Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 2:54 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1076 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna
Autor Wiadomość

Witm,
Na tym forum jestem nowa.
Mam problem, z którym chciałam się z wami podzielić . Od stycznia staram się o ciążę. Póki co nic nie wyszło.
Ostatnio robiłam badania hormonów. Z racji, że progesteron wyszedł za niski lekarz przepisał mi duphaston od 16 do 25 dc. To jest pierwszy miesiąc kiedy zaczęłam go brać.
13 i 14 dc współżyłam.
Miesiączkę miałam regularną (zazwyczaj co 28 dni). Teraz jest już 31 dc a miesiączki nie mam. Dnia 28 rano zauważyłam małe plamienie (takie jak na początku miesiączki). Niestety było chwilowe.
Objawów jako takich nie mam. Bolą mnie piersi, ale w sumie przed miesiączka tez bolały.
Napiszcie proszę czy duphaston może rozregulować cykl? A moze jestem w upragnionej ciąży?

Pozdrawiam
Angie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Angie po odstawieniu duphastonu do 7 dni powinien pojawić się okres. Nie ukrywam, że istnieje spora szansa, że jesteś w ciąży, bo dzisiaj już 6 dzień, jak odstawiłaś progesteron. Daj znać, czy dobrze przypuszczam. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Osobiscie nie slyszalam o przypadku rozregulowania cyklu duphastonem. Wrecz przeciwnie - ja go biore w dokladnie takich samych dniach co ty i w koncu cykle mam 28 dniowe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Właśnie zrobiłam test. Wyszły dwie kreseczki:)

Szczerze, to nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Pozdrawiam wszystkie staraczki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Angie gratulacje serdeczne

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam piszę na tym forum poraz pierwszy, chodź śledzę wszystkie posty od jakiegoś czasu.
Staramy się z mężem o dziecko od lutego. Miałam juz chwile załamania do czasu kiedy zobaczyłam na teście dwie kreski. Niestety moje szczęscie nie trwało długo, bo przeżyłam dramat, poroniłam samoistnie (5 tydzień)- mój ginekolog okreslil to jako "wypadek przy pracy". Lekarz przepisało mi duphaston, żeby uregolować mi okres i zeby macica sie oczyściła. Traz czytałam, że ten sam lek przepisje se też na podtrzymanie ciązy lub w brakach progesteronu. Więc tak naprawdę na co działa ten lek?
Czy ja tez mogę go stosowac w drugiej połowie cyklu po owulacji?
Jezeli ja ma cykle 26 dniowe to w jakich dniach powinnam przyjmować duphaston ? Czy ten lek "zwiększy szanse" na zajście w ciążę?

Proszę o odpowiedź pozdrawiam -redsun

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja dostalam duphaston na wyregulowanie cyklu i biore go wlasnie w drugiej fazie. Wiem rowniez ze sa dziewczyny, ktore biora ten lek przez cala ciaze.

Co do dni w ktorych masz barac, to powinien okreslic lekarz (ja mam cykle 28 dniowe i biare miedzy 16 a 25 d.c)

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam Wszystkie przyszłe i obecne Mamy!

Co do Duphastonu brałam go w 11 tyg. ciąży, tylko jedno opakowanie, powód było ryzyko poronienia, zaczęłam plamić, po jego zastosowaniu, wszystko się unormowało...i dziś jestem już szczęśliwą mamą 2,5 miesięcznego Mikołajka.

Moje objawy ciązy to: najpierw obolałe piersi (tak jak przed miesiączką), i żarłoczny apetyt, na wszystko, potem dopiero zanik miesiączki.
Gdyby nie piersi i gdyby nie doświadczenie mojej Mamci, wcale bym się tak szybko nie zorientowała.

Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tez dostalam Duphaston na wyregulowanie cyklu. Mialam go przyjmowac od 16 do 25 dnia cyklu. Okazal sie byc niepotrzebny bo w ostatnim "rozregulowanym" cyklu zaszlam w ciaze :) Duphaston sie niestety przydal, biore go od 5 tyg ciazy az do dzis... Mialam krwawienie i zagrazajace poronienie. Mysle, ze juz jest wszystko ok i bedziemy wkrotce odstawiac ten lek...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

smutna pisze:
Tez dostalam Duphaston na wyregulowanie cyklu. Mialam go przyjmowac od 16 do 25 dnia cyklu. Okazal sie byc niepotrzebny bo w ostatnim "rozregulowanym" cyklu zaszlam w ciaze :) Duphaston sie niestety przydal, biore go od 5 tyg ciazy az do dzis... Mialam krwawienie i zagrazajace poronienie. Mysle, ze juz jest wszystko ok i bedziemy wkrotce odstawiac ten lek...

