Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 2:19 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Sa te dodatkowe szcepienia , napiszcze co sadzicie na ten temat. Na co warto szcepic a na co nie ??
Bo to drogie szce penia.

Offline Wyświetl profil  

Dobre Serce
Dobre Serce

miluchna pisze:
Sa te dodatkowe szcepienia , napiszcze co sadzicie na ten temat. Na co warto szcepic a na co nie ??
Bo to drogie szce penia.

Ja szczepię. Wolę wydać kasę i zaszczepić niż później żałować. Chociaż przeciwników szczepień dodatkowych nie brakuje. Zresztą tych obowiązkowych też.
Ale akurat ja jestem za szczepieniami. Może nie spowodują one że dziecko nigdy na te choroby nie zachoruje, ale za to łagodniejszy przebieg będą miały.
Przykładowo mogę mogę opowiedzieć jak synek w szpitalu się zaraził rotawirusem i na szczęscie był szczepiony bo sobie tylko dwa razy rzygnął a potem mnie zaraził to cały dzień umierałam, później męża złapało i też się nacierpniał, a córeczka - wtedy 3 miesiące miala i już była po szczepieniu na rota i nic zupełnie jej nie było. U znajomych podobnie było - wszyscy w rodzinie sie nachorowali a ich szczepiona córeczka zupełnie nic. U mojego wujka podobna sytuacja - takich przykładów mogę mnożyć. Także ja jestem za szczepieniami.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

A jakie szcepionki by Pani polecała?? Bo jest ich duzo a na wszytkie mnie nie stac !! Mozna cos sobie podarowac by mala zaszczepic.
Prosze napisac w co Warto zainwestowac i ile taka szcepionka kosztuje . Wiem ze jest bardzo droga ale po taki PAni poscie bede odkładała

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

miluchna pisze:
A jakie szcepionki by Pani polecała?? Bo jest ich duzo a na wszytkie mnie nie stac !! Mozna cos sobie podarowac by mala zaszczepic.
Prosze napisac w co Warto zainwestowac i ile taka szcepionka kosztuje . Wiem ze jest bardzo droga ale po taki PAni poscie bede odkładała

"Pani" ja się zastrzelę. :lol:
A co do szczepionek to zupełnie nie wiem co doradzić. W tej kwestii najlepiej porozmawiać z pediatrą.
prawda jest taka że niestety te szczepionki są drogie i jak kogos stac to szczepi, a jak nie to nie.
My mimo niespecjalnie rewelacyjnych zarobków mamy dodatkowe becokowe od firmy z tyt. urodzenia dziecka i to zainwestowaliśmy w szczepienia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

miluchna nasz pediatra odradził szczepienie na rota ( to ktore koleżanka wyżej zachwala) i dobrze zrobiłam pierwszego rota córka złapała niedawno i skonczyło sie na biegunce a jak była mała wszyscy chorowaliśmy a ona nie. zalecił nam szczepienie na pneumokoki ale ze względu na to ze starsza córka chodziła do przedszkola na meningokoki powiedział zeby szczepic po 2 urodzinach ale ze względu na to ze starsza córka nie szczepiona ani na rota ani na pneumokoki ani na meningokoki to sobie odpuściliśmy jedynie te pneumokoki zaszczepiliśmy. mówił też ze jesli dziecię małe nie ma kontaktu z dziecmi przedszkolnymi to najlepiej na pneumo szczepic wtedy gdy juz jedna dawka jest wymagana .
to jest trochę takie nakrecanie się z tymi szczepieniami.

w szczepionce na rota jest kilka wirusów a wywołuje rota kilkadziesiąt wiec to mówi samo za siebie jak dla mnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

A co sadzicie o ospie wietrznej ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja julkę szczepiłam na rota wirusy u mnie cena za dwie dawki wyniosła 600zł. też nie jestem osobą majętną ale przeznaczyliśmy na to kasę z becikowego.
co do pneumo i meningokoków nam pediatra powiedział żeby zaszczepić dziecko gdy pójdzie do przedszkola wtedy będzie miało więcej kontaktu z bakteriami i będzie ta ochrona więc czekamy.
co do ospy- też się zastanawiam i ciekawi mnie co o tym sądzicie. kurczę przecież my wszystkie to przeszłyśmy i dało się wysiedzieć w domu te kilka tyg i nie było źle a jeśli się ospę złapie w wieku dziecięcym to żadnych problemów po tym nie ma.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Aga&Julcia pisze:
co do ospy- też się zastanawiam i ciekawi mnie co o tym sądzicie. kurczę przecież my wszystkie to przeszłyśmy i dało się wysiedzieć w domu te kilka tyg i nie było źle a jeśli się ospę złapie w wieku dziecięcym to żadnych problemów po tym nie ma.

no właśnie to tak nie zawsze dobrze jest. mojej koleżanki córa nieszczepiona w młodym wieku - 3 lat przechodziła ospę i od tej pory ma problemy z uszkiem - ma niewielki niedosłuch. I od razu uprzedzę że to nie migdały, bo przerostu nie ma, a lekarze zgodnie twierdzą że to może być powikłanie właśnie po ospie.
Fakt że może takie rzeczy zdarzaja się sporadycznie, ale jednak się zdarzają.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Jeśli dziecko jest zdrowe, rozwija sie prawidłowo, to nie ma co panikować z szczepieniami.Jak pójdzie do przedszkola można to przemyśleć.

Na rota nie szczepiłam większość dzieci wypluwa te 300 zł (jest to szczepionka doustna) no i mamcia dobrze pisze rota tak jak grypa ulega zmianie.
Na ospę nie szczepiłam.
Na meningokoki (8 miesięcy), na pneumo (14 miesięcy) szczepiłam bo były wskazania tak bym pewnie poczekała aż skończy 2 latka bo wymagana jest jedna dawka.

Jest kilka tematów na forum na temat poszczególnych szczepień, dziś już za późno by szukać.

Offline Wyświetl profil  

Ja uważam że powinno się dzieci szczepić lepiej zabezpieczyć je przed różnymi ciężkimi chorobami

Offline Wyświetl profil  

dzieciaki miały wszystkie obowiązkowe szczepienia i będą miały nadal

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]