Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 1:57 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

tak tylko dziobnę :) cześć MArtynka!!!! :)

Offline Wyświetl profil  

Dziękuję za odpowiedź pytam bo poczytałam troszkę i ponoć z Hashimoto często występuje druga choroba autoimmunologiczna zespól antyfosfolipidowy ale na niego jest bardzo dużo przeciwciał i dlatego borykam się z tym czy brać heparynę w ciąży. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula 1809 pisze:
Witam wszystkich, jestem tu nowa i wykryto u mnie Hashimoto bez niedoczynności. Straciłam 3 ciążę i to na prawdopodobnie było tego przyczyną obecnie biorę letrox 25/50 jeden dzień 25 drugi 50. Ale ciekawi mnie czy w ciąży zażywałyście heparyne czy tylko witaminy i letrox bądź eutyrex? Bardzo proszę wypowiedzcie się na ten temat z góry dziękuję.

Ja jestem po operacji tarczycy, nie mam prawego płata, wcześniej- przed operacją- nie miałam ani niedoczynności, ani nadczynności, ani tym bardziej Hashimoto, miałam po prostu guzy na tarczycy i prawidłowo sprzężone TSH z ft3 i ft4. Niemniej jednak straciłam 4 ciąże (obumarcie), w jednej urodziłam martwe dziecko. W ostatniej, szóstej ciąży, z której mam zdrowego synka, brałam cały czas clexane (heparynę) w dawce 0,2; było to spowodowane właśnie tą przykrą historią strat i obciążonym wywiadem położniczym.
Nie chcę się wymądrzać, ale obecnie ginekolodzy zapisują clexane profilaktycznie tym kobietom, które ronią ciąże z bliżej niewyjaśnionych powodów. Działanie clexane na rozwijający się zarodek i później płód nie jest do końca zbadane i udowodnione, ale na pewno heparyna pomaga w większym ukrwieniu macicy i usprawnia przepływy krwi-a tym samym transport tlenu- pomiędzy organizmem matki a rozwijającym się w tym organizmie nowym życiem.
Reasumując: jeśli mogę Tobie cokolwiek doradzić, to pogadaj z ginem o możliwości profilaktycznego brania heparyny w kolejnej ciąży. Ona w niczym nie zaszkodzi, a może pomóc. Mnie pomogła- szósta ciąża, w trakcie której codziennie zapodawałam sobie mikrozastrzyk, była jedyną ciążą zakończoną szczęśliwym finałem. Dodam jeszcze, że w pięciu poprzednich ciążach heparyny nie brałam…i skończyło się tak, jak się skończyło.
Powodzenia Anula :ok: :ok: :ok:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Dziękuję Ajsi za twoją wypowiedź. Właśnie też myślę że raczej bardziej branie heparyny może dać plusy niż minusy ale ja właśnie mam to Hashimoto biorę letrox i z tego co na razie udało mi się znaleźć to tylko ze brali letrox nic nie wspominają o heparynie przy Hashimoto. Choć synowa mojej kosmetyczki też poroniła dwa razy przez Hashimoto i brala też heparynę w ciąży gdzie urodziła zdrową dziewczynkę. Miesięczny koszt heparyny to chyba coś 200 zl przy najniższe dawce bo nie będę miała na to refundacji. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula 1809 pisze:
z tego co na razie udało mi się znaleźć to tylko ze brali letrox nic nie wspominają o heparynie przy Hashimoto.

Dokładnie, trzeba trafić na dobrego gina. A najlepiej na gina ze specjalizacją z endokrynologii. W moim przypadku nowy gin, do którego trafiłam w szóstej ciąży, od razu zaordynował clexane. Poprzedni lekarze mieli to w swoich szanownych dupencjach i nikt mi nigdy o heparynie nie wspominał- a tymczasem roniłam jedną ciążę za drugą.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Ja chodzę do dwóch lekarzy do ginekologa i endokrynologa osobno nie chce szukać jednego bo Ci są dobrzy i jestem zadowolona. Z tego co piszesz to u Ciebie w ciemno zastosował lekarz heparynę i nie wykryli nic poprzez badania jaka jest przyczyna bo nic nie piszesz i zespole antyfosfolipidowym. U mnie coś wykryto to Hashimoto a zespól antyfosfolipidowy nie został potwierdzony bo robiłam tylko jedne przeciwciała na to a jest tego sporo. Ile miesięcznie wyniosło Cię za heparynę? Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula, miałam wszystkie możliwe badania, w tym również i te w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, na przeciwciała ANA, APA, zgodność tkankową HLA I i HLA II, kariotypy (ja i mąż) i masę, masę innych, potwornie drogich badań. Żadne z nich nie wykazało odchyleń, wszystko było w normie. Tak jak napisałam wyżej- u mnie zaordynowanie przez gina heparyny w szóstej ciąży wynikało tylko i wyłącznie z faktu utraty poprzednich pięciu ciąż i z niewyjaśnionej etiologii poronień. Przy nawracających poronieniach i poronieniach nawykowych- ponoć są to dwie różne rzeczy, dlatego tak to rozgraniczam- heparynę stosuje się zapobiegawczo i profilaktycznie. Absolutnie nie nazwałabym tego aplikowaniem leku, jak piszesz, "w ciemno"- bo ta kwestia była przez lekarza dokładnie przemyślana i miałam zapowiedziane na długo przed ciążą, że w momencie zajścia natychmiast włączy mi clexane.
Za miesięczny komplet zastrzyków płaciłam coś koło 300zł.
Aha, i jeszcze coś- od operacji tarczycy w grudniu 2011r. biorę euthyrox w dawce 88mg. W ciąży miałam zwiększoną dawkę do 100mg.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Z tego co czytałam gdzieś to ten zespól antyfosfolipidowy nie jest tak łatwo wykryć bo czasem te przeciwciała uaktywniają się dopiero w ciąży dlatego najlepiej badać zaraz po poronieniu tak do 6tyg im wcześniej tym lepiej. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula 1809 pisze:
Z tego co czytałam gdzieś to ten zespól antyfosfolipidowy nie jest tak łatwo wykryć bo czasem te przeciwciała uaktywniają się dopiero w ciąży dlatego najlepiej badać zaraz po poronieniu tak do 6tyg im wcześniej tym lepiej

