Dzisiaj jest ndz wrz 23, 2018 3:54 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Dziecko karmione piersia ma prawo nie robic kupek i do kilkunastu dni. Ale u Ciebie jest inna sytuacja bo kupki sa zielone.. moze to swiadczyc o jakims alergenie. Wyeliminowalambym z Twojej diety: jajko, ser (ciezko strawny), salate (u mnei po tej pryskanej salacie byla jazda z brzuszkiem na maksa), ogorek swiezy (tez ciezko strawny). Odstaw tez migdaly.
Przystawiaj do piersi wtedy kiedy chce . moze sie zaczyna jakis maly kryzys laktacyjny... dziecko potrzebuje wiecej i wiecej.. Byc moze to kolki..
Najpierw zacznij od diety. Masuj brzuszek i mozesz podawac jakis preparat na kolki (woda koperkowa, sab simplex). Jesli po tygodniu nie bedzie poprawy, kupki beda zielone, ze sluzem lub krwia udaj sie natychmiast do pediatry.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wikigdy pisze:
Witam chcialam podzielić sie z Wami niespodzianka która mi sie przydażyła,moja córcia od poczatku była karmiona sztucznie bebilonem ha robiła zielone kupy bez problemu 2 -3 razy dziennie ,nie miał wysypki,bólu brzucha kolek nic,pediatra powiedział ze spokojnie mozemy po jednej miarce zastępowac HA zwykła 1 ,przemycanie pojedynczych miarek trwał długo 1 po kilka dni tak doszlismy do czystej 1 i od tej pory wiki robi piękne żółte kupki.niewiem na czym to polega ,dziwi mnie to ale jeszcze bardziej cieszy!

U nas było tak samo. Ponieważ Jagoda była zagrożona alegrią, małż alergik, pediatra kazała dawać Bebilon HA. Kupy były po nim zielone ale bezproblemowe. Jak przeszliśmy na zwykły Bebilon to zaczęła robić ładne kupki :)

A teraz od jakiegoś czasu znów mamy problem..
Jagoda dość często robi żadkie kupy ze śluzem...
Je już bardzo dużo i ciężko mi trafić czy to związane z dietą :roll:
A może powinnam zanieść kupę do badania?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja karmię zwykłym Nan . Żadne z nas nie ma alergii ani nic i my w ogóle rzadko chorujemy nawet. Ja ostatnio miałam katar 2 rok temu w styczniu po sylwestrze się załatwiłam klimatyzacją.

Nasza niunia robi co dzień do południa kupkę. raz na dobę zawsze ma taki sam kolor i konsystencję i mniej więcej tyle samo :D 2 razy był problem taki ze 4 dni nie zrobiła.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

od kilku dni kupki znów są super. Jedna na dzień, konsystencji plasteliny..
nie wiem czemu kiedyś były ze śluzem :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny mam troche odmienny problem bo mój mały w przeciwieństwie do waszych pociech nie robi wodnistych kupek ale małe bobeczki jak króliczek sama. Czasem trochę musi się pomęczyć żeby wkońcu zrobić kupke i chciałam mu pomóc w jakiś sposób lekko rozwolnić te kupki próbowalam już podawając mu jabłko, śliwki suszone i nic jak były groszki tak są. Znacie jakieś sposoby na poluźnienie kupki. Zaznaczę że mały jej już prawie wszystko i uwielbia nabiał typu jogurty serki, sery czy one mogą być przyczyną tych zaparć. Czekam niecierpliwie na wasze rady

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mozesz mu podawac Lactulosum w plynie, syropie. Przez 2 tygodnie. Po tygodniu powinno sie unormowac, ale podawaj przez 2 tygodnie, zeby jelitka ladnie "zalapaly" o co chodzi i zeby kupki nie byly bobkowate.
Poza tym caly czas pozostawaj przy jabuszku, sliwkach. Proponuje tez wzbogadzic diete w błonnik.
Oczywiscie duzo picia.. najlepiej wody niegazowanej.
Mam nadzieje ze sie unormuje.
Ja jak tylko widze bobka to wkraczam z wieksza iloscia plynow i jabuszek (czy tez sokow jablkowych - sama robie).. i zawsze po paru dniach jest juz ok.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzięki jmijeczka za rade zastosuje i powiem czy sa efekty

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, czy u 6 m-cznego bobasa, kupa ma juz prawo brzydko pachniec? Wlasnie przewijalam i zapach mnie powalil. Do tej pory byly bardzo kwasne a teraz zwyczajnie smierdolily jak u doroslego :?
Zaznaczam ze jakis tydzien temu wprowadzilam do diety jabluszko i marchewke a dzis po raz pierwszy urwis dostal marchewke z ziemniakiem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja od kiedy mojej malej daje jedzonko "normalne" czyli roznego rodzaju zupki, soczki i obiadki to Nadusia tez ma bardzo brzydko pachnace kupki, ale mysle ze to normalne

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To pewnie tak ma byc ;)

Dzis jednak dziwna sprawa.... Najpierw wczoraj bardzo kwasna kupa, a teraz dziwna..... Zbita, ale cala w wodzie...... :?
Co to moze byc?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A jak dzisiaj? Być może to była tylko chwilowa niedyspozycja,spowodowana wprowadzeniem nowych pokarmów?
Jeśli jednak dalej są takie "sensacje" kupkowe,to radzę,by pójść z maluszkiem do lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Co może oznaczać kupka o wyraźnym zapachu drożdży?
Tak jest od kilku dni. Karmię tylko piersią. Nie przypominam sobie nic nowego w mojej diecie :roll:
Kolor i konsystencja - ok i bez zmian.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam!

