Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 10:43 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: MIĘŚNIAKI
Awatar użytkownika

Nie znalazlam tekiego temau więc zakladam. Wpisłam w wyszukiwarke i wyskakiwaly mi tylko informacje w dziele ciąża.

NIc nie wiem na ten temat ale moge sobie i to cholerstwa dopisać do mojej listy schorzeń...a teroche tęgo jest.
Jeśli coś wiecie na temat mięśniaków na macicy prosze piszcie, być może jest nas tutaj więcej z takim problemem?
Mialam laparoskopię w maju tego roku i nic takiego u mnie nie stwierdzono, ale wczoraj byłam na USG i lekarz wypatrzył mięśniaka 6 mm na macicy.
"Z czy to się je?" że tak zapytam

Oto co znalazłam na ten temat :
Mięśniaki macicy są to najczęściej występujące guzy macicy. Dotyczą one ok. 20% kobiet. Należą do nowotworów łagodnych i nie stanowią poważnego zagrożenia dla życia. Jeżeli nie dają żadnych dolegliwości i są niewielkie to wymagają stałej kontroli w celu nadzoru nad postępem choroby, szczególnie u młodych kobiet. W tym miejscu należy wspomnieć że niewielki procent mięśniaków może okazać się zmianą złośliwą, lub może nastąpić transformacja mięśniaka w złośliwy nowotwór, np. mięsaka. To co odróżnia mięsaki od mięśniaków to między innymi bardzo szybki wzrost mięsaka. Gdy guz wzrasta w dużym tempie można przypuszczać, że jest to guz zmieniony nowotworowo. Potwierdzeniem przypuszczeń jest wynik badania histopatologicznego guza pobranego w trakcie operacji. Na szczęście mięsaki występują rzadko, ale w przypadku guzów rosnących szybko należy wykazać czujność i nie zwlekać z decyzją o jak najszybszym zabiegu operacyjnym. Decyzję czy zmiana macicy może być obserwowana czy leczona zawsze podejmuje lekarz ginekolog.

Wciąż poszukuje się przyczyn występowania mięśniaków macicy. Niestety do tej pory nie są one jasno sprecyzowane i poznane. Najczęściej mięśniaki występują u kobiet pomiędzy 35-45 rokiem życia. Istnieją przypuszczenia, iż występowanie mięśniaków macicy jest zależne od stężenia hormonów płciowych w organizmie oraz od zaburzeń gospodarki hormonalnej u kobiet. Najważniejsze znaczenie mają stężenia takich hormonów jak estrogeny oraz progesteron. U kobiet, u których stwierdza się zwiększony poziom estrogenów przy jednocześnie obniżonym poziomie progesteronu, mięśniaki macicy występują znacznie częściej.

Coraz częściej zauważa się skłonność do dziedziczenia mięśniaków macicy. Genetyczne przyczyny tego schorzenia nie zostały jednak jeszcze poznane. Do tej pory odkryto tylko jeden gen, który odgrywa znaczną rolę w procesie rozwoju tego schorzenia.

Mięśniaki macicy stosunkowo rzadko występują jako pojedyncze guzy. Zazwyczaj jest ich kilka lub nawet kilkanaście i są one różnej wielkości. Rozróżnić można trzy rodzaje mięśniaków. Ich rodzaj zależy przede wszystkim od umiejscowienia i kierunku rozrostu guza. Wyróżniamy mięśniaki podsurowicówkowe, śródścienne i podśluzówkowe. Mięśniaki podsurowicówkowe umiejscawiają się na zewnątrz trzonu macicy rozrastając się w kierunku błony surowiczej, śródścienne wewnątrz macicy natomiast podśluzówkowe rosną w kierunku błony śluzowej macicy. Spotyka się także mięśniaki uszypułowanie czyli guzy połączone z macicą pasmem tkanki łącznej, tzw. szypułą.

