Dzisiaj jest pt wrz 21, 2018 8:00 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

bardzo chciałabym urodzić moje chłopaki naturalnie(jeszcze nie znam płci, ale jestem pewna, że to dwaj panowie), jednak lekarz, dosyć dobry specjalista, już n początku, kiedy stwierdził podwójną ciążę, uprzedził mnie, że poród na pewno odbęzie się przez cesarkę.Czy rodziłyście bliźniaki naturalnie, czy ktoś słyszał w ogóle o takich przypadkach?Wiem, że to było normalne w czasach naszych rodziców, nie mówiąc już o babciach, ale jak to jest teraz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wszystko jest mozliwe jeżeli tylko nie będzie przeciwskazań masz na to duża szansę. Ja akurat jestem po cc ale słyszałam o przypadkach porodu naturalnego o ile się nie myle to maa tak rodziła :D A tak z drugiej strony to podziwiam takie zamierzenia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam Ja moje bobasy rodziłam naturalnie i bardzo się z tego cieszę bo odrazu mogłam wstać i zająć się moimi dziećmi naprawdę polecam takie rozwiązanie jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja rodziłam naturalnie, oba maluchy były ułożone główkowo. Ale rzeczywiście większośc ciąż bliźniaczych kończy się cc.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja koleżanka urodziła bliźnięta naturalnie. Jedna dziewczynka była ułożona pośladkowo i lekarz stwierdził, że konieczna jest cesarka, ale w ostatniej chwili się odwróciła - już w trakcie porodu - i obie urodziły się naturalnie, bardzo szybko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja koleżanka urodziła naturalnie w styczniu 2 synków ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej,
ja rodzilam naturalnie dwoch chlopcow, byli ulozeni glowkowo :)
Fajna sprawa, szybko poszlo (u mnie od odejscia wod do urodzenia drugiego malucha minelo 7 godzin), roznica miedzy chlopakami jest 8 minut. Od razu moglam ich brac na rece, a po cesarce to trzeba uwazac, wiec jesli tylko Ci sie uda to polecam :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

maa mi to poszło jeszcze szybciej.Od pierwszego skurczu do urodzenia drugiego maleństwa mineło 2,5 godziny a odstęp czasowy między dziećmi to 4 min. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

E to super!!!!
Widac blizniaki rodza sie szybciej niz jedno dziecko z pojedynczej ciazy :)
Ja bylam na fenoterolu kiedy zaczela sie akcja porodowa, wiec i tak cieszylam sie, ze tak szybko poszlo :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

cześć jestem tutaj pierwszy raz,też jestem mama bliżniaków.Rodziłam naturalnie i było to dla mnie naprawdę traumatyczne przeżycie,czytając wypowiedzi innych dziewczyn o porodzie naturalnym bliżnąt-szczerze im zazdroszcze.Urodziłam w 34 tc,o mały włos nie straciłam drugiego dziecka-po urodzeniu synka skończyła się akcja porodowa i wszystko zaczęło sie "zamykać".Corci wypadła pępowina i zaczęła sie przyduszać.wtedy pani doktor na siłe włozyła pępowine do środka i trzymając moją córcię za główkę(w brzuchu) żeby się nie odwróciła,czekała na skurcze-których nie było więc podano mi oksytocynę.po 15 minutach Malutka była na świecie ze zbyt małym napięciem mięśniowym i niesamowitym krwiaku na główce-rodziła się twarzyczkowo.Dodam ,że w czasie porodu położna robiła mi masaż szyjki macicy-do pobudzenia skurczów-jest to uwierzcie mi niesamowicie bolesne.przez to wszystko parłam na siłe bo mi kazano,naciecie bolało niesamowicie.dodam ze w ciazy miałam założony pessar-przeciw skracaniu szyjki-a ściągniecie go przed porodem było na zasadzie za małego pierścionka.kolejny ból nie do opisania.jedynym plusem jest to że mam DWÓKJE NAJWSPANIALSZYCH MALUSZKÓW NA ŚWIECIE.A najgorsze jest to ,że to wszysko mi siedzi na psycice i każdy temat porodu wywołuje u mnie płacz i przypomnienie wszyskiego.a wystarczyło zrobić cesarke... :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no porod nie do zazrdroszczenia.mam nadzieje, ze takich porodow i wedlug mnie kiepskich lekarzy jest zdecydowanie mniej :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

cześć dziewczyny! ja urodziłam moje bliżniaki w 40 tc jeden dzień przed terminem wyznaczonym przez lekarza. Dzieciaki były ułożone głowkowo i urodziłam naturalnie ale za przy pomocy kleszczy i vacum. Poród trwał 9 godzin, a odstęp czasu między jednym skarbem a drugim wynosił 10 min. I teraz mam śliczne dwa bobaski dziewczynkę i chłopczyka. Mają trzy miesiące i karmię ich wyłącznie piersią i pięknie przybieraja na wadze.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]