Dzisiaj jest pn sty 27, 2020 6:19 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2572 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

hej dziewuszki
widze ze watek zaczyna nabierac tempa :D
od czasu do czasu podczytuje czy cos sie ruszylo:)
to ja wam opowiem co u mnie a wiec waze 100 kg mam core ponad 3 lata a staralismy sie 5 dluuuugich lat mam pco i ogromniaste problemy z hormonami.w listopadzie mialam swoja @ a teraz mialam wywolywana na kwiecien bo bardzo zle sie czulam.
myslimy o drugim malenstwie bo mam sytraszne parcie a pozatym moja cora tez chce dzidziusia :D
moja mala jest naszym cudem bo tracilam wiare ze wogole kiedys zajde urodzilam przez cc i dlatego tak dlugo sie wstrzymywalam z drugim.
a przez te 5 lat staran moja droga odbywala sie od specjalisty do specjalisty startowalam z waga 73 kg za zakonczylam na 100kg takich mamy fachowcow.
dziewczyny glowa do gory i bierzemy sie za robote .

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U mnie mimo nadwagi, a nawet w sumie otyłości wszystkie wyniki w normie i w sumie to jest najgorsze... hormony, cukier, cholesterol, ciśnienie, wszystko wzorowe, aż moja lekarka była w szoku... tylko problemy z owu, nawet na clo ledwo jedno jajo wyhodowuję..

III IVF 14.VI.16- THE END

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

a w jakiej dawce bierzesz clo? ja bralam 3x1 dziennie i rosl mi jeden pecherzyk
podobno sa tez inne leki na "porost" pecherzykow

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja slabo reagowalam na clo wiec ja bralam przez 5 dni po 3 tabl :)

Obrazek

18.06.14 - Beta hcg - 547,4 mIU/ml
04.07.14 - 6t5d - serduszko

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja biorę zawsze od 3 dnia, przez 5 dni po 2 tabletki.

III IVF 14.VI.16- THE END

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ja w zeszłym tygodniu byłam u wyspecjalizowanego gina i powiedział, ze ze wzgledu na moją otyłość ani Clo ani Progesteron nei działają jak powinny i zamiast na jajniki trafiają w tluszcz i tam się z nim wiązą rozrastając tkankę tłuszczową. Cale szczeście , że już w lipcu postanowiłam się za siebie wziąć i tak już straciłam 8-9 kilo. Sukcesywnie chudnę te 1-1,5kg tygodniowo. Mam zrzucicjeszcze 20 i wtedy nawet mogą mi zaoferowac inseminację. Grunt, ze w końcu znalazzłam sposób na skuteczne chudnięcie a nie jakies tam blabla , głodowanie a potem zażeranie się nocą.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

gosi podziel się swoim sposobem na zrzucenie wagi... U mnie ciężko się zmotywować, a jak już motywacja jest to niestety brak silnej woli :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Odkąd sięgam pamięcią walczę i walczę z tłuszczykiem, kilogramami, oponkami i ochotą na smakołyki. Próbowałam różnych diet ale nie lubię robić rzeczy pod dyktando - także dokładne rozpiski posiłków mnie po prostu w każdej diecie wkurzają i nie mogłam nigdy wytrwac nawet tygodnia. Trafiłam jednak na fajnego dietetyka, który zaproponował mi bardzo prostą ale i superskuteczną formę odchudzania. Dostałam zbilansowaną listę tego co jeść, jak i kiedy no i tak już wpadłam w rytm. Codziennie jem 5-6 drobnych przepysznych posilków, nawet w pracy czy w drodze ze spotkania na spotkanie i do tego jem dokładnie to co lubię i na co mam ochotę. To nie żadna reklama hihhii, choć moze tak brzmi ale po prostu nie moge się nadziwić że to takie proste! No ale chudnięcie w wyniku prawidłowego żywienia zmotywowalo mnie do ćwiczeń na silowni (2-3 razy w tygodniu godzinka) no i efekty noooormalnie widać gołym okiem. Dziś się ważyłam i już -11 kilosów od wagi wyjściowej. HURRA !
Mąż dziś rano, patrząc na mnie zaspaną pędzącą przed pracą na siłownię stwierdził, ze jest ze mnie dumny i kiedyś, jak nasze dziecko będzie dorosłe to opowie mu jak mamusia walczyła, żeby go/ją mieć. Rozczuliło mnie to...ale taka jest prawda. Owszem, chcę być znowu zgrabniutka i sikać w spódniczkach ale chęć posiadania dziecka JUUUUŻ motywuje mnie najbardziej. <ciach!/lady_in_red>

