Dzisiaj jest sob gru 15, 2018 12:35 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam córka od 3 dni gorączkuje ale tylko na wieczór
zazwyczaj zaczyna się jak jest zmęczona temp podnosi się jej i zaczyna cieżko łykac ślinę jak by miała katar ale nie leciało nosem tylko wszystko gardłem i pokasłuje
jak popłacze to coś z tego nosa poleci wtedy

lekarz kazał czekac jeszcze z 2 dni i kupić antybiotyk

po za tym córka odmawia jedzenia , duzo pije zachowanie ma normalne do momentu skoku temperatury -wtedy już jest lament i płacz
wszystko na nie itd

podanie syropu zawsze kończy się jakąś atrakcją np nie chce całej dawki
albo zwymiotuje
czopek po kilku s juz jest w pieluszce nic kompletnie nie da sie jej podać

miał ktoś tak kiedyś że gorączka pojawiała się tylko w momencie kiedy dziecko chciało iść spać (drzemka lub na noc) i tak samo inne objawy kaszel i katar ?

kiedy córka jest aktywna temp 36,6 książkowo zero objawów choroby

zastanawiam się czy to normalne , Julka bardzo mało mi chorowała i nie mam doświadczenia , zawsze jak była gorączka to trwała od dawki syropu do dawki syropu czyli pojawiała się co 6-8 godz jak lek już przestawał działać i trwało to krótki czas
ale objawy chorobowe typu kaszel czy katar były cały dzień a teraz nic tylko w momencie jak córka np chce iść spać po południu lub na noc podczas gorączki a jak jej spadnie temp zero objawów

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Lekarz jakos określił tą sytuację?

Wiesz, u nas kiedyś była taka temperatura bez objawów innych. Trzy dni trwała i przeszła i za 2 dni znowu była chyba jeszcze raz. Lekarz mówił że dziecko zwalczyło infekcję .
Do jedzenia bym nie zmuszała. Niech dużo pije.
Syrop moze dawaj po troszku do buziaka strzykawką . U nas dobre efekty dają zimne okłady na czoło .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie nie działa , jak widzi strzykawkę to za nic w świecie sobie nie da jej wcisnąć , po za tym wypluje nawet jak mi się uda to samo z łyżeczką , dziś pokazałam jej czekoladkę i chciałam ją przekupić za łyżkę syropu i nie dała się
dałam kawalek czekoladki do syropu i tak wypiła syrop zta czekoladą ale jak poczuła smak to mi ten kawałek czekoladki oddała

Lekarz powiedział , że nic nie widzi i nie słyszy wiec mam czekać jeszcze 2 dni , jesli będzie nadal gorączkować to mam podać antybiotyk

ona jest chora jak ma ok 38 st temp wtedy ma katar taki dziwny nie leci jej ale słychac i przełyka jak by spływał i kaszel
jak nie ma temp to dziecko zdrowe

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmmm skoro tylko w czasie snu sie pojawia, to moze cos z lozkiem? nie zmienilas proszku do prania, plynu do plukania? nie pojawil sie tam gdzies grzyb w okolicy lozka? nie ma nowej poduszki czy koldry? materac jest czysty? jakies inne zrodlo alergenow?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

No jak spływa i kaszel jest (mokry) to od tego spływającego. Dziwię się ze lekarz nie chce dziecka za 2 dni zobaczyć tylko antybiotyk wczesniej już zleca :roll: .
Jaki kolor ma ten katar jak już się wydostaje z noska?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kolor przeźroczysty
ona tak ma nawet w aucie jak zaśnie , jak mi już odlatuje do spania to ją łapie
albo jak widzę ze zmęczona to już cieplejsza

lekarz niby przepisał jej jakiś słaby antybiotyk po za tym ponad 3 doby gorączka kazał czekać 2 dni więc 5 dni

nie wiem co to może być
alergicznie na pewno nie
a może być np coś z moczem ? ale chyba wtedy nie byłoby kaszlu i kataru

w buźce nie widzę żadnych miejsc gdzie mogłyby zeby wyjsć

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

edytować juz nie mogę

córka od wczoraj wieczór nie ma temp powyżej 37
kaszelek ma momentami taki suchy i ten katar w gardełku ma ale tylko w nocy nasivin jej wkropiłam i dzis śpi jak aniołek tylko od czasu do czasu zakaszle

antybiotyku nie wykupiłam , podaję jej lipomal 2x dziennie
tak z 2 dni jeszcze na tym lipomalu jak nie bedzie poprawy to do lekarza znowu

tylko dziwi mnie to ze ona w dzień od rana do wieczora jest zdrowa jak ryba no raz na kilka godz gdzieś zakaszle

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Justyna może cos sie z tego wykluje. Moja miała 5 dni temperature i też tylko w nocy, potem doszedł kaszel suchy a potem już katar. Skończyło sie antybiotykiem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziecko mi wyzdrowiało i Chwała Bogu !

zasypia już bez tych duszności , kaszlu itd czasem gdzieś jeszcze kaszlnie na sucho ale katar nocny poszedł sobie i temp tez sobie poszła i dobrze bo padam już z zmęczenia tym nocnym wartom , uspokajaniem itd

syropek pije chętnie kurdę ten lipomal jej smakuje
ale mam 2 łyżeczki jedną trzyma mała a ja z drugiej leję jej po troszeczkę i tak to pali się do syropu i dokładkę chce

tak że nie wiem co to było ale ważne że dziecko ma się lepiej

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]