Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 9:22 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

natia27 pisze:
to ja dorzucam swoje :!: chociaz jeszcze sie nie zdecydowalam

ja jeszcze tez nie poniewaz nie znam plci :) aletak wstepnie sobie wypisuje by miec z czego wybierac :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jakbym miała bliźniaki to nazwałabym:
Laura i Diana
Alan i Nataniel
Laura i Alan

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nasze typy:

Aleksandra i Natalia

Mateusz i Aleksandra

Mateusz i Rafał

... ale pewnie wszystko się jeszcze zmieni...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie miala byc Anastaja i A melia a jest Lena i Nadia :P:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Witam

moja blzniaki to chłopcy na usg w 9 miesiacu pokazywało chłopca i dziewczynke ( Anna- dziewczynka i kamil-chłopiec ),urodzili sie chłopcy ich imiona to (Kamil i Rafał)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Błagam was rodzice bliżniaków nie dawajcie im na imie np Jarek i Darek Ala i Ola To jest dwójka dzieci o różnych charakterach (ja jestem mamą 2-letnich bliżniaków Wojtusia i Mateuszka) W przyszłości każde z nich będzie chciało być tą jedną niepowtarzalną osobą,wystarczy że są do siebie podobni i,mają tą samą date urodzin,często te same inicjały jeszcze tak podobne imiona NIE bo każdy pragnie indywidualności ,i myśle że nikt nie chciał by być wiecznie mylony i porównywany do brata czy siostry,bo każdy jest jedyny w swojm rodzaju .POZDRAWIAM !!! :o

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

woteo nie zgadzam sie z Toba. Moje dziewczynki maja na imie Ala i Ola, ubieram je czesto tak samo ale nie mam paranoi i traktuje je jako odrebne osoby. Jak podrosna bedzie ksztaltowal sie ich gust i wtedy nie bede ingerowac w ich zycie. Cala frajda w blizniakach polega na podobnym ubieraniu itd. A nadawanie podobnych imion nnapewno nie wplynie zle na dzieci. Bez przesady.. Chyba ze dzieci maja chorych nawiedzonych rodzicow :? Wkurza mnie to bez kitu jak malo co...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No cóż każdy ma na ten temat swoje zdanie ,mówisz o tym że jak podrosną to zobaczysz jaki kazda będzie miała gust a to jest błąd bo ty nieświadomie kształtujesz im gust taki sam.Ja nie popadam w paranoje chce tylko żeby każdy mój bliżniak czuł się jak ten jeden jedyny anie wierna kopia brata !!!!!!!! :o

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Pozwólcie że się wtrącę. Niestety zgadzam się z tym, że nie powinno się nazywać bliźniąt podobnie, bo one i tak mają problem z własną tożsamością. Oczywiście rodzice mogą je traktować zupełnie inaczej, ale dla otoczenia nie dość że są identyczne i często jest problem z rozróżnieniem, to jeszcze jak już ktoś rozróżni to mogą mu się mylić imiona. Dla większości obcych osób będzie obojętne czy to Ola czy Ala.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Widzicie drogie kolezanki moje blizniaki np sa w ogole do siebie nie podobne :wink: Maja rozne oczka, uszka, noski itd itd.. Moze dlatego tez mam ochote ubierac je podobnie zeby bylo widac ze to blizniaki. Kazdy juz teraz traktuje je indywidualnie bo maja zupelnie inne charaktery i ubranie czy imiona nie maja tu kompletnie nic do rzeczy. Dobre wychowanie i nie problemu. W mojej rodznie jest duzo blizniat i jakos zadne nie mialo problemu z wlasna torzsamoscia. Szkoda ze dorosli wymyslaja sobie co i rusz nowe problemy ... a tak poza tym Alicja i Aleksandra to zupelnie inne imiona :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

No tak bliźnięta dwujajowe to trochę co innego. Masz rację Alicja i Aleksandra nie są już podobnymi imionami. Ale podejrzewam, że wszyscy do nich mówią Ola i Ala.
Problem z tożsamością u bliźniąt (chociaż dotyczy bardziej jednojajowych) nie jest moim wymysłem, tylko psychologów. Potwierdziła to moja przyjaciółka, która ma siostrę bliźniaczkę jednojajową.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja dokładnie wiem co to znaczy być wiecznie mylonym ja mam na imie Ania a moja siostra bliżniaczka Hania.Mamy już po 28 lat a nadal jesteśmy takie same i ludzie nawet znajomi nas mylą,na dłuższą mete to jest bardzo męczące.Nawet jak przefarbowałam włosy to nas mylili bo wszystkim jakoś utrwaliło się to że niby jesteśmy 2 ale wszyscy traktują nas jako jedność,myślą że to samo lubimy itp a to jest nie prawda.Łączy nas silna więż emocjonalna ale mamy też swoje indywidualne upodobania i tego nikt nie zauwarza jakoś.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja też się wtrącę.
bo nie widzę ŻADNEGO podobieństwa w imionach
ALEKSANDRA I ALICJA (ALINA?)

i nieprawdą jest, jakoby matki dzieciom gust ukształtować mogły.

