Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 11:48 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

strasznie się boję jestem w 9tyg.ciazy blizniaczej, przeraża mnie wcześniejszy poród i wszytkie zle objawy jakie maja maleństwa-wcześniaki...napiszcie kiedy wy urodzilyscie i czy dzieci sa zdrowe!dziekiii

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasiii nie powiem, w którym tyg urodzą się moje córki, ale jesteśmy w 39tc i na razie na poród jakoś sie nie zapowiada, mimo,że dziewczynki mają już po ponad 3kg a ja ledwo żyje :)
Nie martw się na zapas, bo skończysz tak jak ja z mnóstwem ubranek w rozmiarze 50 i z przekonaniem, że będzi emilion problemów z wcześniakami ;) Leż dużo, nie forsuj się to urodzisz zdrowe donoszone koloski!
Wesołych Świąt

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasiii ja też jestem w dziewiątym tygodniu. Też jestem przerażona bo też będę mieć bliźniaki. Też mam obawy o komplikacje i wcześniejszy poród, ale jak widze nie zawsze tak się dzieje. Popatrz na Ewe76.

Swoją drogą zapraszam na Listopadowe Skarbki
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... start=2060
Jakoś razem zawsze łatwiej.
A dziewczyny z bliźniakami, które są w bardziej zaawansowanej ciąży lub już urodziły zawsze wspierają dobrym słowem i radą. Głowa do góry. Będzie dobrze, jakoś sobie poradzimy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: dziękuję
Awatar użytkownika

dziewczyny cieszę się, że napisałyście zrobiło mi się odrazu lepiej....też bym chciała aby moje dzieciaczki urodziły się jak najpóźniej i aby były pulchniutkie.dziękuję i wesołych świąt

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no to ja nie pociesze co do tygodnia bo moi z 30tc ale za to super zdrowi i rozwijaja sie superowo wiec troche pociesze !!!!
niczym sie nie martw, grunt to dużo odpoczynku SPOKOJU i jak Ewa donosisz do 39-40tc :D
powodzenia !!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ewa76 pisze:
Nie martw się na zapas, bo skończysz tak jak ja z mnóstwem ubranek w rozmiarze 50

Jak ten rozmiar 50 jest z H&Mu, to na pewno będzie dobry. Tam 50 mają prawie jak 62 :wink: Właśnie to przerabiam, a te, co kupiłam na 62 pewnie bedą dobre koło 2-3 miesiąca :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: dziewczyny
Awatar użytkownika

dziewczyny mam jeszcze pytanie-jestem w 10tyg ciazy blizniaczej i od 2 tyg.czuje sie strasznie jekbym ciągle byla w niedoleczonej grypie(a jestem jedynie lekko przeziebiona)..glowa mnie boli,jestem słaba...-leze ciagle w łożku-jak jakas depresja...wyniki mam dobre....ale nie wiem moze to ta pogoda?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc dziewczyny!

kasii - ja urodzilam dokladnie w 36tc + 2 dni, chlopaczki 2200g i 2320g, zdrowi i fajowi, a od 29tc lezalam, najpierw w szpitalu potem w domu.
Moja rada to duzo odpoczywaj i bedzie dobrze :)
Ja do 12tc czulam sie bardzo zmeczona, a potem przeszlo.
Pozdrawiam :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja swe lalki urodziłam 34 i 2 dni 2150 i 2330 i tez są super laseczki z tym że wcześniej miałam sterydy na płucka podane i może dzięki temu nie miały większych problemów z oddychaniem. A co do wcześniejszego porodu też miałam taki dylemat i od 29 tyg siedziałam ze spakowana torbą i z szafa popranych i poprasowanych ubranek :wink: tak na wszelki wypadek .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć laseczki Ja prawie całą ciąże spędziłam w szpitalu ale opłacało się Olek iGosia urodzili się w 37 tygodniu i są wspaniali

