Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 10:43 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1535 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 77  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Czesc kobietki !
Jestem nowa na Forum. Dzisiaj Was odkrylam.Wszystkie jestescie wspaniale !!! Ja niestety tez bede musiala sie starac w lutym (co prawda jeszcze nie dostalam @,ale tak czuje ze tym razem nic z tego nie bedzie)
To bedzie juz 4 cykl. 2 m-ce temu wykryto u mnie ch. Hashimoto i zaczelam sie leczyc. Najgorsze jest to czekanie. Bardzo chcielibysmy z mezem miec malutka niunie. Z miesiaca na m-c mam coraz wiecej obaw, bo w lipcu skoncze 33. :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasiula , milo ze do nas zawitalas :D
Zobaczysz w kupie razniej i juz za niedlugo bedziesz sie cieszyc malenstwem. :wink:
Ty masz Hashimoto a ja Basedowa :( ... czyli nadczynnosc tarczycy, ktora juz lecze od poltorej roku. Najwazniejsze , ze wiesz jaki masz problem , bo leczac sie napewno zostaniesz mamusia. Ja niestety probowalam zajsc w ciaze nie wiedzac o moim problemie przez ponad 4 lata. Teraz wiem w czym rzecz stad nowe nadzieje.
Kasiula :evil: a co to za rozwazania nad wiekiem . Po pierwsze nam kobieta lat sie nie liczy :wink: , po drugie wiek biologiczny kobiet zdecydowanie sie przedluzyl i pisze ci to staruszka 36 letnia . Wiec glowa do gory i powodzenia :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj mammi :D
Bardzo dziekuje za mile przyjecie. Jestes kochana. Twoja odpowiedz bardzo podniosla mnie na duchu. Mam szczera nadzieje, ze po tak dlugim leczeniu Ty tez w koncu zafasolkujesz :wink:
Mialas racje-w kupie razniej. Tez Ci zycze powodzenia :D
i "do pracy rodacy" 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:lol: :lol: :lol: :lol:
Zadne tam Hashimoto , czy Basedow nie jest nam straszny :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja tez mam hashimoto,leczylam sie ponad 3 lata,od poczatku listopada nie bralam juz lekow bo bylo wsio ok.Teraz jestem w ciazy,i ciesze sie , ze tak szybko sie udalo,ale i boje sie.Termin do endo dopier 15.02.Do gina juz w poniedzialek.Ale nie wiem czy czasami nie zaczac juz teraz z powrotem brac lekow.normalnie mam metlik w glowie i strach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj JoannaH !
A skad u Ciebie te uczucia :evil: ,przeciez udalo Ci sie osiagnac upragniony cel? :D
Jesli dobrze sie czujesz i gin mowi ,ze wszystko o.k to musisz przestac tak myslec. Glowa do gory :!: Troche tylko napedzilas mi stracha tym dlugim okresem lecznia. Ja biore L-Thyrox od ok. 2m-cy (na pocz.50 a teraz 100),ale podobno juz po 50 poprawily mi sie wyniki. W marcu lub kwietniu mam znowu zrobic badania,ale moj doc. mowi,ze nie ma przeciwwskazan,zeby sie starac.
Goraco pozdrawiam trzymam za Ciebie kciuki :D :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasiula-ac pisze:
Witaj JoannaH !
A skad u Ciebie te uczucia :evil: ,przeciez udalo Ci sie osiagnac upragniony cel? :D
Jesli dobrze sie czujesz i gin mowi ,ze wszystko o.k to musisz przestac tak myslec. Glowa do gory :!: Troche tylko napedzilas mi stracha tym dlugim okresem lecznia. Ja biore L-Thyrox od ok. 2m-cy (na pocz.50 a teraz 100),ale podobno juz po 50 poprawily mi sie wyniki. W marcu lub kwietniu mam znowu zrobic badania,ale moj doc. mowi,ze nie ma przeciwwskazan,zeby sie starac.
Goraco pozdrawiam trzymam za Ciebie kciuki :D :D :D

