Dzisiaj jest pn wrz 24, 2018 7:06 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Witam :)
Ja bym na waszym miejscu jeszcze się nie poddawała. My też mieliśmy problem w zajście w ciąże dopiero po 2 latach nam się udało. Dużo u nas przeszkadzał stres, nerwy, jak pisałaś nawet psychicznie można się wykończyć. Ginekolog nam doradziła abyśmy się odprężyli nie myśleli ciągle o tym. A wtedy może się uda i faktycznie udało się. A teraz już mamy trojkę.

Offline Wyświetl profil  

Witam Was wszystkie. Jestem tu nowa :) Ponieważ jestem straszna panikara i jako osoba bardzo niecierpliwa postanowiłam zapisać się do forum, ponieważ między kobietami starającymi się zawsze raźniej. Staramy się o dziecko od 5 m-cy. Krótko, nie krótko. U mnie w rodzinie zawsze mówili, że kobiety to zachodzą w ciąże przez podanie ręki, więc myślałam, że u mnie też tak będzie, a tu klops... Kiedy mam owulacje nie mogę poznać, ponieważ mam bardzo nieregularne cykle. Kiedyś wcale okresu nie miałam, dostawała dopiero z luteiną pod język. Chyba czas na wizytę u ginekologa. Może miałam być mężczyzną ? :/

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Monika - uszy do góry na pewno się uda. Czasami tak bywa że z regularnością u nas różnie.

"Jeszcze cię nie znam a już cię kocham..."
Aniołek, 23.05.2013, 25.08.2013

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

MonikaStarająca 5 miesięcy to bardzo krótko, o niepłodności mówi się dopiero wtedy, gdy kobieta nie zachodzi w ciążę po roku starań. Kiedyś ten "testowy" czas prób dla pary wynosił dwa lata, a teraz niby skrócił się do dwunastu miesięcy.
Idź do ginekologa, bo skoro piszesz, że masz nieregularne cykle i trudno wychwycić moment owulki, to lekarz mógłby wziąć Cię pod lupę (monitoring owulacji na usg, itp.) Podam przykład: ja poszłam pierwszy raz do gina dopiero półtora roku od momentu rozpoczęcia staranek, ten wziął mnie od razu w ostre obroty, zlecił kompleksowe badanie hormonów (TSH, testosteron, prolaktyna, estradiol, itd.), oprócz tego ścisły monitoring owulacji, dodatkowo duphaston w drugiej fazie cyklu i wyobraź sobie, że już w trzecim cyklu zaszłam w ciążę :D
Tak czy siak pięć miesięcy nie stanowi powodu do paniki, będzie dobrze- powodzenia!
PS. A czy Twój facet/ mąż badał kiedykolwiek nasienie?

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Dziękuje za miłe przyjęcie. Mój facet nie badał nasienia. Nie wyklucza tego jeśli będzie taka potrzeba. Na szczęście nie obawia się badań i tego, że "problem" może leżeć po jego stronie. Ajsi mam nadzieję, że u mnie ułoży się tak dobrze jak u Ciebie :) Niby 5 m-cy to nie długo, jednak wydawało mi się, że jak każda kobieta u mnie w rodzinie bez problemu zachodzi to czemu miała bym być "wyjątkowa" pod tym względem. 29.07 idę do ginekologa, zobaczymy co powie

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Trzymam kciuki MonikaStarająca :okk: daj znać, co powie gin. Wydaje mi się, że może będzie chciał przebadać też Twojego faceta, tak na wszelki wypadek.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

mi pomogło - wzięcie 2 tyg urlopu i castagnus

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]