Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 8:58 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1076 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Ajsi nic się nie stało :)
Czekałam cierpliwie na wredotę i się doczekałam.Przyszła do mnie od odstawienia dupka w 7dobę.Tydzień czekałam na @...Codziennie badałam szyjkę czy jest już blisko czy jak.Później myśli zaczęły mi już krążyć nad ciążą.Mieliśmy jedną akcję ale jednak to nie to.Brzuch bolał mnie przez te 7 dni bardzo a jak dostałam to prawie nic nie boli a okres skąpy że tak powiem,jak po anty.
Siostra jednak ma inny organizm skoro miała tak bardzo obfite,że używała maxi.Druga siostra idzie do lekarza 14 listopada na kontrolę to mi weźmie receptę żebym dojadła to normalnie przez 3 miesiące po te 2 tabletki.tak samo mąż mi radził więc tak zrobiłam.

Mariusz :D 7:30, 3310g i 52 cm :D
Obrazek

Mikołaj [*] 15.06.2016 (7tc) :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nio ja na pewno będę brała duphaston jak sie okaże że jestem w ciąży, teraz zresztą już też biorę.... :)

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Darka rozumiem.Kurcze,długo czekalas na @...oby teraz sytuacja się unormowala :-{:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ajsi chciałabym,żeby w tym cyklu nie czekałam aż tyle na @ bo to strasznie uciążliwe.Bałam się żeby mnie nie zalało totalnie.W pracy ciągle do wc żeby nie było wpadki.
Jakieś mam złe myśli na temat ciąży.Mam takie wrażenie,że jestem bezpłodna nie wiem czemu takie myśli chodzą mi po głowie.Siostry mają już dzieci a my czekamy... Czasem mnie to załamuje,aż łzy się leją.Wiem,że muszę czekać ale czasem mam tego serdecznie dość...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja biorę duphaston od 20dc czyli dzien po IUI... teraz się okazało że betka pozytywna więc pewnie dalej będę brała ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Darka17772 pisze:
Jakieś mam złe myśli na temat ciąży.Mam takie wrażenie,że jestem bezpłodna nie wiem czemu takie myśli chodzą mi po głowie.Siostry mają już dzieci a my czekamy... Czasem mnie to załamuje,aż łzy się leją.Wiem,że muszę czekać ale czasem mam tego serdecznie dość...

Darka mam tak samo. Zapał u mnie zerowy. Ale muszę wskrzesić w sobie choć mały płomyczek, bo jak tu z takim nastawieniem podchodzić do in vitro?

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ajsi Mam jeszcze do Ciebie takie pytanie odnośnie plamienia implantacyjnego... W grudniu ostatni miesiąc jadłam Duphaston 2tabl/10dni w ciągu dnia na podleczenie tej torbieli na jajniku.Na początku brania zapomniałam w jeden dzień zjeść i zjadłam normalną dawkę wieczorem a tą zapomnianą dzień po 10dniowej kuracji czyli w 11 dzień.Teraz miałabym mieć już spokój z tym ale jest jedno ALE...

Dostałam @ w sylwestra tak jak planowałam i miałam to obliczone ale moja miesiączka nie wyglądała normalnie,że tak powiem mi to koło miesiączki w ogóle nie leżało...Krwawienie tak słabe że zaliczyłabym to raczej do plamienia.Mówiąc w przenośni jedna podpaska wystarczyłaby mi na tych 5 dni krwawienia.Na początku były to pojedyncze krople krwi a potem troszke większe...Pojawił się jeden mały skrzep i tyle.Dziś jest ten 5 dzień i nie ma już krwi w ogóle...Mogę to zaliczać do takiego krwawienia implantacyjnego?Zabezpieczamy się jeszcze z mężem prezerwatywą i mogłoby się zdażyć że coś poszło nie tak.Zrobić test dla pewności czy to może być przyczyna nie wzięcia tej tabletki w ciągłości tych 10 dni i jeden dzień przerwy?Sama już nie wiem...Mówiłam o tym z mężem to mówił mi że mam do swojej lekarki zadzwonić,ale chciałam najpierw Ciebie zapytać....