Nie bylam jeszcze u gina-w poniedzialek ide.Poprostu mam obawy.A dlugosc leczenia zalezy od pacjentki,jedne potrzebuja dluzej inne krocej.Ale twoj lekarz dal przyzwolenie , wiec sie nie obawiaj.
Moja choroba wystapila po pierwszej ciazy.I caly czas bralam euthyrox 75.Ze tez u endo sa takie kolejki :evil: :evil: .Kazalam mezowi zadzwonic do niego,zobaczymy co powie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

JoannaH: zycze Ci pomyslnych wiesci od gina :D. Napewno wszystko bedzie O.K Zamelduj sie po wizycie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tarczycaw porzadku,wyniki krwi za 2 tygodnie,wiec zobaczymy co powiedza.A u gina tez wsio ok,wszystko na swoim miejscu-fasolka tez :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

JoannaH pisze:
Tarczycaw porzadku,wyniki krwi za 2 tygodnie,wiec zobaczymy co powiedza.A u gina tez wsio ok,wszystko na swoim miejscu-fasolka tez :lol: :lol:

Super! :D Bardzo sie ciesze.Nie potrzebnie martwilas sie na zapas. :roll:
Ja wczoraj dostalam @ i jakas nowa nadzieja we mnie wstapila-kolejny cykl prob (oj bedzie sie dzialo!) Problem polega na tym,ze mam b. nieregularne cykle i nie za bardzo moge okreslic kiedy jest ten wlasciwy czas.Wyczytalam na forum,ze najlepiej kupic test owulacyjny. Ale jak to zwykle bywa test testowi nie rowny. Masz moze doswiadczenie w tym temacie i moglabys ktorys polecic?
Dbaj o swoja malenka fasolke. Goraco pozdrawiam i mooocno sciskam. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasiula-ac pisze:
JoannaH pisze:

Ja wczoraj dostalam @ i jakas nowa nadzieja we mnie wstapila-kolejny cykl prob (oj bedzie sie dzialo!) Problem polega na tym,ze mam b. nieregularne cykle i nie za bardzo moge okreslic kiedy jest ten wlasciwy czas.Wyczytalam na forum,ze najlepiej kupic test owulacyjny. Ale jak to zwykle bywa test testowi nie rowny. Masz moze doswiadczenie w tym temacie i moglabys ktorys polecic?

Testow nigdy nie uzywalam,mierzylam tempke,badalam szyjke i obserwowalam sluz-to bardzo duzo daje,mi wystarczylo :lol: .

Dziewczyny na Wczesne wykrycie ciazyII, uzywaly popytaj sie ich,napewno ci pomoga :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc dziewczyny :!:
Ja kupilam sobie w tym miesiacu pierwszy raz te testy, ale chyba nie moge ich polecac :(
Robilam je pilnie i wychodzilo mi, ze poziom hormonu wzrasta, no wiec pracowalismy pilnie :D
Ale w srode dostalam wyniki badania krwi, i niestety, hormony nie sa w porzadku, okazalo sie, ze nie mam jajeczkowania, chociaz testy mowily cos innego, wiec to byl pierwszy i ostatni raz kiedy kupilam sobie testy
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

JoannaH pisze:
Kasiula-ac pisze:
JoannaH pisze:

Testow nigdy nie uzywalam,mierzylam tempke,badalam szyjke i obserwowalam sluz-to bardzo duzo daje,mi wystarczylo :lol: .

