Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 10:43 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3442 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 173  Następna
Autor Wiadomość

Dziewczynki czy ktoras z was to ma?Ja sie dzisiaj dowiedzialam, ze byc moze to mam ale lekarz nie ma 100% pewnosci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

byc moze ja ale tez to tylko przypuszczenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

betty u mnie lekarz stwiedził pcos w lutym, tylko że on był na 100% pewien że to właśnie to.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczynki mi lekarz powiedzial, ze mnostwo kobiet z PCOS rodzi zdrowe dzieci bez problemow wiec glowa do gory :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

betty mam taką nadzieję. Jestem teraz w 26 tc. Znam jednak dziewczyny z pcos, które walczyły o dzidzię wiele lat, niektóre nadal walczą. Nie wiem od czego zależy to czy szybciej czy później zachodzi się w ciążę, ale wiem że jest to możliwe, że pcos nie przekreśla szans na macierzyństwo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No pewnie, ze nie przekresla i naprawde bardzo wazny jest dobry ginekolog.
Dziewczynki ja wierze, ze nam sie uda :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie też gin podejrzewa pco i naprawdę sie martwię. Dzisiaj rano robiłam badanie krwi (LH, FSH, PRL,proget czy coś nie umiem odczytać)- jutro wyniki i znów wizyta u gin. Odezwę się jak już coś będę wiedzić. Pozdrawiam Was mocno

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tych badan jasko bedzie widac czy cos tam sie dzieje czy nie bo PCO jest zalezne od hormonow. jednym z oznak zachwianej rownowagi hormolanej jest np lojotok opryszka lub tego typu zmiany skorne zbyt duzy poziom testosteronu powoduje wystepowania owłosienia np na brodawkach ale 100 daja te wyniki jesli wszystko bedzie w normie to byc moze to jajniki wielopecherzykowe ktre na usg wygladaja podobnie tylko ze w tym przypadku echogenicznosc jest prawidlowa. janiki policystyczne sa zmienione (niestety nie umiem odgroznic bo nie widzialam nigdy przykladowych jajnikow) widzialam moje kszatł prawidlowy ale mialam kilka malych pecherzykow jeden obok drugiego. czekam na 2 i tez bire sei za hormony

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja trochę poczytałam na temat PCO i nie jest mi do śmiechu, tak bardzo chciałam mieć dzidzie. A tu same badania no i leczenie. :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Jagienko nie smuc sie i glowka do gory :P
Ja dowiedzialam sie o PCO jakies 6 lat temu leczylam sie Diane35 ok roku i dalam sobie spokoj bo po tych tabletkach przytylam ok 10 kg woda sie zatrzymywala i przestalam. Ja tez bylam zrozpaczona jak dowiedzialam sie o tej chorobie i tez myslalam ze nie bede mogla miec dzieci. Teraz mam 24 lata zanim zaplanowalismy z mezem ciaze poszlam do lekarza zrobic ponownie wszystkie badania hormonow prolaktyna wyszla bardzo podwyzszona (co czesto idzie w parze z PCO) wiec lekarz powiedzial ze najpierw zajmiemy sie zbiciem prolaktyny a pozniej reszta.

Bromergon bralam na zbiecie tej prolaktynki niecale 2 miesiace i pojawily sie 2 krechy :P wiec ty tez nie trac nadziei.Oczywiscie sa kobietki ktore dlugoooooo staraja sie o dzidzie ale niektorym udaje sie tez bez leczenia.Moj lekarz mi mowil zawsze zebym tylko pilnowala diety bo kobiety otyle z PCO maja wiecej problemow niz te normalnej budowy.
I duzo kobiet choruje na PCO moje 2 najblizsze kolezanki rowniez takie teraz czasy mamy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Malgosia, z ta prolaktyna mnie pocieszylas... Ja juz biore prawie miesiac ten lek i mam nadzieje, ze nie dlugo tez pojawi sie u mnie mala fasolineczka..:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Malgosia24 dzięki za podniesienie na duchu. Dziś idę do gin z wynikami i pewnie coś się dowiem. Z tego co mogę wyczytać z tych wyników to, to że mam podwyższoną prolaktynę ( norma 1,39-24,2 a u mnie 26,7 ng/ml).
Pozdrawiam bardzo serdecznie inne chyba w normie FSH 5,47 mlU/ml, progesteron 0,42 ng/ml, LH 10,2 mlU/ml i testosteron 0,52 ng/ml.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A jak dziala Bromergon??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

