Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 1:46 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 676  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

dokladnie tosia uwzaam ze frajda musi byc..ale pewien urolog meza jak bylismy w pon, u niego w zwiazku z badnaiem nasienia opowiedzialze mamy sie starac 5 dni przed owu i 5 dni po co 3 dzien i mamy zamiar do tego sie zastosowac...;)

wlasnie zaczelismy:)

bedzie dobrze;)kiedys w koncu ...doczekamy sie ciazy wierze w to...jestem od jakiegos czasu strazsna optymistka;)

ale wierzcie mi ze jakos do grudnia mialam juz straszne schizy na ten temat bo oczywisice na poczatku popelnilam blad zakladajac ze sie szybko uda zaczelam w kwietniu jakos czyli rok temu staranka a w wakacje juz mialam czarna rozpacz/stad taki temat watku;)/ale od stycznia wzielam sie w ryzy jak to sie mowi i powiedzialam basta!

i naprawde lepiej sie czuje psychicznie...pod zadnym pozorem nie wchodze na tematy ...obajwy...i pozytywne testy--aby nie ze tak powiem schizowac...nie szukc objawow i nie rozpaczac ze komus sie udalo a mnie znow nie....mam dosc tych dolkow na tle ciazy i stad staram sie chronic..

a jak pisalam wyej teraz niech sie martwia moja ginka i uroog meza;)zreszta wspolpracuje razem w naszej kwestii :lol:

a urolog powidzial ze owszem mozemy isc w kierunku in vitro ale po co..on nam odradza bo to meka ...faszeroanie kobiety hormonami i wogole inic przyjemnego oprocz nastepstwa w postaci ciazy...i zachecil nas do staranek jakis czas droga naturalna...mysle ze powalczymy do konca roku a jak nie wyjdzie no coz bedzie in vitro :wink:

a mowilam wam ze pytalam sie 2 wrozek odnosnie ciazy?obydwie stwierdzily 2 rozne terminy ciazy ale 2 oznajmily ze...bede mama blizniakow prawdopodobnie plci meskiej :lol: :lol: jestem ciekawa :lol: :lol:

pluszaczku ty to juz wiesz bo pisalam o tym wczesniej na watku wiosenno-letnie staranka;)

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No Minie :) to przerabiałysmy podobne schizy hehe
ja dodatkowo zostałam pokrojona i o ciązy nie dj mi zapomnieć rana na brzuchu 15cm hehe.

Wiecie co po jakimś czasie to sie nawet mogę z tego smiac.
ostatnio rozmawiałyśmy z koleżankami w pracy. Pytały mnie jak to jest z tą ciążą pozamaciczną... więc mówię jak lekarz, że w jajowodzie dochodzi do zapłodnienia.. jajeczko wędruje do macicy, jesli napotka przeszkodę, zatrzymuje sie , a jak sie zatrzymuje to sie zagnieżdża bo myśli ze to już macica :)
no i co ... stwierdziłam ze to nie mogło być moje dziecko hahahahaha (jak z kawału o blondynkach) w sensie ze moje było by mądrzejsze :P

niom i to jedyna kwestia z której potrafię sie po 4,5 miesiąca śmiać :)

Minie musi być dobrze :)
swoja droga te pszczólki z twojego wykresu są bardzo sexy :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:D :D no tez mi sie podobaja te pszczolki:)

swoja doga to....podoba mi sie Asia twoje podejscie..tak trzymac!!!ale wierze ze tamto przezycie musialo byc dla ciebie straszne...ale jest u ciebie jeden plus..wierz ze mozesz byc w ciazy...o tyle dobrze w tym wszystkim...

poza tym witam wszystkie dziewczyny jak tam w sobote?ja dopijam kawe...maz pojechal ,,,wroci po poludniu a ja zaraz zasuwam kupic pare drobiazgow a potem sprzatanie:/

20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie kochana, zmowili sie Ci nasi mezowie czy co?
Moj jak tylko zobaczyl ta piekna pogode to na motor i tylko spaliny moglam powachac :D
Tez bym chciala pojechac w sina dal, ale przy tej wrednej@ krzyz mi wysiada i nie moge na dwoch kolkach wysiedziec.
To co zabieram sie za ogarniecie 4 scian i do zobaczenie pozniej
Milej soboty WSZYSTKIM!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to walcz dzielnie z miotla..ja juz mam dosc..nalatalam sie dzis na piechote od rana najpierw na zakupy teraz odebrac M garnitur z pralni uff..ale u nas fajna pogoda chodzilam w krotkim rekawku :D :D

