Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 1:41 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

8ana8
witaj!!!

ja muszę umówić się do mojej endo wyniki mam bardzo ładne póki co ale teraz spóźnia mi się @ :D
więc zaraz moze bee musiała powtórzyć hihih

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziewczyny jestem załamana :( :(
we wrzesniu zdjagnozowano u mnie niedoczynność i hashimoto, wtedy miałam odnośnie badan to ft3-, ft4 miałam w normie,
najwyzsze tsh mialm ok 4,6 najniższe 2,1
usg tarczycy ok, tylko dwa guzki-3 i 4 mm do obserwacji.

I mialam przeciwciała anty TPO w normie, ale podwyzszone anty TG 338 (norma 115)

dostałam euthyrox 25 mg 1 tabletke, było dobrze ale sama postanowiłam skontrolować i zrobiłam wszystkie badania:

TSH <0,05 norma 0,40-4,00
FT3 6,89 norma 4,1 - 8,3
ft4 29,83 norma 10,6-19,4

anty TPO- 12,6 norma <8.0

anty TG 486,60 :(:(:(:(

czyli wpadam w nadczynność :( za dużo hormonu biore, we wtorek ide do endo, dzwoniłam i kazał odsatwić hormony :(

co na temat moich wyników myslicie?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Zombie6 A starasz sie o dziecko?
Ważne jest jak Ty się czujesz z tymi wynikami.
Tsh wcale nie jest złe, wręcz idealne dla osob starających się o to by zajść w ciąże. Przy takich wynikach trzeba sprawdzić tarczyce robiac usg. Kto wie, może guzki się powiększyły albo ich nie ma wcale.
Podwyższone anty tg i anty tpo wskazuje bardziej na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.
Wszystko zalezy od Twoich "dodatkowych" objawów. Ospałość , nadwaga, wahania nastroju? Czy może masz jakieś inne dolegliwości?
I dziwny ten Twój lekarz :( Leków takich jak euthyrox lub letrox nie wolno odstawiać tak nagle. Jeżeli już to stopniowo zmniejszać dawkę..ale nigdy nie odstawia się z dnia na dzień!
:/

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Omka :shock: , TSH na poziomie <0,05 jet zdecydowanie za niskie a nie idealne dla kobiety starajacej się o dziecko. Idealne jest na poziomie miedzy 1 a 2.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

martynkaWWY To zalezy od lekarza. Mój uważał że 1 jest takie akurat,ale im mniej tym lepiej.
Zauwaz tez ze sa normy tsh do poszczegolnych trymestrow ciazy. Niestety w sieci i nie tylko mozna znalesc informacje o tym jakie tsh powinna miec ciezarna w całej ciąży :shock: A to wogole juz bzdura totalna. Bo dla kazdego trymestru jest inna norma ;)

Co lekarz to opinia niestety. Ja i tak wiem swoje, tak naprawde wynik tsh przy zajsciu w ciaze..nie jest tak do konca problemem. Na mnie lekarze postawili wyrok od dawna, że jak nie zejde ponizej 4 to w ciazy nie bede. 7 lat staran o czyms swiadczy :roll: Za bardzo ufalam ze moje zajscie w ciaze zwiazane jest z poprawa wyniku tsh. Skoro tak uwazali lekarze? Wierzylam akurat im. Inne badania byly idealne.
Najsmiesniejsze jest to że leczylo mnie w sumie 10 jak nie wiecej endokrynologów. Zaden nie postawil prawidlowej diagnozy przez tyle lat :roll: Troche to przykre. Dobrze ze w koncu odkryto co u mnie sie dzieje z tarczyca...
No nic mam nadzieje że u kolezanki tsh sie unormuje.

Akurat jak ja zaszlam w ciaze nie bralam lekow i tsh mialam duzo wyzsze.

Ostatnio zmieniony pt mar 15, 2013 12:34 pm przez omka, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Omka im mniejsze tym lepsze, ale w granicach normy.
TSH na poziomie <0,05 to przecież nadczynność.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

pasia251Tak ale nadczynność nie przeszkadza w zajściu w ciąże. Nadczynność tarczycy nie upośledza w sposób istotny płodności ;)
Trzeba wsiąść pod uwagę że dzidzia dużo ciągnie tego hormonu w I trymestrze. Więc lepiej jak jest tsh niskie niż wysokie.

