Dzisiaj jest pn wrz 25, 2017 10:43 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13516 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 676  Następna
Autor Wiadomość

czytam wlasnie art na pewnej str.niemieckojez.stworzonej z mysla o ciazy starankch itp.jest tam pare faktow o ktroych chcialabym wam napisac i moze zachecic do dyskusji na ten temat?
zadano w nim pytanie czy kobieta ktora chce zajsc w ciaze po pozbyciu sie napiecia zwazanego z pragnieniem zajscia w ciaze moze teo szybciej dokonac jak i rowniez jak stres zwiazany z pragnieniem bycia mama wplywa na mozliwosc zajscia wciaze.

otoz jak wiecie uwaza sie za fenomen fakt iz wiele wiele kobiet zachodzi w ciaze jak po prostu odsuwaja od siebie powyzszy stres w tym cyklu wlasnie w ktroym koncentruja sie na inych sferach zycia zachodza w ciaze...

Porusza sie w tym art,aspekt ze stress zwiazany z niemoznoscia zajscia w ciaze nie jest przyczyna niemoznosc zajscia w ciaze ale jego nastepstwem...czyli chyba odwrotnie niz mysli wiekszosc z nas na forum tu...powoduje to bardo mocne kryzysy psychiczne w zycu...badania "Heidelberger Kinderwunsch-Sprechstunde". wykazaly ze na 1000 par jakie korzystaly z pomocy psychologicznej odesetek ktore zaszly w ciaze wynosil jakies 25%. czyli mniej wiecej tak samo wysoki jak w przypadku par bez wsparcia psychologo wiekszosci z nich takie rozmowy pomogly wyluzowanc sie psychicznie ale nic wiecej...
takze nie stwierdzono zaleznosci miedzy zajsciem w ciaze a bariera psychiczna..ale co stwierdzono:

ze taki stres wplywa na gosp. hormonow...w organizmie kobiet i facetow..i to wyraznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a stad wplyw na niemoznosc zajscia w ciaze...
dlatego warto aby starac sie szukac mozliwosci odsapniecie ,,,odpoczecia od takiego stresu...we dwoje...jesli to mozliwe...w broszurze Kinderwunsch-Broschüre Nr. 4 der Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung (BzgA), stwierdzono ze harmonia duszy i ciala jesli ze soba wspolgra polepsza szanse zajscia w ciaze.

co to oznacza..nalez szukac spokojnych faz w zyciu codziennym mozlwie wspolnie...z partnerem...co wplywa pozytywnie na pszczegolne funkcje organizmu i prowadzi do wziekszenia szans zajscia w ciaze..

przyklad w Bostonie kontrolowane grupe kobiet pragnacych zajsc w ciaze ,,chodzily onana zajecie technik odprezajacch badano ich bez ich wiedzy...sposrod nich zaszlo w ciaze 55% podczas gdy w innej grupie nie korzytsjacej z technik relaksacyjych odesetek ten wynosil tylko 20%

jeszcze ciekawsze jest to ze zwiekszaja sie szanse na zajscie w ciaze jak ze tk powiem oddajemy sie w rece lekarza , badaniom itp..okazuje sie ze wtedy oddalamy od siebie stres przerzucamy go na barki ..lekarza i to jest przyczyna ze mozna wtedy latwiej zajsc w ciaze..

powstaje pytanie jak kobieta moze sama sie wyluzowac podczas staranek?
jak mozna jej pmoc...na pewno nie metoda typu ..jak bedziesz wiecej myslec o starankach ciazy dziecku to nigdy nie zajdziesz w ciaze..to zla droga i powoduje jeszcze wiecej napiecia i stresu dla przyszlem mamy...

wiec jak..nie zakladac ze sie uda szybko po 2-3miesiacach..wedlug swiatowej org. zdrowa WHO normalne jest ze nalezy starac sie REGULARNIE rok do 2 lat ...bez zabezpieczenia..dopiero po tym okresie czasu mozna domniewac ze para moze byc nieplodna ewentualnie bezplodna...czyli wazne jest zaplanowac jakis dlugi okres czasu na zajscie w ciaze aby nie stawiac sie pod presja czasu..

przy zdrowych parach odsetek zachodzacych w ciaze wynosi jakies 20 procent niestety z wiekiem gwaltownie maleje...kobiety w wieku 25-33 lata maja szanse w wyokosci 18% w kazdym cyklu na zajscie w ciaze...

