Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 12:24 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1558, 1559, 1560, 1561, 1562
Autor Wiadomość

Gratulacje rowniez ode mnie! Super nowina - rowniez z tymi 10 punktami; musisz byc przeszczesliwa!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej mamusie!! trochę się tu nie udzielałam, ale wrzesień to dla nas jedno wielkie pasmo chorób :( Najpierw Boston virus, potem ostra jelitówka Antka- szpital, potem chwila przerwy u dziadków i tam jakąś bakterię zjadł- biegunka bakteryjna- znowu szpital, antybiotyk, kroplówki- masakra!!! Dziewczyny te przygody jakoś odpukać ominęły, ale za to solidarnie ze mną teraz przechodzą jakiegoś paskudnego vira- zapalenie spojówek, katar i kaszel - u mnie oczywiście w wersji hard, tylko zamiast spojówek meeega katar. Same widzicie, fatalna sytuacja... Oczywiście przez te choroby dwa terminy szczepienia poszły się bujać :( już się boje je zapisywać, bo jak tylko termin się zbliża to jakaś choroba wyskakuje..
Opieka nas synkiem w szpitalu była nie lada wyzwaniem dla nas. On nie chciał za żadne skarby zostać nawet na chwilę sam, choć bardzo dzielenie poza tym znosił ten cały pobyt i kroplówki,lekarstwa itp. na szczęście można u nas w szpitalu wykupić łóżko i być z dzieckiem całą dobę na sali. Ale musieliśmy się zmieniać, najczęściej przed świtem, żeby jeszcze spał i nie zauważył że jest sam, o tej porze oczywiście trudno zrobić zakupy, więc i tak musiała nam pomagać koleżanka w tym zakresie. No generalnie nie było lekko, ale najlepsze teraz- mąż oczywiście nie chodził w tym czasie do pracy i teraz kiedy dziś wrócił okazało się że nie należy mu się zwolnienie bo ja nie pracuję. I nie ma tu znaczenia że jestem na wychowawczym, więc pracuję zajmując się małym dzieckiem , a w moim przypadku dziećmi. Wg państwa skoro nie chodzę do pracy to mogę zajmować się dzieckiem w szpitalu przebywającym i nie muszę korzystać koniecznie z pomocy męża. I już , tyle w tym temacie. Ot, pomoc dla rodzin z małymi dziećmi, a zwłaszcza wielodzietnych w praktyce polskiego państwa. Musiałam się tym z kimś podzielić, bo mnie to po prostu rozwaliło dzisiaj...

Offline Wyświetl profil  

Hej malinka-mama - nie jestem zadnym specem w tych kwestiach - ale sama mialam jaja ze zwolnieniem lubego po porodzie, bo nie jestesmy po slubie i rozne instytucje sie roznie wypowiadaly, ale bym to jeszcze sprawdzila - tel. w ZUSie np. lub prosba o taka konsultacje poprzez zaklad pracy meza... moze moglby nie brac l4 jako opieki na dziecko tylko czlonka rodziny np. ciebie? Ze dziecmi sie opiekowala babcia np. a to ty bylas chora.. bo faktycznie wiem ze jest tak ze skoro matka sie opiekuje dziecmi, to ojciec nie moze wziac na nie l4.

Co do samych chorobsk - to szczerze wspolczuje, obyscie juz byli zachartowani na cala zime! Limit chorob wyczerpany!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To napiszę wam jeszcze coś ciekawego. Jak zatrudniasz nianię na etat to podbno nie możesz brać zwolnienia na dziecko, bo przecież masz nianię, która da mnóstwo miłości i pomocy jakiej dziecko potrzebuje w chorobie :evil: .
Mamamalinka ale ty jesteś na wychowawczym na dziewczynki więc na synka powienniście mieć prawo oboje brać zwolnienia.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

O żesz w mordkę jezyka a juz żadnych mam bliźniaczych to tu nie ma :shock: :shock: :shock: :shock:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Właśnie też ostatnio zaglądałam , a tu nikt nie zagląda już :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Szkoda szkoda, bo kawał życia tu spędziłam pewnie ponad 7 lat :lol: na szczęście ze starymi wyjadaczkami jesteśmy w kontakcie.
A co u ciebie Foczka 24 i twojej druzyny ?
O i mloda sie budzi to sobie popisalam :lol:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

:dada: :dada: :dada: :dada:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

:dada: :dada: :dada: :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Foczka- pisz co tam u twoich chłopaków