W przypadku, gdy guzy są niewielkie najczęściej nie dają one żadnych dolegliwości. Przeważnie kobiety nie zdają sobie sprawy, że mają mięśniaki. Najczęściej, dowiadują się o tym w trakcie kontrolnego badania ginekologicznego. Gdy guzy są już duże, mogą one powodować takie objawy jak krwawienia, trudności w oddawaniu moczu, zaparcia czy też inne dolegliwości spowodowane uciskaniem przez guz sąsiadujących narządów. W przypadku mięśniaków podśluzówkowych dodatkowym niepokojącym objawem mogącym świadczyć o istnieniu mięśniaków są bolesne, bardzo często ze skrzepami, obfite i przedłużające się krwawienia miesiączkowe. Czasami mogą także występować krwawienia w trakcie cyklu miesiączkowego nie związane z miesiączką. Mięśniaki macicy mogą stanowić również przyczynę trudności zajścia w ciążę bądź też problemy z jej donoszeniem.

Leczenie mięśniaków macicy uzależnione jest przede wszystkim od tego, jakiej są wielkości, gdzie są umiejscowione i jakie dolegliwości wywołują. Ważną rzeczą przy podejmowaniu decyzji co do sposobu leczenia jest niewątpliwie tempo wzrostu guza oraz plany rozrodcze pacjentki. Gdy mięśniaki nie wywołują dokuczliwych dolegliwości, są niewielkie, ich wzrost jest bardzo powolny lub nie rosną wcale z reguły stosuje się żadnego leczenia, a jedynie niezbędne są częste wizyty w gabinecie ginekologicznym w celu kontroli postępu choroby.

Jeżeli mięśniaki zaczynają być dokuczliwe można próbować leczyć je farmakologiczne. Poprzez zastosowanie u pacjentki leków hormonalnych wywołuje się u niej tzw. menopauzę farmakologiczną. Mięśniaki u kobiet po menopauzie mogą wyraźnie się zmniejszyć lub nawet zaniknąć zupełnie. Im kobieta starsza tym macica staje się mniejsza. Stan taki jest stanem fizjologicznym i stanowi naturalny objaw starzenia się organizmu. W związku z tym, że narząd rodny zmniejsza się, zmniejszają się również mięśniaki. Stąd podczas leczenia u kobiet młodszych wywołuje się menopauzę za pomocą leków hormonalnych. Pomniejszona w ten sposób macica, a wraz z nią mięśniaki, znacznie ograniczają objawy uciskowe spowodowane przez większe guzy. Należy nadmienić również, iż w wyniku wywołanej menopauzy następuje zatrzymanie miesiączki, a dzięki temu zapobiega się niedokrwistości, która może wystąpić przy obfitych krwawieniach miesiączkowych będących objawem mięśniaków podśluzówkowych. Niestety czasem trudno uniknąć negatywnych skutków takiego leczenia. Może ono powodować, iż u młodych kobiet występują typowe objawy menopauzy tj. uderzenia gorąca czy też skłonność do osteoporozy. Niestety badania wykazują, że po zaprzestaniu przyjmowania leków hormonalnych choroba powraca i to niejednokrotnie z większym nasileniem. Dlatego, bardzo można stosować równocześnie hormonalną terapię zastępczą (HTZ), która minimalizuje skutki menopauzy farmakologicznej.

Oprócz leczenia farmakologicznego w leczeniu mięśniaków macicy stosuje się leczenie operacyjne. Stosowane ono jest dość często. Leczenie operacyjne staje się niezbędne wtedy, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi zadowalających rezultatów a objawy stają się bardzo nasilone i uciążliwe. Bezwzględnym wskazaniem do operacji jest sytuacja, gdy guz szybko rośnie w celu wykluczenia zmiany złośliwej, lub gdy zostaną rozpoznane mięśniaki uszypułowane, gdyż istnieje wtedy niebezpieczeństwo skręcenia się szypuły guza, co może doprowadzić do martwicy tkanek.