Offline Wyświetl profil  

Moja znajoma ważyła 140 kg przy 181 cm wzrostu. Zgubila 46 kg i lekarz powiedzial jej ze dopiero od teraz może skutecznie starać się o dzidziusia. Gorzej, dodatkowo miala zle dobrane leki, i teraz doszly problemy wątrobą. Ale koniec końców jest w 6 tyg ciązy. Starała się ponad 3 lata. także trzeba brać się do roboty!!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

gosi - jeżeli to nie tajemnica to jaką masz nadwage? ile masz ważyć po diecie żeby nie mieć problemu z zajściem w ciążę?

"Jeszcze cię nie znam a już cię kocham..."
Aniołek, 23.05.2013, 25.08.2013

Offline Wyświetl profil  

Witajcie,
pisałam już kiedyś w tym temacie...

Tak jak Wy, borykam się z wagą, która po odstawieniu antykoncepcji poszybowala niesamowicie w górę.

Staraliśmy się o maleństwo ponad dwa lata, dla jednych to mało, dla mnie to był bardzo odległy czas.
Bralam różne leki, chodziłam od lekarza do lekarza (jak się potem okazało pseudo lekarzy). W zeszłym roku trafiłam w końcu na specjalistę, który oprócz tego, że przepisał mi CLO w końcu zrobił monitoring. Efektem był całkowity brak reakcji na ten lek. Powiedział mi wtedy prosto w twarz:
Jest Pani za gruba na ciąże, bo skoro po CLO nawet nic nie drgnęło to on nie jest cudotwórcą i mam najpierw zadbać o siebie.
Mimo, że wcześniej ciągle się starałam coś z tym zrobić to dopiero te jego słowa do mnie dotarły. Z dietą u mnie ciągle były problemy, bo nie potrafiłam zbyt długo wytrzymać, ale postanowiłam się ruszać. Od września chodziłam reguralnie 2xtyg na zumbe i od czasu do czasu na basen. Postanowiłam najpierw doprowadzić się do porządku i dopiero potem zacząć starania od nowa.
I co się okazało?
że 19 stycznia zobaczyłam dwie grubiuchne kreski na teście ciążowym :D Bez żadnych wspomagaczy!

Kluczem do ciąży było ruszenie organizmu, bo przez te 4 miesiące schudłam może z 3-4 kg (co przy mojej wadze brzmi jak nic) mimo braku spektakularnych spadków wagi organizm w końcu zaczął funkcjonować normalnie czyt.prawidłowo, co wcześniej było nie do pomyślenia.

Mam nadzieję, że osoby, które przebrnęły przez ten elaborat, wyciągną odpowiednie wnioski i zamiast katować się co rusz dziwnymi dietami ruszą trochę swój tyłeczek, bo naprawdę warto, ruch poprawia wewnętrzne przeplywy i ułatwia pracę wszystkim organom :)
Ja dzięki temu mogę się teraz cieszyć ciążą i już niedługo maleństwem. Dodam, że ciąża jest w 100% prawidłowa i nie musze brać żadnych leków na podtrzymanie.

Trzymam mocno kciuki za wszystkie staraczki, zwłaszcza te z problemami. Ruszajcie się dziewczyny, bo ruch to zdrowie :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Skorupeczka - piękne to co piszesz, super że ci się udało. Spokojnej ciąży życzę.

"Jeszcze cię nie znam a już cię kocham..."
Aniołek, 23.05.2013, 25.08.2013

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2572 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]