Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 1:56 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

ja czuje ze kolejny cykl sie konczy i @ sie zbliza wiec kolejny cykl do kolekcji. NO ale za tydzien ide do kliniki immunologicznej an serie badan to mzoe cos sie dowiem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Netula pisze:
ja czuje ze kolejny cykl sie konczy i @ sie zbliza wiec kolejny cykl do kolekcji. NO ale za tydzien ide do kliniki immunologicznej an serie badan to mzoe cos sie dowiem

strasznie długo Cie tu nie było... gdzie Ty się podziewasz???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja też bardzo, bardzo chcę być mamą. To już 16cykl, jutro zaczynają się dni płodne; może tym razem sie uda - mam nadzieję, tylko ona mi została :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja jestem tylko w innych watkach:)\
Narazie spokojnie na szpital czekam sobie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Netula pisze:
ja jestem tylko w innych watkach:)\
Narazie spokojnie na szpital czekam sobie

trzymam kciuki...

:)

KochaniuAniu pisze:
ja też bardzo, bardzo chcę być mamą. To już 16cykl, jutro zaczynają się dni płodne; może tym razem sie uda - mam nadzieję, tylko ona mi została :roll:

nadzieja, to bardzo potrzebna rzecz w staraniach... gdyby nie ona... poddawałybyśmy sie po pierwszej porażce... a tak nie jest... i to juz połowa sukcesu...

a moja pani doktor zawsze mówi, ze biologia, to nie matematyka i zawsze jest miejsce na cud... i na to czekamy :)

powodzenia :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

emimka pisze:
a moja pani doktor zawsze mówi, ze biologia, to nie matematyka i zawsze jest miejsce na cud... i na to czekamy :)

tak wiec czekamy na cud! :)

ps. to moj 3 cykl po hsg zobaczymy co przyniesie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Po Nowym Roku bede miala badanie hsg chcialam sie dowiedziec czy jakos szczegolnie trzeba sie do tego przygotowac? :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

sheena84 napewno musisz być po @; nie możesz mieć żadnych plamień; wcześniej musisz mieć zrobiony posiew kanału szyjki - bo nie możesz mieć żadnych bakterii, stanów zapalnych; jeśli tak będzie, to będziesz musiała przyjąć antybiotyk; jest taka opcja jak ja miałam, HSG pod tzw. osłoną - nie miałam posiewu, a w trakcie badania podany antybiotyk;
samo badanie do przyjemnych nie należy, ale da się przeżyć; powinnaś dostać znieczulenie; ja miałam tylko jakiś "ogłupiacz" ;); przeciwbólowe leki dostałam po wszystkim; no i miała kilka dni zwolnienia po badaniu; troche po nim plamiłam, ale nie dużo;
na samo badanie ważne jest, żebyś założyła sobie jakąś dużą podpaskę, bo czasami ta lignina jaką dają jest niewystarczająca - a jak wstaniesz, to po samym zabiegu trochę leci ;)
jak masz jeszcze jakieś pytania, to proszę pytaj :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

sheena84 ja za dwa tygodnie bede miała hsg, więc opisze ci wrazenia :)
z tego co mi lekarz mówił to jest tak jak pisze efra,
ja miałam robiona cytologie, profilaktycznie mam brac teraz nystatyne, we wtorek powinnam dostac okres, wtedy tel. do lekarza i umówimy sie na konkretny dzien, musi to byc zrobione najpóżniej do 10. dnia cyklu więc pole manewru bardzo małe bo cięzko dobrac termin, ja mam o tyle dobrze ze jestem na hormonach więc wiem dokłądnie kiedy bede miała @

efra tobie udało sie po badaniu zajsc w ciążę?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kasiu u mnie przyczyna leżała zupełnie gdzie indziej; ale HSG daje duże szanse, o nigdy niewiadomo, co dzieje się w jajowodach; można mieć zrosty po stanach zapalnych, a USG chyba tego nie pokarze; a często jest tak, że kontrast po prostu je przepycha; jeśli mogę dam Wam taką radę lekarze często po HSG mówią, że teraz dają 3 cykle na zajście w ciążę i ja myślę, że bardzo źle, że tak mówią, bo staje się to udręką dla pary; tak jakby kolejne cykle nie miały szans, żeby począć wtedy dziecko - proszę Was tylko, żebyście się w ten sposób nie nakręcały;
POZDRAWIAM

