem przyssa do cyca to wszystkie zbedne kilogramy z Ciebie wyciagna. Nie mysl o tym. Ja poki co na wadze nic, moze tak jak w pierwszej ciazy.Do piatego m-ca nic a potem jak mi wskazowka na wadze skoczyla, to az sie przerazilam. Daj mi prosze znac jak juz poczujesz ruchy dzidziusiow, ciekawa jestem kiedy to jest. Bo podobno przy drugiej ciazy szybciej. Wiem, ze to roznie bywa, ale mimo wszystko jestem ciekawa. Pozdrowionka, trzymaj sie cieplo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kochana zle mnie zrozumialas bo ja zle napisalam "polecialam" mialam na mysli, ze szybko poszlam do lekarza :D przepraszam za moje slownictwo.
A w Polsce bylam samolotem w 5.5 mies ciazy i nic mi nie bylo. Wczesniej pytalam lekarza czy moge i ona powiedziala, ze tak ale nie wiem jaki wplyw moglo miec latanie na tak wczesne ciaze jakie mialas :( Przykro mi, ze takie mialas przezycia i moze faktycznie powinnas teraz bardziej uwazac. Mysle, ze do Twojego lotu bedziesz miala juz rozne badania i bedziesz wiedzala jak sie czujesz jesli nie bedzie komplikacji to lekarz raczej nie zabroni Ci leciec bo tak jak pisalas, ze jest tylko niewielkie ryzyko przy lataniu... Jesli do tej pory loty znosilas dobrze to mysle ze w ciazy tez nic nie powinno sie stac. No ale wiesz jak to jest i biorac pod uwage wczesniejsze wydarzenia. Ale trzeba byc dobrej mysli!!!
Z tymi blizniakami to meza wina i saluga bo tesciowa ma siostre blizniaczke i tescia siostra ma blizniakow. Meza brat ma syna i my mamy syna no i my teraz blizniakow na co bratowa meza dostala duzych oczu bo chyba sie boi a tez chca miec jeszcze jedno dziecko :D
Fajnie masz, ze nie tyjesz bo to lzej jest wszystko robic i wogole ale tak jak piszesz pozniej to bardzo szybko spada zwlaszcza jak sie karmi piersia a ja taki mam zamiar.
Co do ruchow to czasem mi sie wydaje, ze cos poczuje wieczorem juz w luzku a innego wieczoru nic :(
Trzymam kciuki za Ciebie i Twoje badania i zycze duzo zdrowka!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam,
jeszcze ciagle nic nie wiem, ale w czwartek mam wreszcie swoje pierwsze spotkanie z polozna to moze bede miec w koncu te badania i usg. Juz nie moge sie doczekac. Dam znac co i jak, pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Juz po spotkaniu z polozna. Przez blisko dwie godziny wypelniala jakies papierki, dostalam stos ulotek do czytania. Jezeli idzie o badania to mam teraz czekac na list ze szpitala z data wizyty. No niby ma to byc w przyszlym tygodniu. Oby, bo umieram z niepokojow. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

reneq cos Cie juz nie ma w tym temaciku, jednak napisze jak to w koncu ze mna jest. Jestem juz po usg i jest jedna dzidzia. Moj maz poczul sie zawiedziony, liczyl na blizniaki. A ja, no coz, przekonalam sie, ze rozmiar brzuszka nie ma nic wspolnego z iloscia dzieciaczkow. Ciesze sie, ze jest ok i tylko to sie liczy. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi brakowało bardzo energi i miałam, dalej mam mdłości od rana do wieczora, przy ciązy pojedyńczej było dużo lżej, poza tym brzuszek rósł o wiele szybciej.
Przy bliźnikach za gorsze samopoczucie odpowiada podwójna dawka hormonów, oczywiście to żadna reguła, a indywidualna sprawa.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]