Dzisiaj jest czw wrz 21, 2017 4:05 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

A moje gwiazdy przyszły na swiat w 40 tyg!!!i gdyby nie cesarka to niekoniecznie chciałoby im sie wychodzic;-)Ważyły Sonia-2780g-51 cm, a Laura 3000g - 50 cm.I uwierzcie mi dziewczyny tez cala ciaze martwilam sie ,ze urodza sie wczesniej.Duzo odpoczywalam, lezalam i codziennie wizualizowalam,ze urodze sliczne zdrowe duze dziewczynki.I tak tez sie stało!Pozytywne nastwawienie-to połowa sukcesu!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pierwsze podsumowanie imion dziewczęcych w temacie Imiona 2007
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... &start=260

Dalej można zgłaszć swoje pociechy z tego rocznika.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja skończyłam 20-sty tydzień i też jestem przerażona, może nie tyle wcześniejszym porodem co tym, że chłopaki urodzą się małe i będą leżeć w inkubatorach. Mój mąż cały czas powtarza mi, że będzie ok, ale ja często się zastanawiam czy będzie wszystko ok. Jestem już na chorobowym więc staram się jak najwięcej wypoczywać i leżeć-może to pomoże i wytrwam przynajmniej do 36-stego tygodnia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny a ja bym sie za wczasu nie martwiła- bo ja tez tak miałam naczytałam sie róznych rzeczy w necie , juz byłam pewna ze bede miała wszystkie dolegliwości ciąz mnogich tj, gestoza, leki na podtrzymanie przedwczesne skurcze nawet wsobie sama termin porodu przyspieszyłam i znajomym głupot nagadałam ze kiedy to nie rodze i teraz niektórzy myślą ze ja poterminie chodze a tu nic lepiej tę ciąze przeszłam i przechodze jak pierwsza pojedyńczą. i gdyby nie planowany zabieg cc(wypada 38 tydz) to pewnie donosiłabym do 40 i szczerze nie oszczędzam sie bo nie mam jak chodze , dzwigam, myje okna, piore, gotuje ganiam do 6 m-ca dzwigałam po schodach pod pacha spacerówke z synem i zakupami dopiero jak mnie wywaliło w 7m-cu to zaczełam bardziej uważać na wszystko. Ale niestety wszystko musze robic sama. w poprzeniej ciązy na 3 dni przed porodem to Z ręką na sercu możecie wierzyc czy nie rąbałam drzewo siekierą w piwnicy do centralnego - a poród był 10 dni po terminie wywoływany i nawet zastrzyki mnie nie ruszyły w szpitalu. Więc każdy ma swoje przeznaczenie i nie ma co sie zamartwiać na zapas. Przecież ciąza to nie kalectwo ani trwała niepełnosprawność.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jestem w 35tc ,obecnie i ledwo chodze uciska mnie z prawej strony jakby biodro.
To normalne ,ze kazdy sie boi ,jesli czegos sie nie przeszło i jest to pierwsza ciaza w dodatku podwojna to normalny odruch ludzki ,ze ma sie obawy.
Poczatki mialam tez ciezkie, teraz to tylko poruszam sie po domu ,lekarz mi zalecila nospe rozkurczowo do 36 tc, a potem niech sie dzieje co chce.
Raczej cesarka, a wy jak rodziłyscie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja mialam cesarke w 38 tc :) planowana

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

cesarka,32 tydzien

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

agulagg wybacz plagiat bobaskow ale tak mi sie spodobaly ze nie moglam sie oprzeć :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u nas poród przez CC w 35t4d przez odejście wód
wczesniej skurcze od 20tc powstrzymywane fenoterolem

ale dzieciaki miały po 2000g(Olivier nieco cięższy) i 48 i 47cm
po 10pkt w skali APGAR

wg mnie CC to dobre rozwiązanie
przynajmniej przy polozeniu moich dzieci było dobrym rozwiazaniem
oboje główkowo ale jeden blokował drugiego by sie wstawic w kanal rodny

tez naczytałam sie różnych rzeczy,dołowałam na początku
ale siłą woli daliśmy rade donosic do minimalnego terminu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