Nie martw się smutna! :)

Lek ten o ile wiem jest 100% bezpieczny, ja używałam go co prawda jedynie przez 10 dni., ale znam osobę , która podobnie jak Ty zażywała przez podobny czas. Ale teraz już odstawiła i też już niedługo będzie miała dzidziusia. Buziaki :)

Pozdrawiam Mama :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No wlasnie zawsze myslalam ze ten lek nie szkodzi, bo to tylko progesteron, ale ostatnio czytalam wypowiedz jakiejs dziewczyny na forum 9chyba w dziale - lekarz) i pisala straszne rzeczy o tym! Ze w innych krajach ten lek jest zabroniony itd. :( Juz sama nie wiem co o tym myslec!!
Spojrz: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=3001

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

smutna pisze:
No wlasnie zawsze myslalam ze ten lek nie szkodzi, bo to tylko progesteron, ale ostatnio czytalam wypowiedz jakiejs dziewczyny na forum 9chyba w dziale - lekarz) i pisala straszne rzeczy o tym! Ze w innych krajach ten lek jest zabroniony itd. :( Juz sama nie wiem co o tym myslec!!
Spojrz: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=3001

Smutna :)

Nie słuchaj tego babska, "jedna jaskółka wiosny nie czyni", na tyle wiadomości tylko ona jedna wyraziła tak nieprzychylną opinię, a zresztą zobacz ile ona ma lat?

Pozdrawiamy, Mikołajek i jego Mama :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pewnie masz racje :)
Moja mama tez brala Duphaston bedac ze mna w ciazy i jestem zdrowa jak rybka ;)

Rowniez pozdrawiamy!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

smutna pisze:
Pewnie masz racje :)
Moja mama tez brala Duphaston bedac ze mna w ciazy i jestem zdrowa jak rybka ;)

Rowniez pozdrawiamy!

No pewnie..., nawet innych myśli (tych złych), nie dopuszczaj do główki.

Twoje dzieciątko, będzie zdrowe, jak rybka :), po swojej mamie i babci. :)

Na kiedy masz termin, będę Cię wspierała?

Kiedy ja byłam w ciąży, nawet przez myśl mi nie przeszło, że może być takie fajne forum...prawdę mówiąc nawet o tym nie myślałam, a żle bo nie miała za bardzo, z kim o Tej ciązy i problemach z nią zwiażanych pogadać.

:D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mam ptyanie co do leku inka npiasla ze miesiacza powinna byc po 7 dniach ja dostałam po 11 :?: czy to oznacza ze mogłam byc w ciązy?
cyt:...po odstawieniu duphastonu do 7 dni powinien pojawić się okres.

smutna nie przejmuj sie dzidzia da sobie rade. moja znajoma miala ciaze zagrozona i mila bardzo mocne skurcze. tez brala jkies leki przez 3 mce potem juz sie uspokoilo a dzidzia teraz jest juz śłiczna ksiezniczka (chodzi juz do szkoly i jest zdrowa). nie ma co sie zamartiwac na zapas

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mama, termin mam na 26 marca :)
Masz racje ze to forum jest super! Ja je na szczescie znalazlam jeszcze zanim zaszlam w ciaze :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

smutna pisze:
mama, termin mam na 26 marca :)
Masz racje ze to forum jest super! Ja je na szczescie znalazlam jeszcze zanim zaszlam w ciaze :)

:)Hej

Dlaczego masz takiego "smutasa"za nika??

Pozdrawiam! I będę trzymała kciukaski, za Twoją dzidzkę. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny czy po użyciu Duphastona po raz pierwsz tzw. w pierwszym cyklu zamiast okresu dostałyście plamień ciemno czerwonych lub takiego brązowawego śluzu i trwał on 3 dni? Czy to jest normalne?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja tak nie mialam. Mialam normalny okres, tylko ze zamiast 7 dni (jak dotychczas) trwal 5 dni.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czesc dziewczyny!

również mam pytanie odnośnie duphastonu - ogólnie cykle mam 28 dniowe - dzisiaj mam 31 dzień i miesiączki nie mam - mam wszystkie objawy przed miesiączką - pobolewa mnie podbrzusze, jest mi słabo - identycznie czuje się przed miesiączką. Mierzę temperaturę - według niej owulację miałam ok 17 dnia cyklu - czy jest możliwe że miesiączka przyjdzie jutro ( 32 dc)? 28 dc zrobiłam test - niestety jedna kreska :( proszę o odpowiedź

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1076 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]