Dzisiaj jest czw wrz 21, 2017 4:05 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny ja ostatnio w sklepie widziałam wózek casuaplay s-twinner ... słyszałyście może na jego temat jakieś opinie bo na necie nie wiele ich jest?
Minusem jest na pewno brak podnóżków w spacerówkach, ale wszystkie inne wózki mają dużo więcej minus a ten wózek miałby wszystko czego bym potrzebowała, no ale nie wiem jak w praktyce.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

My tez powoli zaczynamy się rozglądać za wózkiem, ale brak podnóżka w spacerówce to dla mnie porażka. Mieliśmy taką spacerówkę dla młodego i kiedy dziecko się położyło spać to nóżki mu zwisały i dyndały. Tragedia.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Temat wózków co trochę się pojawia, ale generalnie większość mam dochodzi do wniosku ,że potrzbny jest wózek z pompowanymi kołami i przednim (lub 2) skrętnymi, bo do małych dzieci to pwoiem szczerze... obojętnie jaki - dopiero ok. 1,5 roku pojawia się problem (razem z wagą dzieci).
Już ostatnio nawet wrzucalam te fotki - my naszą prszygode wózkową przejeździliśmy takim tórjkołowcem (Mothercare Urban detour) i teraz czeka na przejęcie przez kolejne bliźniaki :)
No i mielismy spacerówkę jeszcze - graco.
Od bejbików do starszaków :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i spacerówka :)
Obrazek
trójkołowce mają wg mnie najwięcej zalet - ale najpierw trzeba pomyśleć gdzie się mieszka, czego się oczekuje od wózka i wtedy szukać - bo wózkó bliźniaczych idealnych nie ma - a każdy ma inne potrzeby.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a może nie wózek typowo bliźniaczy tylko z możliwością zrobienie podwójnego? wtedy jest chyba mniejszy, jestem właśnie w trakcie poszukiwań i widziałam taki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej
Dziś bylam w sklepie z wózkami i wypróbowalam sobie wózek ABC Design Zoom. Normalnie zakochałam się w tym wózku ale cena jest powalająca i raczej nie na moją kieszeń :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Demolka - poluj na używany w dobrym stanie, często rodzice szybko przechodzą na lekkie laski i wózki są kompletnie nie zniszczone. Najlepiej blisko swojej miejscowości to można podjechać i zobaczyć żeby nie kupować kota w worku. Cena często jest połowę mniejsza niż sklepowa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No wlasnie juz ogladalam na allegro uzywane i na bank zdecyduje sie na uzywany. Zreszta wozek zakupimy dopiero jak bede przynajmniej w 24 tygodniu ciazy bo teraz sie boje :?

Tak w ogole to chyba mamy ten sam termin porodu MeaCulpa :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

demolka ja uzywałam zooma przez 2 lata i w naprawde niezlym stanie sprzedalam, wiec mysle ze bedziesz zadowolona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bliźniaki to duży wydatek. Ja przez rok używałam Peg Perego duette SW do wózka dokupiłam foteliki 0-13 kg również Peg Perego pasujące do stelaża wózka i byłam bardzo zadowolona. Wszystko oczywiście było kupione używane bo nowy komplet w sklepie kosztował bardzo dużo a do tego był sprowadzany tylko na zamówienie i nie można go było wcześniej obejrzeć. Polecam ten wózek. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny, czy mozecie mi doradzic w sprawie wozka? szukam wozka NIE dla blizniakow, a dla dzieci ok 2 lata i niemowlecia. mam ograniczone fundusze, dlatego myslalam o wozku graco:

http://www.ebay.co.uk/itm/GRACO-ORBIT-S ... 2c60580c33

ale wpadl mi wczoraj w oko ten:

http://www.ebay.co.uk/itm/Safety-1st-Du ... 2ebd833b19

mozecie mi napisac, jesli cos wiecie o nich? ktory lepszy?