Czy któraś z Was spotkała się z przypadkiem dziecka, które robi tylko zielone kupki? Mój synek od ok.2 miesiąca życia robi w zasadzie tylko zielone kupki. Pomarańczowo-zielona zdarza się raz na dwa tygodnie...Wcześniej nie przejmowałam się tym tak bardzo,ale za 3 tygodnie synek kończy rok i nadal robi zielone kupki...Jadł mleko bebiko...bo tylko po tym mleku nie wymiotował tak bardzo (miał refluks prawie do 8-go miesiąca życia). Teraz zmieniliśmy na Bebilon i stolce nadal są zielone...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Laurana pisze:
Witam!

Czy któraś z Was spotkała się z przypadkiem dziecka, które robi tylko zielone kupki? Mój synek od ok.2 miesiąca życia robi w zasadzie tylko zielone kupki. Pomarańczowo-zielona zdarza się raz na dwa tygodnie...Wcześniej nie przejmowałam się tym tak bardzo,ale za 3 tygodnie synek kończy rok i nadal robi zielone kupki...Jadł mleko bebiko...bo tylko po tym mleku nie wymiotował tak bardzo (miał refluks prawie do 8-go miesiąca życia). Teraz zmieniliśmy na Bebilon i stolce nadal są zielone...

Witaj Laurana! U nas sa non stop zielone kupki do tego zawsze rzdakie.Raz na tydzien normalna-brazowa. Laura karmiona jest piersia. Do 7 mca miala reflux , tez nie znam przyczyny :roll: Moze niektore dzieci tak poprostu maja. Kilka miesiecy temu bylamy z tym problemem u Health Visitor, ona twierdzi ze jesli nie ma przy tym zadnych dolegliwosci to jest ok.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zielone kupy mogą oznaczać alergię, mogą się barwić od pokarmu. Zawsze można spróbować podawać jakiś probiotyk i sprawdzić, czy to pomoże.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

patiku u nas kupki są zbite...może to ma coś wspólnego z dojrzałością układu pokarmowego? Podobno ukł. pok. dojrzewa do drugiego roku życia,...a skoro nasze dzieci dopiero niedawno uporały się z refluksem to może potrzeba jeszcze czasu...nie wiem czy to możliwe...

Xezbeth podawaliśmy probiotyk przez 4 miesiące i nie pomógł...podawaliśmy najpierw Lacidofil,a później Dicoflor.

Myślicie,że to może być np. od wody mineralnej "Mama i ja"?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

może to zęby...mojej córci szły hurtem (do roku miała całą szesnastkę) i cały czas robiła zielone kupy i przez trzy miesiące miała katar

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja też robi od jakiegoś czasu zielone kupki,raz na jakiś czas są zwykłe,pije Bebiko,odstawiałam jajka i gluten i nic to nie zmieniało,gdzieś wyczytałam że zielone kupki bywają po herbatkach ziołowych z Bobovity a moja pije tą melisa-jabłko,odstawiłam herbatkę na 3 dni i kupki zrobiły sie normalne,jak tylko dałam herbatkę znowu zrobiła na drugi dzień zieloną

teraz znowu chce na 3 dni odstawić i sprawdzić czy to nie przypadek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej. Od niedawna moj maluch ma problem z kupkami. Jak robil kilka na dzien tak przestal. 2 doby nie robil to mu pomoglam, pozniej znowu ta sama sytuacja i znowu. W koncu ktos mi pwoiedzial, ze to ponoc normlane, ze dziecko na mleku matki moze robic kupe raz w tygodniu :!: Co o tym myslicie? Dzisiaj znowu 2 doby nie robil kupki i juz mu nic nie pomagalam, niech zrobi sam i oby jak najszybciej. Kupka jest troszke gestsza niz zwykle, ale kolor zolty. Czasami daje synkowi troszke wody przegotowanej w ciagu dnia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oczywiście, że dziecko na mleku matki może nie robić kupy codziennie. Choć wydaje się to obłędem, może robić raz na tydzień czy dwa.
Pod warunkiem, że tym okresom bezkupowym nie towarzyszą dolegliwości ze strony żołądka, że dziecko nie ma wzdętego ponad normę brzucha, że nie traci w tym czasie apetytu, itd.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]