Naprawdę co lekarz to opinia, wiec wszystko zależy od tego który leczy pacjentkę ;) Tak jak pisałam mój od zawsze uważał że 1-2 to średnio. Jak poszłam z wynikiem 1,99 to się złapał za głowę i dostałam odrazu euthyrox. A norma w moim trymestrze wynosiła do 3,00 :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dzieki za odp
ja czuje się bardzo dobrze nie mam objawow.
we wtorek ide do lekarza zobaczymy co powie, dam Wam znać,
obecnie nie staramy się o dziecko chcemy się przepadać dokładnie po 2 poronieniach

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

0,05 to bardzo niski wynik, według mnie za niski, ale ja tam lekarzem nie jestem i nie będę stawiać diagnozy.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja dopiero przy niskim tsh czuje sie ok
przy 2 to mnie nie ma
niestety przy hashimoto nic nie jest jednoznaczne
wyniki sa ważne ale samopoczucie ważniejsze, pamiętajcie że lekarz ma leczyć człowieka a nie wynik.

Zombie6 poronienia sa częste przy hashimoto

Offline Wyświetl profil  

Mój organizm jest bardzo wytrzymały, przy tsh 0,03 i 14 czułam się tak samo - bardzo dobrze.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No nie do konca liczy się samo samopczucie, bo jeśli masz problemy hormonalne, możliwe ze i brak owulacji, a czujesz sie wysmienicie, to choćbyś nie wiem jak chciał, w ciaze nie zajdziesz.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

martynkaWWY wiesz...coś w tym jest , jednak zdarzają się takie wyjątki jak np ja :P
Zaszłam w ciążę mimo wysokiego tsh i nie brałam wtedy leków żadnych. Leczyłam się prawie 7 lat.
U mnie porblemem podobno było ZA WYSOKIE tsh, reszta wyników idealna była. Miałam monitoring cyklu, reszte badań zrobionych.. i nic. Im bardziej się starałam tym gorsze były efekty :/
Dopiero jak odpuściłam starania udało się.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A ja np czułam się świetnie a prawdopodobnie dopóki nie zaczełam się leczyć nie miałam owulacji, wiec nie można generalizować.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

martynkaWWY dlatego jak napisałam,każdy przypadek jest inny :) Wiadomo że samo to że się dobrze czujemy niczego nie daje ;) Tak jak napisałaś. ;)

Offline Wyświetl profil  

Ale mówimy o naszym ogólnym samopoczuciu - zmęczeniu, drażliwości, odczuciu temperatury, senności. I u mnie to nie zmienia się mimo zmiany stężenia hormonów. Ja nie czuję kiedy mam owulację. Organizm może różnie reagować na zmiany hormonów, chociażby zmianą pracy serca. U mnie nic takiego nie miało miejsca. Co więcej, choroba zaczęła się rozwijać w okresie dorastania, miałam ogromną niedoczynność tarczycy, a mimo to rozwijałam się tak jak rówieśnicy. Zero problemów z nauką, pamięcią, regularne miesiączki. Można mieć wyniki mieszczące się w normie a mimo to mieć złe samopoczucie. Każdy organizm jest inny.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

netii No widzisz ja miałam podobnie ;) Rozwijałam się jak rówieśnicy i nikt by się nie domyślił że mam problem z tarczycą..
Miesiączki tez miałam jak w zegarku. Regularne.
Eh a jednak coś było nie tak. Wyszło przed staraniami o dzidzię..
No nic było , minęło.. ale ważne że "teraz" jest ok.

;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ale regularne miesiączki to jeszcze nie świadczą że są płodne cykle a kobieta dopóki nie stara sie o ciąże to w ogóle o tym nie myśli i skoro okres jest jest to niby wsio ok a mogą to byc cykle bezowulacyjne a to juz ok nie jest.

Generalnie choroby tarczycy sa trudne bo oddziałujące na cały organizm, wyniki maja dość szerokie normy a co człowiek to inny przypadek

Offline Wyświetl profil  

Melaxyz, ale to czy cykle są owulacyjne czy bez, można sprawdzić jedynie przez badanie. A zaburzenia miesiączkowania, tak typowe dla niedoczynności tarczycy, można stwierdzić "gołym okiem", nie trzeba badań hormonów, czy usg.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wystarczy obserwacja
ja mam komputer cyklu i wiem co i jak
inna sprawa że wiele tez zależy od tego co uznamy za normę a co za patologię
sa ludzie dla których wahnięcia cyklu o dni to już cykle nieregularne.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]