Dzisiaj jest pt lip 20, 2018 8:07 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

witam!!jestem właśnie w 6 tc ciąży bliźniaczej, o której dowiedzieliśmy się z mężem kilka dni temu.Bardzo się cieszymy,z tym, że ja szaleję ze zmartwienia. Ostatnio przez kilka godzin dziennie bolał mnie brzuch, podbrzusze lub prawa strona podbrzusza na przemian.Jest to ból podobny do bólu brzucha wystepującego podczas okresu i jednoczesnie cos podonego do nerwicowego bólu brzucha(nie jest bardzo silny, ale przeszkadza). Nigdy wczesniej się tak nie denerwowałam, jestem z natury ostrożną optymistką. Zaraz po pierwszej wizycie u ginekologa musiałam wrócić z urlopu w polsce do szkocji, gdzie zamierzam(muszę) oszczędnie pracować jeszcze przez miesiąc,a później wrócić. w tej chwili jestem w trakcie rejestracji u lekarza, więc nie będę go póki co widzieć przez ponad tydzień. Czy te bóle to rozciąganie sie macicy w szybszym tępie, czy może to byc cos groźnego?Odkryłam, że gdy zrelaksuję się, ból mija. Może to rzeczywiście nerwy. Prosze o rade zanim bedę mogła iść do lekarza.dzieki.madzica
:roll: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Na taki bol czesto narzekaja kobiety we wczesnej ciazy i ja taki mialam. Zalecam wizyte u gin. tylko on umie zdiagnozowac co sie naprawde dzieje.
Ja zaraz poszlam i dostalam magnez- przeciwskurczowo i globulki podtrzymujace ciaze.
A tak wogole- GRATULUJE i powodzenia!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzieki!! pocieszyłaś mnie.magnez został mi już zapisany wczesniej, biore teteine, która podtrzymuje wczesną ciążę.super.
i równiez gratuluję:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie teteinę, tylko luteinę, oczywiście

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam. Napisałaś że jesteś w 6 tygodniu ciąży i wiesz że to bliżniaki. Myślę że z takimi bulami to powinnaś zaraz iść do lekarza nie ma co czekać. Ja mam pytanie do ciebie. Też jestem w ciąży w piątym tygodniu i lekarz stwierdził na USG że ciąża rozwija się prawidłowo ale po szczegółowym badaniu zauważył dodatkowy pęcherzyk. Ten pierwszy jest duży i widoczny ma 5mm a ten drugi bardzo malutki którego ciężko wogóle było znaleźć. Trochę się martwie bo lekarz powiedział że narazie nic nie może powiedzieć bo ten drugi to jest tylko mała kropeczka i nawet go nie zmierzył. możesz napisać w którym tygodniu się dowiedziałaś że będziesz miała bliźniaki i jek to było widać na UZG. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej!Po pierwsze gratuluję!Po drugie od czasu, kiedy to napisałam minęlo juz kilka dobrych miesięcy, ja juz swojego maciusia mam przy sobie, własnie skończył 8 tygodni.Serduszko drugiego dzidziusia przestało bić w ósmym tygodniu-tak stwierdził lekarz na wizycie w 11 tyg.Wtedy, w 6 tyg nie mogłam iść do lekarza, mieszkałam w szkocji i położna potraktowała to jako niepotrzebna panike.Ale wiem też , że ciąża bliźniacza często zanika, nawet zanim dowiemy się, że jestesmy w ciąży.Ja pierwszy raz dwa pęcherzyki zobaczyłam również w piątym tyg.Myślę, że byc może w twoim przypadku jeden z blixniaczych pęcherzyków przestał sie juz wczesniej rozwijać, lub byc może rzecZywiście jestes w ciązy blixniaczej, ale jeden płód rozija sie wolniej-tak czasem bywa, że jeden dzidziuś jest duzo mniejszy,. ale nie wiem, czy juz na tak wczesnym etapie by tak było.W każdym razie to tylko moje przypuszczenia, lekarzem nie jestem.Jeden z moich pęcherzyków tez był odrobine mniejszy(nie wiem, czy to ten, co nie przetrwał).Anyway, w tak wczesnej ciąży wszytsko dzieje sie bez twojego udziału, na nic nie masz wpływu, będzie co ma byc.Za to ja tak bardzo sie denerwowałam, że nie wiem, czy to przez to bolała mnie brzuch, czy może odrotnie-bolał mnie brzuch, bo sie denerwowałam.To było głupie i nie potrzebne.Ciesz się ciążą, jak najmniej czytaj o różnych bólach, jak najwięcej o pielęgnacji dzidziusiów, to ci pozwoli wyobrazic sobie, że go juz masz.Kupuj gazety dla młodych mam lub ciężarnych.wyluzuj
!!!To, na co masz wpływ, to zaoszczędzenie twojemu dziecku stresu-bo płodowi tak samo to szkodzi jak tobie
powodzenia!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]