Dzisiaj jest pn maja 21, 2018 6:56 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Paulina to pewnie grzybica, bo przy niej jak jest już chwilke to zaczyna wszystko śmierdzieć....ja bym zapach opisała bardziej jak niezbyt świeża ryba, ale też ostry i drażniący. na tym forum jest sporo wątków o grzybicy, możesz sobie poczytać co zalecają lekarze. plusem w Twojej sytuacji jest to, że w drugim trymestrze można już stosować leki, które działają na grzyba silniej, a są bezpieczne dla dzidzi. minusem, że grzybica w ciąży ajk już się pojawi to lubi powracać....

powodzenia u lekarza i daj znać co Ci powiedział, bo może to jednak coś innego o czym warto wiedzieć

Offline Wyświetl profil  

EvaVik pisze:
Witam serdecznie,

jestem w 5 tyg ciąży i zauważyłam białą wydzielinę z pochwy - czasami coś mnie zakłuje i w brzuszku i mam wrażenie jak by to były skórcze przed okresem. Czy wszytsko jest OK?! :?

zwiększa się ilość wydzieliny, ale jeżeli jest tego zbyt dużo to lepiej powiedz o tym swojemu ginowi....chociaż sam przy badaniu to zauważy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to jest najprawdopodobniej drożdżyca.Napewno lekarz zaleci jakieś globulki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Halo.
Ja również od samego początku ciąży miałam zwiększoną wydzielinę (choć nigdy na jej brak nie narzekałam-hehe) i to było dość normalne… Przeczytałam tez w książkach, że może być swędzenie, z powodów zmian hormonalnych – i u mnie takowe się pojawiły od połowy ciąży… Idę do lekarza, przepisuje mi takie dopochwowe globulki, kiedy je kończę, to jakiś tydzień – max dwa i znowu to wraca… Najczęściej zarażam wtedy na nowo mojego męża – biedaczek… Ale tak to już jest…

Obrazek http://www.szipszop.pl]Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

KK z Maleństwem pisze:
Idę do lekarza, przepisuje mi takie dopochwowe globulki, kiedy je kończę, to jakiś tydzień – max dwa i znowu to wraca… Najczęściej zarażam wtedy na nowo mojego męża – biedaczek… Ale tak to już jest…

a próbowałaś kiedyś stsowana w trakcie kuracji tymi globulkami i tak conajmniej 2 tygonie po leczeniu przyjmowania codziennie probiotyków? podobno najlepsze rezultaty daje łykanie przez 3 miesiące codziennie lacibios femina i wtedy nie ma problemu z nawrotami. dla ciąży też bezpieczne i nawet zalecane, bo chroni przed grzybicą. oczywiscie warto najpierw skonsultować to z lekarzem, ale nie spotkałam sie jeszcze niegdy z jakimikolwiek zastrzeżeniami.
a co do leczenia infekcji grzybiczych w ciąży, to clotrimazolu nie powinno sie stosować (ogólnie leków na bazie azoli) w pierwszym trzymetrze dopochwowych a doustnych na bazie azoli w czasie całej ciąży i laktacji, wiec jak lekarz przepisuje clotrimazol globulki, to musi już być ciężka grzybica. dlatego lepiej pomysleć wcześniej i sie zabezpieczać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam. Dzięki za takie dane. Jeśli chodzi o "globulki" jaki mi dr przepisała, to nie jest clotrimazolum,a nystatyna...a o probiotykach nie słyszałam jeszce - tym bardziej od niej.. Jesli zas chodzi o sam clotrimazolum - to ewentualnie maść - ale to bartdziej mąż niż ja...
pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czesc dziewczyny, no ja tez mam ta wydzieline jak wy wszyscy, nie wiem czy pszy tym jest nie pszyjemny zapach bo juz sama zglupialam od tego wachania , ale wiem napewno, ze mam lekki bol w pochwie, albo raczej kamien ktury ciagnie w dol, jedna z dziewczyn to okreslila jakby chodzila z kijem, i to dokladnie tak , jestem w 10 tyg. czy to normalne , czy to ta grzybica , pomozcie bo ja juz wariuje

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bialy gesty śluz ( konsystencja hmm maści? ) jest całkiem normalny przynakmniej u mnie byl i to juz 3 dni po zaplodnieniu !! czesto tez pojawia sie śluz podobny do tego ktory sie wydziela przy podnieceniu seksualnym... a co do grzybicy to lepiej zapobiegac niz leczyc wiec polecam odpowiednie specyfiki dla przyszlych mam np. w.w. Ziaja ( szałwiowa zdaje sie ) a przede wszystkim nabial... jogurciki dwa razy dziennie ;)tez wyczytalam ze wlasnie probiotyki bardzo skuteczne sa i niweluja w znacznym stopniu ryzyko grzybicy pozdrawiam :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

halo....
od jakiegos miesiaca wydzielina się zmieniła - stała się bardziej wodnista i napewno jej przybyło.... czy to normalne na tym etapie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: witam :)

ja tez przezywam okropne meki podczas ciazy. Przez caly czas myslałam ze to jest normalne, dopuki moj mąż również nie zaczął odczuwać okropnego pieczenia. Tak naprawde to nie wiem co mam z tym zrobic. Wydzieliny jest duzo, jest koloru bialego i wyglada jak taki klej :/ czy to, ze tak piecze i swędzi to oznacza ze mam jakas infekcje? bardzo prosze o pomoc.
Mam tez pytanie apropo tego, czy mozna stosowac jakies srodki na ta dolegliwosc bez konsultacji z lekarzem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W ciązy zwiększona ilosc wydzieliny z pochwy jest naturalna zupełnie. U mnie przypomina wyglądem klej z tubki. Jest biała, o aksamitnej konsystecji, bardzo gęsta i bez drazniacego zapachu.

