Dzisiaj jest sob gru 15, 2018 12:43 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: co do kapieli
Awatar użytkownika

dziewczyny pomocy jest tyle roznych firm kosmetycznych i roznych roznistych plynow zeli szamponow mydel.co polecacie.moja mama twierdzi ze najlepsze kosmetyki to mydelko i oliwka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja kupilam wszystko co sie da :?

a teraz uzywam tylko oilatum do kapieli, szamponik johnsons bo moj fifi ma dluuuuuuuuuuugie wloski, oliwki johnson ( mam zwykla ale nastepna kupie w zelu bo takiego malego urwisa ciezko wysmarowac), bepanten profilaktycznie na odpazenia raz na dzien, a jak sie jakies zaczerwienienie pojawi to mam w zapasie sudokrem do pupki.

pozdrawiam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja osobiście uważam, że mydło jest zbyt "agresywne", a oliwki uczulają (co dowiedziałam się od położnych w szpitalu), poza tym jakby tak samą siebie wysmarować oliwką, to niezbyt fajnie, nie? :) używam płynu johnson's baby 'top-to-toe', który jest płynem 3w1: płyn do kąpieli, płyn do mycia ciała i szampon, można go używać od pierwszych dni życia dzidzi, pięknie pachnie i jest naprawdę wydajny. po kąpieli balsam do ciała, też johnson's baby. do pupci krem 'ziajka', bo te przeciw odparzeniom niby profilaktycznie, ale zawierają tlenek cynku, który jednocześnie wysusza skórę, więc dopóki nic się nie dzieje myślę, że nie ma potzreby ich używać. tylko zwykły krem do ciała dla maluszków. i to wszystko. to moje takie osobiste sugestie, z własnego doświadczenia, nie żebym coś narzucała :)
pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mi polozna kazalo uzywac tylko oilatum... w razie jakby byly problemy z pupca linomag lub sudocrem lub cos takiego i absolutnie nic wiecej.. no i mlody mam super skure :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Moj juz troszke starszy ale od urodzenia uzywam mydelka Bobas do kapieli a do smarowania Jonson&Jonson w zelu starcza na naprawde dlugo i wg mnie jest rewelacyjny do wloskow szamponik tej samej firmy ale dopiero po 3 msc wczesniej mydelko...a do pupki w razie odparzen probowalam chyba wszytskich podstaw mąki ziemniaczanej, sudocremu, zasypki, ale z przekonaniem polecam Nivea beby w tubce na odparzenia jest rewelacyjny...
Milej kapieli i pozdrwiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny, czyli podsumowujac, w pierwszych dniach życia używać mydełka, spirytusu do pępka, oliwki do ciala, czegoś na odparzenia i to wszystko? a szamponu kiedy zacząć używać? i jeszcze to oilatum- stosujecie to jako płyn do kąpieli (wlewacie do wanienki) czy jako mydełko?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mi polozna z Olivka mowila zbey nie stosowac oliwki bo tylko zapycha pory. teraz przy Nelce tez mowila z enie ma potrzeby niczym smarowac bo skora ma takie wlasciwosci ze sama sie "nawilza i natluszcza" a te kosmetyki tylko to "zapchaja". najpierw stosowalam balsam z rumiankiem z rossmanna ale okazalo sie ze Nelka dostala uczulenia momentalnie :O odstawilam to po 2 dniach zeszlo. oliwka smarowalam to nic sie nie dzialo ale jak polozna powiedziala z enie trzeba to nie- chyba ze skora bedzie sucha. powiedziala ze marowac stopki, pod paszkami i w pachwinach i styka. Olivce smarowalismy skore jak miala podrazniona od proszku do prania takim kremem z apteki robionym - rewelacja ale to lekarz wypsiuje recepte i "przepis". tai i dobry- tlusty jak wazelina. potem kupilismy linomag omega czy cos takiego w aptece i tez rewelacja na sucha skore- to da doroslych tez jest i moj tato smaruje sobie dlonie tym bo ma uczulenie od kilkunastu lat i ladnie schodzi.