wazne aby sie nie zalamywac nie wycofywac z zycia nie zamykac w sobie szukac wparcia np na takich forach jak nasze:)
oczywiscie jesli juz kobieta naprawde szaleje na tym punkcie...to wtedy trzeba szukac pomocy w grupach wsparcia prowadzonych przez zaw,psychogow.

uff ale walnelam posta najdluzszego w mojej historii tu..

w pelni sie zgadzam z w.w pogladami..ja sama oddalam sie niedawno w rece ginki i czuje jak zeszlo ze mnie napiecie..na zasadzie niech sie dzieje co che i niech ktos inny sie martwi...;)

a jestem juz po 30tce wiec zostaj mi tylko te 18% w kazdym cyklu ale co tam :wink: dam rade

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie, ja mam "tylko" 26 lat i też mam 18%??? trochę za duży przedział, nie zgadzam się!!! VETO, ja chcę 100 % szans :lol: :lol: :lol:

Adam ur. 7.07.2010,3140g, 55cm, 10 Apg
Obrazek
Iza ur. 11.04.2014,3140g, 50cm, 10 Apg

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie, dzieki za ten artykul!
Masz go gdzies w orginale?
Chcialabym go sobie przeczytac, bo bardzo ciekawy!
I w pelni sie z nim zgadzam, od momentu jak postanowilismy powiekszyc rodzine to jest jakos inaczej, umysl wlacza sie podswiadomie i mysli...
Ja podobnie zrzuce na poczatku maja cala odpowiedzialnosc na moja lekarke :D

a co do tych 18% (bo w tej grupie rowniez jestem) to trudno lepsze to niz 10% albo 5% :D
musimy myslec pozytywnie :D

powodzenia!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tosia mam podobne zdanie...trzeba ie cieszyc tym co ma..no nie?jak nie ma 100 to jest to 18 przynajmniej:)

mam ten tekst w org i ci go przesle zaraz na priv:)
wogole ta stronka jest fajna;)
ja jak pisalam oddalam probmlem gince nie ch ona sie troche pomeczy..ja sie meczylam juz 12 mce teraz na nia kolej;)

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzieki Minie juz Tobie odpisalam, ciekawe czy ktos tu do nas zajrzy?
Zaloze sie z Toba, ze przynajmniej 90 % starajacych sie o dziecko ma te "objawy" opisane w artykule

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jestem przekonana ze na pewno calamasa dziewczyn to ma...

uznalam ze najlepiej jest dac ten art,jednak na problemach z zajsciem bo ,,,bo to jest przyczyna problemu:/

moze powinnam wyslac linka na starajace sie? hm...

20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

minie gratuluje wątku
na pewno pomoże wielu osobom :wink:

http://lb2m.lilypie.com/qGGwp1.png

Melania (*2.06.2007), Tymoteusz (*30.09.2007) i Liwia (*14.03.2009)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziekuje gosia z taka mysla pisalam go:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny ja też się zgadzam z tym co napisane w tym artykule
ale powiem Wam że im bardziej staram się nie myśleć tym bardziej myślę :shock:
u mnie minął juz rok staranke i też mam "już" 25 lat więc szanse teoretycznie spadają
ale daliśmy sobie czas do końca tego roku
wtedy zaczniemy się na serio martwić
póki co wiem że ze mną wszystko w porządku, tzn. monitoring wykazał ze mam owulkę no i teraz trzeba popracować w czasie dni płodnych :D
oczywiście bez wtajemniczania męża :)
i muszę powiedzieć że póki co nawet dokładnie nie wiem który mam dzień cyklu, musze zaglądac do kalendarza :D
w zeszłym cyklu mocno czułam owulkę i mam nadzieję że w tym będzie tak samo i będę wiedziała kiedy mamy uskuteczniać przytulanka :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to dobrze lewku ze dajesz sobie szanse i czas do konca roku:)

dzieki temu nie wyznaczasz nierealnych celow tylko calkiem realne:)i to dobrze...

co do niemyslenia...mi sie udalo zdystansowac po prosu zajelam sie innymi sprawami ,,i udalo sie..poza tym jak wyej pisalam oddalam wszystko w rece ginki i niech to ona sie teraz pomartwi;)

a forum traktuje jako swoista terapie ...a mianowicie moge sie tu wygadac...;)o ym co mnie boli i cieszy i ciesze is eogormnie ze to forum jest:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to ja chyba też zrzuciłam wszystko na lekarkę :)
Wiecie co łatwiej mi może by było gdyby nie była w ciązy wcale , ale straciłam dziecko i czuje ze to jedyne lekarstwo na moj ból
ponowne zajście w ciąże, niestety nic innego nie pomaga :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to sie forum rozkrecilo :D
Minie trafilas w sedno sprawy!

