Dzisiaj jest śr paź 17, 2018 12:38 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Szpitale, lekarze, położne - opinie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość

Witam.
Jestem w 7 tygodniu ciąży i chciałabym wybrać szpital, w którym rodziłam [chodzi mi głównie o to, by już teraz zacząć tam chodzić na wszystkie potrzebne badania]. Mam do wyboru szpital w Gliwicach, gdzie od lat chodzę na ginekologię oraz szpital w Pyskowicach, który poleca mi znajoma, która niedawo tam rodziła. Byłabym wdzięczna, jakby jak najwięcej mam lub przyszłych mam napisało mi, który z tych szpitali uważają za lepszy i dlaczego... :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

BONSAI, tylko pyskowice. Szpital po raz drugi zdobył nagrode fundacji rodzić po ludzku i to nie jest przypadek. znam ten szpital (mieszkam w p-cach), a na ginekologii i położnictwie leżałam w październiku.
Sale są 2-osobowe, z bardzo wygodnymi łóżkami, kolorowe, z własnym (czystym i nowoczesnym) natryskiem i umywalką. WC na korytarzu, ale o b. wysokim std i zawsze czyste. Położne i pielęgniarki są przekochane, pocieszają, dopingują, pomagają i nigdy nie widziałam grymasu zniecierpliwienia na ich twarzy. Ze szczegołów bardziej technicznych poród rodzinny i zniecz. zewn. oponowe jest darmowe, to samo ze szkołą rodzenia.

Mogę Ci polecić również dobrego lekarza prowadzącego (przyjmuje i w G-cach i w P-cach). Nazywa sie Andrzej Księżarek i w P-cach przyjmuje w Remedium, a w G-cach w Medenie

Pozdr, Iśka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję.... A nie znasz jakiegoś dobrego lekarza przyjmującego w szpitalu? Bo na to, żeby chodzić prywatnie to mnie nie stać... :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bonsai, w remedium przyjmuje Dr Kalinowska (z NFZ), ale czy ona jeszcze pracuje w Szpitalu tego Ci nie powiem (kiedyś pracowała). Zadzwnoń do szpitala najlepiej 32 233 24 24

Pozdr, Iśka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dr Kalinowska w tym szpitalu nie przyjmuje, a ze znieczuleniem zewnątrzoponowym to jest tak, że jest darmowe tylko gdy zachodzi taka potrzeba, chocby cc
ale jeśli chcesz i tak mieć znieczulenie, to wtedy trzeba zrobić badania za czas krwawienia i krzepnięcia, i umówić się z anestezjologiem na konsultacje, wtedy jest to usługa płatna, cociaż same położne z tego szpitala nie polecają znieczulenia tek po prostu, jeśli podadzą za wcześnie, siada akcja porodowa
a sam szpitla faktycznie godny polecenia, sama beę tam rodzić,
jak wybór gliwice czy pyskowice, to tylko pyskowice

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mona i uważam, że to podejście do zzo jest po prostu racjonalne :-)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mona, patrzę na nasze suwaczki i wygląda na to, że możemy się spotkać :-) chodzisz do SR przy szpitalu?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję.... jutro będę dzwonić do dr. Kalinowskiej. Mam nadzieję, że jeśli ona już nie pracuje w szpitalu, to przynajmniej mi kogoś poleci

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ISKA
ja chodze do szkoły rodzenia w Katowicach, bo tam też mieszkam, ale moi rodzice mieszkają w P, tuż pod szpitalem, dlatego wybierając między P a Raciborską w Katowicach w końcu zdecydowałam się na Pyskowice
a niedawno byłam w szpitalu dowiedzieć się co i jak
może faktycznie się spotkamy

BONSAI
ja do Kalinowskiej chodziłam kiedyś dość długi czas, co prawda po tabletki anty, ale byłam z niej bardzo zadowolona, sama zlecała mi mnóstwo badań, czułam się bezpieczna i dopieszczona
a rodząc w Pyskowicach nie trzeba chodzić do lekarza z stamtąd, to szpital, który wszystkie pacjentki traktuje jednakowo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja bardziej chcę chodzić tam do położnika, bo na prywatnego mnie poprostu nie stać... :? Sama nie zarabiam, a od matki oczywiście usłyszę, że to nie jej sprawa...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bonsai, zadzwoń w takim razie do remedium i umów się na wizytę u Dr Kalniowskiej na NFZ. A mama zrozumie niedługo, że wnusiątko to jak najbardziej jej sprawa, zobaczysz