betty bromergon stosuję czwarty dzień po pół tabletki wieczorem i mam nadzieję że ureguluje mi poziom prolaktyny. Za miesiąc mam zrobić badanie z krwi i zgłosić się z wynikami do gin.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny spokojnie i bez paniki.
U mnie wykryto PCO w czerwcu. Straszono długim leczeniem.
A tu niespodzianka jestem w 5 tygodniu i 3 dni w ciąży : )
Na USG dopochwowym zniknęły pęcherzyki i torbiele z jajników nie ma po nich śladu.

Ponieważ nie miałam cykli i musiałam je wywoływać luteiną trudno było cokolwiek liczyć.

Dlatego trzeba wrzucić na luz :)
Jak dzidzia będzie chciała w Was zamieszkać to zamieszka bez większych starań.

Pozdr.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja również jestem żywym dowodem że z policytycznymi jajnikami można wszystko. kilka prób z lekami wspomagającymi jajeczkowanie i oto są moje dwie sliczne córy. A grunt to dobty lekarz który odpowiednio pokieruje ( ja niestrety prawie 2 lata straciłam dzięki niekompetencji pewnej pani, pomimo klasycznego przykładu, ale teraz jest wszystko ok)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam takie pytanie moze ktos mi odpowie...w lipcu odstawiłam tebletki anty,13 miałam krwawienie z odstawienie,pozniej ni dostałam okresu.We wrzesniu miałam z tego podowdu robione badania hormonalne i zastanawia mnie ich wynik.Tzn PRL-20,91 A PO PODANIU METOCLOPRAMIDU 230
A ENDOMETRUIM 7 MM CZY TO SA DOBRE WYNIKI?>

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam wszystkie Kobietki :D
Wczoraj byłam u pani ginekolog, która wykluczyła ciążę (chyba że byłaby to bardzo wczesna ciąża, np. 2 tygodniowa). Za to stwierdziła, że podejrzewa u mnie zespół policystycznych jajników :( Naliczyła mi lekką ręką 15 torbielek małych na prawym jajniku. Oprócz tego objawem są nieregularne miesiączki, skąpe krwawienia i nagły przyrost wagi w ciągu roku ok. 10 kg i mimo starań nie mogę ich zrzucić, ba! bardziej tyję. Na razie próbujemy wywołać @ luteiną, a potem chce bym stosowała Duphaston. Co ja mam ze sobą począć? Tak bardzo chcemy mieć z mężem dzidzię...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Justine_Ch w klubie.
Jak widzę jesteś klasycznym przykładem takim samym zresztą jak ja.
Grunt to, to że dobrze trafiłaś do lekarza który ci to wykrył,a od tego czeka cię już tylko droga ku lepszemu może nie być to łatwa droga ale zawsze trzeba w coś wierzyć. Ja od momentu stwierdzenia zespołu do poczęcia moich skarbów miałam 9 miesięcy tej drogi oczywiście z różnymi przerwami ze względu na moją wątrobe która się trochę rozstroiła i nie było wskazane podawanie jej żadnych leków. Ale grunt to efekt jaki noszę w sobie. Głowa do góry :) POWODZENIA !!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Witam Was dziewczynki.
I niestety mnie to schorzenie dopadlo..:(, ale znalazlam swietnie forum dla PCOwiczek: http://pco.enarea.com/forum/index.php

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3442 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 173  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]