Gratuluje!

Pocieszam Was dziewczyny, ze naleze do tych straszych (32lata) i pomimo tego sie nie przejmuje, ze jeszcze nie zaszlam w ciaze
Co bedzie to bedzie, trzeba myslec pozytywnie! :D
I tym optymistycznym akcentem MILEGO DNIA!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiecie z tymi 18% (też niby mam takie), to są tylko statystyki a jak wiadomo:
są kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyki.
Wiem coś o tym pracuje w statystyce;) to są liczby znaczenie nadają im ludzie.
Moje podejście jest takie: uda się teraz to będę szczęśliwa, jeśli do będzie za pół roku, rok czy dwa to też będę szczęśliwa, a to że się uda to po prostu wiem.
Statystyki, według nich mamy 11,5 % bezrobotnych.
Głowa do góry statystyki nie biorą pod uwagę wszystkich czynników.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie!!Superr!!!!!!!! :D

to ja równiez poprosze na priva....... :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

asia_79 pisze:
to ja chyba też zrzuciłam wszystko na lekarkę :)
Wiecie co łatwiej mi może by było gdyby nie była w ciązy wcale , ale straciłam dziecko i czuje ze to jedyne lekarstwo na moj ból
ponowne zajście w ciąże, niestety nic innego nie pomaga :(

Asia ja tez mialam II kreseczki na tescie wstyczniu i cieszylam sie nimi...cale 3 dni :cry: ale walcze dalej;)

tosia to jestesmy normalnie rowiesniczkami niemalze;)

ale co tam nie poddajemy sie no nie?

pluszaczku wysle ci jutro ok?
co do statystyk wiem ze czasami troche sa naciagane w koncu jestem po ekonomii i mialam statystyke :wink: ale cos w tym jst ze po 30tce no niestety juz trudniej zafasolkowac wiem cos o tym :wink:

no ale teraz zniakam dorwalam Mowulka sie zbliza i trzeba korzystac;)

milego wieczorku dziewczyny do jutra:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja na koniec roku koncze 35 l i na razie daje nam czas do konca roku a wogole to mam tez inne cele w zyciu a to mogloby sie trafic po drodze,Bylabym bardzo bardzo szczesliwa.FAJNY artykul!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

znikaj Minie ale juz, kazda proba sie liczy!!!
Biedny maz, ja nie wiem jak on ten podroze sluzbowe zniesie jak go przez weekend wykonczysz :lol:

pieknie nam sie to forum rozwija, nie uwazasz Minie?
Dzieki Tobie!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Caro54 pisze:
Ja na koniec roku koncze 35 l i na razie daje nam czas do konca roku a wogole to mam tez inne cele w zyciu a to mogloby sie trafic po drodze,Bylabym bardzo bardzo szczesliwa.FAJNY artykul!!!

my juz po starakach:)

a co do celow zyciowych to tez mam inne...oprocz dziecka ale jednak nagle dziecko sie zrobilo barszo wazne ...;)

a wczesniej bylam pracoholiczka non stop paraca po parenascie h nawet w weekendy wiec o dziecku i o staankach nawet nie myslalam ale teraz zmienilam prace styl zycia i wzeilam sie do roboty;)

dobra ide juz... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziwne prawda, w czasie pracy, studiow to kompletnie o tym nie myslalam, a teraz chce i to najlepiej od razu :D
Nie wiedzialam, ze to taki ciezki kawalek chleba :D
trzeba sie uzbroic w cierpliwosc (choc tej u mnie akurat malo)
najwazniejsze to nie myslc, nie stresowac sie i dzialac kiedy ma sie ochote a nie kiedy pokazuje wykres! :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie...to czekam do jutra!! :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13516 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 676  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]