Dzisiaj jest sob maja 26, 2018 11:34 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 776, 777, 778, 779, 780, 781, 782 ... 1033  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Maki za dzielnego zarodeczka :ok: :ok: :ok:
Danio ja lezalam 15 min na fotelu po transferze, lekarz mnie okryl ciepla kolderka i zostawil z mezem. Potem 15-20 min autem do domu i przelezalam resze dnia
Ajsi jak dobrze pojdzie zaczynam w ten weekned, przynjamniej wtedy spodziewam sie @. Jutro zadzownie, zeby mi plan rozpisali i recepty przygotowali. Faktycznie kurs bardzo mi pomaga zapomniec o starankach, po nocach snia mi sie slowka i gramatyka, nie ma juz miejsca na myslenie zbytnio o starankach. Poza tym dostalam na nauke dofinansowanie i jestem cala happy :D
Kurczaczek a to niemila niespodzianke zrobili wam z wynikami, ale juz niedlugo piatek i bedziecie wszystko wiedziec, za wyniki :ok:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny,
chciałam się dowiedzieć, czy w sytuacja takiej, że to mój mąż ma problemy z płodnością, a ja jestem zdrowa - to czy też będę myusiała miec przeprowadzone badania drożności przed in vitro?
To jest standardowe badania?
Czytałam gdzieś, że to boli, czy to prawda?

Znów nie mogę spać :(:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moniafarm ja nie mialam tego badania

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

monia - mysle ze mówisz o hsg. ja je miałam i nie jest takie straszne jak je malują... jest po prostu nieprzyjemne a trwa w sumie z 10 minut... aczkowliek nie sadze, żeby do in vitro było wymagane, do inseminacji tak ale w in vitro drozność jajowodów nie ma wiekszego znaczenia... nie mratw sie nic, wszystko sie samo poukłada

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć. Jeżeli chodzi o to lezenie po transferze to u nas wogóle nie ma zadnego lezenia po 2 minutach wyganiaja z fotela bo za drzwiami juz nastepna para czeka tam idzie tasmowo i niestety to mi sie nie podoba. Przy mrozakach powiem im co mysle na ten temat i bede sie upierała zeby choc na pół godziny mnie gdzies połozyli.
Ajsi ja Cie cały czas podziwiam ze po tylu razach dajesz rade ja odpusciłabym juz po 2 poronieniu. Jesli mnie to spotka 2 raz to odpuszczam. Mysłam nawet o adopcji zarodka to prawie tak jakbym adoptowała dziecko. Jesli i tak bede musiała miec dziecko z dawca to równie dobrze moge adoptowac zarodek. Mnie nie zalezy na przekazaniu dalej moich genow lecz na tym zeby dziecko było mojego meza a jesli z nim nie moge, to chyba wolałabym obcy zarodek niz nasienie obcego faceta. Pomysle nad tym jeszcze. Pewnie dobrze byłoby zbadac przy nastepnym inv zarodki genetycznie czy sa ok ale to doadatkowe koszta. Mogłoby sie okazac ze zaden sie nie nadaje. :roll: Jeżeli chodzi o moje zainteresowania i rozwoj ich to mnie wystarcza praca jak do niej wróce wszystko wróci do normy. Pomagam niepełnosprawnym w załatwianiu róznych potrzebnych rzeczy i w ten sposób sie spełniam. Widze duzo chorych dzieci i widze ze ich matki po mimo choroby sa bardzo szczesliwe tak jakby nie zauwazały tego co widza inni. Nigdy tego nie rozumiałam ale teraz juz wiem jak to jest bo chciałam swojego dziecka takie jakie było nawet chore.
Moniafarm napewno nie trzeba robic tego badania przed invitro bo to jest potrzebne tylko do inseminacji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam !

Danio w nas invitrówkach jest taka siła ze nie odpuszczmy tak łatwo :!: . Na pewno jest to sprawa indywidualna ale zapewne większość tak ma . Do póki jest nadzieja to trzeba walczyć . W mojej klinice lezy sie na fotelu ok 15 min a potem 1 godzinkę w łóżeczku na sali .

Ajsi pytasz mnie o dolinki.... :( otóż dziś jest mój najsmutniejszy dzień , choć chyba to troszkę i wina hormonów , które mi teraz buzują ze ho ,ho. Nawet przy oglądaniu komedii płaczę . ...

Silvie z całej siły przygotowuje się do trzymania kciuków . Fajnie że masz odskocznie w postaci kursu . Wszystko jest dobre aby tylko nie dać się zwariowac przy stymulce a potem po transferze .

monia HSG nie boli , bynajmniej mnie nic nie bolało ale ja miałam w narkozie robione . Czemu chcą ci to robic do invitro ? przecież do tego drożnośc nie jest potrzebna .

pozdrawiam całą ekipę M.