Metoda zabiegu operacyjnego dobierana jest do każdej chorej indywidualnie. W przypadku, gdy kobieta jest młoda i pragnie zachować płodność wykonuje się zabieg oszczędzający, polegający na operacyjnym wyłuszczeniu mięśniaków. Pozostawiona macica daje wtedy możliwość zajścia w ciążę i donoszenie jej. W przypadku, gdy kobieta jest młoda ale nie chce już mieć dzieci, proponuje się przeprowadzenie operacji usunięcia trzonu macicy z pozostawieniem szyjki lub całej zmienionej mięśniakowato macicy pozostawiając jajniki w celu uniknięcia objawów wczesnej menopauzy. Czasami, a szczególnie u kobiet po 60 roku życia w przypadku dużych mięśniaków wykonuje się całkowite usunięcie macicy wraz z jajnikami.

Zabiegi operacyjne w tym schorzeniu najczęściej wykonuje się w sposób tradycyjny czyli poprzez otwarcie powłok brzusznych. Jeżeli mięśniaki są niewielkie a istnieje konieczność operacji, istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu metodą laparoskopową. Niektóre mięśniaki podśluzówkowe oraz uszypułowane można także usuwać drogą pochwową.

Warto nadmienić o stosunkowo niedawno poznanej i rzadko jeszcze stosowanej metodzie leczenia mięśniaków macicy jaką jest embolizacja tętnic macicznych. Została ona wprowadzona dopiero w latach 90-tych. Przez powłoki brzuszne wprowadzany jest cieniutki cewnik, poprzez który bezpośrednio do mięśniaka dostarcza się lek, który zatyka tętnice odżywiające guz co w rezultacie prowadzi do jego znacznego zmniejszenia. Zabieg ten nie jest możliwy w przypadku mięśniaków uszypułowanych.

Aby skutecznie kontrolować stan swojego organizmu niezbędne są częste wizyty w gabinecie lekarskim. Dla kobiet niewątpliwie szczególne znaczenie ma badanie ginekologiczne, gdyż część chorób ginekologicznych rozpoznawana jest właśnie dopiero podczas takiego badania

P.S jeśli taki temat już istanieje ( moglam przeoczyć) to prosze moderatorów o wykasoawnie mojego. Dziekuję :)

Obrazek

Czekając człowiek nabiera pokory...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jak Ci już mówiłam nie znam się na tym, ale poszperałam i mam tyle:

Wstęp

Zabieg embolizacji tętnic macicy jest nową, mało inwazyjną metodą leczenia objawowych mięśniaków macicy zastosowaną po raz pierwszy w połowie lat 90-tych. Leczenie wymaga 2 dniowego pobytu w szpitalu a jedyną pozostałością na skórze jest 2 mm ślad po nakłuciu. Po zabiegu zalecany jest 7 dniowy odpoczynek w domu a następnie powrót do pracy z wystrzeganiem się ciężkiego wysiłku przez 28 dni. Zabieg embolizacji polega na przezskórnym, przezcewnikowym wprowadzeniu materiału embolizacyjnego wybiórczo do tętnic macicznych w celu wywołania niedokrwienia i zmian degeneracyjnych w obrębie mięśniaków prowadzących do ich zmniejszenia. Embolizacja tętnic macicznych bezpośrednio zaopatrujących mięśniaki macicy po raz pierwszy została wprowadzona na początku lat 90-tych we Francji przez J. Ravina i współpracowników. Po 6 godzinach od zabiegu stwierdzono w badaniach MR prawidłowe ukrwienie błony mięśniowej i śluzowej macicy, która jest możliwa dzięki bogatej sieci połączeń naczyniowych w ich obrębie oraz połączeniom z tętnicami jajnikowymi i gałęziami pochwowymi. Mięśniak posiada jedynie końcowe gałęzie tętnic łukowatych, które nie tworzą sieci wzajemnych połączeń umożliwiających odtworzenie sieci naczyń zaopatrujących zmianę. U większości chorych prawidłowe funkcjonowanie błony śluzowej i niezaburzony cykl endometrialny zostaje zachowany. Zmiany niedokrwienne w guzie powodują hialinową degeneracją polegającą na pojawieniu się licznych stref bezkomórkowych w guzie oraz utracie architektury typowej dla mięśniaka.

