Dzisiaj jest pn gru 11, 2017 1:10 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Macie jakiś sprawdzony lek, który poprawi pracę jelit ?

Offline Wyświetl profil  

błonnik?

Offline Wyświetl profil  

Koleżanka podpowiedziała mi żeby kupić <reklama/lady_in_red>. Spróbowała i mi pomógł więc dziele się jaki ktoś miał problemy z jelitami.

Offline Wyświetl profil  

Ja bym uważała z lekami, szczególnie, jeśli jesteś w ciąży. Najlepiej byłoby zwiększyć podaż błonnika i generalnie przestawić się na dietę lekkostrawną. To powinno pomóc na zaparcia, które są przyczyną hemoroidów. Musisz na to uważać, bo często pojawiają się podczas ciąży, chociaż można zminimalizować ryzyko ich wystąpienia właśnie dzięki diecie odpowiednio dobranej. Możesz sobie o tym poczytać na <ciach!> tam jest specjalny dział na ten temat.

Offline Wyświetl profil  

mi bardzo pomaga probiotyk <spam>, i to przy zaparciach jak i rozwolnieniach.. Przestrzegam przed suplementami diety, mogą znajdować sie w nich niebezpieczne substancje, bo nie są one pod stałą kontrola i nie wiesz co w danej partii może się znaleźć.. Jak już brać to bezpiecznie, <spam> posiada rejestracje leku.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Zdecydowanie błonnik (można pod różną postacią). Także moim zdaniem, to najlepszy sposób. Oprócz tego dużo wody, owoców i suszone śliwki. Najpierw zastosowałabym to, a dopiero później zdecydowałabym się na jakieś lekarstwa.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja też się zgadzam, że naturalny błonnik jest bardzo ważny - z tego co wiem to laximama ma w swoim składzie właśnie takowy. Ponadto działa bardzo łagodnie i jest skierowany do kobiet w ciąży

Offline Wyświetl profil  

i ma formę smacznego kisielu :) Co akurat w ciąży jest bardzo fajne, bo nie z każdym smakiem i formą błonnika potrafimy sobie poradzić (if you know what I mean 8) )

Offline Wyświetl profil  

U mnie sprawdza się siemię lniane na bolący żołądek, od czasu do czasu zażywam tez probiotyk Lakcid, świetnie działa przy zaparciach jak i biegunkach-wspomaga prace jelit. Ale jeśli boli Cie od dłuższego czasu, moim zdaniem warto pojsc do lekarza..

Offline Wyświetl profil  

Siemię jest dobre na zaparcia, razem z dicopegiem i odpowiednim żywieniem potrafi czynić cuda. Pije je czasem teraz kiedy mam problem.

Offline Wyświetl profil  

Ja polecam na zaparcia <reklama> To lek na plus ponieważ wystarczy go z wodą rozrobić i po sprawie. A w innych przypadkach są nieprzyjemne czopki... Jesteśmy już dorośli nie mamy ochoty sobie coś "wciskać"

Offline Wyświetl profil  

Również miewałam zaparcia po porodzie. Ogólnie starałam się to nieco naprawić dietą ale jednak nie było to wystarczające.Co mnie wkurzało to zaparcia i potem jak wzięlam leki to natychmiast biegunki.... I tak w kółko. Bałam się ,że mi się jakieś hemoroidy zrobią ....

Pomogła mieszanka ziołowa ... ( zawieera w składzie między innymi babkę i siemie lniane i inne zioła). Polecila mi ją moja trenerka na siłowni , która również stosuje. Błonnik ogólnie nie był taki tani ale okazał sie niesamowicie wydajny w moim przypadku. Wystarczył mi na ponad dwa miesiące Zamówiłam sobie drugie opakowanie bo jednak nie mam ochoty wracać do tego co było na początku.

Offline Wyświetl profil  

błonnik to podstawa, ja ze swojej strony dodałabym do tego ostryż długi - czyli kurkumę, która jest składnikiem bardzo wielu ziołowych preparatów na trawienie

Offline Wyświetl profil  

ja bralam ...ale to po konsultacji z lekarzem.. pilam tez napar z siemia lnianego ale smak mnie odrzucal

Offline Wyświetl profil  

Lek w ciąży to raczej nic dobrego. Zaleca się własnie nie stosować żadnych leków, jeszcze to tych, których nie konsultowało się z lekarzem. Ja bym nie ryzykowała. Wiele leków czy nawet suplementów nie jest wskazanych dla kobiet w ciąży. Na problemy żołądkowe w czasie ciąży czy po ciąży zaleca się raczej suplementację naturalną. Jestem w ciąży i byłam 2 tygodnie temu u dietetyka bo miałam podobne problemy. Zalecił odpowiednią dietę i właśnie suplementacje naturalną, no szczególnie w ciąży to podstawa. 2 tygodnie odżywiam się według zaleceń i czuję się lepiej. Sprawdź sobie czy Projekt Zdrowie jest u Ciebie w mieście, bo to chyba sieć jest i mają kilka czy kilkanaście punktów, tak jakoś Pani na recepcji mówiła bo to coś nowego w Wadowicach jest - tam mieszkam i w tamtym punkcie byłam. Zawsze w takich sytuacjach lepiej jest poradzić się lekarza, specjalistów niż łykać coś bez żadnej konsultacji. Ciąża to sprawa zbyt poważna na taką samowolkę moim zdaniem. Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]