Obrazek

Mikołaj 20 tc . Okruszek 9 tc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Danio nasze babcie i prababcie traciły dzieci w poronieniach, po urodzeniu, w ich dzieciństwie na skutek ciężkich chorób, na które wówczas medycyna nie znała lekarstwa i żadna się nie poddawała. Dlatego nie można mówić, że jeśli coś zdarzy się drugi raz, to już tylko grób i mogiła i koniec staranek. Dopóki Wisła płynie i są siły w narodzie, należy walczyć. Oczywiście pomijam kwestię kasy- mnie w zasadzie przed trzecią i kolejną próbą in vitro mogłaby powstrzymać tylko kasa, której bym nie miała. Na razie chcę starać się naturalnie, bo uważam, że natura sama wybierze sobie moment na kolejną ciążę.
To są bardzo ciężkie i smutne tematy. Jak najbardziej rozumiem kobiety, dla których jedna porażka jest tak traumatyczna, że nie chcą kolejny raz jej przeżywać, albo takie, które mają na koncie tyle strat, co chociażby ja i zwyczajnie odpuszczają. Bo psychika, bo zdrowie, bo brak słów. Ale niestety żyjemy w czasach naszpikowanych chemią, zanieczyszczeniem środowiska, stresem, pędem, itp. i stąd tak wysoki odsetek poronień i problemów z zajściem w ciążę.

Malinka aj tam, aj tam :lol: nie dołuj się :!: pomyśl lepiej o synku, którego za 50 dni będziesz tulić w ramionach :D

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dokladnie malinka ale zlecialo:)

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie jak tam linea i te sprawy? Ja sobie obiecałam, że jak teraz nie wyjdzie to popracuję nad sobą trochę i będę się starała wrócić do figury sprzed lat, czyli jakieś -5kg :twisted: jeszcze mam jakieś ciuchy ze starego czasu. Nie znoszę diet, no ale to będzie moja jakby odskocznia przed kolejną stymulką..., ach... żeby nie zwariować

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczynki,
mnie nikt nie namawiał na to badanie drożności... Dopiero jestem z mężem na początku drogi walki o dziecko. Po prostu zastanawiałam się jakie badania wykonuje sie przed in vitro...
Wyczytałam gdzies tam, że to takie bolese i już sie wystraszyłam, że jeszcze to mnie czeka.

Dziekuję za informację.
A na insyminację sie nie nadajemy, bo u męża słabo, słabiuteńko z plemniczkami :((((((

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

monia jedyne badanie bardziej inwazyjne jakie mogą ci zlecic to histeroskopia diagnostyczna a le to też w znieczuleniu ogólnym . Ja robiłam przy drugim podejściu .

Minie wiem ze leci ten czas , już nie długo wybieramy się na zakupy bo jeszcze nic nie mamy dla malca .

Obrazek

Mikołaj 20 tc . Okruszek 9 tc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Histeroskopie tez mialam, ale po dwoch nieudanych podejsciach i nie boli bo w znieczuleniu ogolnym mialam jak Malinka
Malinko jak ten czas zaiwania, jeszcze troszku i synus bedzie na swiecie, masz juz ustalony termin cesarki? Dolek minal?
Danio na poczatku to sie czesto wydaje, ze po porazce trudno dalej walczyc, ale zawsze jakos sie czlowiek zbiera i dalej probuje, trudno to planowac, po prostu jakos sie znajduje sily i walczy do konca

A co do mnie, dzis dzwonilismy do kliniki, mam sie stawic pierwszego lub drugiego dani cyklu na pobranie krwi i bedzie decyzja czy ten cykl jest dobry czy nie. Szkoda, ze wczesniej tak nie robili. No i oczywiscie nie wiedziec czemu jakos kwota ogolna sie rozrosla tego podejscia, co akurat mnie troche wkurzylo. @ spodziewam sie na dniach, mam nadzieje, ze nie odwali mi psikusa i nie przyjdzie w sobote po poludniu, bo wtedy ten cykl w plecy, bo oni maja czynne w sobote tylko do 13.00, wiec nijak sie nie zalapie na badania

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie już niestety bóle jak na @ , nawet nie wiem kiedy testować, czy normalnie w terminie, czy później, zarodek miałam podany w 18dc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moniafarm pisze:
A na insyminację sie nie nadajemy, bo u męża słabo, słabiuteńko z plemniczkami :((((((

Pytanie, jak bardzo słabiuteńko. Na Niepłodności...pisałam kiedyś, że koleżance udała się druga insemka przy wynikach partnera z asthenoteratozoospermią, 98% plemników martwych, mega zaniżoną liczebnością i prawie zerową ruchliwością.

