Dzisiaj jest wt lis 19, 2019 1:18 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam :) Jestem w 13 tc i mam mały problem... z Mężem staraliśmy się o dziecko więc jak tylko okres mi się zaczął spaźniać poleciałam do ginekologa i okazało się że zostane mamusią to był 4tc:) później trafiłam do szpitala ponieważ miałam plamienia i tam ginekolog podczas badania USG stwierdził że to ciążą bliźniacza szczerze pow. byłam ogromnie dziwniona fakt babcia mojej mamy miała bliźniaki ale zmarły zaraz po porodzie a od strony męża nie było żadnych bliźniaków... a teraz podczas USG ginekolog widzi tylko jedno dziecko i zachodzi o głowe jak w szpitalu widzieli dwójke... zaczyna mnie to wszystko niepokoić... maleństwo widać już bardzo dokładnie i nie wiem czy jest możliwe że drugie się aż tak za nim ukrywa? Ostatnio teściowa mi mówiła żebym sobie zrobiła USG w trójwymiarze i kolorze że ono mi wszystko wyjaśni ale sama nie jestem tego pewna... i nie mam pojęcia w jaki sposób można to sprawdzić:( może któraś z was mi poradzi??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej. Powiedz mi w ktorym tygodniu mialas to USG?? Bo ja np niedawno poronilam jedno dziecko ale na ostatnim USG przed poronieniem wyszlo ze mam krwiaka albo znikajacego blizniaka- tak to sie chyba nazywa. Jeden wchlania drugiego... Jezeli to USG w szpitalu mialas robione kolo 10 tygodnia to naprawde watpie w pomylke bo wtedy widac juz dokladnie dwa zarodki...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To USG miałam robione w 8 tc i to były bliźniaki jednojajowe...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Pytanie?

Mam pytanie? nie bardzo potrafię odpowiedzieć na twój problem ale może ty wyjaśnisz coś mnie? Ja robiłam USG w piątym tygodniu i lekaż poza ciążą rozwijającą sie prawidłowo zobaczył jeszcze jeden pęcherzyk tylko bardzo malutki, że nie był w stanie stwierdzić czy to ciąża bliźniacza. To USG w 8tc to było pierwsze jakie robiłaś? dokładnie było widać że to bliźniaki? i czy zarodki były tej samej wielkości? Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Walik pisze:
To USG miałam robione w 8 tc i to były bliźniaki jednojajowe...
często zdarza się tak, ze ciąża rozwija się jak jako bliźniacza, ale na bardzo wczesnym etapie jedno z dzieci obumiera czy tez jest wchłaniane przez drugie. Ale z tego co mi wiadomo to juz w 8 tc musi być widać i później) dwójkę. Może niech Ci lekarz zrobi jeszcze dopochwowe USG to znajdzie drugiego szkraba ukrywajacego się za pierwszym ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A.K109 nie to nie było moje pierwsze USG ... pierwsze miałam w 4 tc stwierdzające ciąże potem w 8 miałam plamienie i jedno USG robił mój gin i nic nie stwierdził potem drugie(w szpitalu) robił inny i on stwierdził bliźniaki... pokazał mi je i były 2 pęcherzyki jeden duży drugi bardzo malutki obok... ale nie jestem w stanie pow.czy widziałam 2 serduszka bo byłam w ogromnym szoku a pan doktor był bardzo nie miły wobec mnie...

ines_ka ja teraz jestem w 20 tc i widac tylko jednego malucha jest coraz mniejsze prawdopodobieństwo że to bliźniaki chociaż mój doktor bierze to pod uwage bo nie wiadomo... podczas każdego badania dokładnie i rzetelnie wszystko sprawdza i obserwuje malucha... zastanawia go to ponieważ na wypisie ze szpitala są dokładnie opisane dwa dzieciaki a od wyjścia ze szpitala do wizyty u gina minęło zaledwie 3 dni.... zobaczymy...

buzi:*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

gdzies czytalam, ze w ciazy mnogiej nawet do 10 t.c. moga zaniknac czy tez wchlonac sie pecherzyki - tak decyduje natura, organizm kobiety stwierdza, ze nie da rady - czasem zanika drugi zarodek i ciaza rozwija sie jak pojedyncza. czasem jest tez ich wiecej i natura redukuje liczbe zarodkow do np. dwoch.
kiedys tez widzialam taki program w TV (czytala go Czubowna, wiec takie popularnonaukowy byl), mowili, ze calkiem sporo ludzi w zyciu plodowym mialo swojego brata blizniaka czy siostre blizniaczke, ale kiedys nie bylo usg a potem nie robiono go tak czesto, wiec nie bylo wiadomo. nie bez powodu zaleca sie robic w ciazy 3 usg. ok. 12 t.c., potem po 20 i po 30. w prawidlowo rozwijajacej sie ciazy powinno wystarczyc.
Walik, w 20 t.c. to juz watpliwosci byc nie powinno, jednak gdzies na jakims forum wypowiadala sie dziewczyna, ktora urodzila blizniaki calkiem nie tak dawno, a dowiedziala sie o tym w dniu porodu - po prostu jedno dziecko ciagle zaslanialo drugie. tak tez widac moze sie zdarzyc.
pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

ines_ka witaj :cmo:

Walik najlepiej sprawdzić czy sa dwa dzidziolki na USG 3 lub 4D

Ja pierwsze Usg miałam robione w 5tc i wyszło ze bedzie jedno dziecko
w 8 tc już widziałam dwa fikajace bąbelki :lol2:
Były w dwóch workach owodniowych więc dokładnie było widac

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W 5 t 5d beta HCG wyszło mi 123 232, usg jeszcze nie miała, dopiero za tydzień, ale zastanawiam się czy wysoka beta ma się jakoś do ciazy bliźniaczej??

Mama Aniołka 23.01.2007r [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Martucha09 ja nie wiem bo bety nierobiłam
Wiedziałam ze jestem w ciązy bo ta ciąza była co do godziny zaplanowana :D
No i z 8 testów ciązowych zrobiłam a to mistarczylo :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza