Dzisiaj jest pt lip 21, 2017 6:42 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Być może temat już istnieje, przekopałam tylko parę stron- jeśli tak, proszę zamknąć.

Jak radziłyście sobie, drogie alergiczki - w ciąży ?Jestem uczulona na wiele grup , ale już nawet tego nie zauważam, jednak alergia na pyłki jest tak ostra, że nie wyobrażam sobie jej nie leczyć- oprócz ciągłego kataru,kichania, mam opuchnięty, swędzący przełyk, gardło, duszę się, spuchnięta twarz, ledwo widzę na oczy... lekarka mi powiedziała, że amertil, który biorę od końca lutego do lipca- jest zabroniony w ciąży, telfast również (chociaż telfast i tak nie działa od pewnego czasu). Mogę tylko wziewny na duszności zostawić.
Żadne inne leki,oprócz amertilu, nie działają już od lat....żadne aerozole do nosa nie rozwiązują sprawy- bo chodzi tu o reakcję całego organizmu, nie tylko o katar..

Co się przepisuje kobiecie w takim wypadku ?? Niestety nie ma u nas alergologa, ani państwowo ani prywatnie, będzie problem jeśli chodzi o bycie pod jego opieką. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

queen ja jestem alergiczką od urodzenia...
Teraz w czasie ciąży jestem pod stałą jego kontrolą.
Mam mniej więcej podobnie jak Ty uczulenie na pyłki (kicham,łzawią mi oczy i mam zazwyczaj katar sienny wtedy),roztocza,odchoty roztoczy,ATP (choroba skóry na dłoniach-uczulenie na detergenty,woda kranowa...) chyba wszystko...
Mi alergia się nasiliła w czasie ciąży... bardziej się drapię niż przed ciążą.Nie wolno mi jeść Rupafin tabletek na złagodzenie objawów,tylko mogę smarować się maściami jak przed ciążą i moczyć skórę w Balneum czy Oilatum... Tylko że w ciąży długich kąpieli nie można brać więc nalewam sobie wodę do miski i moczę dłonie.Jest ciut lepiej ale nie takie postępy jak po tabletkach.
Lekarz mi powiedział że tabletek nie mogę teraz żadnych jeść na moje dolegliwości.
Katar dla mnie na wiosnę to koszmar i muszę go przeczekać...Tak powiedział mi alergolog.

Lekarz powiedział że w miarę rozwoju ciąży objawy mogą słabnąć więc mam czekać spokojnie,nie wszystko stracone.W taki razie czekam co będzie na wiosnę...
A skąd jesteś? U nas w Cieszynie w woj.śląskim jest bardzo dobry alergolog.

Mariusz :D 7:30, 3310g i 52 cm :D
Obrazek

Mikołaj [*] 15.06.2016 (7tc) :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Hmm, na początek kwietnia planuję bardzo poważny konkurs pianistyczny zaliczyć, muszę poszukać lekarze, który mi COŚ poleci . :shock: Nawet- jak najmniej szkodliwego...

Offline Wyświetl profil  

Mi trafiło się dobrze na lekarza który wyleczył mnie z alergii dał dobre leki i po sprawie. Dobry lekarz to podstawa i tyle.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]  Moderator: Moderatorzy

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]