…i tak właśnie miałam to oznaczane. Po każdym poronieniu. Wynik negatywny.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

witam sie i ja :)

od 2 lat mam Hashimoto z niedoczynnoscia, do tego od kilku lat cukrzyce insulinozalezna, mam juz 6 letnia coreczke ,urodzona bez zadnych problemow mimo cukrzycy, wrecz ciaza ksiązkowa. W maju tego roku stracilismy blizniaki , 10 tc . Byly 2 puste jaja plodowe. TSH na poczatku ciazy bylo za niskie ,bo az 0,01 wiec letrox ze 150 na 100 . Po poronieniu zero badan, poniewaz obylo sie bez zabiegu dostala od gina zielone swiatelko juz po ustaniu plamien ...i do tej pory nic...sama sobie wczoraj zrobilam badania , bo u mnie do endo nie ma szans ( no moze 2016 ) a prywatnie to wybor tragiczny . tak wiec TSH 1,7
FT3 2,41 pg/mg
FT4 1,06 ng/dl

wydaje mi sie,ze dobre.
13 mam wizyte u diabetologa , a ze pprzy okazji jest ona od chorob wewnetrzych to moze zajmnie sie moja tarczyca troche.

Bylam tez w tamtym miesiacu u ginekologa i ten mnie jak zwykle zbyl, dal mi czas 3 miesiace , przepisal tylko kwas foliowy w wiekszej niz standardowa dawka i czekac....zero badan itp

juz nie wiem co mam robic, niby mam zapisana wizyte u innego gina ...moze on pomoze . moze wystarczy monitoring cyklu , sama juz nie wiem. Bo tak na prawde ciagle zganiaja brak ciazy na moje choroby, ale kurde cukier w normnie, tarczyca wyglada ,ze tez . Nie pozostaje nic innego jak chodzenie po lekarzach .

A tak z innej beczki. Jak wyglada syt u was z waga...u mnie ani drgnie , mimo zdrowego odzywiania itp. do tego mam ok 15 kg zatrzymanej wody w ogranizmie....Czy ktoras tak z Was miala.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witam ostatnio tsh miałam 0,10 przy normie 0,35 dzisiaj zbadałam ponownie tsh po 4 tyg. I jest jeszcze niższe bo 0,02 a dawka leku została troszkę obniżona wcześniej brałam 25 jeden dzień na drugi 50 i tak na przemian obecnie biorę 25 5 razy w tygodniu i dwa razy po 50. Jak obecne tsh może wpłynąć na ewentualną ciążę? Jedna Pani ginekolog powiedziała mi że nadczynność na początku ciąży to częsty przypadek. Moja nadczynność wywołana jest lekami bo kiedy wykryto u mnie Hashimoto po trzech stratach dostałam letrox mimo że nie miałam niedoczynności. Obniże lek do 25 codziennie bo wizytę mam dopiero na początku stycznia. Boję się całkiem odstawić. Proszę o jakieś rady. Czy ktoś miał nadczynność na początku ciąży i jak się to skończyło? Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula ja bym sama nie kombinowała z dawkami leku, ale to tylko moja opinia. Tarczycę łatwo rozchwiać i wtedy dopiero zaczynają się schody. Może poczekaj do wizyty u endo?
Co do nadczynności to ja w ostatniej ciąży startowałam z wynikiem jeden. Przy tak skrajnej nadczynności, jak Twoja raczej poczekałabym ze staraniami do czasu wyrównania TSH. Z tarczycą nie ma żartów, w trakcie ciąży może dojść do niekontrolowanego wyrzutu hormonów, co z kolei może źle wpłynąć na rozwijający się zarodek/ płód. I tutaj się nie mądrzę- po prostu powtarzam to, co usłyszałam od mojej endokrynolożki.
Tyle ode mnie.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Z tego co pisały dziewczyny na innym forum to samo tsh nie świadczy o nadczynności bo ft3 miałam 82% a ft4 74,36% przy tsh 0,10 musiałabym chyba calkiem odstawić leki żeby spadlo mi do 1 bo przed braniem leków tsh miałam w granicy 1. Raz 0,89 a za tydzień już 1,5. A odstawienie to chyba nie najlepszy pomysł bo ft4 by mi spadlo a ono w ciąży jest ważniejsze niż tsh.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Anula przeczytaj raz uważnie jeszcze to, co napisałam. Napisałam, że na Twoim miejscu nie kombinowałabym z dawkami leku. Pod pojęciem "kombinowanie" miałam na myśli m.in. odstawienie leku.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Nic nie zrobiłam z dawką biorę jak mi lekarz zalecił. Idę do niej na początku stycznia zobaczymy co powie. A nad tą heparyną to już poważnie myślę jak mi mój gin nie będzie dawał to zmienię lekarza. Dziękuję za wypowiedzi pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]