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej Iska! Mam pytanko do Ciebie: Jak tam poród? Jesteś już po czy jeszcze? Jesli tak to napisz troszkę (jeśli mozesz sie oczywiscie od maleństwa oderwać ;)) jak tam opieka w Pyskowicach? Czy dr Księzarek był przy Tobie? Zaopiekował sie Toba nalezycie? Jak tam opieka połoznych i w ogóle Twoje wrażenia?? :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

JA też rodziłam W PYSKOWICACH I NIE MOGĘ NA NIC narzekać
SAM poródź FANTASTYCZNY, SZYBKI I FACHOWY, położna była KAPITALNA LEKARZ PRZY PORODZIE TEż
PO PORODZIE OPIEKA NAD MATKą TAKA JAK BYć POWINNA, NO I NAD DZIECKIEM też oczywiście
BARDZO DUżA POMOC NAD nauką KARMIENIA PIERSIą
POLECAM Z CAłEGO SERCA, NIKT NIE POWINIEN NARZEKAć, A LEKARZA PROWADZąCEGO MIAłAM Z POZA SZPITALA I NIE rzutowało TO NAD OPIEKą nade mną

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witajcie polecam Pyskowice poniewaz 2 razy tam rodziłam i jestem zadowolona. Połozne trafiły mi sie naprawde super, mozna radia posłuchać sale 2 osobowe, telefon, prysznic, opieka nad dzidziusiem tez bez zadnych zastrzezeń, wszelkie badania dzidzi , kompiel pobieranie krwi z piętki odbywa sie tylko w obecności mamy bardzo super jest siostra oddziałowa polecam. teraz niestety bede musiała chcąc niechcąć rodzić w gliwicach czego sie boje- koleżanka rodziła i nie poleca inne też czemu nie mam wyboru? ciąża bliźniacza a w Gliwicach jest oddział neatologii i patologii noworodków gdyby nie daj bóg cos było nie tak. A mozna sobie zamówić na poród siostre oddziałową za odpłatnością trzeba wcześniej się umówić nie ma cennika taka co łaska kolezanka tak rodziła wcześniej nie wiedziałam i zapłaciła za asyste tylko 150 zł. A siostra naprawde tylko w piety całować.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Witam

Jestem w 1 miesiącu ciąży i szukam dobrego lekarza, który przyjmuje z NFZ. Czeka mnie 1 badanie i chciałabym pójść do jakiegoś dobrego. Mieszkam w Tarnowskich Górach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a czy może ktoś wie co trzeba zabrac do szpitaa w pyskowicach??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: szpital P-ce
Awatar użytkownika

Ja też słyszałam, że w Pyskowicach jest świetna atmosfera. Ale z drugiej strony słyszałam też, że nie ma tam tak wyspecjalizowanej opieki medycznej i sprzętu w razie gdyby coś poszło odpukać nie tak? Może wiecie coś na ten temat? A czy któras z Was chodzi do dr Tobora z P-c?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam pytanie do asiuli - widzę, że urodziłaś - gratulacje, a ja podtrzymuję Twoje pytanie - co zabrać ze sobą do szpitala??? - wiem, że gdzieś wątek o rzeczach do szpitala był, ale przecież nie do każdego bierze sie to samo. napisz jeśli mozesz co warto wziąć, a co np było zbędne. I jeszcze jedno moje pytanie- czy faktycznie tak przepełniony oddział??? bo ostatnio słyszałam, że muszę sobie zarezerwować łożko :shock: :roll: !!!!! dla mnie to dziwne, przecież rodzącą muszą przyjać. A i jeszcze - jak Twoje wrażenia po pobycie w tym "sławnym" szpitalu? Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedź

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Goha, poród marzenie! a ponieważ 2 tygodnie pozniej w tak lekki sposob urodzila i moja kolezanka to wiem, ze to nie przypadek, a ten szpital, a razcej TA kadra.

