Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 9:08 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Słyszałam, że planując ciąże warto zażywać wcześniej kwas foliowy. A jak wy przygotowywałyście się przed zajściem w ciąże, i czy to ma jakieś wogóle znaczenie, znam kobiety które nie planowały ciąży i nic nie zażywały a ich dzieciaczki są zdrowe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zapewne nie ma na to jakiejś super reguły. Niektórzy w ciąży piją palą i jeszcze gorzej i mają zdrowe dzieci , podczas gdy inni dbają o siebie jak o jajko i coś z maluchem jest nie tak ;)

Mi ogólnie lekarz powiedział, że kwas foliowy mam brać obowiązkowo :)
Brałam folik przez 4 miesiące, a teraz zakupiłam femibion - poza kwasem foliowym ma całą bombę witaminową :) stwierdziłam, że zainwestuję w jedne lepsze tabletki (tj zbiorcze) zamiast brać jeszcze żelazo jod czy inne :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Co do witamin to zdania lekarzy są podzielone. Jedni na początku nie zalecają brania witamin ze względu na możliwość ich przedawkowania (choć może zimą taka suplementacja jest bardziej uzasadniona) natomiast co do KWASU FOLIOWEGO zgodni są absolutnie wszyscy - należy go brać bo korzystnie wpływa na cewę nerwową płodu. Warto brać kwas foliowy już przed zajściem w ciążę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czy na prawdę można przedawkować witaminy jeśli się je bierze zgodnie z instrukcją i zaleceniami? jestem zaskoczona i pierwszy raz o tym słyszę. wiem już że jeśli się planuje ciąże to trzeba o siebie dbać fizycznie ponieważ, ciąża to stan który bardzo obciąża mięśnie kości stawy i nie wiadomo co jeszcze i dobrze przygotowywać się już pół roku wcześniej lepiej się odżywiać i rzucić palenie (jeśli ktoś pali) oraz alkohol. ale nie wiedziałam o tym że można przedawkować witaminy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

owszem można przedawkować witaminy... nawet jeśli się je bierze zgodnie z ulotką - -w końcu dieta każdej kobiety jest inna, inny jest organizm, więc nie da się ustalić, że dal wszystkich taka sama dawka jest bezpieczna...

mnie mój ginekolog zabronił brać witamin do końca pierwszego trymestru - tylko kwas foliowy...
witamin brałam od drugiego trymestru :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmmm ciekawa jestem... bo powiem ci szczerze że pytałam kilku osób które są tak samo zaskoczone jak ja... ale widzisz pewnych rzeczy dowiadujemy sie w trakcie pewnych zmian;) a jakie witaminy brałaś później?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jak widzę zdania są podzielone. Tak czy inaczej należny bardzo o siebie dbać:) A może witaminki pod inna postacią nie wiem dużo owoców i warzyw np

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

." luna1" stwierdziłam, że zainwestuję w jedne lepsze tabletki (tj zbiorcze) zamiast brać jeszcze żelazo jod czy inne :)[/quote]
Zgadzam się z tym. Jest to tez o wiele wygodniejsze, nie musisz myśleć o wzięciu 5 tabletek tylko o jednej. A może możecie jeszcze coś polecić.?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moja siostra brała kwas foliowy i FEMINATAL, ale ja osobiście uważam, ze nie ma co przesadzać, bo organizm zwariuje od tego nadmiaru tabletek, i wiadomo witaminy najlepiej przyswajalne są te pochodzenia naturalnego, polecam poszerzyć swoją wiedzę w takim razie z zakresie tego co zawierają nasze kulinarne arcydzieła ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

vivianka pisze:
hmmm ciekawa jestem... bo powiem ci szczerze że pytałam kilku osób które są tak samo zaskoczone jak ja... ale widzisz pewnych rzeczy dowiadujemy sie w trakcie pewnych zmian;) a jakie witaminy brałaś później?

brałam Prenatal :)

na części witamin dla ciężarnych jest zastrzeżenie, żeby stosować je od II trymestru :)

ja jestem zdania, że należy się trzymać zaleceń lekarza i nie łykać nic na własną rękę :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oj żeby to było takie proste, ja to czasem wole wziąć coś z polecenia niż słuchać się lekarza, oni nie są nie omylni. Wiadomo można zapytać, ale często jest tak, że lekarze zapisują to z jaka firma maja podpisana umowę, nie koniecznie sa to najlepsze leki czy najtańsze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kamilka81 pisze:
Oj żeby to było takie proste, ja to czasem wole wziąć coś z polecenia niż słuchać się lekarza, oni nie są nie omylni. Wiadomo można zapytać, ale często jest tak, że lekarze zapisują to z jaka firma maja podpisana umowę, nie koniecznie sa to najlepsze leki czy najtańsze

ale tutaj rozmawiamy o witaminach - firmę sobie możesz sama wybrać, tylko trzymaj się zaleceń odnośnie czasu kiedy masz brać i na pewno będzie ok :)

ja najpierw brałam jedne, ale mnie po nich mdliło, więc przerzuciłam się na inne i te mi pasowały, więc brałam je do końca ciąży :)
a brałam ten Prenatal, bo był stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi dostępnymi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kamilka81 pisze:

dokłAdnie tak jesli chodzi o przedstawicieli handlowych, którzy organizują różne nagrody dla lekarzy przepisujących ich leki to znam bardzo dobrze ten przypadek bo mój kuzyn jest przedstawicielem jednej z firm farmaceutycznych i organizuje dla lekarzy co jakiś czas wystawny obiad, rozdaje im gratisy (ostatnio jednym z mniejszych był pendrive) więc też różnie bywa ... albo pójść do kilku i porównać co mówili :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja obecnie zakupiłam Ladeevit, poleciła mi go koleżanka, ale oczywiście zapytałam tez lekarza, nie miał żadnych przeciw wskazań więc zobaczymy:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a przy karmieniu piersią bierze się te same czy inne leki?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chyba tak, moja koleżanka bierze właśnie ten ladeeVIt teraz podczas karmienia i zażywała go wcześniej już w czasie ciąży

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to chociaż tyle dobrego... a może się tak zdarzyć że dzidziusiowi będzie zle przy tych witaminkach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A potrzebne Ci w ogóle sztuczne witaminy przy karmieniu? Masz niedobory jakieś? Może wystarczy dobra dieta?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nie nie, ja tylko zgłębiam temat...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

vivianka pisze:
to chociaż tyle dobrego... a może się tak zdarzyć że dzidziusiowi będzie zle przy tych witaminkach

Dobre pytanie, sama się nie orjentuje, ale kto wie

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]