I jak tam z tym płomyczkiem? Rozpala się? Mam wielką nadzieję i dalej trzymam kciuki za Ciebie! A in vitro kiedy planujecie?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Dziewczyny powiedźcie mi proszę jak to jest z duphastonem i przyjmowaniem do od 16-25 dc. Do czego jest on właściwie niezbędny? do zapłodnienia komórki, do implementacji? czy ani w jednym ani w drugim nie pomaga i nie przeszkadza, ale korzystnie wpływa na ciąże kiedy już wszystkie pierwsze etapy są zakończone (aż do momentu implementacji zarodka w błonie śluzowej macicy).
Będę wdzięczna za odpowiedz bo zastanawiam się czy moje poronienie w 6tc nie było spowodowanie nieprzyjmowaniem duphastonu.
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

podpisuję się również pod pytanie niżej, bo ja również, tylko że wcześniej okolice 3-5tc poroniłam, ale wtedy żadnych "wspomagaczy" nie brałam.

22,2tc-480g
26,2-833g
29,2-1295g
30,2-1600g
33,1-2345g
35,1-2550g
36,0-2830g
37,2 - 2900g

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ola88 poroniłaś samoistnie? i po jakim okresie zaczęłaś się starać ponownie? po jakim okresie lekarz dał zielone światło?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Duphaston to lek ktory pomaga utrzymac ciaze jesli sie cos z nia zlego dzieje, ale rowniez utrzymuje normalna rozwijajaca sie ciaze.. bierze sie go tez wtedy gdy ma sie za malo hormonow by ciaza bez lekow sie utrzymala ... wiec bierzcie spokojnie i nie martwcie sie ze lek spowoduje jakies skutki uboczne :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Olusia82 myślisz, że nie przyjmowanie duphastonu mogło wpłynąć na poronienie. Gin powiedziała, że jak już nastąpiła implementacja to niby wszystko miało być ok, bo duphaston jest właśnie do zapłodnienia potrzebny i tyle.
p.s. a progesteron kilka miesiącu wcześniej (w 21dc) badany wyszedł w normie.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hmm nio ja na przyklad bralam duphaston po IUI oraz luteine sa to leki ktore podtrzymuja ewentualna ciaze lub jak jest niski poziom hormonow...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Witam jestem nowa na forum :) O maleństwo staramy się 3 lata. Pierwszy cykl z dupkiem trwa, dziś jest pierwszy dzień odstawienia i już pojawia się brązowy śluz. Domyślam się, że tym razem także się nie udało. Zawsze przed miesiączką miałam intensywne brązowe plamienia, teraz jest przynajmniej tego mniej. Zobaczymy co wyjdzie gdy zrobię badania hormonalne.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wkurzajaca23 poki nie ma zywej krwi i @ jest nadzieja... a kiedy planujesz zrobic badania hormonalne? a cykle masz regularne?? a dlaczego zaczelas brac duphaston?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Badania hormonalne mam zrobić w 2-3 dc. Narazie czekam na @ wiem, że niby jeszcze jest nadzieja, ale nie łudzę się za bardzo. Cykle mam 28-30 dni z ,, wyczuwalną" owulacją( bolesne skurcze około 15dc no i potwierdzone u ginekologa)Lekarz przeprowadzający ze mną wywiad dowiedziawszy się o tych plamieniach powiedział, że ten lek powinien mi pomóc. Z usg wynikało, że wszystko jest ok ale zobaczymy co będzie po hormonach.