Offline Wyświetl profil  

Hello, jestem nowa na forum..Ciaza blizniacza 19tyd :) mam nadzieje ze dociagne jakos do konca :)) ide do slubu w 27 tyg i mam nadzieje, ze do tego czasu nie bede musiala lezec.Imionka dla moich chlopcow to: Natan i Noa :) brzuszek mi rosnie ale na wadze nie moge nic przytyc..dlaczego?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

witaj!ja jestem w 12 tyg.ciazy blizniaczej..tez chcemy z mezem aby jedno z dzieci nazywalo sie Natan-choc nie znamy jeszcze plci..ale marzy sie nam choc jedem chlopiec.a ty kiedy sie dowiedzialas jakiej plci sa twoje malenstwa?to ciaza dwujajowa?a na wadze nie przybierasz bo pewnie twoje maluszki wszystkie jedzonko i witaminiki z ciebie wyjadaja..ja narazie przytylam kilogram.powodzenia na slubie i oby dzidzie urodzily sie w terminie

Offline Wyświetl profil  

Kasiii,
dowiedzielismy sie o plci jakis miesiac temu, ale zupelnie przypadkowo :) nasi chlopcy byli odwroceni do usg psipsiorkami :D a jesli chodzi o to czy dwu czy jedno jajowe to na 100% jeszcze nie wiemy choc wedlug ostatniej wizyty to jednojajowe i co gorsza jednokosmowkowe :? pozdrawiam Cie serdecznie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

urodzilam w 38 tyg., 9 marca , dwoch chlopakow, zdrowych, 2400 i 2700. dzis juz kazdy ma ponad 4 kg

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aga33 gratuluje zdrwych maluszkow..pewnie masz teraz urwanie gowy przy nich ..jak dajesz sobie rade???

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

olentas
mam do ciebie jeszcze pytanko takie. jak sie czujesz w ciazy i czy twoja cera sie zmienila..czy masz jakies zachcianki-na slodko czy kwasnie....czulas ze to beda chlopaki?pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny Ja jedząc wafelka zagryzałam go czymś kwaśnym zazwyczaj były to ogórki a teraz też mam takie same smaki a lekarz powiedział że jest tylko jedna fasolka więc sama niewiem co otym myśleć choć mój mąż jest pewien że to będzie syn

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,
Moje córki urodziły sie 11.04 w tyg 38+6, Patrycja mniejsza z wagą 3300 a Martynka wieksza z wagą 3760.
Od 3 dni jesteśmy w domu i całkiem sprawnie dajemy sobie rade, fajnie być podwójną mamą :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć, mam pytanie do mam, które urodziły po 38 tyg. Czy wasze bliźniaki były jedno czy dwukosmówkowe? Ja mam jednokosmówkowe, a jestem już w 38 i 2 dni i myślę że jeszcze nie czas.Z tego co czytałam to powinny do 38 tyg się urodzić, ale to chyba nie jest reguła?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

po3 , jeśli nic Cię nie niepokoi to siedź sobie spokojnie w domku i czekaj aż dzieciaczki się zdecydują na wyjście - no i do upierdliwości nękaj lekarzy jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.
Moje dziewczynki są 2 kosmówkowe, ale mój tata jest z jednojajowych i chłopaki urodziły się po terminie,przynajmniej z tego co babcia opowiadała ;)
Pytałam w swoim szpitalu jak to jest z ciążą bliźniacza, czy w razie czego wywołują poród wcześniej niz przy pojedyńczych dzieciątkach, ale lekarz twierdził,że nei ma takiej potrzeby (chyba,że matka szwankuje- jak np. ja zaczęłam, więc mi wywołali w końcu, mimo jakichkolwiek przesłanek porodowych, ale opuchlizny i zatrzymanie 20kg wody to było juz ponad moje siły...). Ale co kraj to obyczaj, chyba któraś z białego stoku pisała,że tam po 37tc bliźniaki automatycznie ida na wywołanie....tylko po co ? :? Gratuluję wytrwałości ciązowej, jakie duże masz dzieciaki?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]