terza musze w koncu cos zjesc bo zaraz padne :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, to może i ja opiszę swoją przygodę ze staraniami o dziecko. W 2006 roku postanowiliśmy, że warto postarać się o potomka. Mieliśmy wtedy po 30 lat rocznikowo. Oczywiście pełni nadziei i zapału wzięliśmy się do roboty odstawiając zabezpieczenia i tak mijał miesiac po miesiącu i nic ... w styczniu 2007 poszlismy do lekarza oboje. U mnie się okazało, ze prl nieco podwyższona, ale zaraz zareagowałam na bromergon i dalej starania nie wychodzą. Na USG wyszło mi, że mam dwa mięśniaki w ujściu jajowodów. Robiliśmy monitoring owulacji, kochaliśmy się w stresie celując w tą neiszczęśną owulację. Aż w sierpniu ubiegłego roku usłyszałam - to na pewno mięśniaki blokują u Pani ujście jajowodu i zatrzymują zapłodniona komórkę, więc możecie współżyć i tak nic z tego. Trzeba zrobić operację. No to OK, postanowiliśmy na początku września pojechać w góry ... po drodze wracając poodwiedzaliśmy znajomych w Polsce, bo w grudniu miałam iść na operację i starania najszybciej po roku. Bolała mnie ta myśl strasznie, że kolejny rok z głowy. Ale przyzwyczaiłam się do tej myśli i wypoczęłam w górach pięknie. Sex był w końcu nie podparty stresem tylko był dlatego, ze chcieliśmy być tak blisko siebie ...
Ja z przyzwyczajenia cały czas mierzyłam sobie temperaturę. Po powrocie z gór poszłam do lekarza na umówioną wizytę, powiedział, że była owulacja wczoraj, mówię, że wiem, bo mam owulacje. Pamiętam, że dokładnie 2 października (12 dpo) temperatura zamiast spadać wzrosła. Powiedziałam do męża rano, ze chyba jestem w ciąży. On zaraz się obudził, a ja mówię, że nie zartuję, temperatura mi sie podniosła, ze jutro pójdę do lekarza, bo pewnie jakieś przeziębienie mnie bierze. Wieczorem wypiliśmy po lampce scheridana. Rano znowu mierzenie temperatury i ona znowu wyższa. Już zaczęło mi to nie pasować, bo fazę lutearna miałam 12 dniową, a tu już 13 dzień i tempka wysoka. Mówię - chyba zrobię test, bo coś mi nie pasi. Zrobiłam test i wyszła bardzo blada druga kreska. Zdziwiliśmy się oboje, zaczęłam mieć nadzieję, ze to jest TO. Akurat miałam wizytę u endokrynologa, zrobiłam betę i szok - wyszło 90!!! Czyli jestem w ciąży :)) Okazało sie, że moje mięśniaki jednak nie blokowały jajowodów ;)

Piszę to, żeby Wam pokazać, że odpuściłam zupełnie starania, owulację i życie od @ do owulacji, od owulacji do testu i znowu ... Myślałam, ze oszaleję. A takie odpuszczenie nie dość, ze podziałało na mnie tak, ze sie wyluzowałam to jeszcze spowodowało ten największy cud.

Życzę Wam powodzenia w dążeniu do celu upragnionego a przede wszystkim wolności umysłu :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Gratulacje Ines:)to tylko potwierdza teorie ktora opisalam wyzej:)tzn w I poscie...ja odpuscilam sobie testy ciazowe bo strasznie mnie stresowaly niestety u mnie wyjazdy nie dzialaly;)

mysle ze podziala w koncu cos innego ale co to wam powiem jak zafasolkuje bo nie mam pojecia co :wink:

ale wyobrazam sobie jakiego mialas stresa w zwiazku z operacja...2006-2008 dzieciaczek..to zupelnie normalny czas...dlatego ja sie nie nastawiam ze zostane mama gdzies 2009 roku tak mysle a jak nie to bede sie cieszyc jak dziecko sie pojawi i w 2010(fajny rok)

na razie odpuscilam na luz mysle poddalam sie rekom i radom lekarzy..a co z tego wyniknie to zobaczymy;)

zycze ci zdrowej koncowki ciazy i szybkiego rozwiazania;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie fajny artykol...trzeba wyciagnac wnioski ...znalesc wiecej czasu dla siebie...wyluzowac(co nie jest proste szczegolnie w moim przypadku)...cieszys sie z zycia i nie nakrecac sie co miesiac.....niby wszystko jasne a jednak..... ciezka sprawa :D :D :D

ja taz mam miesniaka i lekarz mi powiedział ze byc moze zaslania mi wyjscie jajowodu...no ale tym akurat bardzo sie nie przejełam raczej jestem dobrej mysli i narazie nic z tym nie bede robic....poczekamy zobaczymy :D

wiem tylko ze bardzoooo potrzebuje gdzies wyjechac...sama z moim m ...bez dzieciaków...nacieszyc sie soba odpoczac....no ale nie wiem kiedy...moze w wakacje sie uda, coprawda cały czas mam nadzieje ze do wakacji zobacze dwie krechy :D , zawsze na poczatku cyklu jestem dobrej mysli a potem im blizej @ to stresik sie pojawia,,,to silniejsze ode mnie...mimo to sprubuje podejsc do tego bardziej optymistycznie...wkoncu nasze forum daje ukojenie , nadzieje, mozliwosc wygadania sie...wierze ze kazda z nas doczeka upragnionej dzidzi i tej wielkiej radosci :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Joasia tak trzymac :)
Ines GRATULACJE! Fajnie, ze tu zajrzalas i napisalas cos jak najbardziej pozytywnego!

