Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 2:14 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Witam mam problem staramy sie z mezem o dzidzie od 3 lat,mam nieregularny okres ktory przebiaga roznie 32, 34, 36 a zdazylo sie ze nawet 40, bylam u ginekologa i zapisal mi inofolik ktory biore juz od czerwca po 1 saszetce i nic zero stabilizacji, teraz bylam ponownie i zapisal mi duphostan, mam go brac na 15 dc przez 10 dni i lekarz radzi nam by kochac sie na 13 14 15 16 dc,twierdzi ze zbyt czesty seks powoduje oslabienie plemnikow i tym samym ich slabosc do zaplodnienia. Czy to nie za malo? Kolezanki doradzaja mi ze powinnismy sie czesciej to robic, chociazby przez czas brania pigul duphostan. Prosze pomozcie doradzcie tak bardzo chcialabym zostac mama :-)[/b]

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

MISIA syntetyczny progesteron to duphaston, a nie duphostan :wink: Zapewne bierzesz go w drugiej fazie cyklu, po owulacji, na podtrzymanie ewentualnej ciąży. Czy lekarz w ciemno kazał go Tobie brać zawsze od 15dc? Pytam, bo jeśli np. do owulki dochodzi u Ciebie w 17dc i później, to progesteron wzięty w 15dc może zakłócić owulację i w ogóle zaburzyć cykl.

MISIA 25 pisze:
Kolezanki doradzaja mi ze powinnismy sie czesciej to robic, chociazby przez czas brania pigul duphostan.

Sorry, ale nie kapuję. Koleżankom chyba pomyliły się pojęcia :roll:

Trudno powiedzieć, czy częsty seks osłabia żywotność plemników- jedni twierdzą, że tak, inni, że właśnie nie, bo dzięki temu poprawia się produkcja plemniorów (ciągle dochodzi do ich, że tak powiem, świeżej dostawy) i ich jakość.
Ja bym bardziej starała się wstrzelić ze współżyciem prokreacyjnym w okres okołoowulacyjny, a nie trzymała się sztywno tych terminów "13,14,15 i 16 dc", bo masz nieregularne miesiączki i trudno cokolwiek zaplanować w związku z tym.
Może kup sobie testy owu dla wyczucia tego najlepszego momentu do zapłodnienia? A obserwujesz śluz itp.?

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Przekrecilam nazwe masz racje:-) nie biore go w ciemno lekarz mi go zapisal w celu jak to nazwal ustawienie cyklu-4 cykle 40 tabletek,cykl 30 dni. Jestem po pierwszym cyklu i okres powinnam dostac 24 a dostalam 31-troche mnie to zmartwilo ale liczylam sie z tym ze pewnie tak po "pierwszym" zastosowaniu od razu sie nie ustabilizuje.Teraz znowu mam go brac na 15 dc przez 10 dni i tak przez jeszcze 2 cykle.Lekarz twierdzi ze powinno sie udac (mam nadzieje :) ) ja podchodze do tego z dystansem.Oboje z mezem mielismy badania i wszystko jest ok, tylko czemu nie mozemy miec dzidzi? Martwi mnie to bardzo...ale moze nadejdzie ten dzien

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

MISIA tyle że ja brałam duphaston zawsze po tym, jak lekarz stwierdzał u mnie odbytą owulację. Chodzi mi o to, co napisałam wyżej, że takie sztywne przepisywanie leku od 15-tego dnia cyklu z założeniem, że do tego 15-tego dnia cyklu NA PEWNO będziesz już po owu- w sytuacji, gdy cykle masz nieregularne- jest błędem. Ale to tylko moje skromne zdanie, lekarzem przecież nie jestem :wink:
Powodzenia, starajcie się, oby efekty były szybkie :ok: :ok: :ok:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Duphaston nie hamuje owulacji, działa tak tylko luteina. Przynajmniej tak mnie uczyli w szkole ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

martynka ja napisałam, że duphaston może zakłócić owulację (czyli zaburzyć cykl), a nie ją zahamować. To taka drobna różnica :wink: Tyle, że lekarzem nie jestem i oczywiście nie znam się, niemniej jednak w trakcie moich kilkuletnich staranek miałam to mocno kładzione do głowy przez różnych ginów. I u mnie zawsze dupek wkraczał do akcji po odbytej owulce, w II fazie cyklu.
PS. Tak sobie wlazłam, z czystej ciekawości, na inne forum i tam prof. Szamatowicz przestrzegł jedną z forumek, że dupek brany za wcześnie zaburzy owulację i stan endometrium...

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Mężczyzna im częściej współżyje, tym lepszej jakości ma plemniki. Są badania, które wykazały, że po 7 dniach abstynencji u mężczyzny stwierdza się zmiany, które mogą utrudniać zapłodnienie. A badacze z Sydney dowiedli, że u mężczyzn ze słabymi plemnikami codzienne uprawianie seksu w tygodniu poprzedzającym owulację poprawia jakość plemników, zmniejszając rozmiary uszkodzeń w ich DNA.

:wink:

Offline Wyświetl profil  

Witam Was znowu, dlugo mnie nie bylo otoz jestem juz po 4 cyklu z duphastonem ale lekarz dołączył mi jeszcze clo i poprostu mam mega metlik w glowie. Otoz okazalo sie ze cykle sie nie reguluja ani brak ciazy. Teraz mialam cykl 35 dni.Lekarz zbadal mnie i przepisal mi clo i mam go brac w 13dc przez 5 dni a od 15 dc duphaston przez 10 dni i jak to ujal "kochac sie z mezem"na 18dc przez 4 dni i tym razem powinno sie udac:-) oczywiscie wyszlo inaczej dostalam okres na 39 dc.Niewiem co robic? czy wybrac sie do innego specjalisty jestem zalamana z miesiaca na miesiac wychodzi inaczej cykl sie wydluza zero stabilizacji,na dodatek ten okres jest bardzo skapy wrecz brazowy i niewiem czy to normalne, przepraszam was dziewczyny ale sama juz niewiem. Czytalam na forum ze podczas zazywania clo powinien byc monitoring a ja tu nic nie mialam takiego-tylko badanie na wizycie i informacja ze moze wystapic ciaza mnoga. Doradzcie mi prosze co mam zrobic?Metlik w głowie mam ogromny

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Misia ja Tobie pisałam już w lutym, że przepisywanie komuś na sztywno i w ciemno leków bez wykonania w międzyczasie USG jest, delikatnie mówiąc, bezsensowne.
Nie będę się powtarzać. Zmień lekarza dziewczyno, zanim Twój organizm doszczętnie sfiksuje.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Witam staramy sie z mezem o dziecko problemem moze byc tarczyca którą mam. Od 23 grudnia 2016r robie testy owulacyjne. I 25 mialam dwie kreski na ulotce pisze ze owulucja nastapi za 48h ale stosunek najlepiej miec za 24 h. Wiec dzisiaj o 10:00 minelo 24 h i sie kochalismy. Kiedy teraz jeszcze musze sie kochac aby moc zajsc w ciaze
Pozdrawiam :-)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]