Dzisiaj jest pn maja 28, 2018 7:32 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

ale rutinoscorbin to nie czysta witamina C, o ktorej tu piszemy :) rozrzedza krew i na pewno nie jest polecany kobietom ciezarnym :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

W takim razie przeczytaj od początku ten temat...
Jest w nim mowa nie tylko o wit. C, ale również o Rutinoscorbinie, a poza tym nie jestem jedyną osobą, która pisze o wczesniejszej konsultacji z lekarzem. Porada lekarska jeszcze nikomu nie zaszkodziła...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak dokladnie to samo napisalam duzo wczesniej - najlepiej zapytac lekarza.
ale nie o to chodzi, ktora z nas ma racje (moja odpowiedz byla odnosnie twojego opisu witaminy C), ale o to, by sobie pomagac ... pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

rutinoscorbin nie rozrzedza krwi ale uszczelnia naczynia krwionosne ...a to ogromna roznica... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:shock: cos mi sie pokrecilo ..... :oops: 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

rozmawiałam z pierwszym lepszym ginekologiem do jakiego znalazłam numet na necie i powiedzał ,że apsolutnie nic na własną rękę ...
o tym decyduje lekarz o okolicznościach itd... i że na przeziębienie i na wzmocnienie są specialne leki dla kobietek w ciąży i karmiących ... ale to chyba logiczne ... branie czegokolwiek na własną rękę ,to świadome krzywdzenie dziecka ...
zaznaczam ,że to nie moje słowa...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

foxsana pisze:
rozmawiałam z pierwszym lepszym ginekologiem do jakiego znalazłam numet na necie i powiedzał ,że apsolutnie nic na własną rękę ...
o tym decyduje lekarz o okolicznościach itd... i że na przeziębienie i na wzmocnienie są specialne leki dla kobietek w ciąży i karmiących ... ale to chyba logiczne ... branie czegokolwiek na własną rękę ,to świadome krzywdzenie dziecka ...
zaznaczam ,że to nie moje słowa...

Prosze bardzo... nic dodać nic ująć :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny co do tabletek musujacych to wlasnie pozwolilam sobie na 1 szt i odradzam (na pewno to ze nie jest dla kobiet w ciazy sie przekonalam) doslownie po 10 min jak mnie po niej scielo tzn slabo mi sie zrobilo i tak jakos dziwnie wiec nigdy wiecej wit C musujacej w ciazy i w czysie karmienia!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

justyna.m pisze:
dziewczyny co do tabletek musujacych to wlasnie pozwolilam sobie na 1 szt i odradzam (na pewno to ze nie jest dla kobiet w ciazy sie przekonalam) doslownie po 10 min jak mnie po niej scielo tzn slabo mi sie zrobilo i tak jakos dziwnie wiec nigdy wiecej wit C musujacej w ciazy i w czysie karmienia!!!

justyna.m wyżej wklejałam ulotkę właśnie z wit. C musującej i wyraźnie pisało, żeby nie stosować jej w czasie ciąży i okresie karmienia piersią... U Ciebie nie było takiej informacji, czy wzięłaś ją wiedząc o tym?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mnie tez dopadło jakies lekkie osłabienie :( (mąż i teść mają angine i wogole wszyscy wokoło jacyś słabi).Wczoraj i dzisiaj wzięłam po 2 tabletki cerutinu i zażywam oscillococcinum,poza tym miód,cytryna i czosnek i płukanie gardła solą.......po 2 dniach kuracji czuje sie znacznie lepiej i nie sądze zeby to mialo zaszkodzic dziecku, lepsze to niz tygodniowa "kuracja" antybiotykami w razie grypy czy anginy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pati ja wzuielam wit c muujaca nie iwedzac o tym ja nie z tych co swiadomie by szkodzily swojemu szkrabowi ale zeczywiscie niegdy wiecej sama nie bde brala nic na wlasna reke po to wlasnie ma sie lekarza prowadzacego :) pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

justyna.m mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze :)
Szczęśliwej ciąży :!: :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziekuje Pati tobie rowniez wszystkiego milego pozdrowionka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a ja jestem w 9 tyg i lekaez zabronil mi kategorycznie sztucznej wit. c poniewaz szkodzi ona na serduszko dziecku wiec zastepuje ja cytrusami i kiwi i wszystkim co ma duzo wit c ale naturalnej, polecam taki sposob:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to jest najlepsze rozwiazanie przynajmniej sposob naturalny tak trzymac :) no coz wiecej dodac wit c nie jest dla nas przyszlych mam wskazana:)to chyba wynika z tej dyskusji

Offline Wyświetl profil  

Jakie witaminy w ciąży zażywacie ? Ja długo szukałam odpowiednich witamin z dobrym składem dla mnie i dla dzidziusia. Położna poleciła mi ... Czułam się po nich dużo lepiej i co najważniejsze wyniki były prawidłowe.

Offline Wyświetl profil  

Zapytaj dla pewności lekarza a ja ci polecam wodę z miodem cytryną i imbirem samo zdrowie

Offline Wyświetl profil  

u mnie lekarz zalecił witaminę c, wybrał mi możliwie najbardziej naturalny suplement o najlepszym składzie.

Nigdy nie bierzcie nic na własną rękę, zawsze trzeba skonsultować to z lekarzem, by dobrał odpowiednie dawki i przede wszystkim by dobrał jak najlepszy produkt.
Suplementów jest tak dużo, że samodzielnie ciężko wybrać taki, który nie zaszkodzi maluszkowi i ciężarnej. Lekarze mają jednak lepsze rozeznanie na rynku suplementów niż zwykły człowiek.

Offline Wyświetl profil  

Racja, każde witaminy warto konsultować z lekarzem, u mnie okazało się, że miałam niedobór witamin z grupy B, więc musiałam je uzupełnić suplementami dla karmiących mam (karmiłam piersią) i zmienić jadłospis. Mój lekarz powiedział, że branie różnych witamin na własną rękę może być niebezpieczne, więc zawsze należy pójść po poradę.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]