a co do mycia ciala to ja przy Olivce uzywalam plynow ale ja uczulaly wiec przeszlam na mydlo a teraz ona sie myje tym co my tylko szampon ma swoj a Nelka ma plyn z rossmanna i narazie (odpukac) nic sie nie dzieje :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzięki, właśnie wydaje mi się ta oliwka podejrzana, bo sama się smarowałam i taka sobie skóra była po tym. kupiłam ten linomag, też słyszałam, że super. ale używasz go na całe ciało czy tylko na pupkę?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Ja używam kosmetyków Nivea do mycia i kompieki a oliwka najzwyklejszą bambino na inne ma uczulenie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Madzia Olivka miala tak miejscowo takia szorstka i sucha skore to w tych miejscach smarowalam w sumie tylko bo reszte cialka miaja fajna nie sucha ale od czasu do czasu mozna posmarowac tak cienka warstwa cale cialko- pewnie nie zaszkodzi :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jeszcze pomęczę Cię, kochana :D a co z szamponem? używałaś od początku, czy najpierw mydełkiem myłaś główki Twoich księżniczek?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja uzywam oilatum do kapieli, bo woda u nas bardzo twarda, a do mycia nivea baby taki płyn i szampon 2 w 1, czasem jak skórka sucha to smaruję cieniutko kremem nivea baby, a pupcię profilaktycznie przy okazji kąpieli bepanthenem albo sudocremem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam
Ja używam płynu do kąpieli nivea baby, żelu do mycia włosów tej samej firmy a czasami mydełka bambino do mycia ciała. Po porodzie moja Oleńka miała rumień noworodkowy więc do wody dodawałam odrobinkę nadmanganianiu potasu (woda ma być lekko różowa). Pomogło w 100%. Po kapieli stosuję oliwkę, smaruję małą pod paszkami, szyję, pachwinki i stopy. Nigdy nie smaruję jej całej.Używam zwykłej oliwki bambino, po johnsonie miała uczulenie. Do suchej buzi, lub ochrony przed mrozem używam wyłącznie kremu bambino, a na odparzenia sudocrem lub bepanthen. Puder w ogóle się nie przydał.Kupując kosmetyki zawsze patrzyłam czy są przeznaczone dla malutkich dzieci, niektóre przeznaczone są np. dopiero dla dzieci powyżej 1 miesiąca.
Przy okazji kąpieli korzystam ze sprawdzonego sposobu przeciw pleśniawkom. Myję mojej Oleńce w środku buzię (dziąsełka, podniebienie, język) ta wodą, w ktorej się kąpie tj. moczę pieluszkę w wodzie w wanience i przecieram w środku buzię. Jest to bardzo stary i sprawdzony sposób, który zna moja mama od takiej bardzo dobrej położnej z jej czasów.

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To ciekawe MonikaS z ta pieluszka :D Mysle, ze warto sprobowac, bo wlasnie nie chcialabym dopuscic do tego , aby malemu pojawily sie te wstretne plesniawki!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Pleśniawki powstają od zbyt sterylnych piersi...
To znaczy że piersi są zbyt często myte, wystarczy wieczorem prysznic no i jak sie spocisz...

Kiedyś kazano myć przegotowana wodą przed każdym karmieniem dziecka i to błąd bo zmywa się ochronę piersi i stąd pleśniawki. Mleko matki po karmieniu wytwarza przeciwciała bakteryjne, które służą tak jak sterylizacja...chronią brodawki.

Wiem to od ordynatorki szpitala dziecięcego gdzie wielokrotnie leżałam z małą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

do kompieli oilatum - jest genialny...uzywam olivki babmbina raz dziennie jak robie malej masaz...kremik do pupki mam penaten - zero odpazen, a na spacewrk jak idziemy to smaruje jej buziaczka nivea baby...głowki niemyje jeszcze szamponem...myje w olilatum.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja u Olivki uzywalam szamponu nivea co 2 kapiel a przy Nelce nie- woda y mzdlem oplukuje glowke bo wlosow brak ;p

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja wyczytalam ze szampon mozna od 3 miesiaca :)
Ja na poczatku mylam mydelkiem bambino i bylo ok.. nawet raz jak nie mialam szamponu w domu a koniecznie musialam umyc glowe tez uzylam bambino i o dziwo wlosy nie byly wcale jak siano .. coprawda nie blyszczace ale mieciutkie hihi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tam nie wiem od keidy mozna- na szmaponei bylo napisane ze od urodzenia :) no ale Olivka miala troszke wiecej wloskow niz Nelka. :P wczoraj Nelce umylam glowke mydelkiem dla dzieci

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

do kąpieli tylko oilatum....wlewam do wanny i w tym myje Andrzejka....ciałko i włoski..i już niczym nie smaruje...skóre ma bomba...
na pupcie cały czas sudokrem...ani razu nie miał odparzenia...pupcia cudo... do buzi kremik oilatum super pachnie super wydajny.... i tylko tyle...to wszystkie kosmetyki

P.S.marimer do noska!!!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]