bardzo prosze, nie piszcie, zeby sobie kupic phil n teds czy pegperego, bo mnie na nie nie stac ;) poza tym, nie chce przeplacac, bo nie sadze, abysmy tego wozka dlugo uzywali, w koncu syn bedzie mial prawie dwa lata, jak sie drugie urodzi.

z gory dziekuje za pomoc i odpowiedz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

athe o Graco nie słuszałam dobrych opini ale może wypowie się ktoś kto go używał. Z wózkami jeden za drugim jest ten problem, że to starsze dziecko często siedzi z przodu bo to siedzisko nie rozkłada się na płasko i ciężko podbić taki wózek tak obciążony przy wjeździe np. na krawężnik.
Ja Ci powiem, że może nie podwójny wózek a dostawka dla starszego...? Nie myślałaś o tym?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Athe ja też go nie miałam - wydaje mi się, że jednak wózki jeden obok drugiego są popularniejsze wśród bliźniąt.
Problemy pojawiają się te co opisała KMM a w ogóle spacerówki na plastikowych kółkach nie są najwygodniejsze wg mnie, ale znowu dużo mam widzę w tej opcji, więc tak źle być nie może.
Ja bym przy swojej wersji została-nawet używanej:
http://www.ebay.co.uk/itm/MOTHERCARE-UR ... 919wt_1185

ale też widze mamy ze spacerówkami maclarena (obok siebie)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

my kupiliśmy nowy tako duo jumper, jest świetny, ekstra skrętny bardzo łatwy w składaniu i rozkładaniu tylko jeden minus- PLASTIKOWE "alusy" w pompowanych kółkach nie wytrzymują ciśnienia, ja pogiełam alusa i straciłam dentkę na 4 spacerze, a jeździmy bardzo ostrożnie i powoli po 2-3 h, na szczęście panowie w wulkanizacji pomogli...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej
Ja też wożę swoje kluski w tako jumper duo i ogólnie jestem zadowolona. Jedyny mankament to ta jego szerokość, no ale coś za coś, nie ma idealnych wózków.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moja siostra w zakresie wózka poradziła się swojej koleżanki, która pracuje jako taka niania na pełnym etacie i ma ogromne doświadczenie zdobyte w rodzinach u których pracowała, w ostateczności wybrała wózek EasyWlaker duo i z tego co wiem jest bardzo zadowolona, jednak wybór na rynku jest ogromny i można "zgubić się w tłumie" ;)

Offline Wyświetl profil  

Ja polecam wózek Twinni Baby Active...Wózek jest naprawdę leciutki i super się prowadzi po wstrętnych krzywych chodnikach...Jest to typ wózka jeden za drugim i dzięki temu wszędzie można wjechać i wymanewrować ( czasem wskoczę do sklepu na ekspresowe zakupy).

Offline Wyświetl profil  

hej,
Mamy wozek mothercare urban Detour Double http://www.mumsnet.com/reviews/pushchai ... uble-buggy
Jest duzy,masywny w sam raz na wojaze po parkach ,plazy,drodze kamienistej,polnej czyli tam gdzie natura,oczywiscie nadaje sie rowniez do miasta;)
Nasz jest czerwony ipodoba sie bardzo starszym synom ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziewczynki, przybywam do Was z Październikowych Mamusiek z zapytaniem, jako Mamy już doświadczone, otóż:

