Dzisiaj jest śr gru 19, 2018 7:17 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Szpitale, lekarze, położne - opinie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Wejherowo.
Choć pierwsze dziecko urodziłam w Gdańsku, na Zaspie i mam dobre wspomnienia, to po przeprowadzce mam do wyboru Wejherowo lub Gdynię.

Wejherowo - zdecydowanie na tak :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja rodziłam w sierpniu 2007r. na ZASPIE i było super!!!Pierwszego syna rosziłam na KLINICZNEJ i to było baaaardzo traumatyczne przeżycie natomiast ZASPA jak najbardziej!Położne miłe,pomocne,lekarze również...naprawde polecam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a mowia ze tyle czasu od poczatku akcji porodowej ehh w sumie fajnie szybko i za soba i malenstwo w reku... chyba lepiej niz godzinami rodzic - marze o szybkim porodzie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
Ja rodziłam na Zaspie w Sierpniu 07 choć jestem z Gdyni :D
Redłowo jak dla mnie odpada na piechote wolałabym na Zaspe iśc.
Zastanawiałam sie też nad Puckiem,Wejherowem i włąsnie Zaspą.

nie żałuje wyboru,super opieka pediatryczna :D to dla mnie było najwazniejsze i w razie komplikacji nie czekają, nie wyciskają tylko robią CC :D
Zdrowie dziecka i matki ważne nie statystyka zdrowych porodów jak np. Puck :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja wszystkim odradzam kliniczna - mimo ze nie bylam osoba przypadkowa doszlo do powaznego zaniedbania i skutkiem tego jes teraz gastrostomia ,

ponadto ten szpital notorycznie zataja sepsy - znam 7 przypadkow ze swoim lacznie.

Ropuszka Ewa - 12.07.07 g.13:50 50cm 2365g .. 07.01.08 -> 1 dzien w domu ;)
Obrazek
Zoperowana 21 grudnia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam dylemat odnośnie wyboru szpitala. Chciałam rodzić w wodzie więc zdecydowałam się na wojewódzki, ale po informacji, że córka jest ułożona miednicowo już wiem, że mogę o porodzie w wodzie zapomnieć. Za to słyszałam wiele strasznych historii i wszyscy odradzają mi rodzenie sn. Dlatego się zastanawiam jakie podejście mają na Zaspie? Czy tam miałabym szansę wyboru cc? zaznaczam, że to będzie drugi mój poród, dziecko nie jest duże, więc jednoznacznych wskazań do cc nie będzie i w szpitalu , który dba o statystyki porodów naturalnych nie mam szans na cc. Boję się cc , ale wolałabym z góry wiedzieć co mnie czeka, a nie iść pod nóż w panice dopiero jak dziecku spadnie tętno albo się zaklinuje gdzieś po drodze.
Moze ktoś miał podobne doświadczenia albo coś słyszał? Może namiar na położną z Zaspy, z którą mogłabym szczerze porozmawiać?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agawe ja rodziłam sn i polecam :wink:

Mam dwie koleżanki, które załatwiły sobie cc. Jedna dostała zaświadczenie od okulisty a druga od :!: psychologa :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja dzis bylam na konsultacjach w Swissmedzie :).
Czy ktoras z Was zmaierza tam rodzic w najblizszym czasie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aga2412
rodziłaś sn dziecko ułożone pośladkowo? a byłabyś tak miła,żeby napisac mi w którym szpitalu i jak taki poród przebiegał? moze na priva? czy wtedy się lezy cały czas pod ktg?
nigdy nie słyszałam o zaświadczeniu od psychologa do cc :shock:

morland a ile w swissmedzie kasują za poród?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

agawe 4500 s/n, 5000 jesli jestw skazanie do cc :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agawe przepraszam ale trochę nieuważnie przeczytałam Twojego posta.. mój synek był ułożony główką do dołu a Tobie chodziło o położenie miednicowe :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agawe, z tego co wiem to w Wojewódzkim głównie nastawiają się na porody sn (a wiem to od dziewczyny, która pracuje w Wojewódzkim), natomiast na Zaspie jak coś jest nie tak to szybko decydują o cc. Zresztą jak masz jakieś wątpliwości jedź to szpitala i porozmawiaj z lekarzem. Ja tak zrobiłam na tydzień przed terminem porodu.
A co do cc... u mnie niestety poród tak się zakończył i mam żal, że nie udało się sn, ale da się przeżyć, najgorsze są pierwsze godziny, ja po 8 już siedziałam ;)

