Ciąża, objawy ciąży, macierzyństwo, dzieci
http://www.forum.e-mama.pl/

Badanie SiS
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?f=18&t=61953
Strona 1 z 1

Autor:  Maaniula [ pt lis 21, 2014 4:47 pm ]
Tytuł:  Badanie SiS

Witajcie dziewczyny, mam pewien problem i potrzebuje opinii bardziej doświadczonych osób. Z mężem staramy się o dziecko od 3 lat,od 1 roku leczymy się w prywatnej klinice mamy za sobą 2 nieudane inseminacje i mamy podchodzić do 3,ale zanim podejdziemy mam mieć robione badanie SIS z tego co mi lekarz powiedział to jest badanie podobne do iui tylko podaje się sól fizjologiczną. Może miał ktoś robione to badanie i chciałam zapytać się czy jest bolesne i ile kosztuje prywatnie? Dodam,że rok temu miałam robione na kasę chorych HSG czy jest sens robienia teraz SIS? dziękuje za odpowiedzi

Autor:  Ajsi [ pt lis 21, 2014 6:05 pm ]
Tytuł:  Re: Badanie SiS

Maaniula pisze:
mam mieć robione badanie SIS z tego co mi lekarz powiedział to jest badanie podobne do iui tylko podaje się sól fizjologiczną

Maaniula chyba coś pokręciłaś, IUI to nie badanie, a inseminacja, czyli domaciczne podanie spreparowanego nasienia specjalnym cewnikiem. Tu nie podaje się soli fizjologicznej :ysz:

Autor:  Maaniula [ pt lis 21, 2014 7:15 pm ]
Tytuł:  Re: Badanie SiS

Ajsi- wiem co to jest inseminacja miałam już 2 razy. Może źle to napisałam. We wtorek mam mieć badanie SIS mój lekarz powiedział,że jest to podobne do drożności jajowodów tylko Sis jest przez usg i podaje się sól fizjologiczną badanie trwa ok 5 min, jest podobne do inseminacji,ale chodziło mi o samo przygotowanie zamiast nasienia podaje się sól fizjologiczną i ocenia się przez usg czy ta sól przepłynie do jamy brzusznej,tyle z tego zrozumiałam jak mi mówił . Myślałam że znajdzie się osoba która miała takie badanie i mogła by mi coś napisać i czy jest bolesne i ile kosztuje prywatnie?

Autor:  Ajsi [ pt lis 21, 2014 8:00 pm ]
Tytuł:  Re: Badanie SiS

Niestety nie pomogę. Pierwszy raz słyszę o takim badaniu.

Autor:  gosiaczek777 [ sob maja 20, 2017 10:02 am ]
Tytuł:  Re: Badanie SiS

Miałam sprawdzaną drożność metodą SIS, do badania nie trzeba sie przygotowywać, boli tylko wtedy gdy jest wpuszczana sól fizjologiczna, ale da się przeżyć bo bol trwa krótko (porównywalny do miesiączki)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/