Dzisiaj jest czw wrz 21, 2017 4:01 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

dzięki za odpowiedź. Na szczęście nic mi nie dolega, a lekarze nawet nie wspominali o wywoływaniu porodu, jutro idę na zapis to sie coś więcej dowiem. W tej chwili większy chłopak ma około 2,5kg a mniejszy około 2,3kg, ale to było tydzień temu.Gratuluję ci Ewo takich dużych bobasków,po mnie podobno nie widać że będą bliźniaki,chciałabym żeby mieli do 3kg, ale jestem na diecie cukrzycowej i wydaje mi się że dlatego ważą tyle. Najważniejsze żeby byli zdrowi. Jak urodzę (i znajdę chwile) to się pochwalę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

znajdziesz czas, o to się nei martw :) chłopaki spore, dasz sobie radę, i powtarzam (oby nigdy mi się nei odmieniło i żebym nie wypluwała tego co teraz napiszę hiihi)macierzyństwo jest fajne :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tak, wiem, ze jest fajne, mam juz 4letnia córkę, ważyła 4,5kg, dlatego chcialabym,zeby chlopaki też trochę ważyli

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamusie te które juz urodziłyście wasze kochane podwujne maleństwa napiszcie w skrucie czy karmicuie piersia, czy dzieciaczki dokuczaja w nocy czy ktos wam pomaga przy dzieciach jak to teraz jest - wiaze się to ze sporym zamieszaniem pewnie kompiel, karmienie przwijanie na przemian jak radzicie sobie z innymi dziecmi które macie te starsze (jak takie są) czy macie czas dla siebie? jestem ciekawa - troche zaczynam się bać bo z męzem jesteśmy sami i nie mamy ani mamy ani teściowej nikogo kto by potem mógł nam pomóc ( nieżyją) ja mam jeszcze 2 dzieci 5 lat i 1,5 i boje się ze jak mąż pójdzie do pracy to ja sama zwariuje i nie dam rady tych nakarmic, tego przebrac, tego ubrac, temu coś zawiążać, temu dac pić a tu trzeba posprzatać, ugotować, itd itd. wielki wir. chciałabym karmić piersia choc poprzednią dwujkę nie zdołałam szybko sie poddałam. Ostatnio byłam tez swiadkiem jak jedna mam z strszym synkiem chciała wózkiem bliźniaczym wjechać do biedronki i niestety poddała się mało się popłakała a chciała bebiko dla pociech kupić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

JA URODZIŁAM W 30 TYG, CHŁOPCY WAŻYLI 1110 I 910GRAM. PO MIESIĄCU (1,5) LEZENIA W INKUBATORKACH NOSIŁY CIUSZKI ROZMIARU 44 (BYŁY LUŹNE) .. - CAŁĄ CIĄŻĘ LEŻAŁAM :? :?

A CZY MI KTOS POMAGA? DWIE OSOBY DO BLIŹNIAKOW TO MAŁO :shock: :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A My urodzilismy w 38 tyg.ciazy :) Olusia wazyla 3100 i miala 55 cm a Maxiu wazyl 3000 i miezyl 51 cm:) Olusia dostala 10 punktow a Max 8 ale po godzinie tez mial tez 10 punktow :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja tam jestem tego zdania że jak dzieci zdrowe i oczywiście w miare spokojne to można spokojnie we dwoje dać radę. Oczywiście czasem jest ciężko ale czasem a nawet często moge ugotować obiadzik wstawic pranko i jakieś prasowanie poczynić. Ale na początku pomoc mamy był;a mi potrzebna bo inaczej dom by zarósł brudem a mąż umarłby z głodu :D. Mam nadzieje że będzie tak dalej :D i moje dziewczyny będa dalej takie w miare wyrozumiałe dla mamci :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak was czytam i musze wam napisac, ze ja swoje blizniaki od poczatku chowam sama nie mialam nikogo do pomocy (tylko meza na wieczorne wstawanko) i powiem szczerze, ze z perspektywy tych czterech miesiecy to wcale nie jest takie straszne. Domek czysty, pranko zrobione od jakichs 2 tygodni gotuje codziennie obiadki jedynie prasowanie bylo wywozone do mamy albo tesciowej a tak to wszytko robie sama i teraz apel do mamus oczekujacych na dzidzie :P NIE JEST TAK ZLE :lol: A NAPEWNO DLA DZIECIACZKOW MOZNA WYTRZYMAC WIELE :D jestem tego namacalnym przykladem i jeszcze mam czas na siedzenie przed kompem :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja urodziłam w 39w4d. 2800, 52 cm oraz 2550 i też 52 cm