Jaś 11.03.2008r. godz.9:20 3880g 56cm i 9pkt.
Ada 17.06.2011r. godz.10:25 3610g 54cm i 10 pkt.
*Aniołek 3.11.2006*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki Blusia
Na razie czekam, może się odfiknie, bo jeszcze ma czas do 36 tygodnia i na razie lekarze zbytnio sie nie przejmują.
A można tak po prostu wpaść na oddział i poprosić o rozmowę z lekarzem i on chętnie przyjdzie i pogada? czy trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agawe, życzę Ci z całego serca żeby dzieciaczek się odfiknął a poród przebiegł szybko i sprawnie :)
Ja tydzień przed terminem pojechałam na izbę przyjęć i powiedziałam położnej, że chciałabym porozmawiać z lekarzem odnośnie możliwej cc (moja ginka zasugerowała że będzie wskazana ze względu na jakiegośtam wirusa). Lekarz dokładnie wszystko wytłumaczył i kazał się stawić na ktg w terminie porodu jak nic wcześniej nie ruszy. No to się stawiłam ;) Po zbadaniu okazało się, że jedynym wskazaniem do cc będzie wielkość maluszka ;) (taki żart lekarza ;) )Ale rodzimy sn. Dzień po terminie urodził się Jaś :D
Niestety żart lekarza okazał się proroczy :?

Jaś 11.03.2008r. godz.9:20 3880g 56cm i 9pkt.
Ada 17.06.2011r. godz.10:25 3610g 54cm i 10 pkt.
*Aniołek 3.11.2006*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No coz na kliniczna lepiej sie nie wybierac chyba, ze na operacje ginekologiczna. Jezeli macie zbedne 4500 tys to Swiss Med bylby najlepszy, jezeli nie to Wojewodzki. Co do cc jezeli jest wskazanie to sie je robi, gdy nie ma postepu 2 okresu porodu. Nikt nie bedzie czekal az dziecko sie poddusi
CC nie jest takie zle, zwlaszcza dla kobiety, ktora boi sie porodu. Fakt powrot do sprawnosci jest "niby" dluzszy ale trzeba pamietac, ze i krocze moze zle znosic szwy, czy tez jakis partacz zszyc niefortunnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ah co do ulozenia posladkowego niektorzy przeprowadzaja "rekoczyny" by obrocic plod. Ale nie polecam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam

morland co do swissmedu to znajoma rodzila tam w polowei marca i byla bardzo zadowolona, miala cc na zadanie, opieka fachowa, tatus mogl byc podczas cc a nie tak jak na normalnych oddzialach jest wypraszany, w pokojach prysznic, TV i inne udogodnienia :)
pewnie gdyby bylo i mnie stac aby wydac na porod 5 tys to bym sie zdecydowala :D

co do Zaspy rodzilam 2 razy i jestem zadowolona, tym bardziej ze drugi porod odbyl sie w niedziele, a widadomo jak w niedziele wyglada opieka na oddziale ;) my trafilismy na super polozna ktora caly czas nam pomagala, rozmawiala czesto przychodzila mimo iz podczas mojego pobytu na porodowce byly 3 porody :) lekarz ktory zszywal bardzo mily i sympatyczny nawet z moim mezem sobie zartowali ze tez nie mialam kiedy wybrac dnia porodu (akurat Kubica jechal :D)
naprawde super wspominam pobyt w szpitalu i porodowke
pierwszy porod mialam wywolywany i mowiona polozna ktora byla caly czas przy mnie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, a jak jest z pozycjami do porodu? Gdzie nie narzucają pozycji leżącej???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mamaZuzi w chwili, kiedy pisalas tego posta, ja wlasnie lezalam na porodowce :).
ze swissmedu jestem zadowolona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nicandra pisze:
Dziewczyny, a jak jest z pozycjami do porodu? Gdzie nie narzucają pozycji leżącej???
na pewno na klinicznej - sugerują, ale nie narzucają :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Szpitale, lekarze, położne - opinie

Strefa czasowa UTC [letni]