Dzisiaj jest śr gru 19, 2018 6:07 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zapalenie ucha
Od tygodnia moja córka ma objawy przeziębienia.Katar,kaszel.A od trzech dni wysoką gorączkę 38-39 stopni.Poszłam z nią do lekarza pediatry.Płuca czyste,ale zaczerwieniona błona bębenkowa w lewym uchu.Przepisał antybiotyk.Dziś nie ma już temperatury.Czy konieczne jest podawanie antybiotyku?Czy skontaktować się jeszcze raz z lekarzem?Córka jest wesoła,nie łapie się za uszki,jedynie co mnie nie pokoi to bardzo słaby apetyt i odmowa jedzenia.Bardzo proszę o radę.

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Jeśli masz wątpliwości to przede wszystkim idż do laryngologa. Małe dzieci nie mają jeszcze wszystkich przegód nosowo-gardłowo-usznych ukształtowanych tak jak dorośli i dużo częściej mają w związku z tym zapalenie uszu. Jest to spowodowane często tym, że zalegający bakteryjny, katar, przedostaje sie do uszu, szczególnie jeśli dziecko śpi np. na jednym boku i wtedy tam dalej się mnożą bakterie powodujące zapalenie ucha.
Z Twojego opisu raczej wynika, że córeczka nie ma zapalenia ucha, rozwija się to bowiem zazwyczaj bardzo szybko, nawet w ciągu jednego dnia, zazwycza do trzech i bardzo boli. Dziecko płacze i każde dotknięcie do ucha powoduje jeszcze wiekszy płacz.
Być może lekarz przepisał antybiotyk tzw. osłonowo, zeby sie nic nie rozwineło, ale róznie z tym jest. Generalnie jeśli jest to możliwe to należy się starać ograniczać ilość podawanych dziecku antybiotyków, niemniej jednak przy długotrwałej gorączce (powyżej 3 dnii) zazwyczaj podaje sie antybiotykl. Są tu za i przeciw....ja raczej staram sie unikać antybiotków, ale nie raz po prostu są konieczne.
Być może że córeczka jest osłabiona i dlatego nie chce jeść (zależy jeszcze jak długo trwa taki stan rzeczy), ważne jednak żeby dużo piła, zeby sie nie odwodnić. Nieraz dzieci w czasie choroby mają jeszcze problemy z żołądkiem, biegunki lub wymioty i to powoduje niecheć do jedzenia. W ten sposób same się bronią. Spróbuj podawć dietetyczne dania, w małych ilościach, a częściej. W przypadku moich dzieci to podziałało i po 3 dniach apetyt w miarę powrócił.
Czasami też podawany anntybiotyk, ma taki skutek uboczny, sprawdż na ulotce.
Ale się rozpisałam.... ale temat zapalenia ucha jest mi szczególnie bliski, bo mój synek miał je bardzoo często do czasu zabiegu. Ale teraz już jest lepiej, choć trzeba sie liczyć z tym ze to do 8 lat sie wszystko kształtuje.

Offline Wyświetl profil  

Rzeczywiście to nie było zapalenie ucha.Poszłam jeszcze raz do lekarza.Temperatura ustąpiła został kaszel teraz wyksztuśny.Oskrzela są czyste,gardło też.Ucho lewe również w porządku.Kaszel spowodowany jest katarem,bo z noska spływa wydzielina(jest przezroczysta,czasami biała).Jestem bardzo zadowolona,bo moja córeczka jest zdrowa.No i uniknęliśmy antybiotyków.

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Cieszę się!
Ten spływający katar na gardziołko jest straszny... akurat u mnie przechodzimy to samo.
Czasami powoduje wymioty, pomimo, że ładnie dmuchają noski, jest go dużo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: flegma i wymity
Właśnie.Dziś mała zjadła kolację i za pół godziny przed snem czyszczenie nosa spowodowało wymioty.Wyciągając gruszką do nosa wydzielina szła aż z gardła.Straszna sprawa.Mam nadzieję że się szybko skończy.Zyczę również Pani Dzieciom aby jak najszybciej wyzdrowiały.

Tytuł: ucho

moj syn ma obustronne zapalenie uszu dostał antybiotyk i jeszcze jakies sterydy za tydzień na kontrol i jak wyzdrowieje to na wyciecie migdałka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja córcia ma zapalenie ucha :( .
Od poniedziałku jest na antybiotykach. Poprawa jest bardzo duża, ale malutka nie chce jeść :? .
Najczęściej jest tak, że zaczyna ssać butlę i przerywa z wrzaskiem, wygina się i trze uszko.
Kurcze jak długo to jeszcze może boleć i utrudniać jej jedzonko? :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

podnoszę temat.
Sama teraz mam problem bo dzieciaki mi się pochorowały. Prawie od tygodnia zasmarkane i zakaszlane. Ale ten kaszel taki paskudny się zrobił że poszlismy kontrolnie do lekarza. I lekarka jak badała synka to nagle wielkie zdziwienie bo dziecko ma zapalenie ucha - mocno zaczerwienione w środku i woda w uszku. Ale mały nic, żadnego płaczu że go coś boli. Pytamy czy boli, to mówi że nie.
Ale lekarka powiedziała że nie może tak tego zostawić i dała mu antybiotyk. I teraz sama nie wiem. Czy to na pewno zapalenie ucha? Bo właśnie chyba zwykle mocno to boli. Chyba że to jakieś wczesne stadium. Jeśli poczekam i nie dam antybiotyku a faktycznie to będzie zapalenie ucha się rozwijało to dziecko niepotrzebnie się nacierpi. A jeśli to nie jest zapalenie ucha to nie ma potrzeby dawać antybiotyku.
Do laryngologa mamy szansę dostać się dopiero we wtorek. Trochę późno. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie zawsze boli uszko, mój syn miał kilka razy zapalenie ucha i też go nie bolało, a córke boli więc myśle że nie ma reguły

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka wiem ze już za późno bo dzieciaczki pewnie zdrowe juz, ale powiem Ci co mi powiedział laryngolog, jeśli dziecko boli ucho, błona jest zaczerwieniona można 3 dni powalczyć bez antybiotyku, podstawą wtedy są krople do nosa!! Trzy razy dziennie, one obkurczają naczynia i wydzielina spływa z miejsca w uchu w którym się gromadzi, ponadto zapisał nam Actifed - działa na katar, oraz kazał podawać Nurofen dla uśmierzenia bólu ucha oraz przeciwzapalnie. Daria moja przy każdym katarze po tygodniu ma ból ucha, ostatnio nawet z gorączka, czyli raz na miesiąc, przy pierwszych trzech pediatra zapisał antybiotyk przy czwartym wysłał do laryngologa właśnie bo sam nie wiedział już co ma z tym począć. laryngolog nie kazał dawać antybiotyku, może ze by się pogorszyło.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]