Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 9:55 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mojej 7mies. córci nie przybyło ani grama od 6tygodni, nawet był spadek ale tylko 10g. Problem w tym,że niuńka nic nie je poza piersią. Wcześniej jadła bardzo ładnie-zupki,owoce,przeciery,ziemniaczki,w sumie powiedziałabym,że nie odmawiała żadnego posiłku,aż tu nagle od 6 tygodni nie chce nic jeść. Do tego wstaje co godzine na cycusia. Nasz lekarz powiedział,żebym karmiła ją codziennie gotowanym mięsem,ale w tym rzecz, że mała nic nie chce. Może to ma związek z wyrastającymi zębami? bo w sumie to 6tyg. temu przebiły jej sie dolne jedyneczki ;-) ale teraz są już duże. może następne sie szykują i dziąsełka bolą? kupiłam wczoraj BOBODENT i smaruje jej te dziąsła 3xdziennie,ale dalej nie chce jeść. doprawionych tez jesc potraw nie chce. prosze o porady co robic w takim przypadku. NIE CHCE PIC Z BUTELKI tak więc podanie czegokolwiek przez butelkę odpada.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej

A jak kwestia spania? Lepiej?

Jak ja ważysz? Robia to w przychodni czy jak? Na golaska czy w ciuchach? Jak w ciuchach to odejmuja cos na rzecz ciuchów??
Ja ogolnie nie mam zaufania do wazenia w przychodni bo robia to niezbyt dokładnie, zwłaszcza u nas.

Michalina przez rok przytyła 1.5 kilo, na pol roku miała 9.700 a na rok 10.200 wiec jak widzisz przez pol roku tylko pol kilo. Widac ze sie wydłużyła i schudła. Lekarka usiwdomiła mi ze tak bedzie, bo wiecej sie rusza, pełzanie, raczkowanie i potem chodzenie.
Po pierwszym polroczu maluch tak nie tyje, bo wiecej sie rusza, spala to co zjadł a co za tym idzie ma wiekszy apetyt a mleko mamy nie jest juz dla niego tresciwym pożywieniem, ale zdrowym tylko, dlatego tak wazne jest rozserzanie diety malucha w miesicu życia ;)
Mysle, ze nie masz powodów do niepokoju, ale dla pewnosci popros o skierowanie na morfologie i mocz. Nie sadze zeby było cos nie tak, ale jak cie to niepokoi to warto zrobic te badania :)

Podrawiam serdecznie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agusia jak jej szły zęby też miała gorszy apetyt, a jak do tego zaczęła siadać i raczkować to bardzo schudła, ale lekarz powiedział, że to normalne, bo już nie leży całymi dniami tylko się rusza. My staraliśmy się wtedy podawać jej ulubione jedzenie (bardzo lubiła desery ze słoika z jabłuszkiem i jogurty) i zawsze udawało się ją tym nakarmić. Teraz kiedy na dworze było tak gorąco też miała gorszy apetyt i tylko pić ciągle chciała.Ale jeżeli się martwisz to idź do lekarza żeby wykluczył problemy ze zdrówkiem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ważona jest w przychodni, zawsze na golaska. kwestia snu bez zmian. śpi mało,lekkim snem,często się budząc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kup może inny żel masuj jej dziąsła jak da sobie pomasować
a ile spi w ciągu dnia ? czy nie spi ?

moja też ma 7 i je jeszcze mniej niz zwykle a przebiła się jedna dolna jedynka i stoi w miejscu nie rusza do góry i waga spada bo raczkuje

moja waży 6700 ale ona z wagą zawsze tak cienko i jestesmy na etapie szukania przyczyny jej słabego apetytu

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

My mamy to samo. Idą zęby jakieś na górze, chyba dwójki i mała od prawie dwóch miesięcy nie przybrała. Waży 8,5kg. Również się rusza, raczkuje itp.
Dostaliśmy skierowanie na ogólne badania i sprawdzimy czy wszystko w porządku.
Szczerze powiedziawszy troszkę przerażona jestem

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]