Dzisiaj jest sob gru 15, 2018 12:36 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pulneo
Dobre Serce
Dobre Serce

Moja córcia musi brać Pulneo. Neistety to jest tak paskudne ze nie chce tego brać i wcale jej się nie dziwię, ale niestety musi. Jak wy podajecie swoim dzieciom ten syrop? Bo ja wcisnełam jej na siłę co skończyło się mega histerią, ale wcześniej próbowałam jej przemycić bezskutecznie w piciu lub mleku ale tak okropnie to smakowało że nie chciała w ogóle tego przyjąć.
A może jest jakiś inny syrop który może być podawany jako zamiennik pulneo a jest znacznie smaczniejszy? Proszę podpowiedzcie coś bo naprawdę przy podaniu antybiotyku nie było tyle histerii i problemu co przy tym syropie, a niestety musi go brać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

finka mój synek zwymiotował po pulneo i pić go nie chce a zamiennika nie znam, ale zapytaj lekarza to może na coś zmieni
A co małej jest?

Kacperek Aniołek 01.2003r. [*] 9 tydzień

Nic nie muszę, ale mogę wszystko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka o ile dobrze kojarzę, to zamiennikiem Puolneo jest Eurespal :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

i Fenspogal... ale wszystko to to samo i jak sie nie myle smakuje tak samo... ja nic nie doradze, bo moje corki przyjmuja bez problemu... z mloda byl swego czasu problem, jak miala kilka miesiecy, ale cieszylam sie jak chociaz troche udalo sie jej dac... a probowalas roznymi metodami, za kazdym razem jakos inaczej podawac? np. raz na lyzeczce, raz jakas pipeta do lekarstw, raz miarka, zeby dziecko od razu nie kojarzylo, ze np. na tej lyzce jest cos "be"....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja troche oszukuję młodego - są syropki które lubi, więc jak musze mu podac coś paskudnego to w kuchni nalewam na łyżeczkę a do pokoju przynosze z butelką tego co lubi... 8)
albo staram sie z czymś wymieszać...

generalnie musi być wyjątkowe świństwo, żeby młody nie wypił ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

pasia251 pisze:
ja troche oszukuję młodego - są syropki które lubi, więc jak musze mu podac coś paskudnego to w kuchni nalewam na łyżeczkę a do pokoju przynosze z butelką tego co lubi... 8)
albo staram sie z czymś wymieszać...

generalnie musi być wyjątkowe świństwo, żeby młody nie wypił ;)

no właśnie dla nas ten pulneo to takie swinstwo a mala jest za mala i nie rozumie ze musi to przyjąć. synek to by wypił bo juz wie ze trzeba, ale niestety trafiło na małą.
Byłam u lekarki i dala mi inny zamiennik, ale nazwy nie pamiętam. Jakaś nowość i podobno smaczny. Niebylo go dziś w aptece - ma byc jutro więc dopiero wtedy sie przekonam.

Cicha, probowałam podawać na różne sposoby - na lyżeczce, w mleku, w piciu, ukratkiem przy jedzeniu jogurtu - nic z tego - mała za cwana. W końcu dałam na siłę strzykawką do buzi i udało się ale ile się przy tym naszarpałyśmy to masakra. Teraz z mężem podajemy tak że on ją na siłę trzyma jedną ręką, drugą otwiera jej buzię a ja jej łyżeczką szybko wciskam. Oczywiście połowa się wylewa ale już naprawdę nie mam innego sposobu.
Mam nadzieję ze ten nowy syrop będzie naprawdę smaczny bo jak nie to się wykończymy psychicznie z tym lekiem.

W zeszłym tygodniu dostawała antybiotyk i sama chętnie go zjadała a teraz z syropem takie przejścia. Koszmar

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

teraz synek chory. Dostał antybiotyk Ceclor - z tym ze przepisał nam go zupełnie obcy lekarz wiec moje zaufanie jest takie średnie. Mialyście z nim do czynienia? Jakie opinie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

my ielismy ten antybiotyk jakis czas temu na zapalenie ucha. Pomogla juz pierwsza dawka. Synek byl spokojniejszy. W smaku jest ok.

A pulneo tez nie chcial pic. Podawalam strzykawka i tez byla walka. Po kilku dniach dopiero jakos sam zaczal go pic.

Obrazek

23.01.09 (*)9t3d

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

Jostyska pisze:
my ielismy ten antybiotyk jakis czas temu na zapalenie ucha. Pomogla juz pierwsza dawka. Synek byl spokojniejszy. W smaku jest ok.