Dziewczyny na Wczesne wykrycie ciazyII, uzywaly popytaj sie ich,napewno ci pomoga :lol:

Tempke mierze od 4 cykli,ale jak na razie nic mi to nie pomaga.Sprobuje obserwowac sluz.Zaciekawilas mnie tym badaniem szyjki-gdybys mogla napisac cos wiecej,bo w tym mam niestety male daswiadczenie :oops: ? Dzieki.Pa Pa :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ala74 pisze:
Ja kupilam sobie w tym miesiacu pierwszy raz te testy, ale chyba nie moge ich polecac :(
Robilam je pilnie i wychodzilo mi, ze poziom hormonu wzrasta, no wiec pracowalismy pilnie :D
Ale w srode dostalam wyniki badania krwi, i niestety, hormony nie sa w porzadku, okazalo sie, ze nie mam jajeczkowania, chociaz testy mowily cos innego, wiec to byl pierwszy i ostatni raz kiedy kupilam sobie testy
Pozdrawiam

Witaj Ala74 !
A gdzie kupilas test? Ja widzialam jeden w Rossmann-ie po ok. €17,ale chyba wolalabym kupic w aptece gdzie cena waha sie miedzy €20 a €40. I chociaz to troche duzo to chcialabym sprobowac- gdyby byla tylko pewnosc, ze jest w powyzej 95%skuteczny. A co powiedzial gin. na ten brak jajeczkowania?(nie uznaj tego za wscibstwo,ale mysle ze kazda nowa informacja w przypadku kolejnego "pustego" cyklu moglaby pomoc nie tylko mnie)Wszystkie w koncu mamy jeden cel :lol: Pozdrawiam Pa Pa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mnie tego nauczyly dziewczyny na wczesne wykrycie ciazy.
CO NALEŻY MIEĆ, ABY ROZPOCZĄĆ OBSERWACJE:
- termometr (najlepiej owulacyjny ma on większą i dokładniejszą skalę)rtęciowy, kukupić go mozna w każdej aptece;
- zeszyt do zapisywania objawów i codziennych pomiarów temperatury;
- trochę cierpliwości i wiary w to, ze się uda!!!

ZACZNIEMY OD TEMPERATURY:
- w czasiw trwania cyklu temperatura zmienia się pod wpływem różnych czynników;
- cykl kobiety(liczy się go od pierwszego dnia krwawiena (plamienia przed @ zaliczają się jeszcze do starego cyklu) do ostatniego dnia przed następnym krwawieniem) dzieli się z reguły na dwie fazy:

FAZA NIŻSZYCH TEMPERATUR (trwa do momentu owu) i FAZA WYŻSZYCH TEMPERATUR (trwa od owu do średnio jednego dnia przd @);
Przed OWu temperatura dodatkowo obniża się o jakieś 0,1- 0,2 stopni C.

JAK ZAOBSERWOWAĆ SKOK???
Temperatura po owu podnosi się z reguły o 0,2 st.C (co jest wynikiem działania progesteronu), nie zawsze jednak będzie to skok o te 2 kreski, jednak trzecia temperatura po OWu powinna być już wyższa o 2 st. poprzedzające skok, czyli:
Zaobserwowałaś skok o 1 st.C i ta tempka utrzymała się przez dwa dni, trzeciego dnia temperatura MUSI BYĆ JUŻ WYŻSZA OD 6 POPRZEDZJACYCH SKOK, jeśli nie będzie wyższa to znaczy, że owu nie było. Po skoku tempka utrzymuje się na podwyższonym poziomie przez ok. 12-16 dni i jest tzw. FAZA LUTEALNA (faza ciałka zółtego).
Jeśli doszło do zapłodnienia i zagnieżdzenia się komórki jajowej w jamie macicy faza temperatur podwyższonych trwa nie mniej jak 18 dni od dnia skoku.

JEDNA BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ:
Nieprawdą jest, ze tempka u kobiety ciężarnej musi być pow. 37,0 ważne jest,żeby była na podwyższonym poziomie, np. skok z 36,5 na 36,8!!!

Bardzo istotną sprawą jest to, aby tempkę mierzyć zawsze o tej samej porze (rano, najlepiej przed 7:30), przed wstaniem z łózka, tym samym dobrze strzępniętym termoetrem.