co z tego, że będę przez kilka lat ubierać córce sukienki, jak ona w końcu tupnie nogą i powie- Chcę spodnie!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja tez sie wtrące. Bo niestety ale ludzie zawsze będą mylić bliźniaki ze sobą czy są podobne czy nie, a tu chodzi zeby rodzic tego nie robił. A podejrzewam ze zadna matka nie bedzie dwójki brała za jedno bo jest logiczne ze tak sie nie da, kazdy jest inny.
Ja nie mam siostry bliźniaczki ale mam siostre 2 lata starszą i czesto mylili nasze imiona, a wcale nie jestesmy do siebie podobne. Tu nie chodzi o wyglad.
A poza tym zawsze chcialam wręcz byc ubierana tak jak moja siostra, chcialam miec i robic wszystko to co ona. I nie jestem z tego powodu jakas nienormalna!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agata_85 nie porównuj starszej siostry do sióstr bliźniaczek!! To kompletnie inna sprawa! Ja się zgadzam z woteo, już nawet psycholodzy biją na alarm, nie pownno się nazywać bliźniaków np Tomek i Romek, Jaś i Małgosia czy Patryk i Patrycja, one są od urodzenia razem, razem wszędzie chodząm razem się bawią i razem nawet chorują, nie powinno się tak dzieci nazywać zwłaszcza w przypadku bliźniąt jednojajowych, w przyszłości takie dzieci bedą miały problemy z własną tożsamością a wiadomo kazdy człowiek ma być indywidualny i niepowtarzalny. Jak dzieci mają na imię np Asia i Kasia albo Pola i Tola, wyglądają identycznie i na dodatek ubiera je się tak samo to już wpółczuję takim dzieciom jak dorosną, rodzice takim sposobem robią im krzywdę a nawet nie mają o tym pojęcia.

skopiowane z innej strony

"Wybór imion dla bliźniąt

Wybór imienia dla dziecka to zwykle bardzo złożony proces - kobiety często jeszcze zanim zajdą w ciążę, wybierają imiona, zastanawiają się, przeglądają księgi imion i kalendarze. Tatusiowie albo mają jakiś faworytów, albo zdają się całkowicie na wybór żony.

Po zrobieniu testu ciążowego większość z nas ma wybrane imię dla jednego dziecka, w wersji dla dziewczynki i dla chłopca. Gdy dowiadujemy się, że będziemy mieli bliźnięta - wszystko najczęściej zaczyna się od początku. Przy wyborze imion dla bliźniąt kierujemy się zwykle innymi kryteriami niż przy jednym dziecku.
Możliwości kombinacji jest wiele:

imiona zaczynające się na tę samą literę,
imiona o podobnym brzmieniu, np.: Dominika i Weronika, Paweł i Gaweł, Emilia i Amelia,
podobne imiona, np.: Dominik i Dominika,
imiona znanych par, np.: Jaś i Małgosia, Jacek i Agatka, Jacek i Placek, Piotr i Paweł.
Taki wybór podkreśli jeszcze bardziej połączenie i jednolitość waszych bliźniąt. Czy naprawdę jednak tego chcecie? Moim zdaniem przy wyborze imion dla bliźniąt tych kombinacji powinniśmy właśnie unikać. Bliźnięta i tak traktowane są jako para albo nawet jako jedność. Bardzo podobne dzieci, jednakowo ubrane i o podobnych imionach - będą miały niewielką szansę występowania jako jednostka. Zawsze będą częścią pary.

Należy też pamiętać, iż jednakowo brzmiące imiona albo imiona zaczynające się na tę samą literę (wtedy dzieci mają takie same inicjały) mogą prowadzić do pomyłek. Bliźnięta mają jednakową datę urodzenia, jednakowe imiona rodziców, często bardzo zbliżony numer PESEL - jeśli mają też jednakowe inicjały - w erze komputerów i adresów emailowych, w których często podajemy tylko pierwszą literę imienia - można mieć wątpliwości, czy chodzi o Jasia Kowalskiego (j.kowalski) czy Jakuba Kowalskiego (j.kowalski). "

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U mnie w rodzinie urodziły się ostatnio 2 dziewczynki jednojajowe :D Rodzice nazwali je Alicja i Patrycja . Bardzo mi sie podoba, niby podobnie fonetycznie brzmią, bo mają jednakowe końcówki, ale rodzice i tak mówią do nich Ala i Pati :D Co o tym wyborze sądzicie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

-Agula- pisze:
U mnie w rodzinie urodziły się ostatnio 2 dziewczynki jednojajowe :D Rodzice nazwali je Alicja i Patrycja . Bardzo mi sie podoba, niby podobnie fonetycznie brzmią, bo mają jednakowe końcówki, ale rodzice i tak mówią do nich Ala i Pati :D Co o tym wyborze sądzicie?

Mnie sie bardzo podobaja! :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam parke :D i wybralismy Julka i Jakub
Obrazek

url=http://www.familylobby.com]Obrazek[/url]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Ja jestem z bliźniaków i mimo iż nie jesteśmy identyczne to nas często mylono :roll:
Ja Grażyna a siostra ma na imię Justyna :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jak mi by sie trafiły blizniaki to:

Alex i Maksymilian
Victoria i Alicja
Maksymilian i Victoria

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]