Objawy mięśniaków macicy:

-Podrażnienie błony śluzowej
-nieprawidłowe miesiączki (zbyt długie, obfite, obecność skrzepów)
-krwawienia lub plamienia między miesiączkami
-anemia

Ucisk na narządy sąsiednie:

-ból
-ucisk/rozpieranie
-zaburzenia oddawania moczu (nokturia)
-zaparcia

Nowoczesna diagnostyka

Badania diagnostyczne narządu płciowego polegają wstępnie na ocenie ultrasonograficznej, jednak podstawą diagnostyki obrazowej jest rezonans magnetyczny, który pozwala na powtarzalne, nieinwazyjne uzyskanie 5mm przekrojów prze miednicę kobiet w trzech podstawowych projekcjach

Kwalifikacja

Do zabiegu embolizacji kwalifikowane są miesiączkujące kobiety z rozpoznanymi mięśniakami:

-Mięśniaki śródścienne, podśluzówkowe, podsurowicówkowe
-Średnica mięśniaka: od 3 cm (patologiczne krwawienia) od 5 cm do 10 cm - preferowane, do 16cm (duże zagrożenia powikłaniami!)
-Liczne mięśniaki (liczba mięśniaków nie jest ograniczeniem)

Przeciwwskazania:

-Mięśniaki uszypułowane
-Zakażenie (narządów rodnych, miednicy, ogólne)
-Ciąża
-Wkładka wewnątrzmaciczna (spirala)
-Choroba psychiczna

Wizyta kwalifikacyjna:

Przed zabiegiem embolizacji każda kobieta przyjeżdża do Lublina na wizytę kwalifikacyjną w ramach , której wykonywane jest badanie metodą rezonansu magnetycznego celem dokładnej diagnostyki.
Do tego badania nie jest potrzebne przygotowanie. Pacjentka powinna przywieźć ze sobą wyniki poprzednich badania USG oraz wyniki oceny poziomu hemoglobiny i erytrocytów we krwi.
Po badaniu rezonansowym pacjentka posiada możliwość rozmowy z lekarzem radiologiem zabiegowym kwalifikującym do zabiegu embolizacji.

Wymagania przed przyjazdem do szpitala na zabieg embolizacji

-wymaz bakteriologiczny z pochwy
-rozmaz cytologiczny z szyjki macicy
-histologiczna ocena śluzówki macicy (u pacjentek > 40 r.ż., z krwawieniem i endometrium > 8 mm)
-poziom LDH (dehydrogenaza mleczanowa) we krwi
-zabieg wykonywany jest po miesiączce ale przed upływem 12 dnia cyklu.

Badania wykonywane przed zabiegiem w trakcie pobytu w szpitalu:

-badanie układu krzepnięcia i cech zakażenia (próbka krwi).

-Pacjentka powinna zgłosić reakcje uczuleniowe na leki i śr.odkażające

Przygotowanie

-zakaz przyjmowania pokarmów i płynów od rana do zabiegu, z wyjątkiem niewielkiej ilości płynu potrzebnego do przyjęcia porannej dawki leków
-przeciwlękowo tabletki Dormicum doustnie
-osłonowo antybiotyk domięśniowo
-osłonowo czopek metronidazolu dopochwowo
-wygolona prawa pachwina

