Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 6:21 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Kochani Rodzice!!!
Jestem mamą 17-miesięcznej Gabrysi.Moja córeczka w zasadzie od urodzenia miała objawy azs,niestety dopiero w wieku 7 miesięcy dermatolog postawił diagnozę;-( leczenie małej polegało od początku na kąpielach w Oilatum,smarowaniu maścią natłuszczającą robioną na receptę oraz maścią ze sterydami przy silnych zmianach,a także Elidel, elobase. Ponieważ leczenie dermatologa polegało wyłącznie na wypisaniu recept,a nie rozmowie,poszłam z córką do alergologa. Dostałyśmy syrop ketotifen i krople zyrtec.Po podaniu leków doustnych nastąpiła zmiana,ale tuż przed Bożym Narodzeniem mała dostała takiego nasilenia,że jej buzia (bo największym problemem jest buzia) wyglądała jak poparzona,a pediatra na jej widok mało nie zemdlał. Zapomniałam dodać,że po niespełna pół roku stosowania elidelu i innych maści i kremów natłuszczających (a wypróbowałam juz chyba wszystkie), skóra córeczki przestała na nie reagować i było już tylko gorzej;-(na dodatek po maściach sterydowych Gabi ciągle łapała infekcje. w końcu na początku roku poszłam z nia do homeopaty w Poznaniu. Po 1,5-godzinnym wywiadzie,Pani homeopata kazała odstawić maści cynkowe i sterydowe i dostałyśmy kropelki doustne. Po 2 dniach od podania nastąpiła niesamowita zmiana.Ale też wskutek podania leku,na ciałku pojawiła się wysypka. Dowiedziałam się,że lek homeopatyczna działa od wenątrz,najpierw wyrzuca wszystko na wierzch,by potem zaczęło się poprawiać. Może ktoś z Was również leczy dziecko z azs homeopatią?Jestem ciekwa,co o tym sądzicie i czy to pomaga.Mam prośbę kochani Rodzice.Karmię córkę piersią,ale jest niwiele produktów,które może jeść.Proszę napiszcie mi,co jedzą Wasze dzieci,może prześlecie jakieś przepisy.Ja już nie mam pomysłów na posiłki dla niej,a serce mi pęka jak zabiera komuś czekoladę,którą oczywiście jej zabieram,albo jogurt. Proszę,napiszcie również,co prócz jedzenia uczula Wasze dzieci,może Gabrysię uczula coś o czym nie mam pojęcia.Ratujcie!!!Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nie miałam niestety żadnych doświadczeń z homeopatią u azs. A może pora skończyć z cycusiem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesć a jak nazywaja sie te kropelki??
Jagbys miała ochote to zapraszam na forum
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=8380
Mój synek ma skaze białkowa i jestem juz 3 miesiace na djecie. Lekarka tez przepisała masć ze sterydami ale jej nie wykupiłam uważam ze jest za mały na stosowaniejej. Uzywamy maśi natłuszczajacych i robiona w aptece a i odkryłam ze maśc z witamina a jest bardzo dobra.
A czy podajesz swijemu dziecku jakiś mleko oprócz cycka??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

odstawienie od piersi jest niemożliwe,ponieważ mała nie może żadnego mleka prócz nutramigen. kto z Was miał z nim doczynienia,ten wie dlaczego;-) w każdym razie nie chciała go pić. Zresztą każdy z lekarzy mówił mi,żebym nadal ją karmiła. Kropelki od homeopaty nazywają się medorinum, były specjalnie dobierane do mojej małej. ja również smaruję córkę robioną maścią z witamina A,ale niewiele pomaga,mimo że smaruję ją 2 razy dziennie.Skóra nadal jest sucha i swędzi. A czym smarujecie buzię dzieci przed spacerem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