Offline Wyświetl profil  

@ nadal brak jedynie trochę brązowego śluzu. Ogólnie to trochę mi słabo, ale pewnie dlatego, że mam trochę stresów. No i coś z dziąsłami mi się dzieje, jakby takie ściągnięte były i w ogóle tak jakoś inaczej się czuje. Humory nadal są, ale może to po lekach? Przecież hormony nadal mogę we mnie buzować mimo, że nie biorę leków?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wkurzajaca23 trudno mi powiedzieć czy akurat te hormony mają aż taki wpływ na 'humory'..
Ja kiedyś też brałam duphaston, ale niestety w tych cyklach nie udało mi się zaciążyć. Zresztą lekarze mają różne opinie teraz na temat tego leku.
Wiem, że badania dopiero będziesz robić.. a napisz, czy leczysz się w klinice czy u normalnego ginekologa? czy jakiekolwiek badania miałaś? od kiedy się leczysz? i w ogóle opisz mniej więcej swoją sytuację :)... pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam wszystkie Forumowiczki :)
Jestem nowa na forum. Po przeczytaniu postów postanowiłam, że chciałabym tutaj dołączyć, ponieważ problem z zajściem w ciążę dotyczy także mnie :( Mam 23 lata. Staraliśmy się z mężem o dzidziusia od roku i nic :( postanowiłam iść do gina, żeby sprawdzić czy wszystko ok. Pani ginekolog po badaniu stwierdziła, że nie widzi żadnych przeciwwskazań do zajścia w ciążę. Skierowała mnie na badania tarczycy (to akurat mam w normie, bo robiłam niedawno wyniki) i prolaktyny (to idę zrobić przy następnej @- ale mam cichą nadzieję, że się nie pojawi...). Muszę dodać też, że mam bardzo nieregularne cykle, najkrótszy wg obserwacji trwał 29 dni, najdłuższy 40. A jak już przez kilka miesięcy były w normie to ok.33 dni. Owu niby wg USG ma być. 13 dostałam @, badanie usg 22, wielkość jajeczka 13mm. W poprzednim miesiącu @ przyszła 12, wg obliczeń owu powinna być 30, wtedy też było przytulanko, ale nic z tego nie wyszło... Pani doktor zapisała mi duphaston na uregulowanie cykli i jako lek wspomagający zajście w ciążę. Mam go brać przy tym cyklu od 17 dnia (pt)-26 dnia. I potem jeszcze przez 2 m-ce. Dzisiaj czułam chyba ból okołoowulacyjny w prawym jajniku (rzadko go mam). Wg obliczeń owu powinna być 3/4 marca. Mam nadzieję, że w ten weekend mój mąż zdąży tylko dojechać, bo jest kierowcą i niestety rzadko bywa w domu :( Jestem ciekawa jak to będzie z tym duphastonem i czy to cokolwiek pomoże...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Iris90 ja staram się z mężem 2 lata i z moich spostrzeżeń wynika jedno: zwykły gin za bardzo tu nie pomoże.. ja kiedyś traciłam czas u zwykłego gin i wtedy moje badania kończyły się na TSH, PRL i obserwacji i oczywiście duphaston... i miesiące mijały i było po prostu czekanie, a nie leczenie... wtedy nie wiedziałam jaki to jest złożony proces/problem, teraz wiem więcej ale im więcej wiem to wydaje mi się że nic nie wiem. Ale na pewno warto skonsultować się ze specjalistą w leczeniu niepłodności. To najważniejsze. Bo jeśli na prawdę jest jakiś problem to tylko specjalista może pomóc. Tak poza tym jesteś jeszcze bardzo młoda (jak na staraczki ;))i na pewno wszystko się u Ciebie ułoży tak jak chcesz tylko trochę cierpliwości :)..
A z tego co możesz zrobić sama, to mierzyć temperaturę, robić testy owu, sprawdzać śluz (który wbrew pozorom jest mega ważny) i oczywiście robić z tego wykresy/notatki. Z tego co wiem wielu kobietom (tym bez wielkich problemów) pomógł castagnus (zioła w tabletkach).

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1076 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]