Przebieg badania

Pacjentka ułożona jest w pozycji leżącej na plecach i obłożona sterylnymi serwetami. Badane jest tętno w prawej pachwinie. Miejsce nad tętnicą udową jest odkażane roztworem spirytusu (osoby uczulone na alkohol powinny ten fakt zgłosić przed zabiegiem). Lekarz ubrany w sterylny fartuch i rękawice nakłuwa przygotowane miejsce zwykłą igłą do iniekcji i znieczula nasiękowo okoliczne tkanki. Znieczulenie to usuwa odczucia bólu ale nie znosi czucia dotyku, tak więc pacjentka odczuwa jedynie dotyk ręki lekarza. Następnie lekarz przez znieczuloną skórę i tkankę podskórną nakłuwa tętnicę i wprowadza do niej cewnik czyli cienką, giętką, plastikową rurkę o średnicy ok. 1,2mm. Drugi koniec cewnika łączony jest ze strzykawką podającą środek kontrastowy do badanej tętnicy. Po podaniu kontrastu w rejonie zaopatrywanym przez tą tętnice pacjentka odczuwa, przemijające po kilku sekundach, odczucie ciepła w jamie brzusznej i miednicy. Ważne jest aby pacjentka w tym czasie nie poruszyła się co umożliwi otrzymanie wyraźnych obrazów i szybkie zakończenie badania. Po uzyskaniu obrazu diagnostycznego lekarz przy użyciu monitora wprowadza cewnik kolejno do lewej i prawej tętnicy macicznej i przez ten sam cewnik podaje materiał embolizacyjny, który zamyka nieprawidłowe naczynia zaopatrujące mięśniaka. Po 15-30 minutach od zamknięcia obu tętnic macicznych może się pojawić ból w podbrzuszu, który jest uśmierzany podawaniem leków przeciwbólowych. Po zakończonym zabiegu lekarz usuwa cewnik i uciska przez 5-10 minut miejsce nakłucia, a następnie zakłada opatrunek uciskowy na 3 godziny. Pacjentkom po nakłuciu tętnicy udowej nie wolno wstawać, siadać, ani zginać prawej nogi do godzin wieczornych (19.00). Po badaniu można przyjmować posiłki. Do oddziału pacjentka wraca w pozycji leżącej. Typową reakcja organizmu na zamkniecie tętnic jest silny ból niedokrwienny występujący po zabiegu i trwający od 1-12 godzin (przeciętnie 2-4). Około 10% pacjentek nie odczuwa bólu.

Powikłania

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić krwiak podskórny w okolicy nakłucia (<0,5%). Pacjentka jest wypisywana do domu 24 godziny po zabiegu w zależności od dolegliwości. 1-3 dni po zabiegu u 50% pacjentek pojawia się niewielkie plamienie. Pierwsza miesiączka jest zwykle przyspieszona o 2-14 dni. U 4,5% pacjentek, głównie po 45 roku życia mogą pojawić się zaburzenia miesiączkowania. Posiadają one charakter przejściowy lub stały. Opisywane powikłanie może powodować "przedwczesną" menopauzę. (tak określana jest każda menopauza występująca w okresie 4 miesięcy po embolizacji, chociaż nigdy nie wiadomo kiedy dana pacjentka przechodzi okres menopauzy i jaki jest związek embolizacji z tym procesem). Przez pierwszy miesiąc chora może odczuwać dolegliwości bólowe oraz dyskomfort wynikający z podwyższonej temperatury ciała W przypadku gorączki powyżej 38oC, ciągłego bólu podbrzusza pacjentka powinna niezwłocznie skontaktować się z zespołem wykonującym embolizacje. U ok. 2-5% pacjentek bardzo duże mięśniaki wpuklające się do jamy macicy mogą wydzielać się przez pochwę w postaci brzydko pachnących wydzielin ze strzępkami tkanek lub częściami mięśniaka. W przypadku obecności brzydko pachnącej wydzielin z pochwy pacjentka powinna skontaktować się z zespołem wykonującym embolizacje. 1% pacjentek z przedłużającą się gorączką wymaga hospitalizacji (3 dni-2 tyg.) w celu monitorowania stanu macicy i wykluczenia obecności ropnia. W przypadku wystąpienia zakażenia prowadzącego do wytworzenia ropnia w obrębie miednicy (<0,5% pacjentek) konieczna jest klasyczna operacja usunięcia ropnia lub macicy.