Rodzilam z Wiesia Domin - kazdemu polecam! - porod trwal 4 godziny, bez nacinania, lewatywy i golenia, za to w przyjaznej atmosferze. czulam sie przede wszystkim bezpieczna i otoczona nalezyta opieka, moj maz byl traktowany jak gosc nr 1, a nasz porod byl - mialam takie wrazenie - swietem dla calego zespolu. Ksiezarek byl z nami - po prostu nam sie trafilo - rodzilam rano, wiec byl w pracy. I to bylo fantastyczne - rodzic ze swoim lekarzem to jest cos kapitalnego, a jeszcze jesli jest to dr Andrzej to juz wogole - tyle ciepla tylko on potrafi z siebie wykrzesac! W duecie z Wiesia Domin to byl po prostu luksus!

Oczywiscie zajac sie nami nalezycie, zagladal, pytal, gratulowal (robil zdjecia na porodowce kiedy eM odcinal pepowine :-) takze wszystko super!

Polozne kapitalne, wszystkei bez wyjatku

Na noworodkach tez ok, choc po wysokim std na porodowce czulam lekki niedosyt, ale kobiety sa zabiegane! Od czasu kiedy szpital zdobyl nagrody jest duze oblozenie, a kadry nie zwiekszono i momentami trudno jest im wszystko polapac. Jednak zle nie bylo, pomagaly przystawiac do piersi, przebieraly malego jak nie dawalam rady itp.

Generalnie jesli rodzic to tylko w P-cach!

jesli chodzi o liste to to jest oryginalna, spisana przez Wisie Domin:

PORÓD:

Lista "niezbędnika rodzącej" nie jest zbyt długa. Proponujemy wziąć ze sobą:

koszule bawełniane ułatwiające karmienie piersią,
podkłady jednorazowe na łóżko (wymiary-90/60),
pieluchy jednorazowe Bella,
woda mineralna niegazowana,
myjka do mycia własnego ciała,
czekolada dla poprawienia ilości energii i humoru,
można mieć swój termometr, kubek, sztućce
przybory upiększające (masz być najatrakcyjniejszą kobietą na oddziale)
wilgotne chusteczki do przemywania pupy dzieciątka, dobrze też wziąść krem do pupy i pampersy (ja z tetra sie strasznie pocilam :-)
oryginalny wynik grupy krwi lub wypis z poprzedniego pobytu w szpitalu,
można wziąć ze sobą ulubioną kasetę, płytę CD, która pomoże złagodzić stres Jeżeli nie dysponujesz telefonem komórkowym dobrze jest wziąć ze sobą kartę telefoniczną, ponieważ telefony na salach nie mają wyjścia na zewnątrz (ale mają bezpośrednie numery do rozmów przychodzących). Telefony na kartę dostępne są na korytarzach.

PORÓD RODZINNY (osoba towarzysząca)

osoba towarzysząca powinna mieć ze sobą wygodne ubranie do przebrania: spodnie, koszulkę, klapki
jeżeli lubicie posilać się kawą, to proponuję mieć ze sobą w termosie mały zapas.
aparat fotograficzny, aby uwiecznić pierwsze chwile RAZEM. i na poczatku porodu poprosic polozna zeby ktos zrobil Wam pare zdjec kiedy juz bedziecie razem. Bo my na to nie wpadlismy, zdjecia do pewnego momentu robil maz, a potem nic bysmy nie mieli gdyby nie dr Ksiezarek :-)

Wszystkim jeszcze przed porodem moge zdradzic 2 magiczne sposoby na latwiejszy porod: 2 tygodnei przed terminem pic 2x dziennie ziola szwedzkie bittnera (1 lyzka na szklanke wody lub soku) i masowac krocze zelem z arniki. Pierwsze przyspiesza rozwarcie kiedy zaczyna sie akcja, drugie daje 50% szans na nienacinanie krocza.

Trzymajcie sie!

A jesli chodzi o sprzet specjalistyczny to moze rzeczywiscie nie ma tam nic wiecej niz podstawowe wyposazenie oddzialu czyli inkubatory itp. (choc mozna zadzwonic i zapytac). Na Szkole Rodzenia mowiono nam, ze w razie potrzeby dzieci wysylane sa do Zabrza/Katowic lub Opola

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wielkie dzięki za dokładne informacje!!!! Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Szpitale, lekarze, położne - opinie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]