A pulneo tez nie chcial pic. Podawalam strzykawka i tez byla walka. Po kilku dniach dopiero jakos sam zaczal go pic.

my poszlismy do naszej lekarki pediatry i w rezultacie dostalismy augmentin. 2 dni i dziecko praktycznie zdrowe.

co do córci to w aptece babka mi poleciła jakiś syrop homeopatyczny na suchy kaszel, bardzo pyszny ale mała się już zraziła i nie chce brać. Ale skuteczny. I do tego robimy inhalacje - mam nadzieję ze do końca tygodnia dzieci będą kwitnące i zdrowe :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czytałam i tak też robię :) jak podaję jakiś lek strzykawką to staram się
omijać kubki smakowe na języku, więc celuję w wewnętrzną środkową część policzka.
Nigdy nie powinno podawać się na siłę, bo dziecko może się zachłysnąć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

MagdaJ pisze:
omijać kubki smakowe na języku, więc celuję w wewnętrzną środkową część policzka.

też tak robiłam - że strzykawką w wew. częśc policzka - nauczyłam sie na kotach :lol:

i właśnie jak podalismy na siłę to się zachłysneła - na szczescie nic się nie stało.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

na kotach :shock: nie rozumiem, leki im dawałaś czy mleko? :hm:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

stefanka25 pisze:
na kotach :shock: nie rozumiem, leki im dawałaś czy mleko? :hm:

miałam kiedyś 3 koty (obecnie nadal są 2 ale zostały u mamy) i jak chorowały czy trzeba było odrobaczać to właśnie sie to robiło wciskając w wewnętrzna stronę policzka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

acha :lol: teraz rozumiem :D
a jak mała?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

stefanka25 pisze:
acha :lol: teraz rozumiem :D
a jak mała?

Robimy inhalacje z soli fizjologicznej i podaję ten syrop dosterux czy coś takiego - i już mniej kaszle choć niestety jeszcze jej do konca nie przeszło.
Ale teraz dłuższy weekend, do pracy nie idę więc może trochę ją podkuruję i do niedzieli jej przejdzie. Mam taką nadzieję w kazdym razie. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja podaję mojej małej Pulneo i nigdy nie było z tym problemu. My zażywanie lekarstw traktujemy jak zabawę. Wszystkie lekarstwa podaję jej w tych "strzykawkach" które są dołączone do leków np. na gorączkę. Sama sobie daje do słoiczka strzykawkę, sama sobie napełnia (pod moją kontrolą) i sama sobie dozuje ten syropek do buzi....może tak spróbujcie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

a ja już jestem załamana. Synek wczoraj przestał brać antybiotyk a dziś znów gorączka. Mała w nocy miała napad kaszlu chyba najgorszy ze wszystkich. Już nawet lekarka coś osłuchowo w oskrzelach słyszy. Dobrze ze wczoraj zrobilismy rtg płuc to wiemy że póki co tam czysto.
Dla małej mamy robić inhalacje z pulmikortu - zobaczymy może pomoże.
Ale co z synkiem? Jutro mamy zrobić badanie moczu i morfologię. Gorączka w ciągu dnia szybko jakoś spadła ale teraz wieczorem już 2 godziny od podania leku a temperatura spada w tempie iście żółwim. Właściwie to ruszyła w dół dopiero po okładach. Zaraz oszaleję.
:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

sorry ze tak posta pod postem pisze.

Małej pulmicort pomógł od razu. To była dla niej pierwsza spokojna noc od ponad 2 tygodni.
Gorzej z synkiem - w ogóle nie reagował na ibufen. W nocy miał 39,5 i tak siedzialam z nim 2 godziny czekajac az spadnie i nic. W koncu dalismy paracetamol w czopkach i od razu pomoglo. Od godziny 3 spi spokojnie bez goraczki.
Oczywiscie to ze znow jest chory to moja zasługa. Jeszcze jak brał antybiotyk ale juz się bardzo dobrze czuł to go zabrałam do sklepu zeby mu kupic buty. Gdybym go wziela w wózku to pewnei byloby ok, ale poszedl na peichotę, a ze to ruchliwe dziecko to po paru minutach byl caly morky. I się doprawił. Oczywiście dopoki bral antybiotyk to nie bylo obiawów a jak tylko przestal to choroba sie ujawnila.
Jestem na siebie strasznie wsciekla. Oczywiscie mam nauczkę, tylko szkoda ze kosztem zdrowia dziecka :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka pisze:
MagdaJ pisze:

też tak robiłam - że strzykawką w wew. częśc policzka - nauczyłam sie na kotach :lol:

i właśnie jak podalismy na siłę to się zachłysneła - na szczescie nic się nie stało.

ja też podaję leki strzykawką w bok w stronę policzka, wydaje mi się to bezpieczniejsze (powinni dodawać strzykawki do każdego leku są super w dawkowaniu) Pulneo zamieniliśmy na stodal, od pulneo nasza dzidzia dostała wysypki i biegunki...
A z gorączkami tez walczyłam...okłady na czoło, kark, nóżki i z zegarkiem w ręku patrzyłam czy spada temp. :shock: Na pogotowiu lekarka mówiła, że jak nic już nie pomaga to zastosuje antybiotyk oraz w ściśle określonych dawkach dwa różne leki przeciwbólowe (na ibuprofenie i drugi na paracemamolu) ale na szczęście nam pomógł tylko przepisany augumentin już po 2 dawce :) nie jestem zwolenniczką szpikowania dzieci lekami :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja córka też nie znosiła pulmeo, ale ona to jest tak problemowa że ciężko podac jej leki nawet wapno jej nie smakuje...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]