My używamy kremu bambino ochronnego, nic sie nie dzieje. A ze sterydami słyszałam też że nie jest to najlepsze wyjście, mogą zostawać paskudne przebarwienia na skórze. Poza tym jest to takie wg mnie hamowanie objawów a nie likwidowanie przyczyn, owszem trzeba natłuszczać skórkę i uważać na nią ale maść ze sterydami działa zbyt silnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A co do diety to najgorzej zorganizować jakieś fajne śniadanko i kolacje- (mały jest uczulony na białko mleka i cytrusy)- zostają dżemy, jajka, wędlina, pasztet, jakieś pasty np. z kurczaka, ryby, jajeczna z dodatkiem warzyw.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moja Gabi po sterydach chorowała od połowy września do końca roku praktycznie bez przerwy.Co ją podleczyłam to zaczynało się od nowa. Poza tym pomagały tylko wtedy,gdy nimi smarowałam mała.Po odstawieniu wszystko wracało;-( w tej chwili zmiany ma na policzkach,brodzie,pod oczami,wygląda jakby miała rany po poparzeniu. Pęka mi serce jak na nią patrzę;-(i to ciągłe drapanie...kupiłam jej dziś żel do mycia Lipikar,jutro dostanę emulsję do ciała,może to lepiej zadziała niż Oilatum.Do buzi kupiłam dermobase.Co sądzicie o tej maści?pomaga?
jeśli chodzi o przepisy,to na jakimś forum polecano stronę http://www.wyprawka.pl/alergie/ .Są tam dosyć fajne przepisy.
niestety moją mała tak wszystko uczula (nawet zwykły lizak),że dopasowanie jej jedzenia jest potwornie trudne. najbardziej lubi kaszki,ale odstawiłam je,bo kupowałam je te do robienia na wodzoe,a one zawieraja białko mleka krowiego.Na nutramigenie nie szło zrobić kaszki,bo był nie do przełknięcia. teraz dostaje chlebek z wędlinka albo drzemem.A tak bym chciała dać jej danonka...A z którymi poartiami ciała największe problemy mają Wasze dzieci?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja używam do kompieli oilantum a do smarowania mam balsamBalneum i masćrobiona w aptece z hydrocorhisonem a na spacery uzywam maści z itamina A. Mi lekarka przepisała mleko bebilon pepty2 mały nawet je wypił ale i tak cały czas jest na cycku.
ostatnio jagorzej go wysypało na lpecach walczyliśmy z wysypka prawie 3 tygodnie ale juz widac ze ładnie schodzi ma tylko kilka plamek małych.Jak mu na buzi jakies krostki wyskaocza to smaruje je kilka razy dziennie i szybka schodza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

my największy problem mamy z buzią.Nic juz nie pomaga,ani elidel ani triderm.miała mała plamkę na prawym policzku,potem wyszło jej nad i pod usteczkami, a od 2 miesięcy ma rozlane na policzkach.Wygląda fatalnie;-( do tego wysypka na całym ciałku i straszne swędzenie.Jeszcze nigdy tak nie miała. W środę mamy kontrolę u homeopaty.Może w końcu dowiem się coś więcej. Na domiar złego dziś zaczęło jej lecieć z noska...Nie pamiętam,kiedy ostatnio się wyspałam...Zniosę wszystko,byleby małej pomogło.Miłej niedzieli!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niulka2 czy dermatolog zlecal badania krwi pod kątem alergi? Może Twoją Gabrysie uczula także gluten, skoro po odstawieniu produktow mlecznych nie ma efektu, może to jakas wziewna alergia...Bardzo fajnym produktem dla malych alergikow jest Sinlac z ńestle ,a do tego smaczny! Podkarmialam nim swoją córeczke,może on też być bazą do innych posiłków. Bardzo Ci współczuje i życze aby było już tylko lepiej :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Gabrysia we wrześniu miała robione badania z krwi,które wykazały uczulenie na kota, orzechy ziemne i pyłek brzozy.Na gluten robiłam jej sama przed świętami i wszystko jest ok. Sama już nie wiem,co to może być. A im więcej czytam,co uczula,tym bardziej to wszystko mnie przeraża;-( mam nadzieję,że szybko z tego wyrośnie :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niulka2 jeśli chodzi AZS to moje dziecko na szczęście jakos z tego wyszło. Nie miał alergii pokarmowej ale niestety chemia :( Wiec po dzis dzień piorę wszystkie jego rzeczy "bliskie ciału" w proszkach lovela i jelp bez płynów do płukania. Pomaga choc na zime skóra troszke sie pogarsza, wtedy smaruję go maścią cholesterolową. Jest robiona na receptę koszt niewielki i na prawde polecam bo łagodzi swędzenie i ładnie natłuszcza. Ta maść przepisana została Kasjanowi w wieku 3 m-cy przez pediatrę-alergolog i jej zalecenie to jak najdłużej karmić piersią :) Karmiłam rok i 9 m-cy. W internecie jest bardzo duzo przepisów. W wyszukiwarce google wpisz: AZS PRZEPISY .Pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
All Mighty Admin
Awatar użytkownika