Mam zgryza - doradźcie, bo już o tym rozmawiałam z Mamą, Mężem i Siostrą. :lol:
Nasze Bliźniaki urodzą się około września/października (tak ogólnie), wiadomo, że zaraz przyjdzie zima, więc raczej wielkich spacerów w gondolach nie będzie, więc pierwsze większe spacery przyjdą dopiero około kwietnia, kiedy się ociepli, a wtedy bliźniaki będą już wiekowo dość duże (rozmowa tyczy się WÓZKÓW), i się zastanawiamy, czy jest sens kupowania wielkiego bliźniaczego wózka ileś-w-jednym, czy lepiej kupić jakiś zwykły używany bliźniaczy, taki w razie czego, żeby był nie wiem, do lulania czy do czegoś, albo dwa osobne w razie niemca, żeby były, czy zostawić je w fotelikach, łóżeczkach, Bóg wie czym jeszcze i zainwestować w lepsze spacerówki takie, które mogą być od około 6 miesięcy już (np. Maclaren).
Marzy nam się jeden wózek, ale jego cena to około 5-6 tysięcy (kocham miłością nieskończoną BugaBoo Donkey Twin... :smo: :smo: ), ale ma wszystko, i wiem, czy jest sens go kupować, bo w gondoli dłużej, niż pół roku nie będą, a będzie zima, więc już w ogóle myślimy, że to bez sens, bo nawet jeśli trzeba będzie gdzieś z nimi pojechać, do lekarza, w odwiedziny czy gdzieś, to bardziej użyteczne do tego będą poręczne foteliki samochodowe.
Już nie mówię o tym, że łatwiej będzie nam w ciepłe dni schować tę spacerówkę do auta, nie mówię tu oczywiście o takiej typowej "plastykowej", ale takiej lepszej, przystosowanej też dla mniejszych dzieci. :D
Uf, ale się rozpisałam, ale mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A-M wg mnie i pewnie wiele dziewczyn to potwierdzi, najlepiej sprawdzają się trójkołowce na pomopowanyc kołach z przednim skrętnym. Wtedy wjedziesz wszędzie. Większość z nas z takimi kończyło.
Ja nie miałam gondoli, dzieci zimowe, ale mój rozkłądał sie na płasko.
Dużo jest takich, ale nazwy może ktoś inny poda, bo ja nie pamietam.
Nam 1 wózek służył od urodzenia do ponad 3 lat. Czasem używaliśmy spacerówki tylko.
Musisz się zastanowić gdzie mieszkasz, jakei masz warunki, bo wózek podwójkny albo będzie długi albo szeroki :wo: Jeśli np. potrzebujesz zabierać codsziennie wózek na 4 piętro do mieszkania to nie kupisz 20 kg kobyły z gondolami. Jesli mieszkasz znowu poza miastem, masz nierówne chodniki to musisz mieć coś wygodnego.
Jesli masz duże auto, to zapakujesz duży wózek na wyjazdy, jeśli malutki to kupuj od razu spacerówkę. Jest taki mamas and papas co rozłada się na płasko, koleżanka taki miała.
Wg mnie tak naprawdę jaki wózek robi się ważne po skończeniu przez dzieci roku, kiedy do wagi wózka docodzi jeszcze 20kg dzieci :lol:
Zaraz wrzucę kilka zdjęć różnych opcji.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jeszcze mi się przyponmniało - co do parasolek to np, Maclaren,( skłąda się jak parasowlki) ale przez to, że ma uchwyty - nie można dziecka jednego prowadzić za rączkę a drugiego pchać w wózku.
W Garco sportsduo np. składa się na płasko ale ma pałąk przez całość, więc mozna prowadzić wózek i dziecko :)
Ja miałam coś w tym stylu i gdybym miała jeszcze raz bliźniaki to bym jeszcze raz brała aki wózek:
http://www.amazon.co.uk/Petite-Star-3W- ... n+stroller
te x-landery dość popularne
http://allegro.pl/x-lander-x-twin-wozek ... 10958.html
nie wiem jak z jakością ale takie są fajne i też mają wszystko co potrzeba:
http://allegro.pl/wozek-bizniaczy-frees ... 29493.html
http://allegro.pl/wozek-blizniaczy-mika ... 51158.html

Ja miałam tego typu, tu nie widac na zdjęciach ale się rozkłada na płasko
http://www.ebay.co.uk/itm/mothercare-3- ... 19db3cc640

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]