Dzisiaj jest śr wrz 20, 2017 5:50 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Witam. Chcialabym sie z wami podzielic moimi obawami. Chcemy z moim partnerem zaczac starania od stycznia. Problem w tym ze mammnostwo obaw ze nie zajde w ciaze lub poronie. Moje obawy wynikaja z faktu ze zawsze mialam dlugie cykle. Jak mialam 12-14lat co 2miesiace. W wieku 15lat poszlam do ginekologa (nie ufam jej bo potem sie okazala babka ktora wymyslala mi problemy ktorych nie bylo i straszyla ). Zrobila mi 1badanie krwi i badanie usg przez brzuch. Wyszlo ze mam bardzo niski progesteron. Nie pamietam w ktorym dniu cyklu mialamje robione i nie wiem nawet jak przy moich nietegularnych cyklach mozna bylo wogole okreslic dzien. Wyszlo ze mam bardzo niski progesteron. Bralam duphaston przez kilka miesiecy, nie wyregulowal mi on calkiem cyklu i potemprzestalam go brac. Po latach zaczelam brak pigulki anty, cykl super regularny. Teraz przestalam je brac i pierwszy okres dostalam po 37dniach i teraz juz 35dni mija a okresu nie ma,wiec znowu sie spoznia. Nie wiem czy mam wogole polegac na tych badaniach zrobionych w wieku 15lat. Pytalamsie o to ginekologow. Jeden powiedzial ze wyreguluje tabletkami anty okres a drugi ze jaknie bede mogla zajsc w ciaze rok to mam sie zglosic. W sumie nie przywiazali do tego zbyt duzej wagi. Moze panikuje, nie wiem. Jeszcze nie zaczelam staran a juz sie stresuje...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

francesca123 pisze:
Chcemy z moim partnerem zaczac starania od stycznia. Problem w tym ze mammnostwo obaw ze nie zajde w ciaze lub poronie.

Witaj francesca :D no cóż, z tego, co napisałaś wynika jedno- masz ewidentnie pecha do dobrego lekarza. Dobrego, czyli takiego, który potrafiłby właściwie do Ciebie podejść i w razie stwierdzenia jakichś nieprawidłowości dobrać odpowiednie leczenie. Nie bardzo wiem, co Ci napisać oprócz oczywistej rady, żebyś znalazła dobrego lekarza. Nie tę babkę, o której piszesz, ani też nie tego, który kazał się Tobie zgłosić po roku bezskutecznych starań. Musi zobaczyć i zbadać Cię ktoś, kto zaordynuje odpowiednie badania hormonalne plus zrobi USG transwaginalne i oceni budowę anatomiczną macicy i przydatków.
francesca123 pisze:
zawsze mialam dlugie cykle. Jak mialam 12-14lat co 2miesiace.

I to jest pierwszy, podstawowy problem. Dlaczego masz tak długie i nieregularne cykle? czy ich przyczyną nie jest przypadkiem zespół policystycznych jajników? ciężko wróżyć z fusów nie wiedząc, co tak naprawdę Tobie dolega :ysz:
francesca123 pisze:
W wieku 15lat poszlam do ginekologa (nie ufam jej bo potem sie okazala babka ktora wymyslala mi problemy ktorych nie bylo i straszyla ). Zrobila mi 1badanie krwi i badanie usg przez brzuch.

:shock: Mogę zapytać, ile lat minęło od tej wizyty? Czy kiedykolwiek miałaś wykonane dokładne usg transwaginalne (przezpochwowe)?
francesca123 pisze:
Wyszlo ze mam bardzo niski progesteron. Nie pamietam w ktorym dniu cyklu mialamje robione i nie wiem nawet jak przy moich nietegularnych cyklach mozna bylo wogole okreslic dzien.

Progesteron bada się w pierwszych dwóch/ trzech dniach cyklu i następnie w siódmym dniu po owulacji. Stawiałabym u Ciebie raczej na wykonanie tego badania na początku cyklu- pewnie lekarz chciał zobaczyć, jak organizm "ustawia" się do kolejnego cyklu i owulki.
francesca123 pisze:
Nie wiem czy mam wogole polegac na tych badaniach zrobionych w wieku 15lat.

:shock: wybacz, ale co to za pytanie?! oczywiście, że NIE! badania podstawowych hormonów płciowych robi się nawet kilka razy w ciągu roku, zwłaszcza w trakcie leczenia. To nie jest tak, że stężenie danego hormonu utrzymuje się na stałym poziomie przez całe nasze życie rozrodcze. To się zmienia, podlega ciągłym wahaniom i dlatego należy wszystko ściśle monitorować. Dziwię się, że żaden lekarz nie zalecił Tobie zbadania poziomu prolaktyny, estradiolu, testosteronu, itp. A co z tarczycą? jakie masz TSH? czy wszystko prawidłowo funkcjonuje? A cytomegalia, toksoplazmoza, różyczka…? nieprawidłowości w tych wynikach mogą prowadzić do poronień na wczesnym etapie ciąży i ciężkich komplikacji w rozwoju płodu.
I tak dalej, i tak dalej. Takich pytań można by zadać kilkanaście...
francesca123 pisze:
Pytalam sie o to ginekologow. Jeden powiedzial ze wyreguluje tabletkami anty okres a drugi ze jaknie bede mogla zajsc w ciaze rok to mam sie zglosic.