Warto zapoznać się z tym artukułem:
AZS - Atopowe zapalenie skóry

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój Adaś był w podobnym stanie 2 miesiące temu. Ręce mi opadały.
Pomógł Elidel i mleczko Babilon pepti. Na szczęście.
Korzystałam wcześniej z metod medycyny naturalnej, homeopatycznej. Była poprawa, ale dopiero Elidel załatwił sprawę.
Badałam małego takim aparatem, który nazywa się BICOM. Dzięki niemu dowiedziałam się, co muszę wyeliminować ze swojej diety. Tym aparatem można też odczulać. Ale nie wiem na ile jest to miarodajne. Jaa odczulałam mleko.i Adaś jest niby odczulony - aparat nie wykazuje alergii - ale mleka pić nie mogę bo go wysypuje mimo wszystko, więc sama nie wiem. Interes jest dość kosztowny. Wiem że matka dałaby każde pieniądze za zdrowie maluszka, ale czasami zastanawiam się, czy nie wyrzuciliśmy pieniędzy w błoto.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam dwóch synów i obydwaj maja alergię pokarmową.
Również odczulam swoje dzieci za pomocą biorezonansu magnetycznego, który u ciebie Dor nazywa sie BICOM. U mnie nazywa się to Instytut Medycyny Holistycznej.
Jeźdzę tam już ponad 2 lata i bardzo pomogło to mojemu starszemu synowi.
Był już w fatalnym stanie , w Warszawie nie było chyba alergologa u którego bym nie była dopiero to pomogło bardzo.
U młodszego na razie wyszło że jest uczulony na laktozę i roztocze.
Odczulił mi go i jest wszystko w porządku.
Dor co do mleko krowiego to wiem że nie można dawać z kartonu tylko trzeba przegotować , u mojego starszego syna sie to sprawdza.
U mnie aż tak drogie te odczulanie nie jest.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam ....u nas tez juz ręce opadają....stosujemy wszystko...od wczoraj Elidel (chociaz wiem ze to dla dzieci od 2 roku zycia)

Jas jest na nutramigenie tylko i nie widac poprawy (wrecz odwrotnie) ja przypuszczam ze to nie jest alergia pokarmowa tylko zewnętrzna...ale na co???

proszę podajcie mi namiary na jakiegos dobrego alergologa w warszawie....zamierzam tez skorzystac z biorezonansu( poproszę tez o namiary)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Polecam Ci bardzo Instytut Medycyny Holistycznej Vega Medica w Warszawie na ul. Szymczaka 5
Tel. 22 6321514
Ja jeżdzę tam od ponad 2 lat i jestem bardzo zadowolona.
Najpierw jeżdziłam ze starszym synem , a teraz niestety muszę jeżdzić i z młodszym.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

juz sie umówiłam do dr szymańskiego.... :D na 27 sierpnia

czego mam się spodziewać na tej pierwszej wizycie u niego???
jak mam sie tam przygotowac?
czy od razu będzie robiony ten biorezonans??

jaki jest koszt takiego "zabiegu" i wizyty?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też jestem zapisana do doktora Szymańskiego.
Bardzo fajny i miły doktorek tylko ostatnio bardzo zabiegany.
Na pierwszą wizytę weź ze sobą książeczka zdrowia dziecka.
Przeprowadzi z tobą ogólny wywiad o dziecku. Jakie objawy ma , po czym go szczególnie wysypuje.
Czasami na pierwszej wizycie już odczula.
Proponuje Ci przygotować na pierwszą wizytę ok. 140 zł, bo 70 zł kosztowała wizyta podstawowa za którą płacisz tylko raz. Czyli jak idziesz na następną wizytę to płacisz już tylko za odczulanie. I jak go odczuli to jeszcze dochodzi jakiś koszt odczulania.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny mam pytanko;otoz moj maly ma alergie na nabial w kazdym badz razie karmiac go piersia(bylam na diecie)ale niestety pokarmu bylo coraz mniej maly nie dojadal,wiec pani doktor kazala mi go dokarmiac mlekiem bebilon ha1 i od jakis 2 tyg jest na butli,wiec myslalam ze jak zaczne podawac mu butle to buzke bedzie mialladniutka ale,,,,, niestety buzia wyglada tak"na lewym i prawym policzku blizej uszka jest plamka nie wielka ale szorstka iwyglada tak jakby mu sie skorka luszczyla ,druga taka plamke znalazlam na skroni tez mala ale szorstka i luszczaca sie,reszta twarzy jest ok tzn nie ma plam luszczacych ale jest skora bardzo sucha dlatego mam pytanie czy to moze byc AZS jesli mozecie to napiszcie czym to sie objawia.Jestem troszke zalaman bo jesdnak po odstawieniu cyca dostaje tylko butle wiec sadzilam ze buziunie bedzie miala super aha jeszcze jedno otoz lekarz nam wypisal masc robiona i ona zawiera mala ilosc sterydow i jak go nia smarowalam to przechodzilo ale za jakis czas spowrotem sie pojawialo jeszcze jak mozecie to napiszcie jaki krem do twarzy jest najlepszy no i tyle czekam z niecierpliwoscia na odp i dzieki za nia pa pozdrawiamy :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]