Dzisiaj jest sob gru 15, 2018 12:51 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zielona kupka
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Pomocy.
od kilku dni mój mały robi dużo(5, 6) kup.niektóre są jak plastelina inne o konsystencji zmiksowanego jabłka, ale to co mnie martwi to fakt,ze śmierdza zgnitym jajkiem, zielonkawe ( to moze od jabłka) czasami widoczny śluz-co to moze oznaczać???
dodadtkowo dziś pojawio się odparzenie na siusiaku i jąderkach-z czerwonymi krostkami-napewno małego piecze.Myśle ze to od tych kup-podraznienie.
mały zjadł gruszke-po długiej przerwie,ale kiedys jadl i nic mu nie było. pozatym dałam mu do picia kompot z czerwonych porzeczek,własnej roboty, myślicie ze to od tego??
dzis zjadl tez jogurt naturalny i momentalnie zrobił kupę.
wiem ze kaszki na mleku odpadają bo wyskakuje mu uczulenie,po jogurciku waniliowym też.
chciałabym jakoś urozmaicić diete ale juz niewiem czym-karmie piersią
prosze o pomoc,kazda rada jest wazna

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może to wskazywac na rotawirusa, czyli tzw jelitówkę, bądz alergie pokarmową. Nie napisałas ile twoje dzieciatko ma.
Podaj dziecku jakiś probiotyk np Dicoflor, Bjogaja, ja podaje Dicoflor, jest dość drogi ale działa. Jąderka napewno odparzł sobie od kupki. Smaruj kremem na odparzenia, sudokrem, nivea albo .bepanthen, poprostu krem zawierajacy tlenek cynku, ktory wspomaga leczenie odparzen. Ważne zeby pupa i jąderka były jak najczesciej wietrzone, co przyspieszy gojenie sie ranek.

Tak pomyslałam o rotawirusie, bo u nas jak mała miała 2 razy to miała boegunkę to raz a dwa robiła kupke zaraz po jedzeni, cokolwiek by nie zjadła to kupka.

Mozesz podac kisiel z jabłkiem i surowego banana, bo on zbija kupke też.
Zadnych soków owocowych, ewentualnie pieczone jabłko, ale jesli to rota karm normlanie, tylko wyłacz z diety na ten czas soki i świerze owoce.

No i oczywiscie dawaj duzo pić i obserwuj. Dobrze by było oczywiscie jakbys poszła z maluchem do lekarza.

Pozdrawiam i życzę zdrówka dla maluszka

Ostatnio zmieniony wt gru 20, 2011 9:19 pm przez malgora83, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

mały 28 bedzie mial 9 miesięcy,niestety zauwazyłam ze po bananie ma krosteczki.jutro wybieram sie z nim do pediatry

Ostatnio zmieniony wt gru 20, 2011 9:21 pm przez kdedo20, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

z takim maluchem najlepiej do lekarza.
Czy dolega mu cos jeszcze prócz biegunki?? Goraczka, osłabienie, marudny moze jest?? Jak jego uzebienie? Bo zabkowanie takze mogło wywołac bioegunkę. Moja miała 3 dni jak sie trójki wyrzynały.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kdedo jako matka dziecka, które miało skazę białkową piszę Ci, że Twoje dziecko ma po prostu uczulenie na mleko krowie. Skoro wiesz, że uczulają go kaszki na mleku, jogurcik waniliowy, to po co dajesz mu jogurt naturalny?? Dokładnie takie kupy są przy skazie: zielone, śmierdzące, paćkowate lub nie. Ale śmierdzące jak cholera. Moim zdaniem jak masz dobrego pediatre to idź do niego i powiedz mu dokładnie to co napisałaś tutaj. Może skierować Cię do alergologa. Powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

mały ma juz 6 ząbków.2 na dole i 4 na górze,ale to juz od prawie 2 miesięcy,chyba ze ida mu kolejne,pozatym nie goraczkuje je normalnie.
iza30k dziekuje ,tak myślałam,a ten jogurt podałam dla sprawdzenia moich domysłów, jako dziecko miałam skazę białkową i wiem ze to zwiększa prawdopodobieństwo u mojego dziecka.jak ma wygladac dieta takiego szkraba.kiedy mozna wprowadzic nabiał.czy to mija. jak to wygladalo w przypadku twoich dzieci

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u nas skaza wyszła jak skończył miesiąc. Właściwie do roku czasu był na preparacie mlekozastępczym i unikaliśmy nabiału. Robiłam parę prób - tzw prowokacji, ale zakończyły się niepowodzeniem ;) to było parę łyżeczek deserków z jogurtem albo twarożkiem. Dopiero po roku okazało się, że może już jeść wszystko z mlekiem krowim. Wcześniej nawet masła unikałam. Nic, zero. Ale porozmawiaj z lekarzem, jak masz możliwość odwiedź alergologa. Bartek ma teraz prawie 4 lata i nic się nie dzieje. Od prawie 3 lat je wszystko i nic się nie dzieje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

do alergologa pojde na poczatku stycznia.malemu dodaje maslo do zupek i nic sie nie dzieje-ze strony ukł.pokarmowego ale po tych kaszkach mlecznych i jogurtach to się zaczęło.mały dostaje tez biszkopty od jakiegoś czasu.pewnie tez musze wyeliminowac.
a ja kupiłam bebiko zeby go przyzwyczajać,ale cos mu nie smakowało za 2 razem.
czyli mówisz izo ze robilas co jakis czas prowokacje i kiedys objawy same ustapiły-dziecko wyrosło.czyli peewnie chodzi o dojzalosc ukł.pokarmowego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

prowokacje zrobiłam jak miał 7 miesięcy, potem jak 9 ( klapa), prowokacja jak skończył rok skończyła się powodzeniem. :D to dobrze, że masz taki plan!!!! powodzenia!!!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]