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Urodziłam w 36 tyg i 3 dni, dziewczyny zdrowe dziś mają 8 ,5 miecha i waża po9 kilo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jestem w 31 tyg z blizniakami i bylam dzisiaj na wizycie u mojego lekarza no i mnie facet zalamal, powiedziela ze bedzie super jak pochodze jeszcze 4 tyg. mam lezec jak najwiecej i sie poprostu lenic a ja tak nie potrafie a pozatym moja cora mi na to nie pozwoli :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć, ja urodziłam dwa dni przed terminem, 39 tyg i 5 dni. Spędziłam w szpitalu prawie 2 tygodnie,czekając na poród sn, ale w końcu musieli mi zrobić cc,ponieważ zagrażała zamartwica wewnątrzmaciczna.Chłopcy podobno jednokosmówkowi,wogóle nie podobni,na dodatek tak się okradali że jeden ważył 3200 i 52 dł, drugi 2500 i 49 dł.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

u mnie wlasnie nastapila zmiana planow i mam zaplanowana cesarke na 10 lipca, to jest na 2,5 tyg przed terminem (mam nadzieje ze dotrwam) a dzieciaczki sa jescze malutkie, jestem wlasnie w 34 tyg a one waza 2000 i 1700, co o tym sadzicie dziewczyny?? malo czy tak wzglednie? aha lekarze mowia ze jest ok :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Artlia - moje dziewczyny urodziły sie 34 i 2 dni i ważyły 2150 i 2320, ale miały wczesniej sterydy na płucka podane, a teraz mają już 4 miesiące i leżą i gaworzą. Głowa do góry teraz dzieci najbardziej rosna więc z każdym dniem są co raz wieksze i jak je urodzisz to się zdziwisz że takie duże. U mnie wynik z Usg sie potwierdził co do wagi. A Melania fajne imię moja babcia się tak nazywa :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ewela pisze:
Artlia - moje dziewczyny urodziły sie 34 i 2 dni i ważyły 2150 i 2320, ale miały wczesniej sterydy na płucka podane, a teraz mają już 4 miesiące i leżą i gaworzą. Głowa do góry teraz dzieci najbardziej rosna więc z każdym dniem są co raz wieksze i jak je urodzisz to się zdziwisz że takie duże. U mnie wynik z Usg sie potwierdził co do wagi. A Melania fajne imię moja babcia się tak nazywa :D

dzieki Ewela :D podnioslas mnie na duchu, we wtorek wyszlam ze szpitala i tez juz mam podane sterydy na plucka dzieci :) wiec jestem dobrej mysli

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja nie dostalam zadnych sterydow :( I nie dostane... bo nic zlego sie nie dzieje, wszystko pozamykane, wyniki dobre to po co...- tak tu jest :roll: A przeciez porod moze sie zaczac w kazdej chwili...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Anulkaa26 dasz rade napewno :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Już macie obie z górki także nie ma się czym przejmować tylko czekac na maleństwa. A ja własnie szukam jakiegos prezentu dla swojego M na dzień taty :D myslę że odcisk stópek córek bedzie idealny na takie I święto.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moje chłopaki skończyły już 3 miesiące. Są bardzo spokojni, przesypiaja praktycznie całe dnie, budzą sie tylko co 3 godz na karmienie, a po 30 min. lezakowania znów idą spać. Śpią już tez cała noc, tzn od 21 do 6 rano. Karmiłam piersią 1,5 miesiaća, ale miałam kiepski pokarm i teraz jestem na NAN1. Maciek waży ok 6200, kuba 5800. Radzę sobie sama, mama mi tylko prasuje i naprawde nie jestem przemęczona, ale moj pierwszy syn dzis juz 10 latek tez był bardzo spokojny, wiec to moze geny. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Widzę, że nie tylko ja się martwię wcześniejszym porodem. Jestem w 20 tygodniu bliźniaczej ciąży i mam nadzieje że będę tak długo jak tylko się da.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]