Minie masz racje, wchodzenie na forum objawy ciazy bardziej doluje niz pomaga, bo tam przed kazda @ bylam w ciazy i mialam wszystkie mozliwe objawy :D dzis sama sie z siebie smieje

Mysle, ze jak w koncu zajde w ciaze to moj organizm sam mnie o tym powiadomi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no ja jak w styczniu mialam te dziwne II kreseczki to sama z siebie zarlam kiszona kapuche i ogorki..malo nie zemdlalam w w Biedronce i...nie zwymiotowalam przy myciu zebow :lol:

hehe u tymi objawami..kurcze...ja tam juz tego nie czytam...:)

tak jak ty Tosia bylam do niedawna w kazdym miesiacu w ciazy;)

Asia milo mi ze nas znalazlas;)twoje dzieci juz sa spore wiec bez obaw mozez je zostawic i zrobic sobie z mezusiem romantyczny urlop we dwoje ..no i wrocic w trojke;)a co do problemow w jajowdzie widzisz a przykladzie Inses ze mozna je miec i mimo to zaciazyc;)

oj chyba bedzie u nas gril dzis;)cudna pogoda nie moge sie nacieszyc...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

te niby objawy ciazy.....okropne co nasz organizm jest w stanie z nami zrobic

a my dajemy sie tak latwo na to nabrac :lol:

ale nie tym razem! postanowione!

Minie ale mi smaka zrobilas z tym grillem...hmmmm....szkoda, ze tak daleko mieszkasz inaczej wpadlabym spontanicznie dzis, slyszalam, ze jestes juz do spontanicznych wizyt przyzwyczajona :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:D :D to wsiadaj na kilka i przyjezdzaj :wink:

wlasnie zrobilam salatkei pachna mi rece czosnkiem:))))))))

mniem..uwielbiam czosnek a co do tematu...mysle ze po prostu trzena troche cierpliwosci i wytrwalosci w starankach...a bedzie kiedys sukces co i trzeba stronic z daleka od objawow i osob ktore w tobie je dziwnie wynajduja/mam na mysli osoby na forum;)/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wytwrac??mi juz sie wszytskiego odechciewa.......to juz 26 cykl...i nic!!
ja tez uwielbiam czosnek szczególnie w barszczu!! :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja tez pluszaczku,,nie marwt u mnie wybija wlanie 12 cykl---ale ja na razie jestem bardzo wielka optymistka...

jak pisalam jak nie wyjdzie naturalnie to zawsze mozna sprobowac in vitro :wink: choc wolalalabym tego uniknac:/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tez...ale jesli nie bedzie wyboru to zrobie wszystko by miec dziecko......nawet stane na rzęsach...... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pluszaczek chyle czola przy tej ilosci cykli.
To ja w sumie nie powinnam sie odzywac, bo za swierza jestem w tym temacie
choc schizy mozna sie nabawic juz w pierwszym dniu w ktorym postanowilo sie swiadomie powiekszyc rodzine
dlatego ciesze sie, ze Minie zalozyla to forum, bo jakos zupelnie przestalam myslec ktory to dzien cyklu, jaka temp, kiedy owulacja....az sama sie dziwie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

i o to chodzi ,,ja niby mierze tempke/musze :cry: zalecenie ginki/ale zapisuje machinalnie tempke i zagladam do kalendarza nastepnego ranka aby...znow wpissac nowa tempke..zadngo analizowania myslenia czy byla owu czy nie;)e tam...

co ma byc to bedzie...
a fakt ...mozna sie nabawic schiz juz w I mcu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wpadam, zeby tylko powiedziec, ze ...wypadam :D
ide sie poprzytulac do meza, ot tak bez zadnego utajnionego celu :D
Wam wszystkim milego klikania i "do zobaczenia" jutro

pa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a ja prawie co dopiero wstalam..spala jakies 11 h :shock: ale mam melodie do spania:)

ale jak tu nie spac jak masz isze spokoj dookola i ptaszki spiewaja;)

a dzis jade w kierunku Stuttgartu..i potem Ulm...wiec bede miala mojeg M do dyspozycji wieczorami :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 676  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]