Drozdzyce łatwo rozpoznac, w wydzielinie są takie male grudki, a sama wydzielina jest piekąca i moze miec zapach zkaśniałęj drodżwoej bułki.. przepraszam za porównanie, ale tak mi się nasunęło.

Jeśli cokolwiek piecze lub boli czy swedzi, zawsze jest to objaw jakiejs infekcji. w ciazy nie stosujemy na własną ręke zadnych masci przeciwgrzybicznych, nalezy za to czesto się podmywac żelem do higieny intymnej, najlepiej z wyciagiem z rumianku lub kory debu. Dokladnie osuszac to miejsce i czesto zmieniac wkladki higieniczne. No i jak najszybciej skonsultowac się z ginekologiem.

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

joannaa32 pisze:
Czesc kobietki.Mam male pytanie
Normalnie sluz powinien byc w dni nieplodne matowy bialy nieciagnycy(holender trudno okreslic zreszta wiecie o co chodzi),a u mnie wlasnie powinny byc dni nieplodne ale moj sluz jest mlecznobialy i ciagnacy,w tym miesiacu zaczelismy starania o dzidziusia ale niezauwazylam w tym miesiacu sluzu poldnego,niewiem co jest??kochymy sie co drugi dzien przez jeden dzien tylko tydzien temu,mialam ten sluz plodny ale malo ciagliwy i od tamtej pory na drugi dzien juz ten mleczno bialy lekko ciagnacy bez zapachu bez swiadu sie pojawil i nieznika a do okresu jeszcze sporo czasu.dziewczyny w ciazy sa bardziej doswiadczone wiec stad moje pytanie.!

Ja myślę, że wszystko jest w porządku.
Zaczęliście przytulanki od razu jak pojawił się śluz płodny, więc Twoja naturalna wydzielina od tego czasu była "zmieszana" z nasieniem męża.
Pewnie dlatego nie było typowego śluzu płodnego (przezroczystego), a właśnie taki jak to opisałaś.

[*] 3.09.2007r.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja podczas ciazy trzy razy mialam grzybice ,mialam biale uplawy i nic poza tym czasem tylko trzoszke za swedzialo,ale zapachu nie mialo zadnego,nawet nie wiedzialam ze mam zapalenie,jak poszlam na wizyte kontrolna to lekarz mi oznajmil ze mam grzybicze zapalenie i przepisal masc
w ciay bardzo czesto zdarzaja sie kobietom takie stany zapalne i infekcje grzybicze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam taki problem. Dużo kochałam się z moim chłopakiem w dni płodne (chyba każdego dnia, za każdym razem kończył w środku). Na całym ciele, oprócz nóg pojawiła mi sie wysypka, myślę, że to może być ospa. Z pochwy pojawiła mi sie biała wydzielina, majtki są lekko za brązowione. Czy wiecie co to może oznaczać? Bardzo się martwię. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam

ja chyba jestem w 10 dniu ciąży, po owulacji pojawił się gęsty biały śluz i swędzenie sutków. Śluzu teraz jest mniej ale .... ma nieprzyjemny, kwaskowy zapach... nie piecze i nie swędzi, jedynie ten dyskomfort zapachowy ..co to może być ?

Prada

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: problemik
Awatar użytkownika

hm mnie zastanawia diagnoza lekarza :? niedawno wyszlam ze szpitala zglosilam sie tam bo mialam bardzo silne skurcze choc jestem dopiero w 21 tygodniu ciazy :roll: i na wstepie zbadal mnie ginekolog gdzie stwierdzil ze mam grzybiczne zapalenie pochwy plus rzesistkowice choc ja wczesniej nie zauwazylam niebezpiecznych obiawow co prawda mialam gestsza wydzieline w mlecznym kolorze i delikatnie pieniaca sie ale jako nie doswiadczona ciezarna myslalam ze to normalne ze mam uplawy zalecil mi dwie tabletki dopochwowe w tym mam w karcie wpisana tylko jedna Metronidazol niestety nie mial mi kto wyjasnic na co ta tabletka itp bralam ja tylko 3 razy na noc a potem ani recepty ani efektow koncowych tej infekcji i teraz nie wiem co dalej bo przeszlo mi na zaledwie 3 dni i znow mam ta wydzieline :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czesc dziewczyny

na waszym forum jestem nowa. po wielu staraniach udało mi sie zafasolkowac. mam pytanie, prosze powiedzcie mi czy wy tez czasami na poczatku ciąży czułyscie dyskomfort w "małej". wiem ze obniza sie wtedy flora bakteryjna i nic nie wolno brac dlatego pije kefir. a moze macie jakies inne sposoby?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Prada, kwaskowy zapach to raczej dobrze, więc nie wiem. a konsystencja wydzieliny jest ok? nie ma żadnych grudek?

lila, metronidazolem rzęsistka da się wyleczyć alby grzybicy raczej nie, więc coś nie tak. zresztą to tak łatwo nie jest zdiagnozować przy infekcjach mieszanych, ze to akurat to. nie mógł Ci zrobić posiewu? ja bym się przeszła do ginekologa z tym..

ANA81, ja brałam lacibios femina na uzupełnienie flory bakteryjnej i obniżenie pH. akurat takie probiotyki można brać nawet w pierwszym trymestrze. i możesz też używać do przecierania miejsc intymnych np. ziółek i kupić płyn do higieny intymnej, zawierający kwas mlekowy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tak sie własnie zastanawiałam czy moge brac lacibios femina?

uzywam lactacyd i widze juz róznice na lepsze.oby nie powróciło

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wydaje mi sie, że spokojnie możesz brać lacibos femina:)
kefir mam tak małe ilość bakterii kwasu mlekowego, że musiałabyś go hektolitry pić.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]