JA urodziłam moje Skarby w 40 tc naturalnie. Jeden dzień przed terminem wyznaczonym przez lekarza. Podczas ciąży byłam dwa razy na podtrzymaniu po kilka w dni w szpitalu, ale to jest chyba normalne przy ciązy bliźniaczej. Amelcia ważyla 2495 a Oskarek 3200.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja urodzilam maluchy w 36tc+2 naturalnie, ale od 29tc musialam lezec.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Ja Urodziałam w 37 tc i 3 d
Przez Planowane CC

Urodziły się o godz:

8:40 Igor 2590g, 53cm

8:42 Daria 2890g, 57cm

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

zuczkownia i Angel720 zerknelam sobie na twinsowe mamy i prosze...dzieciaki was zdradzaja...witam was milo na e-mama :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to widze, ze ja byłam ewenementem :shock: :roll: :roll:
nie zawsze wypoczynek i pozytywne nastawienie pomaga, ale wierzę ze zamartwianie napewno szkodzi ;))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny niema sie co martwic na zapas ja jestem w mojej pierwszej ciazy mam 20lat i jestem w 35 tygodniu ciazy dzieciaczki osunely sie w dol juz z 3 tygodnie temu a na porod nic narazie nie wskazuje

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mialam termin na 2-go stycznia, cesarke ustalona na 28 grudnia a urodzily sie 18 grudnia oczywiscie przez cc. Kuba o godz 2.03 rano i Julka 2.05 i oboje po 3kg
URL=www.fotosik.pl]Obrazek[/URL]
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie
Ja jestem w 30 tc mnogiej.Jak narazie wiem ze to będa dwie dziewczynki.
2 lipca ide na usg i zobaczymy czy cos sie nie zmieniło :roll:
Poza tym moje maluchy sie tak stawiają, mają mało miejsca chyba i wogóle kopią mocno.Z tego bardzo sie cieszą ze są takie aktywne.
Ale nieraz nachodzą mnie takie myśli i boje sie zeby za szybko nie urodzić.Mogłyby jeszcze poczekac 6 tygodni.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja na 9 lipca mam zaplanowane cc. Mam nadzieję że wszystko będzie ok i że chłopcy nie będa wymagali pomocy przy oddychaniu. W sumie to będzie 37 tydz (chociaż według moich wyliczeń 38) i mam nadzieję że szybciutko wrócimy do domku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie
2 lipca byłam na usg -jedna dzidzia to na 100% dziewczynka i ona jest ułozona głowką w dół, zas druga to niewiadomo bo była ułozona poprzecznie.
To był mój 30tc i obie wazyły po 1,5 kg a z pomiarów lekarza po 38 cm bo na dokładne zmierzenie były za duze.
Zdziwiłam sie ze sa takie duze bo liczyłam ze beda miały po 1kg. Ale to mnie bardzo cieszy-niech rosna.
A co u Was dziewczyny???? :D :D
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja to dziewczyny chyba pobiłam wszystkich jak by nie druga kroplówka i cc to bym pewnie do 46 tyg wytrwała nic mnie nie ruszało pozatym ze rwało mnie w kroku i takim sposobem urodziłam 40 tydz i 7 dzien niedziela czyli ostatni dzien 41 tyg po zejsciu kroplówki jeden z lekarzy zlitował sie nademna i wzieli mnie na cc choc pewnie jeszcze inny by mnie odesłał na patologie - a miałam rodzic w 38 planiowane cc a na izbie przyjęc jednemu doktorkowi odbiło i tak mnie trzymali bez konca. AAA bynajmniej teraz jest co wspominac kiedys były to tylko swiat w negatywnych barwach a teraz pryzmat czasu spowodował ze człowiek się smieje sam z siebie choc jak sobie nieraz wspomne to se przeklne i szpital i doktorków.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]