Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 5:28 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość

witam Was kochane! byłam dziś u ginekologa - jestem w 16 dni cyklu, które mają zawsze 28 dni. Wczoraj współżylismy, czyli w 15 dniu cyklu, jajo jeszcze nie pękło, ale ma 22mm. Ginekolog mówiła, że trochę jest za małe i szansa niewielka na zapłodnienie. Czy to prawda??? czytałam, ze jajo ma tak 20mm gdy pęka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie jajo...tylko pecherzyk z ktorego uwalnia sie kom jajowa... :lol:
to prawda powyzej 20mm powinien peknac pecherzyk i uwolnic dojrzala komorke :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Pęcherzyki Graffa pękają juz u niektórych kobiet od 18mm. Mnie natomiast pękły przy wielkości 25mm. Każda z nas jest inna...

Offline Wyświetl profil  

Lila pisze:
nie jajo...tylko pecherzyk z ktorego uwalnia sie kom jajowa... :lol:
to prawda powyzej 20mm powinien peknac pecherzyk i uwolnic dojrzala komorke :wink:

no tak, ale czy przy takiej wielkości 22mm pęcherzyku jest szansa na zapłodnienie???

Offline Wyświetl profil  

asia80 pisze:
Pęcherzyki Graffa pękają juz u niektórych kobiet od 18mm. Mnie natomiast pękły przy wielkości 25mm. Każda z nas jest inna...

tak, tyle że moja ginekolog mówi,że aby doszło do zapłodnienia do pęcherzyk musi mieć tak 24,25mm a 22 mm to za małe, czy to prawda?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jezeli pecherzyk peka to uwalnia kom jajowa wiec zaplodnienie jak najbardziej mozliwe...a dojrzaly pecherzyk to taki ktory ma powyzej 20mm i peka...nie ma dokladnego rozmiaru pecherzyka ktory ma peknac czy nie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Lila pisze:
jezeli pecherzyk peka to uwalnia kom jajowa wiec zaplodnienie jak najbardziej mozliwe...a dojrzaly pecherzyk to taki ktory ma powyzej 20mm i peka...nie ma dokladnego rozmiaru pecherzyka ktory ma peknac czy nie :wink:

to nie rozumiem dlaczego ginekolog tak mi powiedziała. Spojrzała na pęcherzyk i stwierdziła ze 22mm to zbyt słabe jajo bedzie bym mogła być w ciązy, a współzylismy dzień wczesniej zanim byłam u niej czyli w 15 dniu cyklu i w 17 dniu

Offline Wyświetl profil  

miesiąc wczesniej jajo miało 28mm i gdy byłam u mojej ginekolog to stwierdziła, że to super moment, bo był 14 dzień cyklu i że w ten dzien a najdalej w 15 dzień cyklu rano mamy współżyć to prawie pewne ze się uda. Akurat mąz był w pracy do późna wiec nie było tej możliwości a gdy poszłam do niej w 18 dniu cyklu, to stwierdziła ze jednak jajo musiało pęknąć później bo śluz na to wskazywał,więc nie mozna wszystkiego tak do konca przewidziec :) [/img]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No właśnie jak to jest z tymi pęcherzykami?
U mnie gin w 11 dniu cyklu stwierdził 26mm i na moje zapytanie czy już wziąć pregnyl kazał czekać do 13 dnia bo może pęcherzyk jeszcze urośnie do 30mm - powiedział że przy stymulacji clo lepsze są pęcherzyki 30 mm... a czytałam że właśnie 18-22 mm... :?:
czy może więc być tak że jak jest za duży pęcherzyk to nici z komórki jajowej? przecież lekarz stwierdza tylko pęknięcie pęcherzyka a to czy uwolniło się jajeczko przecież nie... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

KASIA-26 pisze:
No właśnie jak to jest z tymi pęcherzykami?
U mnie gin w 11 dniu cyklu stwierdził 26mm i na moje zapytanie czy już wziąć pregnyl kazał czekać do 13 dnia bo może pęcherzyk jeszcze urośnie do 30mm - powiedział że przy stymulacji clo lepsze są pęcherzyki 30 mm... a czytałam że właśnie 18-22 mm... :?:
czy może więc być tak że jak jest za duży pęcherzyk to nici z komórki jajowej? przecież lekarz stwierdza tylko pęknięcie pęcherzyka a to czy uwolniło się jajeczko przecież nie... :(

witam! myślę jednak, że lepiej jak pęcherzyk jest większy skororównież Pani gin tak mówił,bo wtedy jest mocnijsza komórka jajowa. Mnie tez tak gin powiedziała ,że musi być duży ten pęcherzyk bo wtedy większe prawdopodobieństwo by dzidzia była . Powodzenia!!! ja tez czekam. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie kobietki...ja również nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć...moje jajeczko ciągle rośnie i nie chce pęknąć, ale najlepsze jest to że jednocześnie rosną mi dwa jajeczka bardzo podobnych rozmiarów. Jestem już w 23 dniu cyklu a moje jajeczko osiągnęło rozmiary 31,6mm/. Biorę przy okazji lek hamujący wydzielanie się prolaktyny o nazwie Bromergon...i może dlatego nie chce mi ono pęknąć???Robiłam sobie też badania na estradiol i wynik wyszedł mi 560 pg/ml w fazie owulacyjnej gdzie podstawowy przedział to 62-534...chciałabym już dzidzię ale nie wiem co o tym wszystkim myśleć...chyba nie będzie łatwo???Pozdrawiam Was:)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC [letni]