Z powodu małej znajomości zagadnień dotyczących embolizacji w Polsce pacjentki proszone są o kontakt telefoniczny z zespołem wykonującym embolizacje w przypadku wystąpienia niepokojących objawów w szczególności opisanych powyżej. Wiele z opisywanych w Europie operacji usunięcia macicy wykonano poza ośrodkiem embolizującym mięśniaki i wykonano je zbyt pochopnie. Ryzyko wystąpienia zgonu, podobnie jak w przypadku każdego innego inwazyjnego zabiegu istnieje, choć opisano tylko jeden taki przypadek wynikający z zaniedbania zgłoszenia objawów przez pacjentkę przez 2 tyg. i ich zlekceważenie przez niedostatecznie zapoznanych z embolizacją lekarzy. Zabieg nie wymaga transfuzji krwi i znieczulenia ogólnego i nie pozwala na histopatologiczną ocenę zmiany.

to nie jest mój czas...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

benq przyro mi ze postawiono ci kolejna diagnoze-jakby malo juz tego bylo..... :( niestety nie mam doswiadczenia w tym temacie,nie pomoge.....ale trzymam kciuki by wszystko bylo dobrze :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękuję Wam dziewczyny jesteście kochane ...

sylwia łobuziaro ... pomimo choróbska tyle wynalazłaś... dzieki Słonko.

Wróciłam przed chwilą z pracy nareszcie wolne ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,

Dołączam do grupy, niestety (nie dlatego, że dołączam ale dlatego że to oznacza, że mam mięśniaki).
Mam dwa, śródścienne, dość spore.
Na początek listopada mam wizytę w Lublinie do konsultacji do ebolizacji ale po rozmowie telefonicznej i lekturze w necie nie jestem przekonana czy na sam zabieg się decydować.
Póki co przygotowuję się do inseminacji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

okcimiętko przyrko mi że Ciebie tez to spotkało... Ja jetsem na początku tej drogi i zielona jestem a do gina w piątek ide może coś mi powie na ten tamat.
CO masz na myśli mowiać o tej embrionizacji??
Mam nadzieje ze nie będzie konieczna bo np insemka się powiedzie ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

benQ
embolizacja to zabieg usuwania mięśniaków, tutaj znajdziesz więcej na ten temat http://www.miesniaki.lublin.pl/
w tej chwili w Polsce robią to tylko w Lublinie
też mam nadzieję, że nie będzie to konieczne bo wygląda na to, że zwykle robią to u kobiet nie planujących już dzieci i niestety jest dość duży odsetek powikłań uniemożliwiających zajście w ciążę :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kocimiętko hmmm no to nie zbyt ciekawa perspektywa....a nie ma jakiejś mniej inwazyjnej metody leczenia tego? Mnie się o uszy obilo czy o oczy że może kobiete wprowadzić w farmakologiczną menopauzę, tylko nie jest powiedziane że po kuracji to nie wróci ze zdwojoną siła.... ani go kijem ani go pałą...

A jeszcze jedno... miałaś jakieś objawy takie jak np :
# nieprawidłowe miesiączki (zbyt długie, obfite, obecność skrzepów)

# krwawienia lub plamienia między miesiączkami

# anemia

Bo ja nie miałam żadnych...ot na USG wypatrzyli... choć ja mam tegop troche i nie mam objawów w zasadzie niczego.... nieregularne miesiączki to wszytsko co mam... ale też nie są znów jakieś bardzo obfite ani bolesne w zasadzie są bezbolesne, niby skrzepy jakieś tam mam ale tylko 1 dc no góra 2 dc i koniec ale ja zawsze myslałąm ze tak ma byc :roll:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no jest jeszcze coś takiego jak termoablacja, to jest leczenie jakąś kierowaną wiązką ultradźwięków więc nieinwazyjne
niestety w Polsce nie ma a za granicą to już dziesiątki tysięcy złotych :(

http://www.uterine-fibroids.org/mr_guided.html

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a objawów nie mam żadnych, też mi te mięsniaki wyszły przy dowcipnym USG jak zaczęłam się leczyć w klinice niepłodności