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To ja wam napisze co u moich dziewczyn. Panienki są dwoma zupełnie różnymi dwulatkami. Fizycznie podobne, ale nie jednakowe, juz nawet postronni widzą, że są różne. Ale charaktery to prawdziwa różnica- Martusia, taki słodziaczek przytulaczek, lubi sobie usiąść i się skupić na jakiejś zabawie i jeśli jej nikt nie przeszkadza to dość długo tak potrafi. No a Gabrysiai to mały rozrabiaka- taki mały złośnik i przekornik- typ słodkiego łobuziaka. Tylko patrzy żeby coś spsocić, zabrać komuś zabawkę i uciekać licząc na pogoń:) albo choć trochę podokuczać, ot tak. Płacze, draki, bicie nawet na porządku dziennym. Czasem, w apogeum dzikich pisków, wrzasków i histerii zastanawiam się czy sąsiedzi wezwą policję :) Nawet wyjątkowo spokojny i odpowiedzialny starszak czasem traci do nich cierpliwość i potrafi za dokuczanki oddać, ehh... Cicho to u nas nigdy nie ma- chyba że bajki oglądają:) Od roku chodzą do żłobko-przedszkola. Dają radę-ja wróciłam do pracy. Czasem jest na prawdę ciężko, czasem super wesoło i słodko- jak np wszyscy robimy rano wygłupy w pościeli :) Szkoda ze forum wymarło jakoś. Może ktoś z Was coś opisze- Pozdrawiam!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Malinka- jak tak poczytałam o twoich laskach to zobaczyłam od razu swoje, ale teraz to się wyrównało tzn śmieję się że jedna to maruda a druga to jędza. Niby starsze poważniejsze a idzie z nimi zdurnieć tym bardziej że u nich to jedna wielka niedościgniona kłótnia o wszystko. Za to młod awszystkimi rządzi :P:

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny to niesamowite jak ten czas szybko biegnie. Jak zaczynałam całkiem niedawno na tym forum, chodziłam w ciąży pełna obaw, a Wasze posty uwielbiałam czytać. Dziś moje pociechy mają rok i cztery miesiące są cudownymi dziećmi, ale cierpliwości trzeba mieć naprawdę duuuuużo. I tak jak piszecię,że jedno jest spokojne,a drugie to diabełek to u mnie dziewczynka potrafi sama się pięknie zabawić, a chłopiec jest takim nerwusem jakich mało. Pisząc ten post mam jedno pytanie, kiedy Wasze pociechy zaczęły chodzić? U mnie dziewczyna powoli zaczyna stawiać samodzielnie pierwsze kroki, a chłopak to le nich i tylko za rączki będzie chodził. I tak czekam cierpliwie kiedy same będą dreptać, a Ja w końcu nie będę ich nosić na rękach.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Starsza 13, 5 a młodsza 14 mcy, a ta naj naj młodsza jedyna poszła w 11 m-cy. ja to zawsze m,ówiłąm że Nika u mnie w wiek korygowany wszysko robi Misia jak zwykle 2 tyg później.
Powem ci Joasia 222 że teraz chyba taki najfajniejszy okres sie zbliża. Moja skończyła 2 lata i mimo ze bywa wredna i absorbująca to i tak chętnie wracam do domu zeby z nią być. W przeciwieństwie do starszyzny która cały ale to cały zcas się kłóci o pierdoły brrrrrrrrrrrrrr

Offline Wyświetl profil  

Masz racje z tym czasem Ewela,że fajny.Jak wspomne pierwsze miesiące i jak sama musiałam poradzić sobie z dwójką płaczących i non stop na zmianę głodnych dzieci
to faktycznie teraz jest dużo łatwiej, a i pewnie człowiek się już przyzwyczaił, że podwojnie wszystko trzeba zrobić. Ja mam jeszcze 10-latke w domu która mi też dużo pomaga, ale wiadomo 3/4 dnia i tak jestem sama. Apropo chodzenia to córa już coraz pewniej chodzi tylko, że zazdrosny braciszek czasem potrafi ją przewrócić i znowu płacz!!! Czekam z utesknieniem na wiosnę i spacery-teraz ubieranie to jakaś masakra,a jeszcze czwarte piętro więc trzeba się nagimnastykować. Pozdrawiam serdecznie i dzięki,że odpisałaś.

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny jak Wasze pociechy po zimie? My cieszymy się, że kurtki zimowe można było odłożyć głęboko do szafy i założyć coś lżejszego.Mimo,że jeszcze trochę zimno jest to czekamy na długi weekend i może jakiś piknik w parku?
Piszę dziewczyny bo niedawno dowiedziałam się,że moje dzieciaczki dostały się do przedszkola publicznego i teraz mam przerażenie w oczach! Z jednej strony myślę,że jestem szczęściarą-na prywatne mnie nie stać przecież to przy dwójce dzieci niezłe obciążenie budżetu domowego. Jest też druga strona-boję się!
Moje przyszłe przedszkolaki skończą we wrześniu 3 latka-raz wydają się takie małe,a raz już całkiem samodzielne.
Napiszcie proszę jak to było u Was, jak to jest z dwójką dzieci w przedszkolu czy było im łatwiej bo było ich dwoje? Czy może był podwójny płacz?.
A na marginesie dodam,że chyba rodzi się całkiem dużo bliźniaków w ostatnim czasie- na liście przyjętych do naszego przedszkola w grupie trzylatków zobaczyłam cztery pary bliźniaków!
Pozdrawiam
Joanna

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1558, 1559, 1560, 1561, 1562

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]