Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 3:52 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1558, 1559, 1560, 1561, 1562  Następna
Autor Wiadomość

Ewela ale wam fajnie... Zazdroszczę *_*

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witajcie! Temat ciagnie sie i ciagnie - jestem ciekawa czy znajde tu kobietki, ktore obecnie spodziewaja sie blizniakow?

Offline Wyświetl profil  

Agalcia, czy tu są mamy spodziewające się 2 dzieciaczków nie wiem ale wiem gdzie możesz takowe znaleźć i są ciut wyżej stażem.
Na [Automatyczna cenzura] szukasz forum, mamy z dziećmi i tam są mamy bliźniaków.
są również mamy już z dziećmi przy sobie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Hej dziewczynki

U nas OK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Maluszki juz sa z nami w domku!!!!!!!!!!!!!!!! Ufffffff ale ulga. Mialam juz dosc tych dojazdow do szpitala a jeszcze jak ten mniejszy zostal a wiekszy wyszedl to myslalam ze oszaleje. Poki co wszystko ok...chociaz wydaje mi sie ze Frdzik (ten mlodszy) chyba ma przepukline pachwinowa. Moj mlodszy tez mial przepukline i wiem jak to wyglada. no nic zobaczymy co dalej. Poki co maluchy ok. Nawet daja sie wyspac. Pomaga mi mama i maz wiec nie jest zle. ok pozdrawiam bo lece karmic

Pa i do uslyszenia
Magda

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No to super jerrysia a tak się martwiłaś... Wcześniaki często mają przepuklinę, bo mają słabe powłoki brzuszne. Moje dziewczynki też miały widoczną przepuklinę pachwinowa, pępkową też zresztą, ale to i starszy syn miał. lekarze kazali obserwować i tyle - a po jakimś czasie okazało się że mięsie się wzmocniły i już nie wychodzi przepuklina- myślę że już od kiedy skończyły 6 m-cy to na pewno jej nie zaobserwowałam. To dużo cierpliwości i siły życzę no i cieszcie się sobą, bo przy bliźniakach te chwile bardzo szybko mijają i w natłoku obowiązku łatwo zagubić te piękne pierwsze, niepowtarzalne momenty z udziałem maleństw :) .

Offline Wyświetl profil  

Hej

Malinka-Mama powiedz mi czy nie operowaliscie przepukliny pachwinowej? pepkowiej to wiem ze sie nie operuje bo sie sama wchlonie (starszy synek tez ja mial) Ale z tego co wiem to pachwinowa sie zawsze operuje bo grozi uwiegznieciem - a to juz duzy problem. Dziwne ... ciekawa jestem co w PL pediatrzy zalecaja... No nic zobaczymy co u nas bedzie.

Caluje was bardzo serdecznie
MD

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

jerrysia co lekarz to opinia... Jeden mówi, ze poczekać do końca 3 miesiąca i operować. Drugi, że go końca 1 roku i operować, jeszcze inny, że tylko obserwować i jak w późniejszym dzieciństwie nie zniknie, to dopiero kilkulatka operować... To wszystko opinie pediatrów i chirurgów dziecięcych, przy czym te chirurgów to bardziej na luzie i mniej nastawione na radykalne rozwiązania (co jest dziwne, bo chirurdzy to z miejsca zawsze do cięcia dążą:)) Jak już pisałam, jak miały koło pół roku przestałam tą przepuklinę widzieć i przestaliśmy się tematem interesować. Natomiast jak miały tak 2-3 miesiące i dużo płakały i spinały się przy kupkach to martwiłam się o tą przepuklinę, bo jednej to dość sporo wychodziło. Bałam się mocno tego uwięźnięcia, ale lekarze uspokajali, że tego nie da się przegapić i jeśli tylko taka sytuacja by wystąpiła to prosto na ostry dyżur trzeba jechać. Na szczęście się tak nie stało. Teoretycznie jest taka w Polsce praktyka, że się to operuje, ale jak sama czytasz, widać nie zawsze :D .

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jerrysia- super, że już wszyscy razem jesteście. Zdradzisz imiona bo jedno już znamy a drugie???
Agalcia- chyba na razie brak, ale śmiało możesz się rozgościć, może jakaś się znajdzie :P:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

:papa:

Offline Wyświetl profil  

hej

Moje bajbiki maja na imie: Antoni & Fryderyk (w wersji am. Anthony & Frederick). Mam jeszcze do was jedno pytanie. Jak dlugo wyparzalyscie butelki dla maluszkow. Ja juz wymiekam z tym gotowaniem. Niby mozna w mikrofalowce ale mnie jakos te fale nie przekonuja. Sa jeszcze sterylizatory ale to tez mnie nie przekonuje. Nie ma jak stare sposoby. Ale tak jak mowie mam juz dosc tego gotowania non stop. tym bardziej ze pokarmu duzo nie mam. Nawet ich do piersi nie przystawiam bo nic mi nie leci. Dopiero jak popompuje to cos tam kapnie. Inna sprawa ze tez nie mam czasu siedziec i pompowac co 2 h. No nic na paczatku dostwaly moj pokarm ... dobre cokolwiek. OK czekam na info od was.