Silvie ojej, czyli startujesz znowu do boju :aa: Jaki masz nastrój przed rozpoczęciem stymulki?

Maki u mnie po krio było tak, że brzuch zaczął mnie boleć okresowo jakiś tydzień po transferku. W 12 dniu po transferze dostałam okres. Może ten ból to zagnieżdżenie...? jeszcze nie wszystko stracone, musisz mieć nadzieję :!:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maki moze to zarodeczek sie zagniezdza, stad te bole?
Ajsi jak pozwola mi wyniki hormonow to jak najbardziej startuje, a jak wyjda nienajlepsze to w nastepnym cyklu, bede czekac na ten lepszy cykl, co ma byc to bedzie. Troche czuje strach, ale z drugiej strony jestem podekscytowana, ze to juz za moment :aa:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Silvie a co będziesz badać? progesteron czy jakieś inne hormony? Ja w krótkim protokole miałam prikaz zbadania progesteronu chyba w 1dc- od jego wyniku zależała decyzja o stymulce.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ajsi wlasciwie nie wiem, dowiem sie dopiero na miejscu jak mi beda krew pobierac :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć dziewczynki. Melduję się dopiero teraz, bo wcześniej wpadłam w wir pracy- trochę crazy ten piątek :roll: A więc byłam rano u prof. Kurpisza i muszę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolona. Facet konkretny, rzeczowy, uśmiechnięty (w necie są opinie, że niby mruk- niestety nie potwierdzam) i bardzo komunikatywny. Wysłuchał mnie, przejrzał wszystkie wyniki badań. Przede wszystkim stwierdził, że wcale nie mam za sobą pełnej diagnostyki, bo jest sporo rzeczy, którym warto się przyjrzeć w świetle moich nawracających poronień. Dostaliśmy skierowania na- pojadę punktami:
1. badanie nasienia w laboratorium, które działa przy Instytucie Genetyki + mąż ma zrobić posiew nasienia po 3 dniach abstynencji w kierunku bakterii tlenowych i beztlenowych, a także badanie integralności DNA w nasieniu i jakieś tajemnicze "IBT na plemniku".
2. Ja mam poprosić gina podczas wtorkowej wizyty (właśnie się zapisałam) o wymaz z kanału szyjki macicy w kierunku bakterii tlenowych i beztlenowych- w marcu, gdy wyszły mi paciorkowce i e-cola, gin pobrał wymaz z....pochwy, a nie z szyjki. Ręce mi opadają z powodu tego barana, bo to ten sam, który źle mierzył zarodek w ostatniej ciąży.
3. Obydwoje mamy zrobić zgodność tkankową HLA I i II kl. w Woj. Stacji Krwiodawstwa w Poznaniu
4. Ja- pełen immunofenotyp w szpitalu onkologicznym na Garbarach- CD3, CD4, CD8, CD19, CD 16+56.

Z tymi wynikami mam się u niego pojawić i wtedy zobaczymy, co dalej. Ogólnie jestem podbudowana, powiem szczerze, bo to w zasadzie pierwszy specjalista (nie- lekarz, co zaznaczam wyraźnie), który nie kazał mi się na hurrra starać, tylko powiedział, że najpierw trzeba podrążyć temat. I że in vitro nie jest dla mnie ratunkiem w sytuacji, gdy miałam już dwa zabiegi i obydwa się nie udały- na jego oko, to tak zupełnie wstępna diagnoza, problem może leżeć w DNA plemników.
No nic, musimy się przebadać, nie ma innej opcji :roll: Stwierdziłam też, że z wynikami badania nasienia zaciągnę do niego również małża, żeby mu pomógł dobrać ewentualne leczenie.

Lana, napisz mi proszę- jeśli zajrzysz- jakie Tobie zlecił badania profesor i czy coś u Was wyszło nie tak.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Ostatnio zmieniony pt paź 14, 2011 9:08 pm przez Ajsi, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ajsi widze, ze do bardzo konkretnego czlowieka trafilas, wyglada, ze zajal sie kompleksowo problemem, teraz musi wszystko ruszyc do przodu :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Silvie znasz mnie- ja tam w cuda już nie wierzę, ale fakt, powiało nowością, podoba mi się takie inne podejście, bo filozofowaniem i rozkładaniem rąk przez lekarzy byłam już zmęczona :roll:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 776, 777, 778, 779, 780, 781, 782 ... 1033  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]