No to już skomentowałam wyżej. Wal do trzeciego lekarza i tyle. Osobiście w życiu nie podejmowałabym decyzji o zajściu w ciążę nie mając zrobionego podstawowego pakietu badań.
Ogarnij się kobieto, niczego nie bój i zacznij działać metodycznie, krok po kroku. Najpierw dobry gin, potem badania i dopiero potem starania.
Będzie dobrze, zobaczysz :!

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Mam 30lat teraz. Okresy mi sie spoznialy 2mce jak bylam nastolatka, potem to bylo zawsze ponad miesiac ok tydzien lub 5dni.szczerze to nawet nie Liczylam bo jakos nie traktowalam tego jako jakiegos zagrozenia poki nie zaczelam myslec o ciazy. A z badan to mialam zawsze cytologie tylko przy braniu pigulek, usg dopochwowe nie ...

Offline Wyświetl profil  

A i hormony mialam wtedy tylko raz badane i wszystkie. Wyszedl tylko progesteron niski

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

No i dobrze,bo długie cykle nie są żadnym zagrożeniem w przypadku chęci zajścia w ciąże,mogą jedynie to zajście utrudnić.Ale niewykluczone,ze jest to objaw jakiegoś schorzenia takiego jak np.wspomniane przeze mnie PCOS...i dlatego uważam,ze musi na Ciebie spojrzeć dobry gin.I hormony koniecznie do oznaczenia.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

francesca - ale Wy się musicie najpierw zacząć starać a nie najpierw zamartwiać bo na razie to ja powodu do zamartwiania nie widzę. Na razie to się można pokusić co najwyżej o wrózenie z fusów :P: ja przezd pierwsza ciąża miałam cykle 36-38 dniowe i zaszłam w pierwsza ciążę w pierwszym podejściu za to potem mi się cykle pięknie skróciły a w druga ciąże zajść nie mogłam :roll: także jak widać długośc cyklu nie jest żadnym wyznacznikiem. pozdrawiam

ajsi - ja przed pierwsza ciąża zadbałam tylko o informacje czy chorowałam na rózyczke i toksoplazmozę, zrobiłam cytologię - tak mi moja (dobra dodam) dr kazała, po co robić od razu hormony i zagłębiac siew to za głęboko? jak ktoś jest płodny to nie ma sensu rzeszy badań zrobić moim zdaniem bo nawet jak wyjdzie cos minimalnie nie tak to i tak nie jest wyznacznik ze jest się niepłodnym... :roll:

Offline Wyświetl profil  

Dzieki za odpowiedzi. Ja ogolnie sie boje troche lekarzy, badan. Kiedys mi wykrywali rzeczy ktorych nue mialam,np.owa lekarka ktora mi badala hormony mo potem wykryla torbiele w piersi ktorych chyba nie mialam (po latach stwierdzila ze to zakonczenia przewodow mlekowych ) a potem co gorsze 2guzy lite w piersi ktore okazaly sie grudkami tluszczu dopiero w szpitalu onkologicznym. Wiem ze troche panikuje zanim jeszcze zaczelam sie wogole starac :P. Ja rozyczke i swinke mialam a na ospe sie szczepilam. Co do cytomegalii moja kolezanka z pracy ja miala jakies pol roku temu. Przechodzila ja w szpitalu. Ja z nia nie dzielilam niczego i chyba nie zlapalam tego wirusa. A nawet jak sie go ma to i tak podobno nie da sie z nim nic zrobic.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja pisałam o toksoplazmozie... cytomegalia tez nic strasznego jak się choruje raz potem ma się przeciwciała już. to są choroby groźne tylko w ciązy dlatego lepiej wiedzieć czy ma się na nie przeciwciała...

Offline Wyświetl profil  

Ja mieszkam we wlozech i wiem ze oni tu na toksoplazmoze robia testy w pierszych m -cach ciazy.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dorka tyle że to nie był post wyluzowanej staraczki in spe liczącej sobie dwadzieścia kilka wiosen, ale mocno nerwowy post trzydziestolatki, która jeszcze nie zaczęła się starać, ale już ma obawy, że poroni i że coś jej dolega, bo od 15-tego roku życia ma nieregularne cykle, a do tego dwóch różnych lekarzy zaproponowało jej zupełnie odmienne podejścia do leczenia.
Dlatego napisałam, że koniecznie musiałaby francesca znaleźć trzeciego lekarza i skoro ma takie, a nie inne obawy, jak również totalnie rozregulowane cykle, to porobić sobie podstawowe badania hormonów.

Ale oczywiście każdy robi, jak uważa- mamy w końcu demokrację :wink: Ja przed pierwszą ciążą trafiłam do gina, który gdy usłyszał, że chcemy mieć dziecko od razu zlecił mi zbadanie TSH, testosteronu, PRL i E2. I zrobił USG oceniając m.in., czy nie mam dwurożnej macicy, mięśniaków, itd.

Widzę, że we Włoszech jest inaczej- taką chociażby toxo zlecają dopiero w ciąży :hm:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Rozchwiane cykle mam nawet od 12rz nie tylko 15:).kazda porada jest cenna, oczywiscie kazdy moze miec inne podejscie. A ja juz z natury jestem panikara :)

Offline Wyświetl profil  

A co do ginekologow to kazdy gin to obyczaj. Kazdy ma inne podejscie do ciazy,antykoncepcji, itd.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

francesca jak chcesz coś dopisać do poprzedniego posta, to korzystamy tutaj na forum z opcji EDYTUJ :wink: działa do pół godziny od chwili napisania posta.
Z tym podejściem w danym kraju to prawda…w GB nikt nie robi badań kobietom we wczesnej ciąży. Ba, pierwsze USG ma się bodajże pod koniec pierwszego trymestru ciąży.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]