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

efra Masz rację. Mnie też lekarz nakręcił, a potem był stres, ze się nie udało. :?
Mi podali jakieś znieczulenie po którym bardzo źle się czułam :zkr:

Ogólnie do przeżycia badanie. Co nas nie zabije, to nas wzmocni ;)

Obrazek[/url]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja w czwartek mam mieć hsg :(

dziewczyny które juz miały, mam pytanie do Was jak to jest juz po badaniu? jak sie człowiek czuje i wogóle bo ja chyba bede musiałą sama wrócic doi domu, to troche daleko nie wiem czy bede w stanie, jak to wogóle jest, wiem od lekarza ze trzeba kilka godz. po badanoiu byc w szpitalu ale nie wiem jak sie moge potem czuć, bede wdzięczna za odpowiedzi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

KasiaB87 chyba lepiej zeby ktos Cie odebral; ja bylam po takich oglupiaczach ze o prowadzeniu samochodu nie bylo mowy a i pdrozy autobusem czy pociagiem tez sobie nie wyobrzam; bedziesz slaba, mozesz krwawic.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

KasiaB87 weź butelkę wody nie gazowanej bo pić się na pewno będzie chciało po zabiegu.
Ja po leżałam 3 godzinki. W międzyczasie roznosili obiad i się zdziwili że chce jeść i dam radę :) Do domu wracałam komunikacją. Miałam szczęście, ze nie było tłoku i miałam siedzące miejsce. Po dotarciu do domu położyłam sie spać i spałam do rana. Z podrózy komunikacją mam w pamięci migawki ale dałam radę :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny. Ja miałam dzisiaj hsg przed USG. Nie ma się czego bać. Zakładanie cewnika do najfajniejszych rzeczy nie należy, a samo wpuszczanie kontrastu to pikuś w porównaniu z tym cewnikiem. Ale....warto. Ja szczęsliwie mam obydwa drożne i liczę na CUD :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Elise81 to bardzo dobre wiadomości :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to widzę że Wy kochane hsg przeżyłyście całkiem dobrze,ja nie miałam żadnych głupich jasiów,nic przeciwbólowego.Mi jeszcze w szpitalu zrobili OB (w niektórych wymagają),aparat nie pasował na moją budowę szyjki macicy,lekarz zakładał go dwa razy :shock: umierałam z bólu, chciał zrezygnować i powtórzyć na za 2 dni innym aparatem ale ja błagałam,żeby zrobił to dziś bo nie wytrzymam 2 dni w niepokoju,więc pielęgniarka poleciała po stary aparat Scholza-makabra!!.... no ale każda przeżywa ból inaczej,ja miałam uczucie mega okresu razy 200!i nie koloryzuje.

1 IUI 26.01.11 :(
2 IUI 23.03.11 :(
3 IUI 15.05.11(podwójna owulacja) ;(
4 IUI 24.07.11
16.08 laparo ok

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Niunia84 widzę, że jedziemy na jednym wózku, ja hsg 4 stycznia, 12 stycznia 1 IUI, czekam na efekty. I się boję....
A kiedy Ty masz bądź miałaś IUI?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie :)

Ginekolog wypisał mi skierowanie na HSG i zadzwoniłam do szpitala, żeby się umówić, ael w naszym szpitalu robią jedno HSG dziennie i z terminami jest problem. Wiem, że badanie wykonuje się od 10 dnia cyklu.
W tym miesiącu jedeyny wolny termin wypadał u mnie w 16 dc, więc zrezygnowałam i umówiłam się na nastepny cykl, ale tez jedyny wolny termin wypadał po 10 dc. Jestem umówiona na 28.02 i to będzie 11 lub 12 dc. Cykle mam 31/32 dni i owu wg monitoringu wypada w 17 dc.
Czy to nie za późno na to badanie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

uważam że skoro masz długie cykle i w 17dc owulke to termin jest ok :) mówi się że najlepiej po samym krwawieniu,ale skoro takie terminy w szpitalu to nie masz wyjścia większego,ale i tak 11-12 dc przy Twojej długości cyklu moim zdaniem ok.

1 IUI 26.01.11 :(
2 IUI 23.03.11 :(
3 IUI 15.05.11(podwójna owulacja) ;(
4 IUI 24.07.11
16.08 laparo ok

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]