ŚLUZ
Podobnie jak temperatura, śluz również zmnienia się przez cały cykl.
Na początku trwania cyklu nie obserwujemy śluzu, lub jest go mało, jest lepki, nierozciagliwy, gęsty. Gdy zblizamy się do OWu śluz staje się bardziej płynny, rozciągliwy, jest go więcej i odczuwamy mokrość i śliskość przy wejściu do pochwy. Ostatni dzień śluzu płodnego jest tzw. dniem SZCZYTU OBJAWU ŚLUZU, czyli dniem,kiedy obserujemy śluz płodny poraz ostatni. Szczyt śluzu ma ścisły związek czasowy z owu, któa występuje najczęsciej dwa dni po lub dwa dni przed szczytem. Po owu śluz staje się znowu gęsty, lepki i nieprzejrzysty, zamykając tym samym weście do macicy (przez szyjkę oczywiśćie).

SZYJKA MACICY
Pdobnie jak śluz i tempka szyjka zmienia się pod wpływem działania hormonów (gł. estrogenu). Po @ szyjka przez parę dni jest zamknięta, twarda jak chrzątka i sucha, przed owu, otwiera się, podnosi się w pochwie do góry, staje się miękka jak płatek uszny i jest b. mokra.
Po owu szyjka znów się zamyka, staje się twarda i sucha.

JAK BADAĆ SZYJKĘ?
Najlepiej zacząć badać szyjkę po skończonej @. Zawsze tym samym palcem i w tej samej pozycji (wygodnie jest, gdy jedną nogę oprzemy o krzesło). Jeśli szyjka jest b. wysoko i nie możemy jej dotknąć można drugą (wolną ręką)delikatnie ucisnąć na dół brzucha!

Gdzies widzialam,tez link do stronki ,ktora lepiej to opisywala,ale to musze poszukac,troche mi to zajmie.

Nie jest takie trudne, a duzo mowi co sie akurat dzieje w organizmie :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasiula-ac pisze:
Ala74 pisze:
Pozdrawiam

Witaj Ala74 !
A gdzie kupilas test? Ja widzialam jeden w Rossmann-ie po ok. €17,ale chyba wolalabym kupic w aptece gdzie cena waha sie miedzy €20 a €40. I chociaz to troche duzo to chcialabym sprobowac- gdyby byla tylko pewnosc, ze jest w powyzej 95%skuteczny. A co powiedzial gin. na ten brak jajeczkowania?(nie uznaj tego za wscibstwo,ale mysle ze kazda nowa informacja w przypadku kolejnego "pustego" cyklu moglaby pomoc nie tylko mnie)Wszystkie w koncu mamy jeden cel :lol: Pozdrawiam Pa Pa

Witam!
No wiec te testy kupilam wlasnie w Rossmanie, sa podobno w 99 % skuteczne, ale jak widac ja znalazlam sie akurat w tym 1 % :( :(
Co do braku jajeczkowania - musze sie poddac kuracji hormonalnej, ale najpierw moj maz musi zrobic badanie, zeby wykluczyc trudnosci z jego strony. Bo jesli sie okaze, ze moj maz tez ma jakies problemy z nasieniem, to zadna kuracja i tak nie pomoze, trzeba by bylo wtedy dzialac inaczej :evil: :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

http://www.storktest.pl/index.php?optio ... 3ed18dab03

To jest ta stronka :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Joanna :!: :!: :!:
Ta strona jest naprawde super

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiec zachecam to badania szyjki i obserwacju sluzu,a do tego mierzenie temp.,u mnie sie wszystko fajnie pokrywalo.Po szyjce i sluzie dowiemy sie ,krotko przed owu ,ze bedzie,a temp,nam to tylko potwierdzi,bo musi isc do gory,ale pewnie to wiecie.
Zycze powodzenia :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

JoannaH: Jestes aniolem.Czytelniej naprawde nie mozna bylo napisac.Bardzo Ci dziekuje za informacje i stronke. Pozdrowienia :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1535 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 77  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]