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kocimiętko to tak samo jak u mnie na uSG ...a w sumie szlam na to uSG oglądać coś innego ...i pach jak obuchem przez łeb.... Jutro ide do gina to może dowiem się na ten temat coś więcej...ale mam jeszcze taką cichą nadzieje zę on mi powie że to wcale nie mięściak tylko ...no wlasnie tylko co ?
Do tego @ zaraz przyelzie oczywiście za wczesnie bo jak by mogla inaczej...przylazi kiedy chce ... wrrr

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

benQ - na szczęście są kobiety, które zachodziły w ciążę i rodziły pomimo mięśniaków, zresztą jakby nie było szans to lekarz kazałby najpierw uporać się z mięśniakami a potem dopiero starać się o bejbika

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak sie zastanawiam ,bo mam dwa miesniaki - czy jak sie je ''zooperuje'' to czy pozniej nie bedzie nic przeszkadzalo zajsciu w ciaze??? , bo po normalnym zabiegu zostaja zrosty i one uniemozliwiaja zajscie w ciaze albo utrudniaja.Zalezy rozmiar blizny pozostajacy po miesniaku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej,....
W sumie nic sie od gina nie dowiedziałąm poza tym że jak ma 6 mm to jest maly i nalezy się tym nie przejmowac...teraz wszytsko zależy od markerów.
A mięśniaka mam podglądać na USG co jakiś czas jak będzie rusł to będziemy ciąc...najprawdopodobniej laparo ...znowu ...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no i ja sie moge dołaczyc do miesniaczek
mam miesniaka ale na zewnatrz macicy i ponoc jest on nie szkodliwy,robiłam juz 2 razy markery i wszystko było git,w zachodzeniu w ciaze tez nie przeszkadza

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam witam i dołączam sie na kilka godizn przed zabiegiem usunięcia miesniaków....nie mam kompletnie zadnych objawów , @ regularne co 28 dni, nieobfite,niebolesne - tzn do znieiseia, ale miesniaki urosły na zew macicy i uciskaja inne organy - po owulacji ból gorzej niz w czasie @- , dlatego sie ich musze pozbyc, ponadto nie moge zajsc w ciaze i chyba to jest tez przycyzna.....mam w planach na jutro laparo i mam nadzieje ze sie uda :)
wycinajcie te dziadostwa ja zyłam ze swoimi 3 lata i rosły rosły az w koncu stwierdizałm ze musze zrobic porzadek :)
trzymam kciuki za własciwe decyzje
pozdr

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam jednego,ale sie nie powieksza wiec nie ma potrzeby wycinania

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no właśnie z tą decyzją jest problem, w listopadzie mam tomografię i konsultację przed embolizacją (żadna inna metoda u mnie podobno nie może być) a potem zobaczymy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej dziewczyny, ja miesniakow nie mam , ale chcialam wam tylko napisac kilka slow. Moja mam od zawsze - jeszce jako mloda dziewczyna miala miesniaki - nie leczyla i urodzila 3 zdrowych dzieci. Jak juz byla po 40.stce to zdecydowala usunac macice - wciaz miala miesiaczki i to bardzo dlugie i obfite (stad anemia i zmeczenie u niej bylo).
Mam tez 2 kolezanki z tym problemem - jedna leczy, bo ma juz dosc silnych krwawien, a druga wlasnie jest pod koniec ciazy. zaszla po 7 mcah staranek.

osobicie nie wiem, czy miesniaki bardzo przeszkadzaja w zafasolkowaniu, ale z tego co widze - to zafasolkowanie jest jak najbardziej mozliwe.
powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oczywiscie ze miesniaki w wiekszosci przypadkow nie przeszkadzaja w zajsciu w ciaze-problem jest z donoszeniem jej do konca.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]