Pa,
Magda :papa:

Offline Wyświetl profil  

Cześć Wam dziewczyny!!!
Jerrysia ja nie wyparzałam butelek za każdym razem, po prostu je myłam. Poza tym smoczki wyparzane były dość często.
U nas małe ważą po ponad 7 kilo i mają powyżej 70 cm długości. Mamy jazdę przez ząbki. Ale już tuż tuż :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Powiem tak przy dziewczynkach, czynność wyparzania była powtarzana do znudzenia bardzo długo. Przy Tosi teraz po prostu zalewam butelkę wrzątkiem. Co prawda butelkę dostaje tylko raz dziennie, żeby podać jej w czymś żelazo, ale myślę, że już tak bym się nie paliła do tego jak z dziewczynami. Ile butelek przez to się roztopiło w garnuszku ho, ho.
Tola- moja pobiła dotychczasowy rekord, i cały 1 kg przybrała w tym miesiącu ma już 7700 na liczniku i zęby chyba też idą, albo to po szczepieniu jest nieznośna. A tak już się przyzwyczaiłam do grzecznego dziecka :wink:

Offline Wyświetl profil  

hej

No to juz sama nie wiem. No nic zobaczymy... Nie pamietam wlasnie ile wyparzalam pierwszemu... Mysle ze pociagne tak do 3msc. Takie sterylne war. tez nie sa ok. moje maluchy tez nabieraja wagi. Nozki juz sie im takie pelniejsze zrobily (a nie takie patyczki powleczone skorka) malutki ma tylko zapchany nosek mlekiem. Furczy mu tak ze az mi sie cos dzieje, bo chcialabym mu pomoc a tu tylko kropelki i gruszka a poprawy 0. Moze macie jekies inne rady jak sie pozbyc tej sapki? a tak poza tym to ok. dzieki Bogu mam tu mame to mi pomaga i nie odczuwam duzego zmeczenia.

Dziewczyny kiedy wasze maluszki zaczynaly przesypiac noce? Chodzi mi o spanie dluzej niz 3h? bo chlopaki budza sie jak w zegarku co 3h a w nocy czasem co 4h... wiem wiem i tak nie jest zle ale pytam tak z ciekawosci.

OK pozdrawiam was serdecznie i do uslyszenia
MD

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jerrysia- ty masz wcześniaki, więc trochę musisz być bardziej ostrożna. Moje zaczeły przesypiać tak ok 2-3 m-cy tzn spały do 4, potem 5 ...... Najmłodsza niestety na cycku nie praktykuję przesypiania :evil:

Offline Wyświetl profil  

Witam po dłuższej nieobecności obecne i przyszłe mamusie :D
jerrysia26 Moim dziewczynkom też zapychał się nosek i gruszka nic nie pomagała! potem stotowałam wodę morską i było lepiej.
Co do spania to wszystko zależy od dziecka. Moje długo budziły się co trzy godziny i jeszcze w dodatku na zmianę. Teraz skończyły 16miesięcy i nadal budzą się mi w nocy ok 2 lub 3godziny.

A tak poza tym to biegają już fajnie! teraz zaczynamy uczyć je korzystania z nocnika. Co polecacie gotować im na obiad? może macie jakieś fajne pomysły na smaczne dania :)

Offline Wyświetl profil  

Witam wszystkie mamusie:) Jestem na forum od dosyć dawna ale więcej czytałam wasze wypowiedzi i drogocenne rady niż się sama udzielałam. Jestem w ciąży bliźniaczej termin mam na jutro (07.09) a dzieciaczkom tak dobrze w brzuchu, że nie spieszy im się na ten świat. Mam się stawić jutro do szpitala i prawdopodobnie skończy się CC. Szkoda, myślałam, że uda się naturalnie. Ale jak pomyślę, że już jutro zobaczę być może zobaczę moje szkraby(Wojtek i Hania) to nie mogę się doczekać.
Gratuluję Jerysia dzieciaczków i powrotu do domu i życzę dużo zdrowia i uśmiechu.
Pozdrawiam wszystkie kobietki i ich pociechy. Dam znać jak poszło.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Na jutro termin :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: a ty jeszce zapakowana :roll: :roll: :roll: :roll:
Joasia- a rodziłaś wczesniej ????

Offline Wyświetl profil  

Joasia222 - ale budujaca wypowiedz - DZIEKI za podzielenie sie ta nowinka, ze donosilas do terminu. To moja najwieksza obawa! Masz jakas zlota metode na to, odpoczywalas czy bylas aktywna?? Wszystkiego dobrego na jutro, az pozazdroscic, ze juz jutro bedziesz widziec swoje pociechy :-)))))) !!!

Offline Wyświetl profil  

Witajcie dziewczyny!
Już jestem w domku z dzieciaczkami!!! Na KTG nie zdążyłam dojechać, o 3:20 odeszły mi wody, o 5:30 byliśmy z mężem w szpitalu o 7:53 był synek-Wojtuś na świecie, a o 8:05 była na świecie córeczka-Hania. Rodziłam naturalnie, poród był ekspresowy i lżejszy niż pierwszy poród (8 lat temu) o wiele szybciej też doszłam do siebie. A jeśli chodzi o donoszenie ciąży do terminu to nie ma chyba przepisu, przez całą ciąże czułam się bardzo dobrze, nie miałam żadnych dolegliwości ani zagrożeń typu skracania szyjki czy tp. Raczej byłam aktywna nawet ze względu na to iż mieszkam na czwartym piętrze bez windy, więc 2 razy dziennie zaliczałam 80 schodów. Dzieciaczki są fantastyczne,zdrowe przede wszystkim, dostały po 10 punktów. Śpią nawet fajnie w dzień chcą trochę przytulania i śpią po 2 godzinki, a w nocy budzą się 2 razy na karmienie. Teraz jest u mnie moja mama, to jest lżej, mama za tydzień jedzie więc będzie trochę ciężej ale musimy dać sobie radę. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

GRATULACJE :flo: :flo: :flo: super , że tak wszystko pięknie się potoczyło. Teraz uczcie się siebie nawzajem i zdrowo się chowajcie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1558, 1559, 1560, 1561, 1562  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]